Keresés

Részletes keresés

ballazs58 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 378
Sziasztok!
Szeretnék részletesebb információt összegyüjteni kokrétan a pelletégőkről.
Az égetés folyamata, az adagolás, a szabályozás, részterheléses üzem, ujragyujtás, stb. a salakképződés és a salak tulajdonságai ...., az égő tisztítása a gyakorlatban, védelmi megoldások: túlfűtés kivédése a vészhelyzet kezelése.... és még remélem menet közben sok más is előkerül. Mint pl. a gazdaságosság kérdése is.
Kb. 6 éve fűtöm házunkat fás kazánnal, (már kaptam ellenörzést a gázszolgáltatótó: ellenörzik, hogy nincs-e gázszivárgás??????) de tárolási helyproblémák keletkeztek, valamint szimpatikusabb lenne az automata üzem, amit hasábfával nehezebb, de pellettel sokkal egyszerűbben lehet megoldani.
Műszaki ismeretekkel rendelkezem, szabályozástechnikai műszerészként dolgoztam, ezért a mélyebb adatkeresés.
Arra kérlek benneteket, hogy lehetőleg konkrét infokat - adatokat, netán valós kipróbált megoldásokat küldjetek. A fás kazánon is sok korszerűsítést végeztem.
Kezdjünk neki, talán az idei tél nehezén túljutottunk és lassan majd a következő fűtési idényre kell készülni !
ganditeam Creative Commons License 2008.01.06 0 0 377
Hali

Nekem lenne egy aránylag olcsó brikett beszerző helyem.
Bár nem szalmából haanem fából.

http://www.biocaustic.hu

Ez a mi oldalunk akit érdekel szívesen látjuk oldalunkon

quaddalmindenhova Creative Commons License 2008.01.01 0 0 376

Tudtok valami olcsó brikett árusitó forrást?

Amit a nagyáruházakban láttam az szemtelenül drága és folyamatos fűtésre szerintem arany áron van.

Ha jó az ár és érdemes elmenni érte az sem gond.

De ha Budapest vonzáskörzetében lenne az csoda is lehet.

Nem értem a multik miért nem próbálkoznak ennek is az árát leverni, nem pedig plazmatévék és egyéb luxuscikkekkel kéne foglalkozniuk.Ami tényleg környezetbarát és nagy tömegben folyamatosan kellene(olcsó tüzelőanyag)arra nem reagálnak.

Szalmabrikettel is próbálkoznék csak még nem találtam forrást!

Ha segitenétek megköszönném!

Tudok szerezni egy hátsó emelőfalas teherautót ami 2.5tonnás és könnyen pakolható és nem nagy fogyasztású,ezzel akár közösen lehetne beszerezni olcsó brikettet.

Egy Pécsi hirdetést már találtam de a kb. 400km-er egyedül nem térül meg de ha páran összefognánk akkor jó lehet!

Nem fuvarszerzés a célom üzemanyag árban gondolkodom!

Ha nem akarjátok nyilvánosan reklámozni akkor erre a cimre küldjétek el:

quadalmindenhova@freemail.hu

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.01 0 0 375
Vízteres beépíthető pelletkandallót még nem láttam. A pellet csak akkor fontos ha önmüködő, jól szabályozható fütést akarsz, gáz helyett. Az ÖKO tudatodat kielégítheti egy fabrikettel üzemeltetett bármilyen beépíthető kandalló betét is. Ezek között jóval olcsóbbak is vannak mint a pelletesek.
Előzmény: quitoo (373)
Gyákos Creative Commons License 2008.01.01 0 0 374

Sziasztok!

 

A fűtési szezon felénél, úgy tűnik beváliks a Mariu pellet kandalló. Az éves gázszámlával még nem szebesültem, de komfortérzet, a látvány, a kényelem még mindig elbűvöl.

 

Szorgalmasan nézem a topicot és a következő idényre szeretnék nagyon jó minőségű, fűtőértékű, olcsó pelletet. Gondolom ti is.

 

Addig is Mindenkinek BUÉK!

 

Gyákos

Előzmény: quitoo (373)
quitoo Creative Commons License 2007.12.30 0 0 373

Sziasztok.

