Viszonzásul egy kis bepillantás a mostani balosnak hazudott mocskos lelkületbe:
A baloldal lelkének legmélyebb és legsötétebb bugyrai
FIGYELEM! Az alább közölt írás szigorún 30-év alattiaknak nem ajánlott! Betekintést enged a baloldal jelenlegi lelkületének legsötétebb és legmélyebb bugyraiba, bemutatja rémálmaikat. Nagyon fájt az a vereség március 9-én, felszínre hozott sok mindent. Az olvasói levél a Népszabadságban jelent meg, ide okulásul tettük ki és természetesen NEM tükrözi a szerkesztőség véleményét!
Egy politikai menekült levele Köszönet Ungváry Rudolfnak
Köszönet Ungváry Rudolfnak, hogy megfogalmazta helyettem (Népszabadság, 2008. 03. 14.). Régóta ezzel az érzéssel viaskodom, és valószínűleg nem véletlen, hogy emigráns magyaroktól és emigráns magyarokról soha ennyit még nem olvastam, mint tavaly szeptember óta, amióta Hollandiában vagyok. Teljes mértékben átérzem az emigráns sorsot. Ebbe bele lehet őrülni: egyrészt meghalsz a vágytól, hogy végre otthon lehess, másrészt hányingered van a saját otthonodtól, és inkább ez, mint a hajlékony gerinc!
De sajnos az alább vázolt teória minden valószínűség szerint nem fog teória maradni. Ennek a közelgő fél-diktatúrának én vagyok az (egyik?) első politikai menekültje. 2010 tavaszán eldől, hogy valóban két évre jöttem-e avagy húszra.
Orbán Viktor legújabban Gyurcsány Ferencet, mint ’behajtót’ emlegeti – mert az ország miniszterelnökének van képe elvárni mindenkitől, hogy betartsa a hatályos adójogszabályokat! Most még csak elkezdik a pert ellene a 2006 őszi események miatt, de a szociknak nem lesz bátorságuk leállítani azt (önálló ha-ha-hatalmi ágak). 2010-ben pedig majd hirtelen fölgyorsul a kevésbé független, ám annál inkább magyar bíróság munkája. Börtönre ítélik majd? Legszívesebben kivégeztetnék. Vagyonelkobzás? Száműzetés? Vajon mi vár majd rá? Vajon egyetlen, a parlamentben ülő szocialista képviselő is fölfogta már, hogy a reformokat lassító bénázásukkal a saját szimbolikus sírjukat ássák évek óta? Vajon egyetlen képviselő is fölfogta már a patkóban ücsörögve, hogy Gyurcsány a valaha volt legeurópaibb baloldali miniszterelnökünk, akinek a maga magyar tragédiája éppen az, hogy ezzel az MSZP-vel kell(ene) kormányoznia?
2010-ben a Fidesz kétharmados többséget fog szerezni a parlamentben. Orbán nem lesz miniszterelnök. Orbán köztársasági elnök akar lenni. 2010-ben lejár Sólyom László mandátuma. Jól jegyezzük meg a nevét: ő lesz jó ideig az utolsó ízig-vérig demokrata elnökünk. Utána Orbán jön majd. 10 éven át. És a kétharmados többség elég is lesz neki arra, hogy új alkotmányt hozasson létre, ami majd meglepő módon növeli az elnök hatáskörét. Ő már most tudja, miért mondja ki nyilvánosan, hogy a miniszterelnöki poszt nyitott a Fideszben. Nem, ő soha nem állna a második vonalba. Csak az történt, hogy talált egy nemzetvezető számára elfogadhatóbb pozíciót.
Az olaj ára tartósan száz dollár fölött fog maradni. A gáz ára a 400 dollárt közelíti, jövőre könnyen át is lépheti. A búza ára már most 50 százalékkal magasabb a tavalyinál (és még csak előttünk az újabb aszályos nyár). Az amerikai hitelválság egyrészt véget vetett az évek óta tartó nemzetközi pénzbőségnek, másrészt előre jelezte, mi következik Magyarországon. Az állami támogatású lakáshitelek első ötéves periódusa mostanában jár le: piaci kamatot áraznak be a bankok. Mindeközben a magyarok a fogyasztás visszafogása helyett újabb hitelekbe menekülnek. A kettő együttes makrogazdasági hatása kiszámíthatatlan – nyugtathatjuk magunkat, ha nem akarunk világosan fogalmazni és nem akarjuk fölismerni a minket kerülgető válság fagyos leheletét.
Tehát Gyurcsány számítása külső okok miatt nem fog bejönni: a gazdaság nem fog érezhető ütemben megindulni. Akkor is vesztene az MSZP 2010-ben, ha a gazdasági növekedés már most beindulna (lásd 1998), de ilyen körülmények között Orbán simán eléri a kétharmados többséget is. A gazdaság azonban csak az egyik ok, ami a Harmadik Köztársaság bukásához vezet.
A másik dolog, ami a harmadik Köztársaság végét fogja okozni, az a romaság helyzete. A magyar oktatási rendszer évről évre csak újratermeli a beilleszkedni képtelen, írni-olvasni nem tudó (nemcsak) romák ezreit, tízezreit. A másik oldalon a romákról semmit nem tudó, rasszista fehérek tízezreit.
