Keresés

Részletes keresés

Diótörő Creative Commons License 2007.02.11 0 0 72
Sziasztok!
Mi most a tudomány álláspontja? A szájban ha van amalgám tömés, vagy fémből készült híd nem csinál valami zűrt? Hogyan ismeritek ezt a problémát?
yina Creative Commons License 2007.01.16 0 0 71

Szia! és köszi a választ!

A csiszoláson túl vagyok, de még van bennem egy kis érzéstelenitő. Remélem kibirjuk amig elkészül az új fogunk! :)) Nekem még egy hét, ha semmi nem jön közbe. Addig is hősies kitartást! Én még du. megyek vissza lenyomatot vetetni.

Üdv: Yina

Előzmény: rugo- (70)
rugo- Creative Commons License 2007.01.15 0 0 70

Ne aggódj! Megmaradsz ;-)

 

nekem most 11-én

  • levágták a koronám
  • kihúztak 5 fogamat és lecsiszoltak 2-öt (ebből egy szemfog)
  • (ja és mindezek alött még amiről eleve tudtuk hogy megmarad, azokon egy igen alapos fogkőeltávolítást iscsináltak)

aztán most itt írogatok.... :)

 

jól beérzéstelenítenek aztán csak a hang lesz kicsit kellemetlen meg hogy fröcsög a hűtővíz.

 

rugo

 

Előzmény: yina (69)
yina Creative Commons License 2007.01.15 0 0 69

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: élve maradok, ha egyszerre 6 fogat is csiszolnak majd a felső

fogsoromon? Plusz a régi korona alattit is rendbe kell tenni. 4db.-ot.

Köszi a választ előre is!

Yina

szaguldo kacaj Creative Commons License 2007.01.01 0 0 68
Előzmény: csíkos_elefánt (67)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2006.12.30 0 0 67
Időnként felröppennek hírek,hogy majd elvesztett fogakat tudnak növeszteni és közel járnak a megoldáshoz.Hol tart ez?
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.23 0 0 66
Szőnyeg alá söpörted a port.... Jótanács: menj el vele fogorvoshoz,még most amíg nem gyullad be újra.
Előzmény: csiki7 (64)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.11.22 0 0 65
Hát, így szokott lenni. Elmúlik a fájdalom, de nincs gyógyulás. Valószínű, ott "figyel" egy gennyzacskó a fogad gyökerén. Fájni nem fáj, viszont veszélyt jelent a szervezetre. Góchatás...
Előzmény: csiki7 (64)
csiki7 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 64
Hali, a fogamra már nincs panaszom, de amúgy nem mentem el fogorvoshoz inkább szenvedtem, és rákentem a csajom kozmetikájából az összes trutyit amit jónak gondoltam rá...
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.15 0 0 63
Én csak azt nem értem hogy eddig miért nem küldött még el röntgenre....
Előzmény: edmondD (62)
edmondD Creative Commons License 2006.11.07 0 0 62

Üdv!

Problémám a következő:

kb 1hónapja kezdték gyökérkezelni a job alsó 6-osomat.Most voltam harmadszor,mert még nem tudta normálisan kitisztítani az orvos.Az a gond,hogy a kerr-tűs jelenetnél marhára fáj.Az orvos szerint a 3 csatornából még az egyik érzékeny és nem tudja mitől.

Most egyenlőre rakott a fogba valami cuccot,talán gyógyszert vagy idegőlő valamit és idéglenesen betömte.

Kicsit félek hogy mi van ha nem tudja kitisztítani a fogamat normálisan és így nem tudja gyökértömni...

Lehet hogy segítene neki egy röntgen felvétel?

bbee Creative Commons License 2006.11.05 0 0 61

Semmiképpen ne halogasd sokáig a fogorvoshoz fordulást, nehogy tovább törjön az a fogad is ami már törött, mert akkor annak is húzás lesz a vége!!! A hídpótlásokat pedig gyorsan megszokják a betegek!Ja, és mindenképpen  olyan fogorvoshoz fordulj akiről jókat hallottál.

