Keresés

Részletes keresés

Zolady Creative Commons License 2008.06.22 0 0 3753

Gratulálok,nagyon szép baba!:)

 

/csin????/

Előzmény: Cseresznye (3742)
Cseresznye Creative Commons License 2008.06.22 0 0 3752
Köszönöm Neked is, kedves ny63! :-))
Előzmény: ny63 (3749)
Cseresznye Creative Commons License 2008.06.22 0 0 3751
Én máshogy állok a csodákhoz. Amikor azt mondom, hogy maga az élet egy csoda, egészen konkrét dolgokra gondolok. Nem tudom, Nektek vannak-e testvéreitek. Nekem kettő is van és mindhárman teljesen más típusok vagyunk. Ha belegondolok, hányszáz petesejt vész el egy nő élete során anélkül, hogy megtermékenyülne, és hogy ez még mindig milyen kevés ahhoz a többmilliárd hímvarsejthez képest, amelyek egy férfi élete során mennek veszendőbe... Vajon hány százezrelék volt az esélye annak, hogy épp mi fogunk megszületni és nem mások, épp mi hárman leszünk testvérek és nem a szüleink génjeinek valami teljesen más kombinációjából született utódok?
Számomra ebből két dolog következik: Egyszer már szerencsések voltunk ebben az életben, miért ne lehetnénk megint azok? Ha egy betegségben a statisztikai adatok szerint az emberek 99%-a meghal, miért ne pont én lennék az az 1%, aki meggyógyul? A másik dolog: Kaptam egy életet, egy esélyt, arról nem is beszélve, hogy miután megszülettem, a szüleim mennyi mindent megtettek értem, mennyire szerették volna, hogy egészséges és boldog legyek (ezt most kezdem igazán átlátni, hogy én is anya lettem), hát egyenesen kötelességemnek érzem, hogy éljem az életet, ne fecséreljem el hülye aggodalmakra és félelmekre, vigyázzak rá és küzdjek is érte, ha kell. Fogalmam sincs, ugyanígy gondolkoznék-e éles helyzetben is. Asszem igen.
Előzmény: tumormarker (3748)
Cseresznye Creative Commons License 2008.06.22 0 0 3750
Én köszönöm és bocs, hogy csak most reagálok. :-)
Előzmény: tumormarker (3746)
ny63 Creative Commons License 2008.06.07 0 0 3749
Ez a bébi egyenesen gyönyörű! Gratulálok hozzá, nagyra nőjön jó egészségben!
Előzmény: Cseresznye (3742)
tumormarker Creative Commons License 2008.06.07 0 0 3748

A csoda olyan esemény, amelyet nem tartunk lehetségesnek vagy valószínűnek tapasztalataink és ismereteink fényében

 

Értelmezés kérdése.

Amennyiben "csoda" alatt azt érted, hogy ne fogadjuk el a rákot feltétlenül halálos betegségként, ne zuhanjunk össze tétlenül várva a véget, hanem minden negatív töltetű "protokoll" ellenére bízzunk önmagunkban, netán egy számunkra befogadható terápiában -ha úgy tetszik, "csodában"-, és tegyünk meg mindent magunk is a gyógyulásunkért, akkor elfogadom, és bízzunk a "csodában".

Viszont egy sikeres gyógyulást -a szó valódi értelmében véve- én ettől függetlenül nem tartok "csodának". Az, hogy ma a tudomány -mely meghatározást az orvoslásban én még igen nehezen tudok elfogadni-, jelenleg nem képes megmagyarázni egy végstádiumos rákból kigyógyulás mikéntjét, nem jelenti azt, hogy itt valamiféle isteni csodáról volna szó.

 

Mára elég sok, tradícionálisan még "csodaszámba" menő dologról tudtuk már meg, hogy a csodához nem sok közük van, ellenben a természet nagyon is precíz rendjéhez annál inkább.

A kérdés tehát az, hogy a rák értelmét mikor fejti meg az emberiség? Ha ez sikerül, akkor sikeres terápia is lesz. Véleményem szerint kell legyen értelme a ráknak is, minthogy a természetben sincs semmi, ami értelmetlen. A jó/rosszindulatúság fogalmát pedig egyenesen, középkori dogmatizmusnak tartom. Én.

Előzmény: MaciLaci68 (3727)
tumormarker Creative Commons License 2008.06.07 0 0 3747
:-) Én is örülök neked! :-)
Előzmény: Törölt nick (3728)
tumormarker Creative Commons License 2008.06.07 0 0 3746

Csodálatosan szép! Gratulálok, és köszönjük a képet! :-)

Előzmény: Cseresznye (3742)
Cseresznye Creative Commons License 2008.06.06 0 0 3745

Szeretném ha újra tudnánk hinni a csodákban.

 

Na ez nagyon tetszett. Én is szeretném. :-))


Előzmény: MaciLaci68 (3727)
Cseresznye Creative Commons License 2008.06.06 0 0 3744
Nem félreértett, csak olyat olvasott ki a szavaidból, amit nem írtál. :-)
Előzmény: tumormarker (3725)
Cseresznye Creative Commons License 2008.06.06 0 0 3743

"Azon lehet vitatkozni, hogy ne 5 év legyen, hanem 7 vagy 10 (pl. hererákokban tíz év követést ajánlanak esetenként), de valamilyem mesterséges vonalat meg kell húzni."

