Keresés

Részletes keresés

Zivos Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4688
Most nagy nosztalgia van a MTV -nel - 1xubben: csorok, nincs penz ujra :-) -, ezert van eselyed. Talan 3-4 eve adtak le, akkor fel is vettem VHS -re. Filmmuzeum is eselyes lenne, de ott meg nem ment, es nem mindent vehettek meg annak idejen, most meg mar annyiert kapjak meg mint mas filmet. Esetleg az osi amerikai filmek kilora meg olcsobbak is. Azert meg a Filmmuzeum a legeselyesebb talan.
Előzmény: aktedron (4683)
Vgyuri Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4687

És melyikben volt a mackós termetű kadét, akit elvittek "felavatásra" egy bevállalós özvegyhez, és vinni akarta a kispárnáját? Mert én azt láttam. Lehet, hogy a "Kadétok és kollégisták" volt, mert valami másik suliba járó csajok is rémlenek. Meg a főcímzenéből egy sor, hogy "ifjú férfitestük egy női testre vár".

Előzmény: szani (4681)
us army Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4686
Vgyuri: "Volt egy német sorozat is, amiben nem kadétok, hanem hanem már "nagyok" voltak, abban volt a főszereplő a Tornado. Még a hegyen eltünt havert is azzal keresték :-)"
Ez szerintem a JETS acélsolymok című német tv sorozat lesz. Ebben repültek Tornadok és "ők lettek mindig a nyertesek"

Nem árt egy kis nosztalgia. :-)
balou84 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4685
A Waddington Airshow mai napját törölték, nem találjátok ki miért... igen az eső miatt. Ez egy ilyen év...
aktedron Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4684

Ha lehetséges főltennék 1-2  képeket a múltból.

A Mi-8-as köteléket még a 80s években fotóztam egy augusztus 20 -ra tartott főpróbán dunakeszin.

A többi 92-es taszári kép.

aktedron Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4683

Üdv mindenkinek!   Infó kellene,hogy honnan lehetne beszerezni az őrjárat az égen című magyar filmet.

Kecskemét:  Végre az orsz vitézek visszalátogatnak az egykori gyarmatukra.

Hu! Lehet,hogy ez fáj egy-két embernek. Most talán el is repülnek?

szani Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4682
a francia film a Mirage2000-el az mozifilm volt "Les Chevaliers du Ciel "
az eredete egy képregény volt amiből valóban készült tv sorozat ugyanilyen címen a hatvanas években, de abban természetesen még nem szerepelt Mirage2000
Előzmény: Leadfoot (4677)
szani Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4681
az eredeti címe "Aquile"
a "College"-hez csak annyi köze , hogy abban is ugyanaz volt az egyik főszereplő, meg repülős kadétok voltak benne, de az nálunk "Kadétok és kollégisták" címen ment
Előzmény: policecars (4670)
Vgyuri Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4680

Néha talán célszerűbb beismerni, hogy nem mindenben naprakész az ember.

Egy szóval sem mondtam, hogy mindenben naprakész vagyok. Így, hogy beszélünk róla, fokozatosan jönnek felszínre a távoli emlékek. Ha volt olyan rész, amiben a kadétok is repültek a Tornadoval, akkor azt a részt tényleg nem láthattam, mert nekem az a feeling maradt meg, hogy csalódott voltam, mert a Tornadot nem mutatták olyan részletességgel, mint a (film készítés idejében már lefutott) MB-326ost és F-104est. Nekem az volt az érzésem, hogy az általam látott Tornado-képek valamilyen más célból készült és kölcsönadott felvételek.

Előzmény: BJani (4676)
block50 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4679

Az Éghódítók nálam a mai napig a legjobb repülős doku-sorozat...!!! Lehet, hogy csak azért mert ez volt az első amit a TV-ben leadtak, de állatira bejött. Videón meg volt az összes része!

Nighthawk9 Creative Commons License 2007.07.01 0 0 4678
A francia sorozatnak mi volt a címe?
Leadfoot Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4677
Ja, erre emlékszem én is... aztán volt nagy rivalizálás a Starfighter- és a Tornado-pilóták között.

