Keresés

Részletes keresés

TEE Creative Commons License 2006.12.19 0 0 170
Óhhh, kedves topiktárs, az itthoni beszerzéshez sok idő és türelem kell! :-) / :-( Én bő másfél(!) éve rendeltem egy doboz 1-es sínt pár H0-ás vagon kíséretében a volt melóhelyemen (A-CAT) keresztül a képviseletnél, no azóta várom őket! Pedig én ugye ott voltam a "tűz közelében"... De azért ez ne szegje kedved, ha kiugrasz Bécsbe, sokmindent megkaphatsz (nekem is ezt kellene tennem).
Előzmény: imi972 (169)
imi972 Creative Commons License 2006.12.18 0 0 169

Sziasztok!

Egy kicsit elmentem dolgozni, mert ugye azt is kell.

Megnézegettem az ajánlott oldalakat, de még igy is, sok ismeretlenes az egyenlet.

A legfontosabb ami a mostani helyzetet jelemzi, hogy Mo-on gyakorlatilag csak kezdő készleteket lehet kapni, minden egyéb másért a Bécsi út másik végére kell elzarándokolni. Már ez a tény is erősen elgondolkodtató. Irtam egy E-mailt az egyik itthoni kereskedőnek aki állítolag a Maerklin cég termékeit forgalmazza, de még nem válaszolt.

imi972 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 168
Köszi! Már megyek és nézem is.
Előzmény: Joker-007 (167)
Joker-007 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 167

"A Matiz blogját visszont nem találtam."

 

http://trainmodeller.freeblog.hu/

 

Üdv: Béla

Előzmény: imi972 (166)
imi972 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 166
Köszönöm a választ, meg is néztem őket, a Martrain és Te is IIm méretarányú pályát építettetek (ha tévedek javíts ki nyugodtan). Én pedig normál nyomtávú vasutat szeretnék modellezni, most is H0-ás modelleim vannak, ebből kifolyolag a Nygma honlapján látható Maerklin 1-es modellek jöttek be nagyon. A honlapokat olvasva az a tanulság, hogy a pályaépítést nagyon körültekintően kell elvégezni (ehez is kapcsolodik az előző hozzászólásom egyik kérdése is). A Matiz blogját visszont nem találtam, a képtárában viszont nagyon szép 1-es modelleket találtam. Még nem döntöttem a méretarányról de a szívem az 1-es méretarányhoz húz a képeket látva.
Előzmény: Briko (165)
Briko Creative Commons License 2006.12.16 0 0 165

Üdv a kertibolondok körében...

 

Javaslom a kerti naplóm elolvasását: www.brikofilm.hu oldalon, Matiz blogjának tanulmányozát, valamint fellelhető még némi szakirodalom a www.martrain.hu oldalon is...

 

Üdv

 

Brikó

Előzmény: imi972 (164)
imi972 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 164
Üdv mindenkinek!

A TEE topiktárs által közölt fényképeket megtaláltam a neten is illetve egy blogban, ezzek összegző hatásának következtében elhatároztam, hogy nálam is jól mutatna egy kertivasút az udvarban. Ennek kapcsán merült fel bennem pár kérdés (csakúgy össze-vissza):
- a dilatáció hogyan van megoldva?
- melyik méretarány/gyártó van Mo-n a legjobban elterjedve?
- ár/érték arányok milyenek a különböző gyátóknál és méretarányoknál?

A többi kérdés pedig majd jön a megismerés közben.

A válaszaitokat előre is köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.11 0 0 163
Pontosabban, ezt tartalmazza sok más mellett a hírlevelük:

23-70302
LGB Startset mit Personenzug
unser Preis:
nur 189.99 Euro
Firma Lehmann (LGB) aus
Nürnberg stellt Insolvenzantrag
Viele unserer Kunden warten seit geraumer Zeit auf Artikel
der Firma LGB.
Durch den Jahresurlaub der Firma Lehmann im August und durch
die Insolvenz des führenden Herstellers von Großbahnen ist es in
unserem Hause zu erheblichen Lieferengpässen gekommen.
Glücklicherweise erfolgt ab dieser Woche wieder die Auslieferung
von LGB- Artikel ab Werk.
Die Bestellungen können wir nun in den nächsten Tagen abarbeiten.

