Keresés

Részletes keresés

il1321 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5394
Esetleg csak egy részét, a nagyobbakat, elvileg most két hétig nem jósolnak lehülést, de ez sosem biztos. Jó lenne, ha éjszakára egy darab fóliával tudnád takarni. de még egyszer mondom, hogy ez nem teljesem biztonságos módszer. Amúgy 20 cm palánt nem nagy, lehet majd kitenni, hogy akár virág is van rajta. Nekem vannak már 30 cm magasak is. Amit nem teszel ki, inkább rakd széjjelebb. Inkább csak az amúgyis korai fajtákból tegyél ki, ha akarsz.
Előzmény: Vezso (5393)
Vezso Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5393
Engem megfogott ez az áprilisi paradicsom palánta kiültetés. Főleg, hogy kezdenek túl nagyok lenni a palántáim. 20-25cm magasok és szép erősek. Már késő van őket kitenni? Főleg, hogy nem is edződtek még csak ma?
Előzmény: il1321 (5376)
Vezso Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5392
Ma kint voltak a palánták. Este még tennem kellett földet a tövéhez, mert a szélben eldőltek. De már jól vannak. (mármint a paradicsomok)
Előzmény: Morcsi (5359)
Vezso Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5391
Engem nem zavar a hossz, sőt, én is sokat tanulok belőle. :)
Előzmény: cypress. (5388)
il1321 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5390
no no:))))
Igen fólia padlás.
Az üvegeknak, az alja és a teteje is le van vágva, lényegében egy henger. Palántázás kor húzom a növényre, űgy, hogy kicsit a földben is benn van, hogy a szél el ne vigye. ha kinövi, akkor csak lehúzom róla.
Arra a magyoróra egy kis metszés ráférne. Azt az egy két legvastagabb öreg ágat, aminek már levele se sok van, és a legfiatalabb hajtásokat kellene kivenni. de majd csak ősszel, levélhullás után, mert a mogyoró a legkorábban virágzók egyike, és a kivágandó ágakon már ne hozon virágot.
Az ormányos nem lop mogyit, benne lakik. Azok bizony mókusok, pelék lehetnek. (bár látnám őket:) mogyoróormányos - hivatalos nevén Curculio nucum. Nagyon helyes és elég káros jószág. A nőstény hosszú ormányával a mogyoró még lágy termését fúrja meg és helyezi el a puha húsban a tojását, amely a későbbiekben az élelmiszerraktárban szépen kifejlődik. A kifúrt terméssel már nem tudunk mit kezdeni, csak a megelőző védekezés a jó megoldás ellene. Rajzáskor lehet permetezéssel védekezni ellene.

http://www.hik.hu/tankonyvtar/site/books/b155/ch18s03s03.html

ez a teljes gümölcstermesztési könyv linkje:

http://www.hik.hu/tankonyvtar/site/books/b155/index.html

http://www.balintgazda.hu/szuret43.php




Előzmény: cypress. (5388)
cypress. Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5389
OK :-) köszi
Előzmény: zsebi41 (5373)
cypress. Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5388

KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!

 

IL,azt hiszem veled megfogtam az Isten Lábát:-))

Nagyon nagy segítség vagy nekem. Minden szavad aranyat ér.

Így ahogy van kinyomtattam. 

 

A tetőrészben egy belső fóliával alacsonyabbra vettem a légteret,

Jól képzelem,hogy csináltál egy "nylonpadlást",ugye?

 

eperfa/szederfa--ahogy olvasom(wikipedia) végülis mindkettő jó.

Ezt is ott olvasom:"A fekete eper nagygyümölcsű változatait a fehér eperfa magcsemetéire oltják."

Tehát akkor kell szereznem egy fehér eperfát (vagyis kettőt:-) és az egyiket be kell oltatnom...hmmm,remélem előbb-utóbb sikerül majd.

 

A nagy üvegekkel általában cukkinit, uborkát óvok, amíg kicsik, a letörés, és a fekete tücskök rágásának megelőzése a cél.

Én azt hittem,hogy azzal öntözöl.Legalábbis én tavaly vizet tettem a nagy üvegekbe,leszúrtam a palánta mellé és úgy "öntöztem".

Ha jól látom az üveg nyaka van alul.Most nagyon hülye kérdés jön:-)))A nyakát is levágod az üvegnek,vagy hogy nő bele a palánta???

 ezekről a korai vetésekről mindíg teszek fel képeket, ezeket a hozzászólásaimat kigyüjtve megnézheted. ilyenkor általában azt is megírom, hogyan készült.

utána fogok nézni!