Meg volt egy picit hasonló frncia sorozat is, két Mirge 2000 pilótáról. Az egyiknek Tanguy volt a neve, ha jól emlékszem.

ha már szóba került, az Éghódítók meg tök jó doku-sorozat volt. Szerintem,
Előzmény: Vgyuri (4668)
BJani Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4676

Látom, tovább próbálkozol. :-)

Legelőszőr ezt mondtad:

(...) Szerintem Tornadó nem volt benne (...)

Erre mondtam, hogy volt.

Aztán ezt mondtad:

Tényleg, most már rémlik, hogy a legvége a dolognak az volt, hogy az évfolyammenők Tornadora kerülhettek, de azt csak úgy mutogatták. (A kadétokat meg a tévéstábot nem engedték a közelébe :-)

Mire én azt válaszoltam, hogy repültek is, nem is keveset, és nem csak mellékszereplőként. Szóval nem csak mutogatták.

Erre te ezt mondod:

Az nem mondtam, hogy csak egy földi kép volt, ennyire nem emlékszem a részletekre. Csak arra, hogy - sajnálatomra - a tornádós képeket úgy vágták be a szereplők bevonása nélkül, vagyis afféle epizódszerepet játszottak.

De ez sem igaz. :-)

Mint mondottam, repültek vele a kadétok is.

Szeretem az ilyen vitákat. Te 13 éve láttad egyszer (nem tudom melyik részt), én meg vagy tízszer, legutóbb mondjuk 5 éve (az utolsó részt). Ja és, ha kell, leemelem a polcról megint, és megnézem újra. :-)

Néha talán célszerűbb beismerni, hogy nem mindenben naprakész az ember.

Lehet, hogy kevesebb flame lenne. :-)

(nekem amúgy mindegy)

Előzmény: Vgyuri (4674)
Kele64pisti Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4675
Románoknál lerepülték a programot. Nem is volt alacsony a felhőalap. Igaz, hogy elfüstöltek egy csomo kerot, de ennek ellenére a program egyszerüen gyenge volt. Talán a török csillagok repültek ennyire rossz programot egyszer. Persze néhány szép látványelem azért akadt. Megérte fotozni.

Kele
Előzmény: Dynax 7 (4673)
Vgyuri Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4674

Milyen pácból? Mondom, amire emlékszem, ezek szerint 13 év után :-)

Az nem mondtam, hogy csak egy földi kép volt, ennyire nem emlékszem a részletekre. Csak arra, hogy - sajnálatomra - a tornádós képeket úgy vágták be a szereplők bevonása nélkül, vagyis afféle epizódszerepet játszottak.

Előzmény: BJani (4671)
Dynax 7 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4673
Akkor pont úgy jártatok mint mi Poznanban...
Előzmény: Kele64pisti (4656)
BJani Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4672

Eszembe jutott a Tornado kapcsán az egyik poén a filmből.

A pilóta meg a fegyverzetkezelő összeveszik a gépben, veszekednek.

Erre mondja a pilóta:

"Jóvan, akkor szállj ki!"

:-))

De volt még sok más poén is benne.

Előzmény: BJani (4671)
BJani Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4671

:-))

Mindig szeretem, mikor megpróbálod kivágni magad a pácból. :-))

De el kell szomorítsalak, repül is a Tornadó a filmben (legalábbis az utolsó részben).

Nem csak a földön mutogatják, még légi harc imitáció is van vele, meg valami földi célra is támadnak, ha jól emlékszem. Sőt, nem is egyet, kettőt mutatnak.

Valószínűleg te nem láttad az utolsó részt. :-)

(Mondjuk én is már vagy 5 éve, hogy utoljára néztem)

Ha be tudnám digitalizálni, akkor felraknám valahova, hogy örüljön a nép.

Előzmény: Vgyuri (4668)
policecars Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4670
A "Sasok" segített, a gugli kidobott egy topikot ( http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?bw=&forumid=36225&forumuser=&id=&page=1&step=2 ), az eredeti címe College ( http://imdb.com/title/tt0148003/ ). Nem kapható, nem letölthető, legalábbis eddig csak más témájú videókat találtam ezzel a címmel...
Vgyuri Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4669

Volt egy német sorozat is, amiben nem kadétok, hanem hanem már "nagyok" voltak, abban volt a főszereplő a Tornado. Még a hegyen eltünt havert is azzal keresték :-)

Vgyuri Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4668

Tényleg, most már rémlik, hogy a legvége a dolognak az volt, hogy az évfolyammenők Tornadora kerülhettek, de azt csak úgy mutogatták. (A kadétokat meg a tévéstábot nem engedték a közelébe :-)  Az F-104 közbeeső lépés volt, amiről magyarázták, hogy ez már harci gép.

