Keresés

Részletes keresés

binszi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 40
Balck Dragon!

Itthon nekün van un, meghajtó akksi,ami (hosszabb ideig) viszonylag nem nagy áramot ad teszt szerint ind fesz 13.1V 1 óra üzem után ami átlag 25Amper még volt benne 11.7V tip:Nova Tansblock GiV 80 ...csak 80Ah-ás...de 60k pénz volt,de elég komoly,úgy tudom takarítógépek,targoncák is használnak ilyet.Ilyen csak szürke.ilyen csak szürke színű
Előzmény: Black Dragon (36)
spacc Creative Commons License 2007.11.25 0 0 39

Na most én nem állítottam azt, hogy leválasztótrafó nélkül nincs élet e földön.

Nekem sincs, eleddíg nem éreztem szükségét a dolognak, 15 éve, amikor jelenlegi lakásomba költöztem, átépítettem a tápvonalat a biztosíték táblától a nappali bejárati részéig, a fali olaminiumot kiceréltem 4-es rézre, külön biztosíték neki oszt ennyi. Na jó. a védőfüldet is behúztam, mert az ott nem volt.

Black Dragon Creative Commons License 2007.11.25 0 0 38
Ugye !
Hát vág az én agyacskám:-)))) (tegnap elmaradt a kocsma)
Előzmény: penna_ (37)
penna_ Creative Commons License 2007.11.25 0 0 37
Kb másfél - két tucat olyan hazai zenehallgató van, aki általunk eladott spirálcellás autó akkuról hajtott erősítőt hallgat (20W@4 ohm), köztük én is, meg a főnököm meg még egy kollégánk is. A zenehallgatási stílustól függően olyan 89 dB fölötti érzékenységű dobozokkal már igen jól tud zenélni. Van olyan vásárlónk, aki Dyno Audience 42-vel hallgatta igen sokáig, szerette a kombinációt igencsak. Nálam egy 108 dB érzékenységű dobozzal szól(t), most meg egy 100 dB érzékenységű zenekari hangosításra szánt hangfalt hajt. Az átlagos igényeket bármilyen átlagosan jól hajtható dobozzal ki tudja szolgálni. Az extremitásokat már csak nagyobb érzékenységű dobozzal.
Előzmény: binszi (33)
Black Dragon Creative Commons License 2007.11.25 0 0 36
binszi !

Én az 1-es verzióra szavaznék! Teknikailag:-)
Csak 2*36V-os táppal.
Mondjuk tápoldalanként 3dbOptima 850 -es biztosítaná a kraftot.(ár most nem számít)
Előzmény: binszi (33)
btamas70 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 35
Az akku fajtáján, típusán is sok múlik.

Kisebb teljesítményű erősítőt pedig valóban, érzékenyebb hangsugárzóval érdemes párosítani. Egyébiránt, ha meghallgatnál pár ilyen összeállítást, valószínűleg átértékelnéd, amit a dinamikájukól gondoltál.
Előzmény: binszi (33)
Black Dragon Creative Commons License 2007.11.25 0 0 34
Korrekt,igen bölcs hozzá állás.(viccen kívül) ;-)
Kérdés! Mi a Hi-Fi alapja?.....Szerinted.
Előzmény: btamas70 (32)
binszi Creative Commons License 2007.11.25 0 0 33

Fijúk!

Ha már a hálózatból érkező zavaroknál tartunk,lehet az alábbi erősítőkkel kisseb zaj mellett zenét hallgatni? Természetesen brutál nagy kapacitású akksikra gondolok.

Mi ahelyzet azokkal az erősítőkkel melyek DC akkumulátoros táplálásról üzemelnek.

Én 3 típusba rendezném ezeket a gépeket:

1.ennek a típusnak nincs nagy létjogosultsága,egyszerű tápellátás DC (12V) ezeknek a típusoknak a teljesítménye nagyon csekény,mert ekkora fesz-ből nem lehet sokat kihozni talán néhány W.

2. szintén DC 12v-os táplálás megfűszerezve:feszülség kétszerező,ill. fesz sokszorozó,kapcsolásokkal így nagyobb W nyerhető.

3. talán ua.mint a 2.számú lásd autó erősítők sok 100W,ezekben is bőven feltornásszák a 12V-ot a megfelelő értékre.

Szerintem legkevesbb (/hálózati/) zajjal az 1.-es típusúnak kell lennie de ahhoz,hogy ilyen csekély teljesítménnyel lehessen zenét hallgatni ahhoz brutál érzékeny dobozok kellenek de lehet,hogy így sem lessz kellő dinamikája kevés W miatt?
btamas70 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 32
Tőlem mindenki arra akasztja a komplett rendszerét, amire akarja, én inkább nem kérek belőle. Ebbéli álláspontomat nem elméletek szerint alakítom, így az sem hat meg, kinek milyen technikai részletkérdésben van "igaza".
Előzmény: Black Dragon (31)
Black Dragon Creative Commons License 2007.11.25 0 0 31
Sztem Spacc álláspontja helyénvaló! Hogy milyen áron? Egy ilyen leválasztó trafó nem kerül annyiba,mint amennyivel többe egy olyan komponens,aminél jobban figyeltek az árnyékolásra.(csak egy komponens)
És ha van egy ilyen "monstrumod"!!.....Rá akaszthatod a komplett rendszeredet.
Tokkal vonóval.:-))
Előzmény: btamas70 (28)
btamas70 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 30
Csak oda jutottunk, hogy nem mindegy, milyen szintről beszélünk...
Előzmény: spacc (29)
spacc Creative Commons License 2007.11.25 0 0 29

Véd, persze gyártótól is függ.  Ott indokolt, ahol különösen nagy a hálózati zavar.