 

Ez lenne a mi mogyorónk:

 

 

 

Nem nagyon látni,de a szomszéd telken(balra),ugyanígy a sarokban van egy (gondolom)ugyanilyen mogyoróbokor. Az jó a porzás szempontjából? Bár mogyorónk az volt,akkor lehet,hogy ezért...?

Május körül meg permetezni kellene mogyoróóormányos ellen, mert attól lyukas a

mogyoró.

Hú, nekünk lyukas volt a mogyoró...lehet,hogy nem is a mókusok voltak a ludasak? Bár nem tudom,mert még a 10 méterre levő körtefa alatt is mogyorókat találtunk...Tul.képp kijez a mogyoróorrmányos?? Kívülről vagy belűlről eszi a mogyorót? És van olyan erős,hogy elvigye a mogyorót a messzebbi körtefákra?? :-))

 

Most,hogy így írod,azt hiszem a mi mogyorónkat is meg kellene ritkítani.Ugye? Ezt tavasszal kell?

 

Biztosan lesznek még kérdéseim.Csak győzd majd megválaszolni:-)

 

Most nagyon mennem kell,mert a lányom már tobzódik körülöttem.Nem szereti ha itt ülok.Pedig még át kellene néznem a kertesbe is,mert fényképeztem vagy 10 virágot és meg kellene szakértetnem,hogy mi-micsoda,mert én nem tudom...

Nem tudom,hogy lesz időm.Lehet,hogy már csak hétfőn jutok odáig:-(

 

Mégegyszer nagyon köszi.És jövök még:-)

 

Mindenkitől bocsi a hosszért...

 

Előzmény: il1321 (5376)
il1321 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5387

Nem tudom neked milyen van.

Ezt találtam a St....l útmutatójában.

 

Nagyértékû egészséges töveket szállítunk Önnek,
ezért különösen ügyeljen az útmutatóban
leírtakra. Az ültetési helyen a talajt gazdagítsa nedves
tôzeggel. Ha cserépedénybe vagy virágládába
ültet, elôre trágyázott tôzeges földkeveréket
használjon. A tápkockás palántát ültetés elôtt
merítsük vízbe, hogy jól átnedvesedjen. Napos
helyre, 40 cm-es tôtávolságra ültessünk, és úgy,
hogy a szívlevelek éppen a földfelszín fölé kerüljenek.
Ültetés után jól öntözzük meg, és minden
nap locsoljuk, amíg a növény jól megered.
Ôszi telepítésnél, ha a növény még az évben
virágot hozna, távolítsuk el azokat! Tavaszi telepítés
esetén is elôsegítjük a jobb begyökeresedést
az elsô virágok eltávolításával. A virágládában
lévô növények télen is kint lehetnek, de
figyeljünk arra, hogy ne száradjon teljesen ki a
föld. A fagyok elmúltával ezeket a növényeket
feltétlenül meg kell öntözni. Áprilistól októberig
a növényeket egyenletesen nedvesen kell tartani,
mert rövid száraz periódus is gátolja az indaés
gyümölcsképzôdést. Szüret után, októberben,
vágjuk le az indákat az anyanövényrôl. A következô
évben, kb. június közepén újabb termô
indákat hajt az anyanövény. Két év után a
„Kletter-Star“ futóeper is,mint minden más eperfajta
kimerül, és nem érdemes tovább tartani.

 

 

nekem volt balkon, rózsaszín virágjai voltak, folyamatosan termett, de olyan piciket, hogy nem hagytam meg. inkább dísznek lett volna jó.

Előzmény: 7007 (5386)
7007 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5386

Tud valaki ápolási útmutatót adni a futóeperről ?(balkonon nevelhető)

 

Köszönöm

CBNora Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5385
Meg a szamócánál azt is bele kell kalkulálni, hogy a tövek vastagszanak, és kinőhetik a lyukat. Vagy oda kell figyelni, és néha tágítani rajta.
Előzmény: CBNora (5384)
CBNora Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5384
Úgy csináltam, de így is elvágott pár tövet a fólia. Mindenképpen csak olyan széleset szabad egyben hagyni, amit két oldalról át lehet érni, mert ha rálépek, elég könnyen elmozdul, és sérülhet a növény. Persze a vlies valószínűleg puhább, de az is meg tud feszülni.
Előzmény: Vezso (5383)
Vezso Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5383
és ha egy x-et vágsz bele? Ekkor van 4db háromszögedamit hajtogathatsz ahogy kell
Előzmény: CBNora (5381)
Zitka Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5382

Köszi szépen. :-)

Igazad van, akkor maradok a csíkoknál. Végül is, ha marad pár cm fedetlen rész, azt még nyugisan ki lehet gyomlálni....

