Keresés

Részletes keresés

Diótörő Creative Commons License 2007.02.11 0 0 74
Kösz, akkor rágcsi tovább az amalgámos rántottát :-)
Előzmény: szaguldo kacaj (73)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2007.02.11 0 0 73
Szia! Van, akinél csinál, van akinél nem. Manapság már be lehet mérni egy eszközzel, hogy mely fogászati anyagok nem okoznak majd problémát az embernél, így ki lehet választani a legmegfelelőbbet. Persze a már szájban lévő fémeket is lehet tesztelni. Az amalgámról megoszlanak a vélemények az orvosok között is. Van, aki azt állítja, hogy a nagyörlőkbe az a legmegfelelőbb még mindig a nagy teherbírása miatt, és megfelelően elkészítve semmiféle mérgezést nem okoz, mások meg már teljesen kiiktatták a praxisukból. Ennyit tudok így hirtelen.
Előzmény: Diótörő (72)
Diótörő Creative Commons License 2007.02.11 0 0 72
Sziasztok!
Mi most a tudomány álláspontja? A szájban ha van amalgám tömés, vagy fémből készült híd nem csinál valami zűrt? Hogyan ismeritek ezt a problémát?
yina Creative Commons License 2007.01.16 0 0 71

Szia! és köszi a választ!

A csiszoláson túl vagyok, de még van bennem egy kis érzéstelenitő. Remélem kibirjuk amig elkészül az új fogunk! :)) Nekem még egy hét, ha semmi nem jön közbe. Addig is hősies kitartást! Én még du. megyek vissza lenyomatot vetetni.

Üdv: Yina

Előzmény: rugo- (70)
rugo- Creative Commons License 2007.01.15 0 0 70

Ne aggódj! Megmaradsz ;-)

 

nekem most 11-én

  • levágták a koronám
  • kihúztak 5 fogamat és lecsiszoltak 2-öt (ebből egy szemfog)
  • (ja és mindezek alött még amiről eleve tudtuk hogy megmarad, azokon egy igen alapos fogkőeltávolítást iscsináltak)

aztán most itt írogatok.... :)

 

jól beérzéstelenítenek aztán csak a hang lesz kicsit kellemetlen meg hogy fröcsög a hűtővíz.

 

rugo

 

Előzmény: yina (69)
yina Creative Commons License 2007.01.15 0 0 69

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: élve maradok, ha egyszerre 6 fogat is csiszolnak majd a felső

fogsoromon? Plusz a régi korona alattit is rendbe kell tenni. 4db.-ot.

Köszi a választ előre is!

Yina

szaguldo kacaj Creative Commons License 2007.01.01 0 0 68
Előzmény: csíkos_elefánt (67)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2006.12.30 0 0 67
Időnként felröppennek hírek,hogy majd elvesztett fogakat tudnak növeszteni és közel járnak a megoldáshoz.Hol tart ez?
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.23 0 0 66
Szőnyeg alá söpörted a port.... Jótanács: menj el vele fogorvoshoz,még most amíg nem gyullad be újra.
Előzmény: csiki7 (64)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.11.22 0 0 65
Hát, így szokott lenni. Elmúlik a fájdalom, de nincs gyógyulás. Valószínű, ott "figyel" egy gennyzacskó a fogad gyökerén. Fájni nem fáj, viszont veszélyt jelent a szervezetre. Góchatás...
Előzmény: csiki7 (64)
csiki7 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 64
Hali, a fogamra már nincs panaszom, de amúgy nem mentem el fogorvoshoz inkább szenvedtem, és rákentem a csajom kozmetikájából az összes trutyit amit jónak gondoltam rá...
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 63
Én csak azt nem értem hogy eddig miért nem küldött még el röntgenre....
Előzmény: edmondD (62)
edmondD Creative Commons License 2006.11.07 0 0 62

Üdv!

