Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24741
Sziasztok!

Szívesen csatlakoznék a fórumhoz, még új vagyok itt.
Szeretném a tanácsotokat kikérni abban, hogy mikor célszerű először felkeresni az orvost. Hétfőn késett egy hetet a menstruációm és csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. Nagyon örülünk, de többektől azt hallottam, hogy még ilyen korai fázisban felesleges felkeresni az orvost, mert "bármi történthet" és érdemesebb várni a 7-8. hétig, állítólag érdemi vizsgálatot egyébként is csak akkor tud az orvos végezni, hogy minden rendben van-e,
Mi a véleményetek?

Südve Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24740
Szterke, olvasom Spocknál a fürdőre vonatkozó kérdésedet. Én a helyedben a termál/gyógyvizet kihagynám, a normál hőmérsékletűvel nincs gond (hiszen úszni is lehet terhesen, hacsak nincs nyitva a méhszáj). És lehet, hogy a csúszdát is hanyagolnám.
:: kis halacska :: Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24739

Szia Gratula a teszthez, es udv itt!

Az első elmaradt menzi környékén más is tapasztalt menstruációs görcsökre emlékeztető hasfájást?

Igen, az belefer, normalis. Meg utana meg hasogatast, huzogatast, gorcsolgetest, es egyeb hasfajasokat par hetig.  

Előzmény: Szterke6 (24737)
Südve Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24738
Szterke, aggódni ne kezdj szerintem, de nem baj, ha tartasz magadnál magnéziumot. A "mindjárt megjön" érzés tipikus koraterhes tünet, de nekem még most is előfordul egyszer-egyszer (olyankor én is infarktust kapok hirtelen, de kihordom lábon).
Előzmény: Szterke6 (24737)
Szterke6 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24737

Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatlak titeket abban a reményben, hogy mihamarabb átjöhetek ide a felkészülősből. Most úgy tűnik, hogy minden jól alakul, és erősödik a csík a tesztemen, szóval ha nem gond, csatlakoznék közétek.

Mindjárt lenne is egy rutintalan kérdésem. Az első elmaradt menzi környékén más is tapasztalt menstruációs görcsökre emlékeztető hasfájást? Kb 2 napja időnként görcsölget a hasam. Normális ez, vagy kezdjek el aggódni?

Rebarbara drukk, hogy ne legyen semmi probléma +++++

:: kis halacska :: Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24736

Rebarbara!

Nagyon drukkolokk, hogy ne legyen semmi gond!! ++++++++++

Kepzeld, nekem az elso terhessegemnel az volt, hogy gyakorlatilag rendesen menstrualtam 4-5 hetesen. Ezert nem is sejtettem, hogy terhes vagyok. A dokim akkor azt mondta, hogy ez nem tul meglepo jelenseg, sot, eleg gyakori. Van, aki 3-4 honapig havonta "mentsrual" terhesen, csak persze enyhebben verzik, mint maskor...

Nem lehet, hogy nalad is ilyesmirol lenne szo?

Előzmény: Rebarbara10 (24727)
ritique Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24735
Szia!

Sajnos, igen! Nekem az előző baba se szó se beszéd, minden fájdalom és vérzés nélkül lett angyalka! Két nappal később az ultrahangon derült ki, és utána sem véreztem, nem görcsöltem, csak csendben megállt a szive!

De ez nem törvényszerű, olvastam olyat is aki 3 hónapig vérezgetett, és össze vissza utalták, korházba, meg mindenhova, és mégis egészséges kislánya született! Te ebbe a kategóriába tartozol! Kivéve, ha fiút szeretnél!:))))
Südve Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24734
Rebarb, drukk!
smead Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24733
rebarbara, drukk, drukk, remélem nem lesz semmi baj!
fiona81 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24732

Nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen, és jóhírekkel gyere vissza.

Én kb a 6-7 héten barnáztam végig, és egyszer volt vér is. Egész éjszaka sírtam. De mostanra már mindez csak rossz emlék. Annyit mondott a doki, hogy sokat pihenjek, ne emeljek, ne szexeljek(ez a legnehezebb), és szedjek magne b6-ot a görcsök ellen. Még az is lehet, hogy neked progipótlásra van szükséged.