Előzmény: CBNora (5381)
CBNora Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5381
Én inkább csíkokat vágnék. Ha véletlenül elmozdul a fólia (mondjuk rálépsz, vagy alátúrnak), szerintem a réssel jobban odafeszülhet a növényekhez, és esetleg elnyomja, elvágja. Az agroszövetnél nálunk volt ilyen gond a szamócáknál. Később a paradicsomnál és az üvegházban csíkokat használtam, az könnyebben kezelhető. Ha nem sikerül pontosra a vágás, be tudod hajtani, esetleg másodvetésnél, más sortávolságnál jobban fel tudod újra használni.
Előzmény: Zitka (5380)
Zitka Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5380

Köszi a tanácsokat, és a képet is. :-)

Arra én is rájöttem, hogy a legpraktikusabb az ilyen "kisbokros" növényeknél, mert csak pici lyukat kell rá vágni, és ott át lehet húzni a növénykéket (még kiskorukban).

Én most a veteményessorok között akarom letenni, és még azon gondolkozom, hogy csíkokat vágjak belőle, vagy csak hosszú réseket, ahol szépen kisegítem a répa- és petrezselyemsort...

Tényleg nem volt drága, 10 m hosszú, 90 cm széles és 990 ft volt.

 

A rögzítési módszert is kipróbálom. Elsőre az jutott eszembe, hogy drótból hajlítanék nagyobb  U-szögeket, és azzal letűzöm. Kérdés, mennyire tartanának, ha kezd kiszáradni a föld.

Előzmény: zsebi41 (5372)
CBNora Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5379
Szerintem igen. Bár sokat nem keresgéltem, ahol vásárolni szoktunk, ott van méterben.
Előzmény: katbo (5378)
katbo Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5378
Én agroszövetet fiatal fák alá tervezek tenni  a  masszív gazok ellen. Ezt bármelyik gazdaboltban lehet kapni?
Előzmény: CBNora (5375)
katbo Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5377

Gratulálok, ezt nem lehetett semmi megírni:-DDDD

A tartalmáról nem is beszélve. Most csak bele-bele olvastam, de én is figyelmesen végig fogom olvasni holnap.

Előzmény: il1321 (5376)
il1321 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5376

 

1)) a "fóliasátor" vagyis üvegház.,

Nagyjából a rendelkezésemre álló anyagokból most is ilyet készítenék. Nem akartam sokat költeni rá. Most változtattam néhány dolgot. A tetőrészben egy belső

fóliával alacsonyabbra vettem a légteret, a két rész közötti levegő pedig szigetelésként működik. A déli oldalon pedig mégegy réteg üveget szereltem fel. A

tető vázát ma nem biztos csúcsosra készíteném, mert ugyanolyan jó lenne az íves is, nem sok értelme volt vele kínlódni. Más nem nagyon van változtatás.

Minden ablakrész nyitható, így jó a szellőzése, akár le is lehet venni az ablakszárnyakat nyáron.
 

2))Üvegházi palánták:


Mi az amit  magként szórsz ki az üvegházba? És azt mikor teszed(hónap)?

ősszel november elején szoktam hagymát dugdosni korai zöldnek. Február elején pedig kora répát egy kicsit, retket, és salátát. De ezeket még külön takarni

kell üveggel, vagy fóliával. lehet még korai karalábét is vetni, vagy palántázni. A fal mellett még van benne pár tő szamóca is. kelkáposzta, brokkoli is

átteleltethető benne, ezeket a szabadban megmaradt, visszamaradt növényeketültetem be november elején.