Kérlek segitsetek nekem.Gáz cirkóm van és szeretnék részben elszakadni vagy szolgáltató függetleniteni magam.Központi fűtésre köthető kandallón gondolkodom de a pellet kandallótól sem zárkozom el.Minden képpen beépithető készülék érdekelne mert nem szeretnék egy r2d2/artuditu/-t nézeketni egész életemben.Anyagilag kicsit megvan kötve a kezem de az ÖKO öntudatom maximális.

Elöre is köszi

Jesu Creative Commons License 2007.12.20 0 0 372
Ha rányomsz a nevemre, láthatod az e-mailem. Publikus. :)

Köszi az infokat! Egyszer benézek hozzátok, ha kapok egy címet, elérhetőséget levélben. Jó az ár, kiváncsi vagyok a minőségre is.

Üdv
Jesu
Előzmény: pellettel (371)
pellettel Creative Commons License 2007.12.19 0 0 371
Szia Jesu!
Helyileg Bács megyében, és az alapanyagot, a fűrészport kell szárítanom saját pellettel.
A kiszerelésben favorizálom a big-bag-et, de a kiszsák is megoldható ha igény van rá.
A kapacitás 2-3 kamion hetente. Nagy zsákban 37500 ft/tonna itt a telephelyen.
A stb.-re is válaszolok ha adsz e-mail címet.
Előzmény: Jesu (370)
Jesu Creative Commons License 2007.12.19 0 0 370
Szia!

Írhatnál részleteket.

- Merre vagy helyileg
- miből gyártasz
- mekkora a kapacitás
- milyen kiszerelés
- mik az árak.

Stb.

Mivel etetsz meg napi 300 kg-ot? :)
Előzmény: pellettel (364)
quaddalmindenhova Creative Commons License 2007.12.18 0 0 369
Megkaptam köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (368)
quaddalmindenhova Creative Commons License 2007.12.18 0 0 366

Üdv Nieri!

Kértem tőled egy tájékoztatót de még nem kaptam semmit.

Ha elküldenéd megköszönném!

Ez a cimem: quadalmindenhova@freemail.hu

 

Előzmény: Törölt nick (365)
pellettel Creative Commons License 2007.12.18 0 0 364
Üdv mindenkinek!
Új vagyok a fórumon, akinek pelletellátási vagy minőségbeli problémái vannak szívesen segítek, én kb. 300 kg-ot használok fel naponta, szerintem tudok hasznos tanácsot adni.Amúgy pelletgyártással foglalkozok.
previa696 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 363
Üdv! Találtam valami hasonlót.
Előzmény: Jesu (289)
quaddalmindenhova Creative Commons License 2007.12.10 0 0 362

Jó az akác is csak a hat év a sok.

Nézzél utána a neten mekkora dolog ez az energiafűz és kiváncsi leszek mire jutnak vele.

Én vagy tiz éve akartam a pellettálással foglalkozni de akkor még azt sem tudták,hogy az mi a szösz.

De sajnos a rideg számitások azt mutatják,hogy uj épületnél biztosan megéri ha régiben ujjitgatunk akkor necces a dolog bár ha igy kúszik felfelé az a gáz ára hipp hopp megéri.

Mondjuk az is jó,hogy a mindenkori gázárakhoz igazitják az egyéb tüzelőanyag árait is.

 

Előzmény: Törölt nick (361)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 361

Fabrikett ugyanaz mint a pellet. Bedurrantani is könnyű, persze ahhoz apró fa kell első begyújtáshoz, de utána ontja a hőt mint a gép.

 

Az energiafűz jó ötlet. Csak sajnos kevés embernek van elég területe, erről gondoskodtak ezzel a kis telekparcella hülyeséggel. Már nincsenek konyhakertek sem, ami igaz időigényes volt, de legalább tudtad mit eszel, most meg...Régen majd mindenkinek volt saját fúrt kútja, ma ez is egyre ritkább, most megveheted ugyanazt műanyagpalackban. Aztán  jött a gáz, mindenki átállt, aztán jól kiszolgáltatták magukat putyinnak.

A jövő az, hogy minden tekintetben le kell szakadni a központosított dolgokról. Jó ötlet a saját fatermelés is, nekem még az akác is elmegy. Az 6 év alatt kitermelhető, és egy normál családnak nem sokat kell kivágni évente a saját szükségleteihez. Nem utolsósorban, magas a hőértéke.

Előzmény: quaddalmindenhova (360)
quaddalmindenhova Creative Commons License 2007.12.10 0 0 360

Próbáltam azt is de a pellettel jobban be tudom gerjeszteni.

