Semmi több nem történt, minthogy az év legrangosabb világeseményén egy iszonyat gyenge csoportban magabiztosan megnyertük ez első két meccsünket. Ez a cikk megjelenhetett volna a tavalyi vébé után vagy márciusban vagy a nyáron, esetleg októberben, de két csoportmeccs után nagyon nagy butaság szobrot állítani a csapatnak.
(Amúgy sztem egyértelmű esélyesei vagyunk az Eb-nek, de erről ilyenkor még nem beszél az ember.)
NŐI EURÓPA-BAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG. Ha így folytatja a magyar válogatott, akkor nagyon messzire juthat el
Alakul az új szupercsapat!
Nemzeti Sport Napilap Bereczky Attila, Simon József - 2006-12-10 01:21 Utolsó módosítás: 2006-12-10 01:28
Két mérkőzés után imponáló a magyar válogatott mérlege a svédországi Európa-bajnokságon. Németh András tanítványai a nyitó napon lesöpörték Ausztriát a pályáról, majd magabiztosan verték meg a macedónokat is, így eldőlt, hogy a szerbek elleni meccstől függetlenül csoportelsőként, négy ponttal jutnak a középdöntőbe.
A magyaroknak könnyített edzést vezényelt a szombati szünnapon Németh András szövetségi kapitány, aki érthetően elégedett volt együttese eddigi eredményeivel. A mieink Skövdében remekül érzik magukat, s ebben jelentős szerepe van a két sikernek, amelyet várhatóan vasárnap Szerbia ellen követ a harmadik is. Kisebb gond csupán, hogy a hűvös északon Pálinger Katalin, Siti Eszter és Tóth Tímea enyhe náthát szedett össze, ám ez nem zavarta az edzésmunkájukat, és persze a vasárnapi fellépésüket sem befolyásolja.
Eddig szinte hibátlanul működik a magyar gépezet, s ha akadnak is kisebb problémák, azt akár egy meccsen belül is meg tudja oldani a Németh András, Zsiga Gyula edzőpáros. Így volt ez az osztrákok elleni mérkőzésen, amikor Kovacsicz Mónika bizonytalanul kezdett, ziccereket hibázott, vonalra lépett. A szakvezetők azonban nem hagyták, hogy a győriek jobbszélsője elbizonytalanodjon, hiszen ha a fiatal játékos ezt a rossz emléket vitte volna magával a nyitó meccsről, ez az egész kontinensbajnokságon befolyásolhatta volna a játékát. Nos, Kovacsicz a második játékrészben már szárnyalt, s végül kilenc akciógóljával a mieink legeredményesebb játékosa lett.
Ez az apró momentum is mutatja, hogy a magyar válogatottnál minden részletre figyelnek, s az osztrákok kiütése (42–23), valamint a legerősebb csoportellenfélnek tartott Macedónia elleni könnyed siker (30–22) után nyugodtan készülődhet a csapat az Európa-bajnokság második hetére, a göteborgi középdöntő három csatájára (kedd, szerda, csütörtök), valamint a helyosztókra (szombat, vasárnap).
A mindössze 43 kapott gól azt jelzi, hogy a védekezés megfelelően működik, s jól teljesítenek a kapusok is. A hátsó alakzat stabilitását mutatja, hogy a belső pozíciókban védekező játékosaink előkelő helyen állnak a sáncolásokat jegyző rangsorban. Szűcs Gabriella nyolc, Tóth Tímea öt, míg Hornyák Ágnes három lövést blokkolt a két mérkőzésen, azaz hárman együtt tizenhatszor „takarták be” az ellenfelek lövőit. Beszédes ez a szám, hiszen a mieink eddig meccsenként nyolc lövést hatástalanítottak blokkolással, míg az Eb csapatátlaga ebben a műfajban 3.45. A kapuban Pálinger Katalin remek formában kezdte az Eb-t, s a sérülése után újra remek formában kézilabdázó Herr Orsolya is bizonyította, hogy lehet rá számítani.
Roppant látványos, s ami a legfontosabb, eredményes a magyar válogatott támadójátéka. Mehlmann Ibolya az osztrákok ellen volt feltartóztathatatlan, míg Tóth Tímeának Macedónia ellen ment jobban a góllövés, a balszélső közül Kirsner Erika szinte képtelen hibázni, s roppant kellemes meglepetést szerzett az első világversenyén szereplő Szamoránsky Piroska.
A rangadó dönt
A magyarokkal azonos ágon, vagyis a B-csoportban semmilyen meglepetés sem született eddig. A címvédő norvég válogatott mind a szlovénokat, mind a lengyeleket könnyedén leiskolázta, akárcsak Németország, és az egymás elleni vasárnapi csatájukban dől el, hogy melyikük visz magával négy pontot a középdöntőbe. Németh András szövetségi kapitány pedig fél szemmel már a mieink számára leginkább érdekes német–norvég össze- csapást figyelheti.