Kívánom, hogy nálad se legyen rosszabb!!!!!!!

zsof9 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24731
sajnos az előző terhességemkor minden előjel nélkül ment el a kisbabánk, de ő már nem élt 2 hete, mikor kiderült a dolog. nem ez a megszokott. általában fájdalommal is jár. úgy tudom, hogy nagyon sok esetben van a terhesség során olykor vérezgetés, de akármi legyen is az ok, mindenképp orvoshoz kell menni. ha jól emlékszem egy cikkből, minden 4. egészséges terhesség során előfordul vérezgetés az első trimeszterben. remélem, minden rendben lesz nálatok is. ismerősök közt is volt olyan, akinek gyönyörű kisfia született, de az elején többször is előfordult nála vérzés. fel a fejjel! és drukk!
zsof9 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24730
a fogorvoshoz én sem vágyódok. szerencsére megengedte a védőnő, hogy hanyagoljam a dolgot, míg elmúlnak a rosszullétek. :) ne aggódj, ez biztos csak rutin vizsgálat. nem hiszem, hogy nagyon kínozzák a kismamákat. :)
Előzmény: fiona81 (24726)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24729

OFF

Ritique, a társaság együttmaradására a 2008. második félév babái topic a megfelelő fórum, ez egy olyan topic, ami kimondottan a koraterhesség tapasztalatainak, problémáinak megbeszélésére jött létre, ha ezt most elviszitek együtt, akkor egyrészt nem marad olyan fórum, ahova a koraterhes kismamák írhatnak, másrészt két, egykorú babáknak szóló topic lesz.

Nem bántás, félre ne értsd, csak tényleg úgy szokott menni, h az innen "kinőtt" anyukák együtt mennek a megfelelő évszámú fórumba.

ON

Előzmény: ritique (24706)
Rebarbara10 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24728
bocs, a betűért, nemtom miért ilyen....
Rebarbara10 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24727
Sziasztok! Nemsokára megyek kórházba, megint piros pöttyöztem. Azt várom, hogy apa jöjjön haza, mert nem tudom kire bízni a gyereket. Már jól kibőgtem magam. Kislányom egyébként tök aranyos, olyan rendes velem, nem hisztizik, szépen játszik. Milyen ritka pillanat, biztos érzi, hogy az anyjával valami nem stimmel. Hát remélem a legjobbakat Szép napot (legalább) nektek

görcsök, fájdalom nélkül is lehet vetélés??

fiona81 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24726

Jó reggelt! (vagyis napot)

de korán keltetek ma. Én meg itthon egy picit. Mondtam is a páromnak, hogy hamar meg tudnám szokni, hogy itthonról dolgozom. Most is már a gép előtt, de még köntösben. Dolgozni meg már dolgoztam. Ez így szuper.

Lassan egy kis takarítás, aztán megyek a fogdokihoz :( Eléggé félek. Olyan ez mint amikor vizsgázni mentem. Bárcsak már hazafelé jönnék.

Sebaj utána vígaszdíjként elmegyünk vásárolni :-)

Ja és még egy nagyon jó dolog történt velem tegnap: kiderült, hogy a szomszéd csajszi is rerhes, 1 hónappal hamarabb szül majd nálam. Utána majd bandázhatunk!

Az igazi Bohochal Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24725

Ritique,

csak most jöttem fel újra ide, ezért most írok.

Nem tudom hogy mérik a Nővédelmiben, én privátba járok dokihoz.

Nekem egyformán mérik mindkét helyen, de most pl egy ideje egyik helyen sem mondták meg mekkora a CRL. :( Csak a súlyát tudom, két hete volt 565g :)

MIről jók a tapasztalataim ? :D

A kórházról vagy a terhességről?

A kórházról nem tudok nagyon véleményt mondani, csak a kötelező UH-kra járok, privát részről nagyon pozitív a véleményem..magáról a tehességről annyiban negatív, hogy sztem őrületbe kergetik a kismamákat a sok vizsgálattal, ide-oda mászkálással, stb..meg (én most már jól viselem idegileg) , az elején rettentő agresszív voltam, tehát rossz hatással volt rám az egész :(

De most már minden rendben. Testileg meg jól viseltem mindig is :D

REmélem veletek is minden rendben%

Egyébként mindenkinek további boldog babavárást és Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok, nem bizti, hogy addig még jövök..én csak néha nézek be :D (ha nem baj)

Látom, szépen fejlődnek a babócák :D

üdv.