Egyébként tobozzal szoktam begyujtani mert elég nagy kertünk van és sok toboz gyűlik össze és az jó száraz is .

 

Egyébként van most egy sláger növény (energiafűz)nem fű!

Ezt direkt azért nemesitették ki,hogy gyorsan megnőjön és ledarálva faapritékként lehet eltüzelni de pellettálni is érdemes.

A kezdetekben naponta 3cm-ert nő!

Az lehetne a jövő,hogy aki megteheti(van hozzá területe)megtermelné magának a fűtésre valót.

Egy hektár területen úgy 20-40 tonna anyag terem!

Ez a jövő!

Előzmény: Törölt nick (359)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 359
Kandallóba miért nem fabrikettet veszel?
Előzmény: quaddalmindenhova (358)
quaddalmindenhova Creative Commons License 2007.12.10 0 0 358

Üdv

 

Nekem is voltak hasonló problémáim a kandalló üvegével.

Két dolgot érdemes tudni:

A fokozott kormolódás túl nagy nedvességtartalomra utal ezért nagyobb levegőt kell biztositani a kandallónak vagy érdemes elötte száraz helyen tárolni a tüzelőanyagot.

A másik,hogy nem érdemes drága tisztitószert megvenni a nagyáruházakban mert én egy grill tisztitót használok és az nagyon sokáig elég pedig csak 250ml-es és persze szórofejes.

Azzal befújom picit hagyom hatni majd papirral letörlöm utána elégetem a papirt.

Egy dolog fontos meleg üvegre nem jó fújni és nem kell letüdőzni a szert!

Én most pellettel próbálkozom a kandallóban és eddig jó csak olcsóbb beszerzési forrást kell találnom mert 52ft-os kg-os árral nem igazán olcsó!

Előzmény: Dee25 (355)
Gyákos Creative Commons License 2007.12.02 0 0 357

Nálam bevált a mosogatószeres víz, dörzsis szivacs és ha kell a rozsdamentes edényekhez gyártott folyékony súrolószer. Közben papírtörlővel törölgetem. (A kandallós ajánlotta a ciff-et, én finomítotam.)

 

Általában hetente egyszer tisztítom (többre nem igen van időm...)

 

Gyákos

Jesu Creative Commons License 2007.11.29 0 0 356
Hát ez nem egyszerű. Mi többnyire magunknak szoktunk ilyesmit csinálni, pár külsős bevonásával, ha nagyon kell. Keress helyben vkit!

Csak átgondoltan! Ha azzal keresed fel, hogy ilyesmi kell totál készen, lehúznak. Már mindenki azt nézi, mi a piaci érték, nem azt, hogy mennyi vele a munka. Ezért jobb szétszedni, és csak részmunkákra megbízni 1-2 embert. Vagy keresni egy régivágású mestert, ők még egészen másképp gondolkodnak. Sajnos egyre kevesebben vannak. :(
Előzmény: Nono23 (353)
Dee25 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 355

Sziasztok!

 

Nemrég óta van kandallónk. Az üveg tisztításához kérném rutinos tulajdonosok tippjeit. Érdemes a speciális tisztítószert -nem kevés pénzért-megvásárolni? Vagy van valami kölcségkímélőbb megoldás is? Pillanatnyilag az építkezésből maradt faanyaggal tüzelünk és olyan korom réteg van az üvegen,hogy alig lehet "levakarni"

 

Várom a szíves válaszokat! Köszi előre is

escaramujo Creative Commons License 2007.11.20 0 0 354

lehet, de ha összehasonlítod a fűtőértéket, rögtön más a helyzet...

szenet meg nálunk újabban nem lehet kapni

hely sincs a fát mondjuk 1 évig szárítani, betárolni annyit, hogy 1 télen fűtsünk + 1 évi mennyiség száradjon

most vagy az marad, hogy a 80 éves nagyikám hasogatja magának a fát, vagy kap drágábban fabrikettet a cserépkályhájához.

döntöttünk....

Előzmény: Jesu (350)
Nono23 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 353

Szia!

 

Tudsz ilyen ezermestert aki csinál ilyet? Apríték adagolót kazánhoz én csak nagyon sok pénzért láttam sajna.