A fiatal beállós védekezésben sokat ütközött, hasznos tagja volt az együttesnek, míg támadásban jól helyezkedett, megjátszható volt, helyzeteit jól használta ki (okosan lőtt), s emellett az átlövőket is segítette.
A magyar csapat erejét jelzi, hogy az osztrákokat úgy győzte le 19 góllal, hogy a 2005-ben a világ legjobbjának választott Görbicz Anitának nem mindig ment a játék. Szerencsére a győriek irányítója Macedónia ellen már nagy kedvvel vezényelte a támadásokat, s még bőven van benne tartalék.
Szükség is lesz rá, hiszen vasárnap még tét nélkül játszhat a csapat a szerbekkel, kedden viszont kezdődik a második szakasz, s a középdöntőben már sokkal keményebb vetélytársak, forróbb hangulatú csaták várnak a lányokra.
A magyarok vasárnapi ellenfele Szerbia lesz, amely a sportágban Jugoszlávia és Szerbia-Montenegró jogutódja. Jugoszlávia ellen 1956. december 16-án Zágrábban játszott először válogatottunk, és 8–8 lett a végeredmény. A 73 mérkőzés mérlege: 31 magyar, 31 jugoszláv győzelem és 11 döntetlen. A plávik 1973-ban világbajnokok, 1984-ben olimpiai aranyérmesek voltak. Olimpiákon, vb-ken még négy ezüst- és három bronzérmet szereztek. A két válogatott legutóbb 2002. december 15-én Dániában, Aarhusban Eb-helyosztón találkozott. Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata 43–39-re nyert, s ezzel megszerezte az ötödik helyet. Válogatottunk az alábbi összeállításban szerepelt: Sugár (Pálinger) – Lovász 5, Pigniczki 1, Siti E. 6, Tóth T. 1, Farkas Á. 14, Kirsner 5. Csere: Mehlmann 6, Pádár 2, Görbicz 3, Szrnka, Balogh B., Kulcsár A.
Szerbia-Montenegró csapata a világbajnoki kilencedik pozíciót és a hazánkban két éve megrendezett Eb-n elért 12. helyet tudta felmutatni. Az idei kontinensviadalra nagy bravúrral jutott ki, mivel az esélyesebbnek tartott, vb-ezüstérmes Románia otthonában, Bukarestben 25–21-re győzött, míg a visszavágón 26–26 volt az eredmény.
Az önálló Szerbia legjobbjai ellen még nem játszottak a magyarok. Szandra Kolakovics (35 éves) kapitány együttese először vesz részt az önálló ország képviseletében világversenyen (a vb-ezüstérmes Romániát még Szerbia-Montenegró néven verte ki az Eb-selejtezőben). Az Eb előtt a keretből sokan lemondták a válogatottságot (a legsúlyosabb érvágás Bojana Petrovics-Popovics, a világ egyik legjobb átlövőjének viszszalépése). A plávik végül erősen tartalékos, fiatal csapattal érkeztek az Eb-re, de Tatjana Medved (Ribarroja), Ivana Mladenovics (Slagelse) vagy Szladjana Djerics (Cornexi) neve jól cseng.
már csak azt kéne tudnom hol van a csarnok ahol az elődöntőket játszák ill. az érmekért lesznek a meccsek Stockholmon belül ? gondolom ugyanaz a csarnok...
itt írok: ha minden igaz repülővel 2 fő kb 200 e ft + szállás +jegy de ha tévedek valaki kijavít ( fapados csak kb 5 nap kinntartózkodással van ),a vonatot ( ? ) nem tudom ,autóval 2500 km kb ez hosszú és kb 140 e ft
sőt, Pasicnik is, de neki talán csak egy meccset kell kihagyni. nem valami szerencsések a horvátok, már hat alapemberük (Tatari, Golubic, Franic, Popovic, Hrgovic és Pasicnik) hiányzik így.
Hmm, ez nekünk nem lenne annyira jó, mer így mégis lesz tétje a holnapi meccsnek, ráadásul, ha tovább mennének a macedónok, akkor Naukovics nélkül még kevesebb esélyük lenne pontot szereniük a középdöntőben.
Austria, Hungary and Serbia protested to EHF about Naukovich playing for Macedonia.. if EHF will accept their protest Macedonia would lose points they've won against Serbia and would have to play without Naukovich against Austria... according to representative of those three NT's Naukovich played her last game for Russia on december 12. 2003., and according to EHF rules when a player changes citizenship she needs to wait for full three years before she can play for her new country... so Marina played her first official game for Macedonia a week earlier then she was supposed to.. also, according to EHF rules player needs to spend at least a year living in her new country and Naukovich still played for Podravka in may this year.
hümm-hümm, furcsáltam is hogy ien gyorsan macedón lett :)