Keresés

Részletes keresés

Chess Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5308
Pont az összefolyó rajzások miatt találták ki a hosszú tartamú szereket pl a Lufox hivatalosan alma, körte, szőlőben. Kevésbé lehet vele mellélőni mint az Insegarral. Amit nem öl meg tojásként azt elpusztítja lárvaként, de ha még azt is túléli jön a lárva-báb átmenetnél a hatás. Sajnos zéró a gázhatás ezért alapos permetezés kell. Kaliforniai pajzstetű ellen a fenoxikarbnak van hatása (rajzó lárva nem tud letelepültbe átmenni, kb. 80 %-os), hogy mit tenne az eper-pajzstetűvel nem tudom.
Előzmény: Akka81 (5304)
Chess Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5307
Én inkább valami ként tennék rá, Thiovit vagy ilyesmit plussz felszívódót Topas, Rubigan vagy ilyesmi. Topsin M a Fundazol rokona, lisztharmatra nem igen használ már.
Előzmény: napalm. (5295)
Veszpremi Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5306
Köszönöm a tanácsot. De azt hiszem, most nem állok neki, mert időm sincs rá a következő időszakban, meg pl. cinkeodúban cinkéék épp költenek rajtuk, így megvárom a fejleményeket. Érdekes dolgokat hall az ember tőled, a magamfajta laikus nem is gondolná, hogy ilyenkor újítsa fel a gát. Pedig miért is ne? :) Egyébként az év melyik szakaszában lehet az efféle lépést büntetlenül megtenni?
Előzmény: Mozo66 (5280)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5305

ha meg kell ahol => ha meg kell akkor, természetesen. Csak javítom magam :-)

 

Üdv

Előzmény: Akka81 (5304)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5304

Persze, hiszen ezért van a csapdázás. Akkor fújok amikor kell, de akkor viszont ténylegesen. Viszont az összefolyó rajzások tényleg gondot jelentenek. Ezért keresek oda valami jó megoldást. A csapdázás is egyfajta megfigyelés; ha meg kell ahol jöhet a megfelelő védekezés :-)

 

Az eper-pajzstetű sajnos szereti a barackot :-( Amúgy két nemzedékes, a rajzás ott Ok lesz ahol írod. A lárvái júniusban (vagy ugye ilyen tavaszon előbb) jelennek meg, erre is figyelni kell. Ja, és mivel két nemzedékes, augusztusban is jönnek a lárvák (meg kicsivel előtte rajzás!), na ezzel sikerült egyszer megjárni...

 

A mindentfogó csapdázással Én sem értek egyet. Nálam feromoncsapdázás megy, az azért elég szelektív :-)

 

Üdv

Előzmény: Mozo66 (5302)
napalm. Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5303
ok;)
Előzmény: Akka81 (5300)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5302
Ne ez az amit ezzel kapcsolatban érdemes elmondani . Ez úgy van , mint a tafrina elleni védekezésnél . Sokan kérdezgették , hogy mondjam el , írjam le mikor mivel permetezek , szerintem nincs értelme , mert más körülmények között máskor , máshogy kell permetezni . Nincs előre meghatározott technológiám , van hogy 3 , van hogy 5 permetezéssel tudom megfogni a tafrinát ... az idén 5-tel . Ez van a rovarölőzésben is , ha nem látok rovart akkor nem lövök ágyúval rájuk , lombtrágyát úgy is kapnak rendszeresen , esetleg variálom valami lájtosabb szerrel . Hogy melyik hatóanyag mire hat ... kitinszintézis , gyomorméreg ...stb annyira nem vagyok még képben , folyamatosan tanulok ez ügyben is . pl tavaly néhány fán megjelent az eperfa pajzstetü , az idén odafigyelek a rajzásukra , május közepére írják , de mivel korábban vagyunk , már május elejétől odafigyelek , és ha kell odahatok is .

A másik . Az is egy igazság , hogy nem mindenütt ugyanaz a rovarpopuláció . pl . én minden évben hadakozok a rózsabogarakkal ... fujj nagyon nem szeretem ... és a tőlem 15 km-re levő termelő azt sem tudja , hogy az milyen , mert még életében nem látott . Mikor írtam , hogy a málnára is rámászó poloska eszi a barackom , volt aki nem hite el , pedig ették ... egy darabig . na ilyenkor lépek a 3 napos szerrel . Tehát megfigyelés és alkalmazás ... alkalmazkodás .. Szerintem tutti technológia nincs , vagy az akkor elég kemény .

Még egy dologról akkor ha már itt vagyunk .

