Keresés

Részletes keresés

Island* Creative Commons License 2007.06.14 0 0 231
Képzeld milyen a véletlen...miután reggel itt fórumozunk a szaporításról, később beszélgettem a szomszédasszonnyal, akinek egy gyönyörű 3-4 m magas fája van, és adott nekem néhány erősebb ágat szaporítani. Meg is tettem rögvest....homokkal kevert tőzeget jól megnedvesítettem, majd a hajtásokat megkurtítottam és a végüket hormonporba-mártva tettem őket a földbe, aztán mentek be a fóliasátorba....:)
Előzmény: nozomi99 (230)
nozomi99 Creative Commons License 2007.06.14 0 0 230

Megpróbálom.

Előzmény: Island* (229)
Island* Creative Commons License 2007.06.14 0 0 229
Ne várj tavaszig, mert a június az egyik legjobb hónap a gyökereztetés elindításához a hajtások tekintetében. :)
Előzmény: nozomi99 (228)
nozomi99 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 228

Köszönöm a tanácsot, tavasszal megpróbálom.

 

Rengeteg virágot nevel az idén, roskadozik a bokor, ezért kisebbek a virágok. Van-e ötleted, hogy tudok-e kedvezni valamiben.

Előzmény: Island* (226)
TTNora Creative Commons License 2007.06.13 0 0 227
Nagyon-nagyon kedves vagy! Nem bánnám! :-) Island tanácsait meg tudom fogadni.
Előzmény: nozomi99 (225)
Island* Creative Commons License 2007.06.12 0 0 226
A szakirodalom szerint február/márciusban csak le kell dugni egy csupasz ágat a földbe és meggyökeresedik....? Én nem próbáltam így még....

Én inkább javasolnám egy cserépben (homokos tőzegben) a hajtást leszúrni, esetleg hormonporba is mártani előtte és a tetejére befőttesüveget helyezni. Érdemes félárnyékos helyre (fa alá) tenni, aztán ha elkezd hajtani, akkor már biztosan van növekvő gyökérzete...
Előzmény: nozomi99 (225)
nozomi99 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 225
Ha megmondanátok, hogy lehet szaporitani, akkor szívesen adnék a cirmosomból. Én egy oldalágat kaptam, de itt nem hozott eddig még.
Előzmény: TTNora (224)
TTNora Creative Commons License 2007.06.11 0 0 224

Bocsánat, véletlenül a beszúrás helyett a törlést nyomtam.

Előzmény: TTNora (223)
TTNora Creative Commons License 2007.06.11 0 0 223

Egy éves gránátalmám első virágja!

Nagyon szeretgetve van, de írtam korábban, hogy a zombai kertészetből kaptam azzal, hogy rózsaszín-fehér cirmos, teltvirágú, nem termő fajta.

Gyanús a Ti fotóitok alapján, hogy erről tudok majd szüretelni is? :-)

Előzmény: Taxus (221)
nozomi99 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 222
Ma sikerült kb. fél vödörnyi "termést" begyűjtenem a bokor alól. Érdekes, hogy vannak olyan virágok, amelyek egész nagy hasat növesztenek és úgy hullanak le.
Taxus Creative Commons License 2007.06.05 0 0 221
Nekem pozítívabbak a tapasztalataim velük, talán azért mert leginkább a fő eladáskor rendeltem, ez pedig a nagy kertészeti virágkiállítás áprilisban Budán. Ekkor listát vezetnek ki mit kér és úgy hozzák fel Budapestre, mondjuk egy pár dolog nem volt, egy párat meg elfelejtettek, de a zömét kaptam és azt amit kértem. A katalógusukban levő növényeknek a fele sincs és sok a reklám szöveg benne. Ilyen szuper olyan szuper, nevelgetem és azután jön a valóság. De a gránátalmájukra nincs panaszom, nálam a fügék is beváltak. 
Előzmény: TTNora (219)
Taxus Creative Commons License 2007.06.05 0 0 220
Az első virágzáskor nekem sem termett, de ez normális a legtöbb gyümölcsnél így van. A tápanyaggal vigyázz ha sok nitrogént adsz az gyümölcsholláshoz vezethet, összetett műtrágyát, vagy szerves trágyát kapjon, olyat amiben nyomelemek is vannak. Én wuxallal locsolgattam és virágos növény vitaflora tápot kapott időnként. De ha jól tudom a gránátalmának nem túl nagy a tápanyagigénye.
Előzmény: nbanna (218)
TTNora Creative Commons License 2007.06.05 0 0 219

minden egészséges, szép volt mikor kaptam... csak furán alakult az átvétele az árunak:

Egy hozzám közeli kiállításra jöttek, előtte felhívtam őket és a katalógus alapján diktáltam, mit kérek. Mondták, hogy oké, a kiállításon hivatkozzam névre és odaadják. Na, mentem szépen a megbeszélt időben, persze sehol semmi összekészítés, és újra elsoroltam, mit kértem, mire az ott kirakott árukból gyorsan összekapkodták. Alig volt pár növény, ők is gondolkodtak, hogy az ott lévő fügékből melyik lesz a lila pl..  így kaptam a többit is. A golgota a levele alapján egész más volt, mint amit kértem, miután itt összehasonlítottam másokéval... a füge végül zöld maradt, a gránát meg most fog először virágozni... de aggódom.