Problémám a következő:

kb 1hónapja kezdték gyökérkezelni a job alsó 6-osomat.Most voltam harmadszor,mert még nem tudta normálisan kitisztítani az orvos.Az a gond,hogy a kerr-tűs jelenetnél marhára fáj.Az orvos szerint a 3 csatornából még az egyik érzékeny és nem tudja mitől.

Most egyenlőre rakott a fogba valami cuccot,talán gyógyszert vagy idegőlő valamit és idéglenesen betömte.

Kicsit félek hogy mi van ha nem tudja kitisztítani a fogamat normálisan és így nem tudja gyökértömni...

Lehet hogy segítene neki egy röntgen felvétel?

bbee Creative Commons License 2006.11.05 0 0 61

Semmiképpen ne halogasd sokáig a fogorvoshoz fordulást, nehogy tovább törjön az a fogad is ami már törött, mert akkor annak is húzás lesz a vége!!! A hídpótlásokat pedig gyorsan megszokják a betegek!Ja, és mindenképpen  olyan fogorvoshoz fordulj akiről jókat hallottál.

 

Előzmény: lotty(TDK) (58)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.10.31 0 0 60

Egyetértek az előttem szólóval. Ép fogat én se szívesen áldoznék fel. Két legyet is ütsz egy csapásra: a már nagyon tömött vagy rossz fogad "megerősödik" a koronával és a hiány is pótolva lesz. Úgyhogy szerintem ne habozz sokáig, hajrá!

Majd írd meg, mi történt.

Előzmény: lotty(TDK) (58)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.28 0 0 59

Még előnyös is ha a hiány melletti 2 fog tömött/rossz, hisz akkor legalább nem ép fogakat kell lecsiszolni. Mert az lenne az igazi dráma.

Előzmény: lotty(TDK) (56)
lotty(TDK) Creative Commons License 2006.10.28 0 0 58

Már van egy koronám, ne is mondd, mikor a fogorvos közölte, hogy korona kell, sírvafakadtam. Ő meg nem értette.... Gyökérkezelt, fehér töméssel betömött  fog volt, amiből szintén levált belül egy darab. Én magamban szépen kitaláltam, hogy majd fehér töméssel kipótolja, és újra jó lesz. De a doki azt mondta, mihez tömjön, töméshez? Meg hogy miért sírok? Valami olyasmit mondtam, hogy azt hittem öregebb korban lesz szükségem ilyesmire. Én meg csak bőgtem, mert úgy éreztem a fiatal lányból nyanya lett.

Ettől az érzéstől most is félek, de attól mégjobban, hogyha ezt most nem csináltatom meg, akkor hova fajul a folog. Mondjuk magától a kezeléstől is félek, de az egy másik történet (iskolafogászaton 4 db fogamat fúrta ki és tömte be a szigorú dokinéni egyszerre, érzéstelentő nélkül).

 

Előzmény: szaguldo kacaj (57)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.10.28 0 0 57

Szia!

Távfogászat. Ez jó. Miközben elbambulva, tátott szájjal bámuljuk a monitort, megjavítódnak a fogaink. Jó is lenne. :-))

A pótlásokhoz nem értek, de valószínű, a híd a legjobb megoldás. Ma már olyanokat csinálnak, hogy a fene nem veszi észre, hogy pótlás - csak győzd megfizetni.

A megszokásról tudok írni egy pár mondatot. Igaz, nekem szóló koronám van, ez egy kicsit biztos másabb mint a híd. Szerintem emberenként változik, ki, hogyan, mennyi idő után szokja meg. Fizikailag pár nap alatt "észrevétlenné vált", de nálam a lelki tényezők is közrejátszottak. A gondolatot volt sokkal nehezebb megszoknom. Hát ennyi. Jó éjt.

Amúgy halkan megjegyzem, hogy lejjebb meg van említve egy másik fórum, ahol sűrűbben jár egy doki. Ajánlom, oda is írd be a kérdésed.