Szó volt a csapdázásról , nagyon nem értek hozzá , az előrejelzést csapda nélkül is kb tudom , a ritkítócsapdázásnak , meg ha nem 100%-os a hatása , nem sok értelmét látom . Viszont ellene vagyok a válogatás nélküli csapdázásnak , egy évben én is próbáltam az ecetes-cukros vizet a petpalackba , de az mindent megfog . Válogatás nélkül a hasznos és a közömbös rovarokat is ... kissé barbár megoldásnak tartom . Láttam egy kb 200 fás telepítést ahol minden fán 2 db ilyen csapda volt , és jócskán feketedett bennük a rovar . Szóval ennek ellene vagyok .
Előzmény: Akka81 (5299)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5301

De kivonták, viszont június 30-ig lehet még kapni. Persze más kérdés, hogy elvileg már csak egyszer lehetne használni, virágzás előtt :-) (Akkor minek kell dec. 6-ig adni a felhasználhatóságot?)

 

Üdv

Előzmény: kardhal01 (5293)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5300

Lehet adni persze.

 

Üdv

Előzmény: napalm. (5295)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5299

Ez sem rossz, főleg ha bevált :-)

 

Érés előtt a végén Nekem is van záró, s valami piretroid lesz, de még nem tudom milyen. Eddig igazából nem volt gond ezzel.

 

Ez a rajzás-összefolyás főleg az almában zavar, s ott jelent nagyobb problémát.

 

Egy Bi58 lesz a június eleji fajtára? (folyamatos fedettség?) És a később érőkre?

 

 

Üdv

Előzmény: Mozo66 (5292)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5298
Holnap úgy is megyek hozzájuk  és valóban  segítőkészek..addig meg kibírom.:-)
Előzmény: napalm. (5296)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5297
Biztos , ha írja , mostanában lisztharmatot nem igen permetezek , csak csonthéjasom van .
Előzmény: napalm. (5295)
napalm. Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5296
"Kaptán hatóanyag ügyében tudtok valamit ajánlani..?"
egy segítőkész gazdaboltost;)
Előzmény: F.Szilvi (5294)
napalm. Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5295
köszi!
topsin-m van itthon jó lesz az is? leírása alapján alkalmas rá.
Előzmény: Mozo66 (5286)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5294

Még kapható....a Basudin, de én már nem vettem mert még van ,2x 2 dl-em és a szavatossága  egyszerre jár le.

 

 

 

Kaptán hatóanyag ügyében tudtok valamit ajánlani..?

Előzmény: kardhal01 (5293)
kardhal01 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5293
A Basudint nem vonták ki a forgalomból? nem látom a Syngenta lapján.
Rovarölő
Előzmény: Mozo66 (5292)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5292
Na ez az előrejelzés nálam úgy megy , hogy minden nap kint vagyok a gyümölcsösben ... nem messze lakok , meg amúgy is van dolgom kint . Napnyugta felé , mikor csendes az idő bemegyek a fák közé és megmozgatom az ágakat , és nézem , hogy mi repül fel .Nagyvonalakban ismerem a molyokat ... legalább is azt tudom , hogy ha moly a barackon kever akkor az csak rosszban sántikálhat . Hogy melyik fajta és mit akar ... nem kérdezem , csak fújom . Na ezt talán elég nehéz beilleszteni a csapdás technológiádba , nekem viszont bevállt . Azon kívül minden érésidőt lezáró permetezéssel kezelek , na ide kellene egy hatékony kontaktszer 7-10 napos évi-vel . Erre használtam a Basudint , csak a 2 decis elég drága , literest meg nem kapok , bár ha nem lesz más akkor hozok egy karton 2 decist . Nekem úgy néz ki , hogy az idén megint június elején már indul a barack , addig szűk másfél hónap , meg egy komolyabb bi58 belefér . Az Actarával is próbálkoztam ... konkrét összehasonlító adatom, hogy melyik jobb , hatásosabb , nincs , nem kísérletezgetek .
Előzmény: Akka81 (5289)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5291

Nagyon szívesen! :-)

 

A sörvásárlás valóban megugorhat, de azt is érdemes, mert tényleg szeretik. Az elhanyagolt szomszédság sajnos valóban a legnagyobb probléma, amíg ez nem változik addig mindig számíthatsz a csigák jövetelére.

 

Hálót még nem próbáltam, nem tudom mennyire működne. Viszont ha már kerítés, akkor inkább legyen fémből. 20-25 cm magasság elég, csak a végét vissza kell hajlítani (kifelé) Régebben gondoltam erre is, de végülis nem épült meg. S ahogy írod is, ez csak az ágyásoknál jó, a virágok körül már kevésbé.

 

Üdv

Előzmény: rijir (5282)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5290

Discus Top-ként rózsára is Ok volt, legalábbis a lisztharmatra. Viszont ha megint támad a botrytis, komoly gondban leszek. Egyedül a folpet fogja valamennyire, de azt se lehet örökké használni. Meg ugye I.kat lesz, úgyhogy tartalékolni kell. Amíg meg nem kapom az I. kat engedélyemet persze :-)

 

Üdv

Előzmény: Mozo66 (5286)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5289

Igen, van belőle pár, pl. Sinoratox néven is fut. Csak azt mondjuk speciel barackban nem lehet felhasználni.