Előzmény: Taxus (216)
nbanna Creative Commons License 2007.06.04 0 0 218

 

Tavaly még nem volt sok virág rajta, elvirágzás után legkésőbb egy hónappal lehullottak - valamiért nem volt terméskötés, de szerintem fog teremni, idén megpróbálom bővebben ellátni tápanyaggal.

Előzmény: Taxus (210)
nozomi99 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 217
Kösz a felvilágositást, végre ezt a növényt is kezdem érteni. Arra már rájöttem, hogy nem terem, csak dísz. Itt hallottam, hogy van termő is, bár nem hittem, hogy ezen az éghajlaton beérhett.
Előzmény: Taxus (212)
Taxus Creative Commons License 2007.06.04 0 0 216

Én egyszerűen megoldottam a dolgot mindkettőt vettem tőlük, termőt is, díszt is.  Szemlátomást eltérő volt a két növény mikor vettem. Így nem ért csalódás.

Viszont nekik nagyon sok minden van a katalógusukban elméletileg. Gyakorlatilag sok minden nincs. Adnak olyat ami van.

Előzmény: TTNora (215)
TTNora Creative Commons License 2007.06.04 0 0 215

Köszi a segítséget!

Igazából nem is emlékszem, miért választottam a díszt, termő helyett. De akármit rendeltem, csupa mást kaptam. :-(

Kiváncsian várom a virágnyílást!

Előzmény: Taxus (214)
Taxus Creative Commons License 2007.06.04 0 0 214
Ahogy kinyílik a virága meglátod. A termőnek szimpla a virága. ha szép nagy tömött virága lesz akkor dízsgránátalma. Pár hét múlva kinyílnak. Ők árulnak "gránátkörtét" is, ez is egy díszgránátalma, csak más formájú a virága.
Előzmény: TTNora (213)
TTNora Creative Commons License 2007.06.04 0 0 213

Hát én már teljesen tanácstalan vagyok... a zombai kertészetből kértem - több növény között - egy díszgránátalmát, rózsaszín, cirmos virágút.

A levelei olyanok, mint Taxus-é, kicsikék, de elvileg az enyém nem termő... a virágbimbói még kicsik, gömbölyű bogyók, mint Nozomi-é... de úgy látom a ő virágján a levelek nagyobbak.

Vajon mit kaptam? :-(

Előzmény: Taxus (212)
Taxus Creative Commons License 2007.06.04 0 0 212

Ez a termő gránátalmám. Idén rengeteg virág van rajta. Igaz még alig nőtt most minden erejét a virágzásra fordítja. A sok virágből kevés termés lesz. Az elmúlt években 10-20x annyi virág volt mint termés. Már most látszik, hogy ha a virág "hasa" lapos (magház), akkor biztos leesik elvirágzás után, ha kerek, dundi, akkor esetleg lesz belőle termés. Már a bimbónál is van eltérés.

 

Taxus Creative Commons License 2007.06.04 0 0 211
Nagyon szép, ez a díszgránátalma, sok szép virág, de sajnos nem terem.
Előzmény: nozomi99 (205)
Taxus Creative Commons License 2007.06.04 0 0 210

Termett már?

Úgy látom ez termő gránátalma.

Előzmény: nbanna (206)
nozomi99 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 209
Nagyon szép az "egyszerrű" virágod. Még nem láttam ezt a változatát. Amit szeretnék, majd egyszer az egy termő bokor.
Előzmény: nbanna (208)
nbanna Creative Commons License 2007.06.03 0 0 208

 

Gratulálok a gyönyörű bokorhoz! A virágok is igazán különlegesek. A rengeteg bimbót látva még sokáig gyönyörködhetsz benne! Egyébként az én gránátalmám is nagyobb lenne, ha régebben kiültetem, de nem volt hova. Azért nekem az egyszerű virágú is tetszik, érdekesen gyűrt szirmaival.

Előzmény: nozomi99 (207)
nozomi99 Creative Commons License 2007.06.03 0 0 207

Másnak tűnik, mint amilyen nekem van. Nagyon tetszetős a virág.

Egy falat ágnak kaptam, a szomszédtól. Most ekkora:

 

kb 2,5 m magas, jobb oldalt lonc fut az oszlopra, mellette bal oldalon pedig tűztövis van.

 

közelről.
Előzmény: nbanna (206)
nbanna Creative Commons License 2007.05.29 0 0 206

g.bokor

 

gránátalma

 

Ez meg az enyém - idei első virágával. Pici cserepes kora óta nevelem, 3 éve kiültettem a kertbe, gyorsan nő, most kb. 2 m magas, évről-évre többet virágzik.

Előzmény: nozomi99 (205)
nozomi99 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 205

Ime, itt az én gránátalmám.

 

ennyi virág még nem volt rajta.
Island* Creative Commons License 2007.05.27 0 0 204
Érden, Bp. mellett. A fa ezenkívül a ház délkeleti, védett fekvésű felére lett ültetve.
Előzmény: kardhal01 (203)
kardhal01 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 203
Szia!
Földrajzilag hol található, hogy nem fagy el?
Előzmény: Island* (202)
Island* Creative Commons License 2007.05.27 0 0 202
Ez a méretes szépség a szomszédasszonyom kertjében tündököl és évről-évre szebb, mindig megcsodálom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!