Látom új vagy. Ha vannak felvételeid, melyet szívesen megosztasz velünk és ezt meg is teheted, akkor várlak a "klímaszerelések képei" topikba
üdv.: doki
A szerelés befejeztével a szerelő gondosan, légmentesen becsomagolta a falon levő LG Art Cool Galery készüléket, nehogy a késöbbi szakipari munkák alkalmával por kerüljön a készülék belsejébe....
Véleményem szerint sem szabad az olcsó gyenge minőségű készülékekkel foglalkozni. Lehet, hogy érdemes egy meleg nyárral többet elviselni és tovább gyűjteni a magasabb technikai színvonalú, modernebb, energiatakarékosabb, esztétikusabb készülékekre. Nem beszélve a gyenge színvonalú, elkapkodott, slendrián, hozzá nem értő telepítőkről. Egyre több ügyfél igényli a tiszta, precíz, nagy szakértelemmel végzett klímatelepítést, ahol nincs összekarcolt parketta, összefogdosott fal, ferde kültéri egység, stb. Ja, és természetesen ezt meg is kell fizetni, de lehet, hogy megéri, ha utána nem marad keserű szájíz.
Nálunk ez a Samsung modell most akciós. Az ára bruttó 138 000 Ft. Ebben az árkategóriában nem igazán van jobb megoldás. Ez most nagyon jó áron van. A szerelési díjról így láthatatlanba nem túl sokat tudok mondani. Átlagos körülmények között, 5 méter csőig kb. bruttó 50-55 000 Ft között szoktuk ezt elvégezni, persze klímánként.
Vannak akciók....Így év vége fele mindenki próbál "megszabadulni" a raktárkészletétől... Jövőre nem fognak csökkenni az árak, sőt......
A klímaszerelések képei topikba feltettem az akcióról szóló szóróanyag másolatát.... Ha elöre tudod, hogy kiegészítő fűrésre is akarod majd használni a készüléked, akkor érdemes lesz jól átgondolnod a beruházásodat. Nem hiszem, hogy a legolcsobb készüléket, vagy a legolcsóbb beüzemelést kell feltétlen keresned. Oly sokszor bebizonyosodott már a régi mondás, miszerint "olcsó húsnak híg a leve"
Véleményem szerint bruttó 220.000,- től kezdődnek azok a berendezések, melyekre érdemes odafigyelni....
Tetőtéri 2 szobát szeretnék klimatizálni inverteres klímával (kiegészítő fűtésre is használnánk), 2 db monosplit klímában gondolkozom. Elsősorban szóba jövő készülék: SAMSUNG FORTE AQV09FAN, melyre darabonként bruttó 162 e FT + szerelés (60e klímánként) árajánlatot kaptam. Kérdesem a következő: - ebben az árkategóriában létezik e hasonló paraméterekkel kedvezőbb készülék? - az elkövetkező hónapokban van-e kilátás valami komolyabb akcióra, amire érdemes várni?
A képen a Daikin legújabb fejlesztésű szobai légtisztító berendezése látható.... A 6 lépcsős szűrője mindenfajta részecskével felveszi a küzdelmet. Kiszűri a port, ártalmatlanítja a vírusokat, elbontja a kellemetlen szagokat, megöli a bacilusokat.....
Működéséről az érdeklődőknek a későbbiekben bővebben is írhatok.
"A központi légkonditól teljesen függetlenül felszereltünk a falra egy tekergethető termosztátot, ami sehova nem volt bekötve." Salamoni döntés :-)))))
Biztos, hogy nagyon kellemetlen lehet egész nap úgy dolgozni, hogy valami folyamatosan kényelmetlenséget okoz. Mindig vannak olyan emberek, akik érzékenyebbek valamire, valaki a melegre, valaki a hidegre, más a huzatra. Ezért írtam, hogy ahol többen dolgoznak egy helyen, ott mindig lesz valaki, aki elégedetlen.
Mi többhelyen alkalmaztuk már a következőt: A központi légkonditól teljesen függetlenül felszereltünk a falra egy tekergethető termosztátot, ami sehova nem volt bekötve. Bárki beállíthatta magának, úgy ahogy kívánta, és béke lett ebben a kérdésben.
Szép nagy irodaház, légcsatornázható berendezések, anemosztátok. Jött a telefon hogy a gép fúj mint az állat mert szar, mindenki meg van fázva, orvoshoz járnak, begyulladt a nyakuk, inyekciózás, stb... Azonnal menjünk és mérjünk légsebességeket.
Börönd elő & go...
Felvisznek a helyiségbe, az egyik anemosztát alatt tényleg sálban ült a pali (nyáron). Együttérző nézés meg minden.
