Keresés

Részletes keresés

Ezüstliliom Creative Commons License 2007.09.27 0 0 5324
Bizony, sajnos én is így vagyok ezzel.:(( Pedig a lovagláshoz rendszeresség kell, különben nem ér semmit az egész.
Előzmény: Pachet (5292)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5323
Látom sokan éjszakázunk!:)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5322

Hol nem adják ki?

Bocs! Azt hittem egyértelmű:)

A gyógyszertárban!

Előzmény: Deep Down (5320)
Fahya Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5321
Köszönöm a választ!
Előzmény: Tánczos Anikó (5316)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5320
Mennyire felpuhult a patája? Milyen mélyre hatoló a rothadás?

Nem tudom, nem tudom mihez viszonyítani, meg egyáltalán, én ehhez nem értek. :(

Ha nem adják ki recept nélkül

Hol nem adják ki?

Előzmény: Tánczos Anikó (5318)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5319

Deep Down!

Ha gondolod ajánlunk jó lovas állatorvost a környékeden! Párom allatt végzett eggyel!

Előzmény: Deep Down (5314)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5318

Deep Down!

A nyírrothadásra a legolcsóbb és egyben hatékony megoldás az SBC paszta. Ha nem adják ki recept nélkül kérsz egyet egy állatorvostól, vagy levélben küld párom egyet.

Jó lenne naponta lekezelni, de ha hetente háromszor megteszed valószínű az is elég. Nem kell vattával bonyolítani elég ha a nyírjába belekened-nyomkodod.

Mennyire felpuhult a patája? Milyen mélyre hatoló a rothadás?

Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5316

Fahya!

A talpakat sosem szabad zsírozni, mert felpuhítja a szarut ezáltal jó táptalajt biztosítva a korokozóknak. Kiszáradás ellen a patát locsolni, sárral, agyaggal kell becsapni. Száraz agyag ne maradjon rajta, mert száradás után ellenkező hatást kiváltva tovább szárítja a patát.

Legegyszerűbb a ló itatóhelye körül kis mesterséges pocsolyát fenntartani, melybe ahhoz hogy inni tudjon muszály belelépnie, így önmagának "hidratálja" a patáját.

Előzmény: Fahya (5308)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5315

Sziasztok!

A lovaknál is van babesia, tünetetei, lefolyása hasonló, mint kutyánál; mivel ezt Messengerina már belinkelte ezért nem szaporítom a szót. Különösen fertőzött környék: Hortobágy, de már pl. Pest környékén is előfordult.

Előzmény: Ilusta (5310)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5314

Nem enyém a ló.

Beírtam a keresőbe a patacipőt, de elég bután nézett vissza rám. Annyi derült ki számomra, hogy marha drága... pedig jó ötlet. :(

Szóval Hipposol. Megpróbálok hétvégén eljutni lovasboltba, úgyis kell más is. (Valami hízlalószer esetleg... ehh.)

Köszi a segítséget!

Előzmény: Ilusta (5313)
Ilusta Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5313

Ha van pénzed és nem bokáig áll a szarban akkor vehetnél rá patacipőt és befújás után abban mászkálhatna.

Nem tudod máshova elvinni a lovad? Nem igazán jó az a hely neki...

Van egy másik szer, amit én is használtam, a neve Hipposol. Lovasboltban lehet kapni, vagy rendelni. Nekem, illetve a lovamnak bejött. Neki tavaszonként szokott lenni nyírrothadása, sajnos.

Igen, a patarák kemény dolog, műtét és egyebek...

Előzmény: Deep Down (5311)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5312

A lapos vérszívó legyet kullancslégynek hívják, alig lehet megölni, olyan lapos.

Szerintem nem azok voltak, mert egyrészt nem voltak laposak, csak nagyon aprók, másrészt csak odanyúltam és már szét is mentek, szétkenődtek vérrel együtt. Ezt úgy gombostűfejnyi méretben kell elképzelni. (Az első kullancs után meglehetősen alapos lettem...)

Előzmény: Ilusta (5310)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5311

Na, pont most fog elfogyni a fakátrányos sprém, eddig azzal fújogattam lovaglás után - ezt adták a lovasboltban. De őszintén szólva nem sok javulást látok. De hát nem is tudom elégszer fújni, meg hát ha sz@rban áll fél napokat (remélem csak annyit...), akkor megintcsak bukta... :(

A patarák milyen? Rémisztően hangzik! :(

Előzmény: Ilusta (5309)
Ilusta Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5310

Lovaknál még nem hallottam babesiaról (attól még lehet), de Lyme-kórról annál inkább! Anikó párja állatorvos, erről ő tud többet.

Sok kullancsot szedek én is ki a lovamból, hála a világos szőrének, hamar észreveszem, nem csak akkor mikor már megszívta magát.

A lapos vérszívó legyet kullancslégynek hívják, alig lehet megölni, olyan lapos.

Ilusta Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5309

Az SBC paszta egy igen agresszívan szárító szer. Úgy tudom, orvos írhatja fel.

Ahogy Anikó írta csak gumikesztyűvel! A nyír rohadt részébe szokták vatta-SBC párosítással beletömködni, lehetőleg úgy, hogy a ló ne az első lépésnél rázza ki onnan.

De SBC helyett lehet használni fakátrány spray-t és hyperol-t is. Muszáj lenne kikezelned, mert patarákká alakulhat. A heti 3 elég lenne, ha mondjuk lovaglás végén jól kitisztítanád, majd fakátránnyal keményen befújnád és tartanád a patáját 1-2 percig. Utána egy kicsit hagyni és nem rögtön visszavinni a trutyis helyre.

Ha meg nem jön ki az a kovács én hívnék másikat, van elég az országban.

