Keresés

Részletes keresés

speedlight Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1643
Esztet mán megbeszé'tük! :))
Előzmény: madgie (1642)
madgie Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1642
Nekem van, csak ugyi 67mm-es :)))

Valakinek nem kő?
Előzmény: speedlight (1640)
emyl Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1641
"Egy kis onIRckep avagy az antikrisztus viaszbol :D"

lesz mivel ijesztgetni az unokákat :-DDD

(vakuval nyomtad?)
Előzmény: .timber>>code (1637)
speedlight Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1640
Mi nem sikerült vele?
--------------
A 930nm-s azért durván szűr... rengeteg fény kell hozzá, és árnyalatok sincsenek. (nekem is van ilyen)
Én egy R72-esre vágyok most. :)
Előzmény: Zzr (1639)
Zzr Creative Commons License 2008.03.07 0 0 1639

Eladó egy szinte vadonat új B+W 093 58mm infra szűrő hátha valaki több hasznát veszi!

panabubus Creative Commons License 2008.03.01 0 0 1638
Azé' jó, hogy az "anti-" előtag ott van. Csak hogy nehogy megkeveredjek :D
Előzmény: .timber>>code (1637)
.timber>>code Creative Commons License 2008.02.29 0 0 1637
De nagy a csend :D

Egy kis onIRckep avagy az antikrisztus viaszbol :D

panabubus Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1636
Wazze! akkor már nem érdemes visszamennem.... mert itt már lejebb csúszott...:(
Előzmény: .timber>>code (1635)
.timber>>code Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1635
En olyat soha.... :D :D :D

Na jo.... csak itt csak neked csak most!

Zajert bocsi... elfelejtettem, hogy koNpakt gepnel tilos az ISO 200 fole menni :D

:D
panabubus Creative Commons License 2008.02.27 0 0 1634
Nem teszel be akasztott madaras képet? Infrában... :D
Előzmény: .timber>>code (1633)
.timber>>code Creative Commons License 2008.02.26 0 0 1633
Valojaban elotte egy picivel :D A kep a szentendrei dunaparton keszult :D
Előzmény: scarabaeus (1631)
panabubus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1632
Kösz :-)
Előzmény: scarabaeus (1631)
scarabaeus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1631
Dunakanyar
Előzmény: panabubus (1630)
panabubus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1630
Oszt' merre jártál, ha szabad... ? (sejtettem, hogy a napfény nem hagy nyugodni :D)
Előzmény: .timber>>code (1628)
madgie Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1629
Jól néz ki :)
Előzmény: .timber>>code (1628)
.timber>>code Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1628
Lassan mehetnenk IR fototurazgatni :D Kezd egeszen jo feny lenni hozza :D

Mai foto:
DunakanyIR
panabubus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1627
Igen, azt tudom. Sajnos csak USB van rajta :-( Az elméletem szerint: a rajzok, stb alapján megépítem akapcsoló áramkört, elemmel, stb. Az USB-dugóval csatlakozna a gépbe. De a kapcsoló helyére beforrasztok egy 2,5-ös jack-aljzatot. És a meglévő rádiós távir. dugóját abba dugva, úgy "kapcsolgatom" alkalmanként :-)
Előzmény: scarabaeus (1626)
scarabaeus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1626

Jack? Rádiós távirányítást akarsz, és ahhoz kell? Mert amúgy szabványos mini USB-t kell az S3-ba dugni, úgy tudom.

Előzmény: panabubus (1625)
panabubus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1625
Köszönöm. Sokat segítettél, már látni "az alagút végét". Akkor már csak a rádiós jack-dugójának a kapcsoló impulzisait kell bekötni a rajzon lévő mikrokapcsoló helyére egy hüvellyel, ahogy elnézem. Monnyuk érdekes lehet a gép alja a plusz két dobozkával, de hát, ha az ember rántottát akar enni, a tojást fel kell hozzá törni :-)
Előzmény: scarabaeus (1624)
scarabaeus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1624

Így ni.

Szkript sem kell, ahogy nézem.

Előzmény: scarabaeus (1623)
scarabaeus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1623

Alapból ugye kell hozzá egy laptop.

De CHDK esetén csak egy áramforrás kell (hogy a gép észrevegye, hogy USB kapcsolat van), vezeték, meg talán egy szkript, és mehet. Megoldották, hogy ne kelljen mindenféle protokoll, ha áramot kap, exponáljon.

Előzmény: panabubus (1622)
panabubus Creative Commons License 2008.02.24 0 0 1622
Szia, Scarabaeus! Nem Hoya vót az...:-)) Egy darab optikai (ilyen szempontból korrekt) műanyag IR-szürő darabkája...

De ha már említettél, egy kérdésem lenne: a CANON S3IS az végülis nem rendelkezik csatlakozóval távirányítás céljából. Szted lehet remény arra, hogy az USB-re applikálni valahogy egy adaptert, stb ebből a célból? Mert ha jól tudom, a "PC-remote" funkciót elvileg tudnia kéne. Arra gondoltam, hogy azt az impulzust is csak valami rövidzáral oldhatja meg a program, amikor PCről exponál a polgár vele....
Előzmény: scarabaeus (1621)
scarabaeus Creative Commons License 2008.02.23 0 0 1621

Nem, a K750i egy autofókuszos csoda, aztán úgy látom, bár makró állásban volt mindkét képen, a kontrasztot csak nem látta meg, így elvándorolt a fókusszal a világ végére.

 

A szűrő panabubus minden bizonnyal R72-es szűrőjének darabja.

 

A Csinibabában volt, "Pepszikokakóla, a nyugat ópiuma":-)

Előzmény: speedlight (1620)
speedlight Creative Commons License 2008.02.23 0 0 1620
Wow! :-D

A fókusz direkt van a végtelenben az IR felvételen? Milyen szűrőt használtál?

Mi a nyugat ópiuma? Kóla?
Előzmény: scarabaeus (1619)
scarabaeus Creative Commons License 2008.02.23 0 0 1619

Azt mondják, a nyugat ópiuma áttetsző az infravörös tartományban.

 

Megnéztem.

 

 

Kelli4450 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 1618
Üdv Mindenkinek!
Sikerült szert tennem egy Sony DSC S75 "old timer" gépre és úgy döntöttem, mivel már régóta tervezem az infra fotózást, hogy kiherélem. A művelet sikeres volt ....félig. Sajnos ez sem fókuszál, ha nincs üveg a ccd előtt. Két hete próbálok szerezni, de nem sok sikerrel. Pestre nem igazán érné meg elmennem mikroszkóp tárgylemezért, de nem is tudnám bevágni a hot mirror helyére. Ha valaki tudna segíteni megköszönném és természetesen megtéríteném a fáradozását. A méret 12x11x3mm.
Köszi
madgie Creative Commons License 2008.02.15 0 0 1617
Negatív :(
Előzmény: panabubus (1616)
panabubus Creative Commons License 2008.02.14 0 0 1616
Nem sikerült összehozni, hogy működjön?

Előzmény: madgie (1615)
madgie Creative Commons License 2008.02.12 0 0 1615
Régi szép idők :)

E-1
Knagymate Creative Commons License 2008.02.09 0 0 1614
dedede bocsi, most látom :D msn-re miért nem jössz?:D Én meg még szerintem nem is nagyon írtam levelet papírra kézzel :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!