 

Előzmény: lotty(TDK) (58)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.10.31 0 0 60

Egyetértek az előttem szólóval. Ép fogat én se szívesen áldoznék fel. Két legyet is ütsz egy csapásra: a már nagyon tömött vagy rossz fogad "megerősödik" a koronával és a hiány is pótolva lesz. Úgyhogy szerintem ne habozz sokáig, hajrá!

Majd írd meg, mi történt.

Előzmény: lotty(TDK) (58)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.28 0 0 59

Még előnyös is ha a hiány melletti 2 fog tömött/rossz, hisz akkor legalább nem ép fogakat kell lecsiszolni. Mert az lenne az igazi dráma.

Előzmény: lotty(TDK) (56)
lotty(TDK) Creative Commons License 2006.10.28 0 0 58

Már van egy koronám, ne is mondd, mikor a fogorvos közölte, hogy korona kell, sírvafakadtam. Ő meg nem értette.... Gyökérkezelt, fehér töméssel betömött  fog volt, amiből szintén levált belül egy darab. Én magamban szépen kitaláltam, hogy majd fehér töméssel kipótolja, és újra jó lesz. De a doki azt mondta, mihez tömjön, töméshez? Meg hogy miért sírok? Valami olyasmit mondtam, hogy azt hittem öregebb korban lesz szükségem ilyesmire. Én meg csak bőgtem, mert úgy éreztem a fiatal lányból nyanya lett.

Ettől az érzéstől most is félek, de attól mégjobban, hogyha ezt most nem csináltatom meg, akkor hova fajul a folog. Mondjuk magától a kezeléstől is félek, de az egy másik történet (iskolafogászaton 4 db fogamat fúrta ki és tömte be a szigorú dokinéni egyszerre, érzéstelentő nélkül).

 

Előzmény: szaguldo kacaj (57)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.10.28 0 0 57

Szia!

Távfogászat. Ez jó. Miközben elbambulva, tátott szájjal bámuljuk a monitort, megjavítódnak a fogaink. Jó is lenne. :-))

A pótlásokhoz nem értek, de valószínű, a híd a legjobb megoldás. Ma már olyanokat csinálnak, hogy a fene nem veszi észre, hogy pótlás - csak győzd megfizetni.

A megszokásról tudok írni egy pár mondatot. Igaz, nekem szóló koronám van, ez egy kicsit biztos másabb mint a híd. Szerintem emberenként változik, ki, hogyan, mennyi idő után szokja meg. Fizikailag pár nap alatt "észrevétlenné vált", de nálam a lelki tényezők is közrejátszottak. A gondolatot volt sokkal nehezebb megszoknom. Hát ennyi. Jó éjt.

Amúgy halkan megjegyzem, hogy lejjebb meg van említve egy másik fórum, ahol sűrűbben jár egy doki. Ajánlom, oda is írd be a kérdésed.

Előzmény: lotty(TDK) (56)
lotty(TDK) Creative Commons License 2006.10.27 0 0 56

Jaj, de jó! Távfogászat! :-)

Szeretném megkérdezni Sándort, illetve a hozzáértőket, milyen modern fogpótlást javasolnak, ha történetsen 2 igen rossz fog (tömött + egy része letört) között van a hiány. Mivel a hiány melletti fogakra mindenféleképpen korona szükséges, hídon és nem beültetésen gondolkodom. De azért szeretném, ha természetesnek tűnű, kényelmes, tartós lenne. Van-e erre lehetőség ezzel a módszerrel? Másik kérdésem, hogy mennyire nehéz megszokni egy ilyen berendezést a szájban? Előre is köszi a választ.