Előzmény: Jesu (350)
pellettibor Creative Commons License 2007.11.16 0 0 351
Előzmény: escaramujo (349)
Jesu Creative Commons License 2007.11.16 0 0 350
Háát. Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem a fa és a fabrikett közti árkülönbségből 3 embert is felvehetsz fát hasogatni. :) Akkora különbség meg nincs közte, hogy csak azért azt vedd, talán csak annyi, ha a fabrikett megázik/ nedvességet kap, akkor kuka, ha a fa, akkor max várnod kell vele, míg szárad.

szvsz.

Akkor már egy adagolót a vegyeskazánra, ha van neki hely, ami aprítékot, forgácsot nyomat be. Forgácsot kapsz olcsón, van ahol ajándékba is, csak elvigye vki.

Bakonyban 20 éve ilyennel fűt mindenki. Hosszú csiga, és egy kicsi ablaktörlőmotor, áttétellel. Fölé egy víztartály, ami rázúdítja a vizet a tengelyre, ha mégis visszaégne (1* hallottam róla, hogy használták). Keresel egy ezermestert, megcsinálja neked 20-30E-ért.

Előzmény: escaramujo (349)
escaramujo Creative Commons License 2007.11.16 0 0 349

melyik az,amelyik eddig neked bevált?

mi a szilárd tüzelésről állnánk át erre a fabrikettre, mert meguntuk az állandó fahasogatást/széncipelést....

sok forgalmazót találtam, igaz, az ország eme kies, észak-keleti felén egy sem működik...ezért nem lenne mind1, hogy ha kifizetnénk a fuvardíjat, akkor ne egy vagon szemetet vegyünk már meg.

szóval, melyik forgalmazó terméke jött be neked?

 

Előzmény: atomgond (330)
Jesu Creative Commons License 2007.11.15 0 0 348
Köszönöm! Sokat segítettél!
Előzmény: nortsen1 (347)
nortsen1 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 347
Akárhogy is számolom, tegnap butaságot írtam, 180 köbmétert fűtünk, bocs.
Előzmény: nortsen1 (346)
nortsen1 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 346
Ja így fejből 210 légköbénter.
Előzmény: nortsen1 (345)
nortsen1 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 345
Nagykovácsiban lakunk ~425m -en, és ahogy méregettük olyan 2 fokkal hidegebb szokott itt lenni átlagban mint a városban. Most, hogy esett a hó, nálunk még ma is van elég sok, de pl. a község központjában (-100m) már nincs.

A vizet még nem számoltam ki, de 6 db radiátor van, ezek összteljesítmények ~9KW
A házon nincs szigetelés, azaz a hővesztesége elég nagy. Két szintes tetőteres kis ház, de a tetőtér mint kiderült nagyon ramatyul van leszigetelve és kb. 2 fok különbség van a földszinthez képest.

Jelenleg a következő programmal fut a kandalló hétköznap:
1. 05:00 on, 09:00 off (reggel 8 körül 20 fok van bent)
2. 12:00 on, 14:00 off (ilyenkor csak picit melegítjük, hogy tartsa a meleget)
3. 16:00 on, 23:00 off (este megint kb 20-21 fok van)

Ez kb. 1.5 zsák pellet/nap, azaz az első tapasztalati hozzászólásom óta ez megnőtt 3/4 zsákkal.
Este kb. 20 fok van 55 fokos beállítással, de pl. ma ezen a beállításon 62! fokos volt a víz P1-en.
Mi éjszaka szeretünk hűvösben aludni, azaz a fenti beállítás ennek tudható be, de elképzelhető, hogy az esti hideg miatt fogunk változtatni a programon, hogy ne hűljenek ki annyira a falak.
Még mi is próbálgatjuk, hogy hogyan lehet olcsóbbra kijönni, szóval ezek a fenti fűtési időszakok még próba alatt állnak.

Bevallom én nem nagyon számolgattam, nagyjából kiszámoltam mit bír a ház, mekkora teljesítmény kell hozzá, megvettem a hozzávalókat, és megcsináltam a fűtést.
Az biztos, hogy szigetelés kell a házra, mert sokkal olcsóbban megúsznánk a telet, bár kihűlni azért még így is nehezen tud. Főként a tetőterünkön érződik, hogy húz be a hideg, pedig üveggyapot, fólia, lambéria van rajta...
Egyébként a házat így vettük.
Remélem tudok ezekkel az adatokkal valamit segíteni.
Előzmény: Jesu (344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!