A magyarság semmit nem tanult a XX. századból. Már látszik a gyakorlatban is, a Magyar Gárda formájában, hogy az Orbán által az elfogadott kategóriába emelt szélsőjobb retorika nem elsősorban a zsidóknak fog igazán ártani. Hanem a romáknak, hiszen ők a leggyengébb láncszem ma Magyarországon. Meglepő, hogy ez akkor senkiben sem tudatosodott. Mindenki rémüldözött a szélsőjobbtól, de a Magyar Gárdának meg kellett alakulnia ahhoz, hogy ez néhány értelmiséginek végre leessen. Magyarosan későn.
Ha nem lennénk EU- és NATO-tagok, semmi sem garantálná, hogy 2020-ban is élni fog még annyi roma Magyarországon, mint 2010-ben. A magyarság hétköznapi beszéd- és gondolkodásmódja olyan mértékben átitatódott a romaellenességgel, és olyan mértékben (legalábbis) semleges Auschwitz-cal kapcsolatban, hogy néhány év múlva…
A következő választások eredménye minden valószínűség szerint a szélsőjobb térnyerését fogja eredményezni, hiszen ha látjuk, ma hogyan masírozhatnak a bakancsok a városaink utcáin, akkor ne várjunk semmi jobbat pusztán az idő múlásától! Legnagyobb kisebbségünk biztonságát már ma sem a magyar állam garantálja. Hanem EU-tag-létünk.
De azért lesz még néhány kristályéjszaka, amikor majd putrik lángolnak zsidók üzletei helyett. És romákba rúgnak majd a Magyar Gárda bakancsai, mint ahogyan valamikor zsidókba és kommunistákba rúgtak a magyar csendőrök bakancsai, és ahogyan demokratákba és a ’nép ellenségeibe’ rúgtak az ÁVÓ bakancsai.
Lengyelországban az előrehozott választásokon megbukott a közép-európai juntaizmus. Ne reméljük azonban, hogy ez nálunk is megtörténhet. Orbán már létrehozta a jobboldal egységét, és a 2010-es többségével esély sem lesz előrehozott választásokra. Egészen biztosan tanult a Kisgazdákkal kötött ’98-as szövetségből. Nem véletlenül kellett őket bedarálni. Nem véletlenül vágyik vissza olyan nagyon 2002 óta a hatalomba: most már egyedül kormányozhatna, a koalíció nyűge nélkül. Orbán Viktort már többször, mint potyautast, ledobták a varsói gyorsról, időközben azonban a tőle megszokott módon köpönyeget váltott, és ezúttal arra készül, hogy ő maga állítsa meg a gyorsvonatot. Ne gondoljuk, hogy ez nem fog neki sikerülni.
Ma még csak nevetgélünk az MTV által nyáron felelevenített sorozatokon: Bors, Egy óra múlva itt vagyok! Figyelem, ez néhány év múlva ismét könnyedén valósággá válhat: fognak még rejtőzködni és menekülni a magyarországi baloldaliak az antidemokratikus hatalom elől. Ne higgyük, hogy a jobboldal 2010-re elfelejti majd a 2006-os őszt, és hogy ’56 után ismét piroslott a vér a pesti utcán! Leesett már? Hogy sem a Kádár-rendszerben, sem a rendszerváltáskor nem volt ilyen tömeges és brutális emberverés és rendőri erőszak a pesti utcákon???
Nem véletlen, hogy a jobboldal épp Rákosihoz hasonlítja Gyurcsányt. Mert ez a nyílt brutalitás nem egyezik a magyar köztudatban élő Kádár-képpel! És mert egy Rákosi után lehet csak igazán takarítani és új rendszerváltást hirdetni.
Azon kívül a hasonlat még kapóra is jön: Rákosi után Kádár következett = Gyurcsány után Orbán fog. Nemzetünk atyja és bölcs vezetője majd megment minket a ronda mumustól, és a történelmi tapasztalatok alapján soha nem látott Langyosvizet és jólétet fog teremteni számunkra. Csak kussolni kell, meghúzni magad, tudni, hogyan kell a nyelvükön beszélni, újságírni, talpnyalni, előléptetést pofára és nem teljesítményre ’kibulizni’ – hiszen abban érzed jól magad, homo kadaricus, nem a demokrácia és a teljesítmény világában!
A magyar baloldal épp olyan tunya, poshadt, vak és balga, valóságérzéke épp olyan tompa, mint a horthysta elité volt vagy épp mint a Kádár-rendszer kisemberéé. Elfelejtették, hogy Orbán mire játszik és játéka milyen kockázatokat hordoz magában és milyen mellékhatásokkal fog járni. Fogalmuk sincs, hogy fog kinézni ez az ország csak öt év múlva is. Fogalmuk sincs arról, hogy a mai tesze-toszaságuk és töketlenkedésük hová vezet. Mert fontosabb számukra a mai költségtérítés, mint a holnapi demokrácia.
A március 9-i népszavazás megmutatta, hogy fölösleges Gyurcsány föltámadásában bízni, ezzel az emberrel az MSZP egyértelműen nem tud – bár valószínűleg nem is akar – választást nyerni 2010-ben. Viszont nincs senki más sem, akivel tudna.
Attól tartok, hogy a harmadik magyar köztársaság a végnapjait éli. Béke poraira!
Lengyel Levente
Forrás: nol.hu
|