Lotty

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.24 0 0 55
Először is sürgősen el kellenne vinni a gyereket fogorvoshoz, mire vártál eddig???? :( Valószínűleg adni fog egy szájsebészeti beutalót.
Előzmény: ciza (54)
ciza Creative Commons License 2006.10.22 0 0 54
Kisfiam 3 és fél éves, leesett beütötte a száját, bevérzett az inye, és a foga kezd illetve már jócskán beszürkült, mitt tegyek, meg lehet még menteni vagy ki fog hullani?
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 53
bár sajnos gyökérkezelt fog is bármikor bedagadhat, ugyanis a gyökérkezelt fog folyamatosan pusztul...
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 52
ha feldagadt, akkor már a gyökér is beteg, gyökérkezelésre számíthatsz, húzni nem hiszem hogy feltétlen szükséges lenne.
Előzmény: csiki7 (46)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 51
Teljesen természetes amit leírtál, nincs miért aggódnod.
Előzmény: wonder22 (48)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.10.03 0 0 50
Szia! Hogy vagy? Mi lett a fogaddal?
Előzmény: csiki7 (46)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.10.03 0 0 49

Szia! Nem tudok neked mit mondani, nekem még nem húzták ki b.fogamat, semmi tapasztalatom mincs az ügyben. Ellenben ajánlom a 44-es hozzászólásomat, aztán a többit. "Odaát" többen forgolódnak, a "dokink" is benéz szinte minden nap.

Addig is jobbulást kívánok neked! :-)

Előzmény: wonder22 (48)
wonder22 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 48
Ma átestem életem első foghúzásán,egyik bölcsesség fogamat huzták ki.Nagyon jó volt a doki,nem is fájt,egészen mig el nem múlt az érzéstelenítés hatása.azóta 1 picit pánikban vagyok...nem tudom meddig vérzik 1 ilyen seb,mert nekem még mindig vérezget...igy aludni sem tudok ma éjszaka.Meg egyáltalán mi lesz evvel a sebbel???Mert a csont kilóg és ez elég ilyesztő.Mikor múlik el a vérzés???És mikor van az a pont h érdemes visszanéznem a dokihoz???Aki tud segiteni az lécci irjon,mert sajnos én egyáltalán nem értek a témához....
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.09.30 0 0 47
Ha gyorsan elmész, akkor még van remény. Tudod: minél hamarabb, annál jobb. Hajrá!
Előzmény: csiki7 (46)
csiki7 Creative Commons License 2006.09.30 0 0 46
Helo!

Tegnapelőtt elkezdett fájni a lukasfogam (jobb alsó hátúlról a 4.) és tegnapéjjel márcsak fájdalomcsillapítóval tudtam elaludni. Mareggel is ugyanúgy fájt mint amikor elaludtam, de még be is dagadt az arcom.
A kérdésem pedig: kikell húzni? Mert, eddig életemben egy fogamat húzták ki tavaj tavasszal és a fogorvoscsaj beletörte és utánna darabonként véste ,húzta ki, szóval nem szivesen megyek el hozzá megint.
rugo- Creative Commons License 2006.09.26 0 0 45

Köszi!

Mint látod megtettem és máris sok hasznos ismerettel lettem okosabb.

Köszönöm a javaslatot.

 

rugo

Előzmény: szaguldo kacaj (44)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2006.09.21 0 0 44

Szia!

Ajánlom, hogy abban a fórumban is tedd fel kérdésedet, amire a 29-es hosszászólásomban "elrejtett" link mutat. Itt már olyan régen járt a doki.

Előzmény: rugo- (43)
rugo- Creative Commons License 2006.09.20 0 0 43

Kedves Sándor,

 

döntés előtt állok, a terv/javaslat

 

4+2 fog húzása

maradékról fogkő eltávolítás

6+3 titan implant (6 felül, 3 alul) 

majd (3-4hónap után) 12+12 korona.

 

Két probléma van a dologgal

1. hatalmas (számomra) a költség (1.5 millió Ft)

2. rettenetesen félek a húzástól és a műtéttől(implant beültetés)

 

kérdéseim:

a fent vázolt akció ellenértéke reális? Ez valóban 1.5 milla vagy csak le akarnak nyúlni?

 

a nagyszámú (4+2) húzás és az implantációs műtét milyen fajdalommal jár? Mennyire hatásos az érzéstelenítés? (Na persze a doki azt mondta hogy "érzéstelenítésben csináljuk, az akció teljesen fájdalommentes...") de ez számomra kissé estimese gyerekeknek... Mi az elvárható valóság?

 

kösz

rugo

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!