Előzmény: BJani (4666)
balou84 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4667

"Köszi az infót, rengeteg dolog megtalálható az ajánlott linken. csak az a gond hogy nincs rajta kecskemét. Remélem hogy még alakul valamit a dolog."

Nem túl valószínű, ha megnézed csak az angoloknál, a cseheknél meg a lengyeleknél repülnek valamivel. Én személy szerint ennél többre számítottam így az évforduló apropóján, de biztos sokba került a T.birds turné és másra nem maradt keret.

Amúgy Kína ahogy nézem nem került le, ugyhogy valszeg a helyi tv félreértett valamit. Hátha... :-)

Előzmény: us army (4662)
BJani Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4666

Szerintem Sasok volt a címe.

Valamikor 94 környékén lehetett, még én is kis hátulgombolós voltam.

7 részes sorozat volt, másfelet láttam belőle anno.

Valóban volt benne Starfighter, Tornado, C-130, S-76(?) heli, sőt, még Alitalia Jumbo is. :-))

Az utolsó rész megvan VHS-en...

Előzmény: Vgyuri (4663)
block50 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4665
Volt abban minden...! SF260, MB339, Tornado, F-104, G-91, és talán a "luzerek" még valami szállítógépre kerültek (C130?). A sztori tipikus olasz volt, azon se csodálkoznék ha a légierő toborzó filmje lett volna...!! :-) Viszont a repülők szépek voltak!
Vgyuri Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4664

Lehet, hogy nem G-91, hanem MB-326. (Valami ilyesmi rémlik.) A címre nem emlékszem és a gugli sem nagyon találja, vagy én nem találom a megfelelő kereső kombinációt :-(

Vgyuri Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4663

Kiskoromból rémlik egy olasz sorozat...

Ennyire fiatal vagy? Ha jól emlékszem, 10 éven belül volt. Vagy ez már ismétlés volt? Szerintem Tornadó nem volt benne, hanem Fiat G-91 géppel (?) kezdtek a fiúk, és az volt a cél, hogy átkerüljenek az F-104re. Miközben csajoztak keményen és a mackós termetű szüzfiú is lecserélhette a kispárnáját egy sokat próbált hölgyre. (Ha ugyanarról a filmről beszélünk)

Előzmény: policecars (4652)
us army Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4662
Köszi az infót, rengeteg dolog megtalálható az ajánlott linken. csak az a gond hogy nincs rajta kecskemét. Remélem hogy még alakul valamit a dolog.

Egyébként az a gond hogyha az ember nem riporter, akkor tuti hogy nem jut ki az USA-ba repülőnapokra. Ha megmondom a nagykövetségen hogy miért utazok akkor tuti nem kapok vízumot. Mindjárt leterroristáznak 'oszt az USA kapu bezáródik és soha többé nem nyit ki.
balou84 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4661

Ezt nézegesd, mostanában sűrűn frissítik:

http://www.acc.af.mil/shared/media/document/AFD-070614-023.doc

A-10 Keletnek jövő héten van az utolsó dátuma, időszerű lenne a továbbiakat is feltölteniük, amennyiben lesznek..

Előzmény: us army (4660)
us army Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4660
Hi!
Lehet már tudni valamit arról, hogy jönnek-e amerikaiak a kecskeméti repülőnapra?
Egyik fórumon, weboldalon sem találtam erről információt. Ha tudtok valamit szóljatok. Köszi!
szani Creative Commons License 2007.06.30 0 0 4659
http://thunderbirds.airforce.com/malachowski.html
huha, ez nem is vadász hanem egy bombázó :)))

elég jól hangzik, az adatainál a több mint 1700 óra f-15 ön és f-16 on
Előzmény: Kele64pisti (4656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!