3))Amit az üvegházba szánsz palántát(paradicsom pl.)
Az üvegházi paradicsom, és paprika palánták vetése mindíg január utolsó hetére esik. Ezeket a képeken látható balkonládákba vetem, annyi magot fajtánként,

ahány tőre van szükségem, plusz 20 % tartalék, az esetleges kelési, pusztulás hiányok pótlására. két szíkleveles korban áttűzdelem őket kis cserépbe,

műanyagpohárba. Ezeket olyan helyen kell keltetni, ahol éjjel is biztosított a legalább 18 fok, kelésig 20-25 fok, utána is nappal a 20. Általában hetente

kétszer, nagyobb korban egyszer locsolom őket, alulról, tálcában. Kapnak kétszer egy enyhe rezes permetezést, tápoldattal kiegészítve. Ez vonatkozik a

szabadfölbe szánt palántákra is, ugyanezzel a módszerrel készülnek. kiültetés előtt egy héttel csökkentem a hőmérsékletet, és levegőztetem őket. Április

elején ültetem ki őket, mert ilyenkor még éjjel hideg van, ezek a növények pedig hidegben nem fejlődnek. Nappalra kinyitom az ajtót, ha 20 fok fölé megy a

hőmérséklet. Kiültetéskor a paradicsomok egy sorba, 40 cm tőtávra mennek, eléjük néhány tő manó nevű korai bokorparadicsom. Eben az évben Mobil, San MArzano

és Apis faajták lettek ültetve. A paprikák 40 cm tőtávra, 2 sorban, Cecei, Kofa és Rekord nevűe. A többi hely  a 3 tő Bernadette F1 salátauborkáé.
 

4))Amit a kertbe szánsz palántát(pl.paradicsom,paprika) annak a magját mikor veted el, hová veted,hol tárolod még ki nem kerül a kertbe,mikor teszed ki a kertbe,szoktad őket szoktatni?

 A kerti palánták magját március első dekádjában,általában nőnap és 10-e között vetem a fenti módszerrel. Ugyanott nőnek, ahol a többi. Régebben otthon az

ablakpárkányon, majd a párkány elé tett ideiglenes álványon, mely alatt a radiátor volt. Most ugyanígy, de a munkahelyemen, mert ott jobban lehet fűtést

szabályozni. Kültetés előtti egy hét szoktatással megy a paprika csak a májusi hideghullám után megy ki 40-es sor és tőtávra. a PARADICSOMRA KÉT MÓDSZER VAN

18ÉS 20-A KÖRÜL ÁPRILISBAN EGY RÉSZE KIÜLTETHETŐ, AZ IDŐJÁRÁSTÓL FÜGGŐEN, EZEK A LEHÜLÉSIG MEGERŐSÖDNEK, ÉS JOBBAN ELVISELIK A HIDEGET. GYÖRGYNAP UTÁN MÁR NE, HANEM CSAK A HIDEGEK ELMULÁSA UTÁN ÜLTESSÜNK KI. én, mióta nagyobb az üvegház, ezt nem alkalmazom, mert abban van annyi korai, ami kell. (bocs a nagybetűért, benyomtam CLockot, de nincs kedvem újraírni:)

 

5))A 27-es képen található fa szederfa vagy eperfa?
felénk eperfának hívják. Ez fekete eper, és már elég régi fa, valamiért ilyen törpe növésű marad, de nekem pont így megfelel. Ennek nincs sem sarja, és nem

kel ki magról. érdekes módon va a fenti udvaron egy fehéreper fám is, ami alig 5 éves és már ehez képest óriási, és annak minden évben vetnek egy két

magoncot a madarak. A feketét pedig örököletem a telekkel 1984-ben.
 http://hu.wikipedia.org/wiki/Eperfa

A nagy üvegekkel általában cukkinit, uborkát óvok, amíg kicsik, a letörés, és a fekete tücskök rágásának megelőzése a cél.
 

6)) A kis üvegek a sokezer vakondriasztó tanácsok egyike voltak, nem vált be.

7))Mi az amit ősszel el lehet vetni(nem fagy ki) és így tavasszal jó korán kikel már?
Fokhagymából duggatok ősz fajtát, ezt október elején, ekkor dugdosok szabadba is valamennyi zöldhagymának való dughagymát, ezek kihajtva telelnek át. valamint néhány áttelelő salátát. Vetettem október végén petrezselymet kísérlet képpen, az szebb most, mint a tavaszi vetés. A kert felkepált részébe pedig körömvirágot vetek talajtakarónak, ezek korán kikelnek. télre nem szoktam fóliát tenni semmire.


Fóliaalagút alá mikor kezdesz,szoktál és mit ültetni?

 Ez időjárás függő. Ebben az évben pl. korán el tudtam vetni a zöldségeket, dughagymát, ezeket egy ideig fátyolfóliával fedtem, ne fújja ki a vetést a szél.
A borsót takarom az első, korai csapatot fóliával, ez megy át a korán, március végén vetett krumplira. Ha akarok korai karalábét, és kelkáposztát, akkor azt is takarom alagúttal. ezekről a korai vetésekről mindíg teszek fel képeket, ezeket a hozzászólásaimat kigyüjtve megnézheted. ilyenkor általában azt is megírom, hogyan készült.