 

Az orvosoknak és szakembereknek biztosan. Az más kérdés, hogy a betegeknek eszerint kell-e élniük az életüket.


Előzmény: TamásD (3716)
Cseresznye Creative Commons License 2008.06.06 0 0 3742

Csak hogy valami abszolut vidám is legyen itt. :-) Ezen a képen két hetes.

Jól vagyok, köszi. Kissé ugyan fáradtam a feszített műszak miatt, de majd belerázódunk.

Előzmény: tumormarker (3713)
Zolady Creative Commons License 2008.06.04 0 0 3741
Egy képet nem lehetne inkább??:)
Előzmény: Törölt nick (3739)
ny63 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 3740
Nem, nem dolgozom ott, csak olvastam közülük (beata Bishop) és vásároltam (a Simontonokat konkrétan...) És mivel hiszek benne, szivesen ajánlom mindenkinek!
Előzmény: Melles-leg-nő (3736)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 3739

Sziasztok!

 

Látom pörög a topik... (még ha kicsit sok is benne a reklám... na midnegy, az is csak egy lehetőség...)

 

Ja... szóval néhány hete megspammelt egy könyvkiadó cég akikkel össze is akasztottam emiatt a bajszom és a végén felajánlottak kárpótlásul egy ajándékkönyvet (akármit a honlapjukról).

 

Mondtam nekik, hogy én erről lemondok egy arra rászoruló javára. (A Hameri elmélet miatt spammeltek).

 

Na szóval ha valaki szeretne valami könyvet a témáról vagy valami más egészségügybeli összeesküvéselméletről (meg nem tudom miről, nem néztem végig a honlapot) de nem futja rá vagy csak egyszerűen nincs kedve pénzt kiadni ilyesmire viszont érdekelné akkor szóljon, azonnal küldöm neki a kiadó elérhetőségét ahol megnézheti miből válogathat aztán rám hivatkozva már igényelheti is a beígért ingyenkönyvet. (bevallom nekem már csakazért sem kell tőlük semmi viszont ha valaki szívesen venne egy ajándékkönyvet akkor itt a lehetőség!)

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 3738
bocsánat, nem akartam kövér betűt, csak bénázok a formázással....
Előzmény: Törölt nick (3737)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 3737

+ könyvek akkor... a legtöbből sokat lehet tanulni :)

 

Mina Dobic: Gyönyörű életem

Brandon Bays: Belső utazás

Victoria Boutenko: A nyers étel csodája

Ruediger Dahlke: A betegség mint szimbólum

Deepak Chopra: Kvantumgyógyítás

 

Előzmény: ny63 (3734)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2008.06.04 0 0 3736

Szia!

 

Ezek nagyon jó könyvek,és a therápiák is azok.

Csak a kezdet nehéz,utána felüdülés minden alkalom.

Te ott dolgozol?

Előzmény: ny63 (3734)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 3735

szia, igen tudtam hogy itthon is van Simonton, de aki végzett agykontrollt, és csinálja is rendszeresen, szerintem nem kell külön erre is befizetnie.

 

Szerintem persze -  ha valakinek nagyobb biztonságot ad pluszban ez a tréning, annak szükséges.

Előzmény: ny63 (3732)
ny63 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3734
Na még valami:


Beata Bishop: Ideje a gyógyításnak (1.500 Ft)
Simonton: A gyógyító képzelet (új kiadás, 1.800 Ft)
Simonton: A gyógyító család (1.500 Ft)
Frieda Fordham: Bevezetés Jung lélektanába (1.500 Ft)
Anne Dickson: A teljes jogú nő (1.500 Ft)
Londoni Gerson csoport összeállítása: A gyógybeöntés abc-je, (1.200 Ft)
Egészségforrás Alapítvány összeállítása: Gerson kalauz (1.200 Ft)
Beata Bishop: Utazás a lényeg felé (két meditáció, hangkazetta, 1.600 Ft)



A könyvek megvásárolhatók vagy megrendelhetők az Egészségforrás Alapítványnál:
1092 Bp., Ráday u. 37. III/1.
(1) 217-1360
Ügyeleti időnk: hétfő-csütörtök 10.00-13.00 óra

Bővebb infók itt olvashatók
Előzmény: ny63 (3733)
ny63 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3733
Itt van, bekopizom:
Simonton tanfolyam

A tanfolyam célja, hogy a Simonton házaspár által kidolgozott relaxációs és imaginációs elemeket használó, széles körben elterjedt módszer megtanulásához segítséget nyújtson. A módszer több évtizedes tapasztalata mutatja, hogy alkalmas arra, hogy hozzájáruljon a félelmetes diagnózis, a rákbetegség személyes, mélyebb megközelítéséhez, a betegséghez való viszony átformálásához, s segítséget adjon a gyógyuláshoz vezető úton.