Bohóchal

Előzmény: ritique (24600)
myrtill82 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24724
Szia!
Mérleg szerint sem híztam:))tehát rendeződök:)
ma kezdtem a 8.hetet,nekem még 2 és fél hét van a dikiig.
Megnyugodtam nem csak én képzelem hogyérzékeny a hasam,mert ugye néha az is fáj amire azt ember csak azt hiszi,közben meg mégsem.
Előzmény: smead (24720)
zsof9 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24723
tényleg nagyon jó ez a honlap! :) azt mutatja, hogy 11+3-nál kb. 60 mm a crl. ez így van? én kisebb értékekre emlékeztem a 12. heti uh-osoktól...
Előzmény: ritique (24706)
zsof9 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24722
engem minden nap beállít a párom maga elé, "jó, most fordulj oldalra", aztán gyönyörködik, hogy milyen szép. a vicces az, hogy hatalmas tényleg, és jó a fogása is, amúgy meg még mindig 2 kiló minuszban vagyok... :) lehet, hogy a levegőtől, de nagyon szép kerek. ha vmi étel bennem marad, az pedig rögtön a csípőmre megy... de most nem zavar semmi... nálam a cicik beálltak a pár héttel ezelőtti méretre, és nem tűnnek nagyobbaknak azóta, de állandóan fájnak....
ma vagyunk 11 hetesek. :)) (és még több, mint egy hét a vizsgálatig...)
Shiro Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24721
3.gyereknél 20 hetesen már azt hitték szülni megyek :o)

S. (RO)
smead Creative Commons License 2008.03.20 0 0 24720
myrtill, ez nem hízás, egyszrűen rendeződnek a dolgok, felpuffadunk, és igenis: érzékeny a has. én nagyobb farmert sem tudok felvenni, ha leülök, nyom. vettem egy tök jó terhesgatyát (asszem valahova már írtam :)), ami egy nagyon lent menő csípőgatya, pocak alatt, ott lehet gumival állítani, innen jön fel a derékra egy pamut betét. marha kényelmes. csak nehezen taállok elég hosszú pólókat hozzá a szekrényemben :)
ja, és nagyobb a hasam, mint a 17 hetes hugomnak :D persze, az is számít, hogy ez a 3. gyerek, az elsővel nekem sem látszott, sokáig.

mellyeim nekem is nőnek, kiváló. sajna a szoptatások után mínuszba fordult a méretük, most megint lesznek egy darabig, aztán soha többet brühühüüü :)
Südve Creative Commons License 2008.03.19 0 0 24719
Kis pötty. :-) Pár hét múlva meg már tiszta emberszerű lesz. :-)

Móka, ha irígykedsz, az más. :-) (A kutatás eredménye szvsz attól függ, hogy ki szponzorálná... :-D )
Előzmény: :: kis halacska :: (24711)
Südve Creative Commons License 2008.03.19 0 0 24718
Jaj, nem hízás ez még, sima koraterhes tünet. :-) Pont erről írt smead a II. félévesben, hogy szorítja a nadrág. :-) És én is így voltam vele, kénytelen voltam kigombolni a farmert, még jó, hogy amúgy sátortípusú felsőkben járok általában. :-D
Előzmény: myrtill82 (24708)
ertal Creative Commons License 2008.03.19 0 0 24717
A 2008 öszi-téli topik majdani nyitását én is támogatnám. Jó a társaság, csak benne is maradjak! (Úgy értem, megmaradjon a picurkám. Kicsit izgulok az elözö vetélés miatt.) Szóval maradjunk együtt! :))
myrtill82 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 24716
Na igen....de nem is bánom,jo voltam igy is,jol éreztem magam:))
most megyek aludni mert holnap melo sajna.
Előzmény: Moka25 (24715)
Moka25 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 24715
Pff... hurkákat ne is mondd;)) Én sem kockahasról indulok:DD
Előzmény: myrtill82 (24714)
myrtill82 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 24714
tudom hogy még nem az:))))
csak mások nem tudják....na nem is a puffadás,hanem az amugy is meglévő hurkácskák...:))
de amugy nem is tudtam hogy a puffadás igy ilyenkor előfordulhat...ez kimaradt az olvasmányaimból valahogy.
Előzmény: Moka25 (24713)
Moka25 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 24713
:DD
Ez még a nem a baba, csak a progeszteron puffaszt;))
Cicik szülés után még jól fognak kinézni... Majd a szoptatás abbahagyása után, hmm... na akkor egy másik fejezet kezdődik az ember életében:DD

Südve,
nem mondtam, hogy így van, csak hogy _szerintem_ ez is megérne egy kutatást. Egyébként meg irígykedem:DD
Előzmény: myrtill82 (24710)
:: kis halacska :: Creative Commons License 2008.03.19 0 0 24712
:)

Ez mindenkinel mas. En vekony vagyok nagyon, es elorehajlo mehem van, ugyhogy azonnal latszik. :)

Egy ismeros lany tavaly volt terhes, emlekszem, mondta egyszer, hogy "19 hetes vagyok, mar kezd pocakom lenni..." :)

En a mostani mellmeretemet inkabb veszni hagynam, csak ne fajnanak igy. Egyszeruen nem lehet hozzaerni, olyan erzekenyek.

Előzmény: myrtill82 (24710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!