8))34-es képen látok mogyorót.
Általában legalább két fajtát kellene ültetni, de ha valahol a közelben lenne másik, amiről porozhatná a szél, termékenyülne. Ha nem sikerül másikat

szerezni, akkor ősszel lehet magról is vetni, csak akkor lassabban nő. Május körül meg permetezni kellene mogyoróóormányos ellen, mert attól lyukas a

mogyoró. Ezt én nem nagyon szokta. Az elsűrűsödéstől is óvni kell, a sarjhajtásokat kivágni, csak egyet kettőt meghagyni az elöregedett ágak pótlására. A

kertben nekem most lesznek 6-8 évesek, és tavaly szedtem valamennyit róluk, az udvaron pedig 24 éve ültettem, és nagyanyámtól már 6 évesen hoztam át:)
 

9))A 23-as képen látom,hogy az ubi le van fóliázva.
Jól nézted, októberi,az éjszakai lehülés ellen védtem, és a legelső fagyig szedni lehetett róla, de az el is vitte.
Az üvegházba Bernadette F1-et szoktam palántázni, az saláta uborka, és amikor elszárad augusztusra,  benne hagyom, locsolgatom, szeptember végére általában

újra kihajt, és terem.
 
Ha kihagytam valamit, vagy van még kérdésed írj nyugodtan. IL

Előzmény: cypress. (5368)
CBNora Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5375
Akkor lehet, hogy maradok az agroszövetnél. Több évig volt az eperágyáson, még mindig nincs semmi baja, csak fölszedtük, mert máshova ültettük az epret, és oda inkább keskenyebbet raktunk. Iszonyú erős, a széléről kihúzódott szálat képtelen vagyok eltépni.
Ha van tartós holmi, akkor inkább nem veszek eldobhatót.
Előzmény: zsebi41 (5372)
Vezso Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5374
Pappné: Metszés szaporítás a kiskertben. Azt hiszem újonnan vettem valahol, ahol 400Ft volt minden könyv. :)
Előzmény: Vezso (5358)
zsebi41 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5373
Bocsi, fogsz kapni rajzot és leírást de most nem érek rá, de úgyse holnap kell még ültetni.
Előzmény: cypress. (5366)
zsebi41 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5372

én is a LIDL-ben vettem még tavaly, de az nem olyan mint a Tiéd 2db.-volt egy csomagba, már másodszor vettem teljesen átengedi a vizet de a fényt nem nem nő alatta a gaz, és főleg nem lesz  szutykos az eper.

Egy hátránya van, csak egy szezont bír ki őszre tönkre megy, valószinűleg nem UV. álló, de az ára is elenyésző.

 

Most vasrudakkal fogattuk le jó ronda, de lehetne földet a szélére szórni úgy sokkal szebb lenne, viszont ha megszárad szét fújja a szél és az eper csak homokos lesz, mint ahogy a tavalyi képen látható

2008. március
Előzmény: Zitka (5364)
il1321 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5371
Nóra!! sürgős villanygalamb ment!
Előzmény: CBNora (5370)
CBNora Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5370
Még nem láttam ilyet. Jónak tűnik, kíváncsi vagyok, hogy fog beválni.
Előzmény: Zitka (5369)
Zitka Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5369

No lefényképeztem, nem tudom, okosabbak leszünk-e.... :-)

Ez a papírja, a másik meg közelről a "szövet" tekercsben.

 

 

Előzmény: CBNora (5365)
cypress. Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5368

 

IL

,Jöttem a kérdésekkel.

Remélem le bírom írni amég alszik a lányom.:-))

 

Megnéztem az összes képet,az ideit is mostmár.

 

1))Jó a "fóliasátrad" vagyis üvegházad.,

Mi is szeretnénk fóliasátrat,oda ahol az előző tulajnak is volt.(Sajnos azt képesek voltak az orrunk előtt felszedni")

Szóval nézegettük a képeket és úgy döntöttünk,hogy mi is ilyen üvegházat csinálunk és nem kimondott fóliát.A lakásfelújításkor kicseréltük az ablakokat,így van 24db régi ablakszárnyunk,remélem sikerül vmit belőle összehozni.A képeket nézve azt mondta a párom,hogy menni fog neki.Esetleg van ezzel kapcsolatban vmi tanácsod,hogy mindent ugyanígy csinálnál rajta vagy esetleg vmit másképpen(alacsonyabb,magasabb,szélesebb,ilyesmikre gondolok.)?Mi volt a nehéz része,vagy a könnyebb,mire figyeljünk nagyon?És jók lennének az ablakaink ilyen üvegháznak?