Előzmény: lotty(TDK) (56)
lotty(TDK) Creative Commons License 2006.10.27 0 0 56

Jaj, de jó! Távfogászat! :-)

Szeretném megkérdezni Sándort, illetve a hozzáértőket, milyen modern fogpótlást javasolnak, ha történetsen 2 igen rossz fog (tömött + egy része letört) között van a hiány. Mivel a hiány melletti fogakra mindenféleképpen korona szükséges, hídon és nem beültetésen gondolkodom. De azért szeretném, ha természetesnek tűnű, kényelmes, tartós lenne. Van-e erre lehetőség ezzel a módszerrel? Másik kérdésem, hogy mennyire nehéz megszokni egy ilyen berendezést a szájban? Előre is köszi a választ.

Lotty

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.24 0 0 55
Először is sürgősen el kellenne vinni a gyereket fogorvoshoz, mire vártál eddig???? :( Valószínűleg adni fog egy szájsebészeti beutalót.
Előzmény: ciza (54)
ciza Creative Commons License 2006.10.22 0 0 54
Kisfiam 3 és fél éves, leesett beütötte a száját, bevérzett az inye, és a foga kezd illetve már jócskán beszürkült, mitt tegyek, meg lehet még menteni vagy ki fog hullani?
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 53
bár sajnos gyökérkezelt fog is bármikor bedagadhat, ugyanis a gyökérkezelt fog folyamatosan pusztul...
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 52
ha feldagadt, akkor már a gyökér is beteg, gyökérkezelésre számíthatsz, húzni nem hiszem hogy feltétlen szükséges lenne.
Előzmény: csiki7 (46)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 51
Teljesen természetes amit leírtál, nincs miért aggódnod.
Előzmény: wonder22 (48)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.10.03 0 0 50
Szia! Hogy vagy? Mi lett a fogaddal?
Előzmény: csiki7 (46)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.10.03 0 0 49

Szia! Nem tudok neked mit mondani, nekem még nem húzták ki b.fogamat, semmi tapasztalatom mincs az ügyben. Ellenben ajánlom a 44-es hozzászólásomat, aztán a többit. "Odaát" többen forgolódnak, a "dokink" is benéz szinte minden nap.

Addig is jobbulást kívánok neked! :-)

Előzmény: wonder22 (48)
wonder22 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 48
Ma átestem életem első foghúzásán,egyik bölcsesség fogamat huzták ki.Nagyon jó volt a doki,nem is fájt,egészen mig el nem múlt az érzéstelenítés hatása.azóta 1 picit pánikban vagyok...nem tudom meddig vérzik 1 ilyen seb,mert nekem még mindig vérezget...igy aludni sem tudok ma éjszaka.Meg egyáltalán mi lesz evvel a sebbel???Mert a csont kilóg és ez elég ilyesztő.Mikor múlik el a vérzés???És mikor van az a pont h érdemes visszanéznem a dokihoz???Aki tud segiteni az lécci irjon,mert sajnos én egyáltalán nem értek a témához....
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.09.30 0 0 47
Ha gyorsan elmész, akkor még van remény. Tudod: minél hamarabb, annál jobb. Hajrá!
Előzmény: csiki7 (46)
csiki7 Creative Commons License 2006.09.30 0 0 46
Helo!

Tegnapelőtt elkezdett fájni a lukasfogam (jobb alsó hátúlról a 4.) és tegnapéjjel márcsak fájdalomcsillapítóval tudtam elaludni. Mareggel is ugyanúgy fájt mint amikor elaludtam, de még be is dagadt az arcom.
A kérdésem pedig: kikell húzni? Mert, eddig életemben egy fogamat húzták ki tavaj tavasszal és a fogorvoscsaj beletörte és utánna darabonként véste ,húzta ki, szóval nem szivesen megyek el hozzá megint.
rugo- Creative Commons License 2006.09.26 0 0 45

Köszi!

Mint látod megtettem és máris sok hasznos ismerettel lettem okosabb.

Köszönöm a javaslatot.

 

rugo

Előzmény: szaguldo kacaj (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!