De ezt a gazda hamar észreveszi, halk muzsikálásnál, a megmagyarázhatatlan sercenések, szöszölések okán.

Azért az elmondható, hogy az olcsóbb készülékekbe olcsó trafó van, nix belső árnyékolás.  (trafóknál szoktak a primer és szekundér tekercsek közé tenni egy sor menetet, vagy egy nem rövidrezált 1 menetes rézfóliát, amit a készülékvázhoz leföldelnek...)

Előzmény: btamas70 (28)
btamas70 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 28
Mennyire?:)
És milyen áron?
A beépített trafó talán semmit sem véd?
Előzmény: spacc (26)
spacc Creative Commons License 2007.11.25 0 0 27
Az, hogy nálad nem okoz problémát nem általánosítható. Szerencsétlen esetekben viszont okozhat. 
Előzmény: tunerman (24)
spacc Creative Commons License 2007.11.25 0 0 26
A hálózat felöl érkező zavarokra, kapcsolási tranziensekre. Ezeket illik kivédeni.
Előzmény: btamas70 (25)
btamas70 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 25
Konkrétan miféle zavarra gondolsz és miért kell (értsd szó szerint>) mindenáron kivédeni?
Előzmény: spacc (23)
tunerman Creative Commons License 2007.11.25 0 0 24

SPACI!

 

Nekem semmi bajom a "lágy indítással" - ilyenről még álmodni sem merek...

A hál. trafó méretezésével nem foglalkozom, az én általam használt 830VA-es nem csinál semmi gebaszt, csak bekapcsolom és mükszik...

Másnak ez nem így megy?!

 

Üdv: AC

Előzmény: spacc (20)
spacc Creative Commons License 2007.11.25 0 0 23
Nem kell duplán, viszont ha jól van megcsinálva igen jó zavarszűrést biztosít a hálózat felöl...
Előzmény: btamas70 (22)
btamas70 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 22
Az audio készülékek rendszerint  hálózati trafóval "kezdődnek", melyek éppúgy leválasztanak. Miért kellene duplán?
Előzmény: Black Dragon (14)
Black Dragon Creative Commons License 2007.11.24 0 0 21
Nu...Én meg annyira közel,hogy csak fölrakok egy nagy Cu dipólt az atmoszférába oszt már csak transzformálni köll,fölfelé.....Persze ez megint indukció:-(
Előzmény: spacc (20)
spacc Creative Commons License 2007.11.24 0 0 20

Waze!   Mi (én legalább is) félúton lakok közted és Paks közt. Én megtehetem. Neked ott van Bős....   :DDDDD  (és az ócsóbb is... ha átkukackocc a dunafenéken egy tyúkbelet.....)

 

Amúgy mi bajod van a lágy indítással?

Előzmény: tunerman (19)
tunerman Creative Commons License 2007.11.24 0 0 19

FIJÚK!

 

Egyre messzebb kerültök az egyenes úttól: leválasztó transzformátor, kisautomata, lágy indítás - mi lesz ebből?

 

Jó hang biztosan NEM!

 

Paksra kell költöznötök -  ha tuti tippet akartok kapni.....

 

Üdv: mánia

Előzmény: spacc (18)
spacc Creative Commons License 2007.11.24 0 0 18
....hát a 16A alatti kisautomatákat bizti.....  persze ha krehál hozzá az ember lágy indítást....
Előzmény: krizsi_l (17)
krizsi_l Creative Commons License 2007.11.24 0 0 17
Mér? leveri a biztosítékot?
Előzmény: tunerman (12)
spacc Creative Commons License 2007.11.24 0 0 16

kibic!  

Ösméred é a kártyás mondást.....  csütörtökön  - már előre látom, - te leszel terítéken, úgy hogyha csuklasz majd, ne csodálkozz. (Kálmánka, binszi és spacc az asztalnál)

Tudod Revitulajokat lebeszélni a Reviről olyan reménytelen vállalkozás, mint szarból az aranycsinálás..... :DDDDD de hogy képiesebben hasonlítsak:  Bigit délczeg daliának elképzelni......

Előzmény: tunerman (6)
big-dewil Creative Commons License 2007.11.24 0 0 15
Nekem is wan. Közwetlen az oránál wan bekötwe a házon kiwül.
Nem igazán érdekel a mágneses térereje.
Nagyon jobb lett töle a hang.
Perxe nálad walszeg kiugrana még a kád is a helyiböl, pedig az jol be wan nöwe a helyire...)))
Előzmény: tunerman (12)
Black Dragon Creative Commons License 2007.11.24 0 0 14

tunerman !

Mi a gáz?? Az, hogy föld független?

Üdv.kíváncsi
Előzmény: tunerman (12)
Black Dragon Creative Commons License 2007.11.24 0 0 13
Oksi ! Értem én:-)
(persze ez a lényegen nem változtat "2 kVA" )
Előzmény: krizsi_l (11)
tunerman Creative Commons License 2007.11.24 0 0 12

KRIZSI!(és a többiek)

 

Szerintem meg be ne kössétek!

(ha jót akartok)

 

Üdv: mágneses térerő

Előzmény: krizsi_l (11)
krizsi_l Creative Commons License 2007.11.24 0 0 11
Fussunk neki mégegyszer: 2 kVA-es :)
Előzmény: Black Dragon (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!