 

2))Üvegházi palánták:

Néztem a képeken a dátumokat így nagyjából azért vmi lejött a dologból,de biztos ami biztos kérdezem:-)

Mi az amit  magként szórsz ki az üvegházba? És azt mikor teszed(hónap)?

3))Amit az üvegházba szánsz palántát(paradicsom pl.) annak a magját mikor veted el, hol tárolod az üvegházba kerülésük előtt és mikor teszed ki az üvegházba?

 

4))Amit a kertbe szánsz palántát(pl.paradicsom,paprika) annak a magját mikor veted el,

hová veted,hol tárolod még ki nem kerül a kertbe,mikor teszed ki a kertbe,szoktad őket szoktatni?

 

(Esetleg az összes magot egyszerre teszed el csak amelyik az üvegházba megy előbb kimegy,a többi pedig később kerül a kertbe?)

 

A paprikaelárasztós kép nagyon jó(14-es).Ezt fogom alkalmazni(már ha megmarad vmi palántám a "fakockámban":-) )

 

5))A 27-es képen található fa szederfa vagy eperfa? Mert ez nálunk állandó vita tárgya:-)))Én nagyon szeretnék egy ilyet. Imádom!! Merre kapható szerinted csemete?

 

39-es képről jutott eszembe,hogy tavaly mit összeszerencsétlenkedtem,mire beraktam az a sok másfél lityis üveget a földbe. Ráadásul mind megtört+lekonyult,meg stb..Mostmár tudom miért: Nem vágtam ki  az alját(vagyis tetejét :-S Én marha:-))

 

6))A 78-as képen(is) látom,hogy vannak fél lityis üvegeid a földben,de az a talpán.Ez vmi bogárcsalogató? Vagy mire jó?

 

7))Mi az amit ősszel el lehet vetni(nem fagy ki) és így tavasszal jó korán kikel már?

Ezek közül mire "illik" fóliaalagutat tenni?

 

Fóliaalagút alá mikor kezdesz,szoktál és mit ültetni?

 

8))34-es képen látok mogyorót.Nekünk is van egy hatalmas bokor. Viszont tavaly egy aaz egyben a mókusoké volt a termés,mert fogalmunk sincs mikor mit kell vele csinálni.Mikor érett,mikor kell leszedni,stb...Írnál pár sort róla,hogy idén mi is ehessünk mogyorót? :-)

 

9))A 23-as képen látom,hogy az ubi le van fóliázva. Ez már októberi kép. A fagy ellen fóliáztad? És októberben még volt uborkád???Vagy teljesen félrenéztem...?:-)

 

Hirtelen most ennyi lenne.Már ezt is 4 napja leírtam papírra,de egyszerűen nem jutok az írásig el.Hébe hóba olvasok,de még az sem megy rendszeresen.Pedig a kertbe már vagy 1 hete ki sem tudok menni,akkora sár van.A krumplim kimaradt az ültetésből még és annyira bosszant,hogy nem bírom elültetni az idő miatt.Alig várom már,hogy 1-2 napig ne essen és mehessek a kertbe...

 

Nos,előre is köszi a válaszokat.Tudom túl sokat kérdeztem:-)))Bocsi érte.

 

 

 

Előzmény: il1321 (5326)
cypress. Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5367
Köszi az infót.
Előzmény: zsebi41 (5330)
cypress. Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5366

Itt van az uborka támom, én csak így nevelem az uborkát

 

?hogyan?

Előzmény: zsebi41 (5323)
CBNora Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5365
A vliest nem ismerem. Az agroszövet jól működik, és nagyon tartós, bár a vizet kicsit nehezen engedi át, ha nem sík, lefut róla. Csak kicsit idegenül néz ki a kertben. Az van pl. a futtatóállványnál, ahol két sorban fut föl a bab vagy az uborka, és középen nehéz gyomlálni, kapálni nem lehet. Itt a növények el is takarják. Az üvegházba is ilyen van leterítve, ahova nem ültetetek. A korai paradicsomok között is jó volt, ahol nem használtam szalma takarást.
Lefotózhatnád, hogy néz ki.
Előzmény: Zitka (5364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!