 

Nem, nekem nincs Cascade-om, azt ElGreen kollégánál olvashattad. Egyébként nincs is engedélyezve barackban. S hát tényleg nem is olcsóÉn Insegart vagy a Dimilint se nagyon szoktam használni, ezekről érdemben nem tudok nyilatkozni. Viszont azért eléggé el kell találni a megfelelő időpontot ezeknél a szereknél.

Ilyenkor Nálam Reldan megy. Igaz drágább mint a Bi58 (nem sokkal, legutóbb 4,5e volt 1 l.) Mondjuk a 30 napos é.v.i. miatt később már nem nagyon használható, de ilyenkor azért jó. Sajnos ugye ez se hasznosrovar-kímélő technológia.

 

Piretroidok közül Bulldock (alma és szilva) és Fendona (alma, csh), ezekben (még) bízom.

 

Esetleg még a Mospilan jöhet szóba, gyümiben ált. 14 nap é.v.i., ez azért még nem olyan rossz. Bár annyira azért az sem olcsó.

 

Valaki mondta hogy összekeverte a Reldant Runnerral, és egész jó eredményeket kapott. Nem tudom hogy ez jó-e de lehet kipróbálom majd.

 

Tényleg, hogyan megy nálad pl. barackban a rovarölőszeres technológia? Csapdázással hogy állsz? Főleg a rajzások összefolyásakor alkalmazott technika érdekelne, azt akarom továbbfejleszteni, mert a folyamatos védelemről Én se mondok le :-)

 

Üdv

Előzmény: Mozo66 (5278)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5288
Ok . : - )

üdv
Előzmény: Akka81 (5287)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5287

Egyetértek :-)

 

Üdv

Előzmény: Mozo66 (5277)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5286
Az-az !!!! Valahol ajánlottuk már , hogy ezeket az erősen fertőzött hajtásokat ( általában csúcshajtás ) le kell tördelni . Aztán mehet a permetezés . Annak idején használtam a Discus + Polyram kettőst almára szőlőre , nálam 100%-os volt .
Előzmény: napalm. (5285)
napalm. Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5285

sziasztok!

 

almafa levele.

mi lehet ez, lisztharmat?

 

 

 

 

rijir Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5284

Hát, a kertben még elmegy a háló, de az udvarban nem tehetek minden köré hálót vagy fóliát.

Mindenesetre nagyon bosszantó dögök.

Előzmény: alfi13 (5283)
alfi13 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5283
Egyszer látam a Lidl katalógusba egy csigavédő hálót de mire odaértem sajna elfogyott lehet hogy azzal körbekeritenéd a veteményest vagy csak azokat amit a csiga szeret .
Nem tudom erre a célra egy 30 cm-es fólia is jo lenne e? Van valakinek tapasztalata a csigahálóvan kapcsolatban?
Előzmény: rijir (5282)
rijir Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5282

Köszönöm szépen a választ!

A sört már próbáltuk, de abbahagytuk, mert olyan mennyiséget hordtunk haza a boltból, hogy a boltos néni már kezdett csúnyán nézni... :-)

A mész most van soron, de be fogjuk vetni ellenük a vegyszereket is...!

Hát, igen, a szomszédban nem lakik senki, nagy udvar, tele gazzal stb.

Köszönöm a tanácsokat még egyszer; újult erővel támadunk!

Előzmény: Akka81 (5274)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5281

Most olvastam , hogy őszig meglátod ..... ha van időd akkor minél hamarabb csináld , még most tavasszal .

Szerintem .
Előzmény: Veszpremi (5279)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5280
Én őszin csináltam tavaly ifjítást , és kimondottan jól sikerült , már az idén tele van terméssel . szerintem most érdemes csinálni , így a friss hajtások még be tudnak érni őszig . De nagyon oda kell figyelni , hogy hol és mennyi hajtást hagysz . A kajszinál mondjuk előny , hogy alvórügyből nagyon könnyen kihajt . Így látatlanban azért azt tanácsolom , hogy legalább 3-4 egészséges és erős vázágat hagyj a fán , akár 3 méter hosszút is ... vagy még többet , ha elfér , hogy legyen hova tolni az energiát . És mikor kihajt , akkor egy hajtásválogatást csinálni , nem ollóval , csak tördelve .

Próbáld meg , csak nyerhetsz vele .
Előzmény: Veszpremi (5279)
Veszpremi Creative Commons License 2008.04.21 0 0 5279
Egyik szomszédom mesélte, hogy ő megcsinálta és eredménnyel járt, szépen megújult a fa. Majd megnézem, mert még nem láttam. Majd őszig még meglátom. Az a "baj", hogy valami fantasztikus gyümölcse van annak a 2 fának, ízletes, szép, nagy, fantasztikus :) Ezért sajnálnám, ha nem lennének.
Előzmény: F.Szilvi (5275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!