A módszer kitűnően alkalmazható számtalan más krónikus betegség esetén is, minimális módosítással.

A Simonton módszer lényege, hogy a gyógyuláshoz a beteg a rendszeres gyakorlással segítségül hívja a test és a lélek mélyebb, nehezebben hozzáférhető erőit. Ellazult állapotban a belső képek megfelelő felépítésével és irányításával közvetlenül stimulálja az immunrendszert, és pozitív hatást gyakorol a testi folyamatokra.
A tanfolyam heti rendszerességgel zajlik, 10 x 2 órás csoportfoglalkozás keretében.

Legközelebbi tanfolyam:
Kezdés: 2008. április 15.
Időtartam: keddenként 11.00-13.00., 10 héten keresztül
Részvételi díj: 1.000 Ft/óra, azaz összesen 20.000 Ft. Részletfizetési kedvezmény kérhető.
A csoport vezetői: Dr. Nagy Melénia (Gerson terapeuta), és Majoros István mentálhigiénés szakember.

Úgy látszik, ez már elindult, de hátha lehet bekapcsolódni menet köznben, vagy a következőse...
Előzmény: ny63 (3732)
ny63 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3732
Nem engem kérdeztél, de... én is csináltam agykontrollt. Létezik egy, annak a technikának az alapján kifejlesztett terápia: a Simonton-terápia. Érdemes utánajárkálni, Magyarrszágon is csinálják. Talán az Egészségforrás alapitvány tud róla felvilágositást adni. Két könyv is foglalkozik ezzel, az egyik: Gyógyító képzelet, a másik Gyógyító család cimmel olvasható magyarul. Mindkettőt a Simonton házaspár jegyzi (amerikai onko-radiológus és pszichiáter házaspár). A könyveket mindenképp érdemes elolvasni mindenkinek, és akinek tetszik, megkeresheti, hol vannak mostanság a tréningek... Szerintem kell hozzáértő vezető, terapeuta vagy más szakképzett segitség.
Előzmény: Törölt nick (3724)
pária Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3731
kösz
Előzmény: Bazsira (3730)
Bazsira Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3730
Szia!

Havonta egyszer szokott orvosi előadás lenni Bp-en a TNI irodában.
Egyszer klubnap, ami webkonferenciáról meghallgatható, ez terméktapasztalat, melyet orvos és gyógyszerész kommentál.
Szintén havonta egyszer , a gyógyszerész tudományos előadása , de mindenki számára érthetően, ez is webk. A legközelebbi jún.12. -én lesz, 18h-19,30-ig.
Van írásos anyag a termékről, a honlapcímeket meg tudom mondani.
Előzmény: pária (3718)
Zolady Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3729

A mesterien feltett kérdésem ellenére csak kell valami statisztika,ha nem is mindig pontos. Tamás ezt megválaszolta.

Dehogy értelek félre,amúgy eddig is jól megvoltunk.

Nem csak azzal vagyok el jól,akivel mindig egyetértek:)

 

Előzmény: tumormarker (3725)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3728

:)

 

OFF

 

Örülök annak, ahogy fogalmazol

 

ON

Előzmény: tumormarker (3726)
MaciLaci68 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3727

Bocs, de ez a csoda dolog kicsit vesszőparipám.

A csoda olyan esemény, amelyet nem tartunk lehetségesnek vagy valószínűnek tapasztalataink és ismereteink fényében. Ilyen értelemben vannak csodák. Szeretném ha újra tudnánk hinni a csodákban.

 

 "Én úgy láttam, más is reagált. ;-)"   Rosszul láttad. (reja-ra gondoltál talán, de ő az én hsz-em után írt)

Előzmény: tumormarker (3726)
tumormarker Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3726

Én úgy láttam, más is reagált. ;-)

 

Egyébként szeretném ha megértenéd, hogy a táplálkozás alapú elméletek csak az egyik szálát képzeik a számtalan egyéb elméletnek/terápiának, így ha valaki nem feltétlen ebben hisz, akkor nem fog hozzászólni egy ilyen témában megfogalmazott hsz.-hez.

 

Ettől függetlenül, a hölgy gyógyulása valóban reményt adhat, ezért nagyon jó, hogy leírta ide a tapasztalatait, ezt én is köszönöm! Főként, mert szvsz csodák nincsenek, a gyógyulás sem csoda, hanem az egyén valamilyen sikeres egyéni megoldása a problémájára.

Előzmény: MaciLaci68 (3723)
tumormarker Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3725

:-) Nem a kezelések szükségességét vitattam, hanem a statisztikák tudományos bizonyító eszközként való alkalmazását tartom hiteltelennek. :-) Remélem nem értettél félre, most olyan jól megvagyunk! :-D 

Előzmény: Zolady (3721)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.03 0 0 3724

szia,

 

dehogy nevetséges :)

 

Vegetáriánus módon eszel azóta is? Írtad, hogy végeztél agykontrollt... csinálod?

 

Ezt a 21-et egyébként nem értem...ha 20 a maximum, akkor hogy lehet valami ennyi?

Előzmény: ricsicica (3711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!