- Na akkor itt a szobába kéne huzatot mérni!!!
Válaszom:
1. Szobában nem tudok huzatot mérni mert erősen vitatható hogy milyen felülettel számoljak a légsebességgel (ami meg sem mozdult) 2. Az úr felett lévő anemosztát tiszta kosz, tehát az szív, abból nem jön levegő a nyakára. 3. Azért van huzat mert a magas és hosszú épület mindkét oldalán nyitva vannak az ablakok....
Korrekt. Sokéves tapasztalatom azt mutatja, hogy ahol két ember dolgozik, ott az egyik fázik, a másiknak melege van, a harmadiknak megmerevedik a nyaka a huzattól, a negyedik tüsszög az a gép által okozott allergiától, az ötödiknek pedig begyulladt a szeme. Ja, csak ketten dolgonak ott. :)))
Ha szabályozgatni akarják, akkor fizessék meg a plusz egy beltérit. Ha meg nem, akkor ez is lehet egy magoldás. A szabályozásról meg annyit, hogy azokban az irodaházakban, ahol egy irodában sokan dolgoznak, sosem lesz mindenkinek megfelelő az éppen beállított hőmérséklet.
Mint tanult kollégám már leírta létezik olyan kazettás beltéri egység (ami köthető a változó tömegáramú rendszerre), amelyik légcsatornázható is. Valahogy így:
Létezik olyan kazettás készülék, amire légcsatorna köthető, így egy távolabbi ponton is tud levegőt befújni. Ebben az esetben a kis iroda hűtése megoldható lenne ezzel a plusz befúvási ponttal. Legalábbis szerintem erre gondolt a "kolléga". Ha mégsem, akkor elnézését kérem, és javítson ki.
A VRV és a DVM kültériket sorba lehet kötni, így akár kétszáz beltéri is rájuk köthető. Egy vizes rendszerrel szemben ez mindenképpen előnyösebb megoldás, pláne egy már üzemelő épületben, ahol a vízvezetékeket kiépíteni rendkívül nehézkes és költséges.
Egyébként ez egy rutinfeladat, légcsatornázható mennyezeti kazettás készülékeket kell beépíteni, megfelelő hűtő-fűtő teljesítménnyel.
Szépen alakulnak a számok :) Ha 44 beltériről beszélünk akkor már lassan szűkös lesz az a 6 nm a freonos hűtésre, ez 1 kültéribe már nehezen fér bele. Szerintem lassan érdemes lenne folyadékhűtőbe és kazetts fan-coil berendezésekbe gondolkodni...
Erre a "problémára" igazi megoldást a változó tömegáramú rendszer jelenthet (mint azt az előttem szólok már említették). Egy ilyen kültéri egység max. kb. 40-50 kW hűtőteljesítményt tud, márkától függően. De ebből többet is össze lehet rakni, tehát nagyobb teljesítmény is megoldható vele. Ide első ránézésre mindenképpen 100 kW feletti hűtőteljesítmény kell. Persze, az ilyen rendszert pontosan, korrekten meg kell tervezni, hogy valóban jól működjön. Ezekkel a rendszerekkel már az egész éves fűtés is megoldható, általában -15, -20 fokig (külső hőmérséklet) tudnak fűteni. Már nagyon sok gyártó rendelkezik ilyen rendszerrel. Lehet találni közöttük egészen profi terméket magasabb árrért; valamint alacsonyabb, de még elfogadható minőségüt is, alacsonyabb árért.
A födém terhelhető, kb 1000 kg/nm-ig, a probléma az, hogy csak kbhat nm vízszintes beton felületünk van, tehát a sok kültéri nem megoldás A szellőzésünk megoldott. A hűtést és estleg a fűtést szívesen megoldanánk mennyezetbe épített kazettás készülékekkel. A kérdés, hogy van-e olyan multi készülék, amivel lehetséges a húsz iroda hűtése-fűtése. Ráadás: Az irodák kb. 36 nm-esek, ahol tartózkodik hat dolgozó. Viszont minden irodához tartozik egy kis leválasztott iroda, ami csak 8-10 nm, és egy ember (a csoportvezető) dolgozik benne. Ezáltal igazából nem is 22 irodánk van, hanem 44. Az ajtó jellemzően nyitva van, de erre nem lehet apellálni, mert előfordulhat, hogy egész nap csukni kell, tehát a kisirodák hűtését is meg kell oldani. A zajszint természetesen fontos, de szerintem bármilyen modern klímaberendezés kielégíti az elvárást, hisz a számítógépek zümmögése, a rakparti forgalom zaja mellett szerintem ez elhanyagolható tényező.