Előzmény: Deep Down (5302)
Fahya Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5308
Anikó, ha a talpak nagyon ki vannak száradva ( nyáron, csapadék nélküli időszakban, pályán való járkálástól ), akkor sem szabad zsírozni? Előre is köszi a válaszod! :)
Előzmény: Tánczos Anikó (5300)
messengerina Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5307
Előzmény: messengerina (5306)
messengerina Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5306

Babézia:

http://rottweiler-lea.extra.hu/01-haszn/kullancs.html

Azt tudom, hogy a kutyát minden kullancs csípés (kiszedés) után alaposan figyelni kell, ha levert azonnal állatorvost hívni.

Előzmény: Deep Down (5305)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5305

Hmm. Ezentúl lelkiismeretesebb leszek. Mondjuk most úúúgy átnéztem az egész lovat, hogy tuti nem maradt benne.

Kutyáknál én is hallottam a babesia-ról, na azt sem tudom, hogy micsoda.

Előzmény: messengerina (5304)
messengerina Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5304

Babesiát okozhat lónál, erről olvastam. Elég súlyos holmi, kutyáknál halált is okoz (lónál nem tudom, de valszeg ott is).

Előzmény: Deep Down (5303)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5303

A lovak kaphatnak valami betegséget kullancstól?

Találtam rajta három darabot. Meg a saját ruhámon is egyet. Olyan szép nagy barnákat, nem a kis fekete típust. De még csak egy talált fogást és az is igen lapos volt.

Ja meg valami miniatűr szárnyashangyaszerűségek is szívták a vérét, azok vajon mi a csudák?

Deep Down Creative Commons License 2007.09.26 0 0 5302

Ööö, biztos azt értek.

Naponta... heti átlag háromszor tudok kimenni. :(
Mi az az SBC paszta?

A talpát természetesen nem zsírozom. Meg amúgy is ritkán.

Hónapok óta ilyen már. Tavaly is volt probléma, akkor elmúlt egy idő után, de most nem. Kiganézom, amikor megyek, de mint mondtam, ez messze nem minden nap, pláne nem naponta többször és amikor mondjuk nem mehet ki a karámba, akkor bizony igen szomorú állapotok uralkodnak időnként. A kovács hetek óta be van ígérve, már ki is fizettem, de még mindig nem jött.

Előzmény: Tánczos Anikó (5300)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.25 0 0 5301

Coramora!

Nem szaladtál át rajta, nem nagyon szoktam róla nyílvánosan írni, mi van ha ők is olvassák alapon, nehogy ezzel tegyek keresztbe az ügynek. A ló még ott van, akkori kamionrarakását aikerült megakadályozni, de ettől sajnos a lovászuk még továbbra is brutális, a lovat nem látogathatom....és ki tudja mikor akarnak újra hírtelen mozgosítható pénzhez jutni! Úgyhogy a hírdetéseket továbbra is figyeljétek és szólók, ha kifogytam az "álérdeklődőkből!" Köszi mindenkinek mégegyszer!

Előzmény: Coramora (5291)
Tánczos Anikó Creative Commons License 2007.09.25 0 0 5300

A patarothadás allatt gondolom nyírrothadást értessz.

Fontos a rendszeres pataápolás (minden nap kipucolni), valamint pataszabályozás 6-8 hetente. Kezelésére: SBC paszta, humán gyógyszertárban is beszerezhető. Naponta pataápolásnál kend be vele, gumikesztyűt használj!

Megelőzés szempontjából fontos, hogy ha zsírozod a patáját a talpi felületetet ne kend be!

Mióta tart a probléma?

Fontos a száraz, tiszta alom.

A "dudorról" szakvéleményhez kicsit többet kéne tudni! Pl. látni vagy tapintani:)

Esetleg vérölemleny, bursitis...

Előzmény: Deep Down (5293)
Deep Down Creative Commons License 2007.09.25 0 0 5299

Ok, de nem nagy és nem hiszem, hogy sok látszana belőle a képen. (A közvetlenül mellette levő, mindig sikeresen felújított sebből annál inkább... :-/ Kis ütött-kopott a drága.)

Előzmény: messengerina (5297)
Horse97 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 5298
Igaz! :-D
Előzmény: Ezüstliliom (5285)
messengerina Creative Commons License 2007.09.25 0 0 5297
Fotózd le lécci! Csak kíváncsi vagyok, sajos nem szakértő.
Pachet Creative Commons License 2007.09.25 0 0 5295
lehet vmi csontkinövés, nem? Láttam már olyan pacct, aminek az állán volt :) A gazdája azt mondta nincs vele probléma, meg az állítorvos is azt mondta neki h csak esztétikailag zavaró egyébként nem gáz.
Lea29 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 5294
Ne aggodj a dudor miatt szerintem. A mi egyik lovunknak is van, kb pingponglabda nagyságú. Látta állatorvos is, lehet, de nem kellett műteni. Szerintem ez olyan nekik mint a zsírmirigy vagy ilyesmi.
Deep Down Creative Commons License 2007.09.25 0 0 5293

Szakvéleményt kérnék szépen. Lovon van egy dudor. A kiálló csontnál, ami azt hiszem a medencecsont lehet, tudjátok, ott a horpasza mögött, fölött. (Hja, hát jóltáplált lónál nem annyira kiálló, de mindegy.) A dudor mondjuk olyan öt forintos átmérőjű, keménynek tűnik és mozog a bőr alatt. Valamennyire. Csak az egyik oldalon van és nem csípés, mert már ott van egy ideje. Fájni nem fáj neki, akkor se szólt, mikor nyomogattam. Ötlet?

Kettes számú probléma: még mindig a patarothadás. :( Segítség... Nem lesz ettől így hosszútávon valami maradandó baja??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!