csíkos, a szobai TT-s
Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.11 0 0 162
Sziasztok Kerti Vasutasok!:-)
Ha még nem láttátok, akkor érdemes talán körülnézni a

www.modelltrain.com

weblapon. A TT-ről híres BeTTina akciózza az LGB-t!
Üdv!
csíkos
TEE Creative Commons License 2006.09.26 0 0 161
Össze is dobtam egy albumot a honlapomra, megtekinthető itt.
Előzmény: TEE (160)
TEE Creative Commons License 2006.09.24 0 0 160

Valóban jó kis tali volt, örülök, hogy találkozhattunk! :-) Kár, hogy nem tudtál tovább maradni, mi jól elvoltunk 1/2 3-ig.

Remélem nem bánjátok, ha mellékelek pár képet:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Briko (159)
Briko Creative Commons License 2006.09.24 0 0 159

Sziasztok!

Köszönet Matiznak a kertivasutas topiktaliért (a továbbiakban ktt...) Klassz volt a hely, jó volt az ottlévőket személyesen is megismerni. A következőt tarthatjuk nálunk is, ahogy mondtam, már csak a jó időt kell kibekkelni...

Üdv mindenkinek

 

Brikó

Briko Creative Commons License 2006.09.20 0 0 158

Szia!

A "méregdrága gyerek kerti játék" maximum a startkészletekben lévő mozdonyokra-vagonokra igaz... Ha érdekel, szívesen megmutatom Neked, hogy milyen egy "igazi" LGB mozdony vagy személyvagon (igaz, az tényleg méregdrága).

Méretéből kifolyólag tényleg csak a keskenynyomközű (így kell írni?) vasutak modellezésére alkalmas, normál nyomtáv esetén meg kell barátkoznunk a torzítással. Bár az új BIM német vagonjaik (80 centi hosszúak) nagyon is mérethelyesnek tűnnek első ránézésre, igaz R5-s íveket javasolnak hozzá - ahhoz pedig több hektáros ősparkra van szükség:-)))))

A PIKO Taurusról nem nyilatkozok, nem láttam még élőben, de engem amúgy is csak az RhB érdekel (az eredetijét is imádom és ez tényleg mérethelyes).

 

Igaz, hogy több cég is foglalkozik nálunk LGB-vel, erről a honlapomon lévő kerti naplóban írtam már.

 

Üdv

 

Brikó

Előzmény: locomotion.hu (157)
locomotion.hu Creative Commons License 2006.09.20 0 0 157
Temessük az LGB-t?
vasutmodellezés topik linkjei

.. folytatás a vasutmodellezés topikból. Mivel nem akarok méretarány vitát kezdeni, bár most pont azt fogom megkérdőjelezni ezért jöttem át ide.

Szóval mindig csodálkoztam azon miért kell egy terméket "gyerek kerti játék vasútnak" pozicionálni - méregdrága német minőségben.
Miért nem léptek helyes irányba tovább (méretarány adta szabad piac)?
Útóbbi számomra azt jelenti, hogy mi is az LGB túlajdonképpen?

Egy II-es méretarányú vasút világ, m-es keskeny nyomközű része. Azaz LGB = IIm ?
Erre mit tettek. megpróbálták meglovagolni a sok eladott sinrendszert és méret torzítással rátették a normál nyomtávú vasúti modelleket is. Akkor mi is az 1-es méret nyomtávolsága? 45 mm ? és az LGB? Te mit választanál egy mérethelyes modellt vagy egy torzítottat?
Na erre rakott rá egy nagy lapáttal a PIKO (azaz image rombolás nem csak kinából jöhet) és elkészítették a DB tau LGB változatát (no comment)
Pedig hányan gyártanak mérethelyes 2-es modellt? Egy világmárka sem. Ekkora szűzpiacot kihagyni, ahova ráadásul komplett sinanyagot is eladhattak volna újra.....

Ha tévedek elnézést, elég keveset foglalkoztam még az LGB-vel.


Briko Creative Commons License 2006.09.09 0 0 156

Új tehervagonok érkeztek a BrikóFilm "kertivasúttársasághoz":

 

 

LGB tehervagonok

 

 

 

 

 

 

 

 

Nagyobb képeket a honlapomon találhattok.

 

Üdv

 

Brikó

TEE Creative Commons License 2006.08.10 0 0 155

Gratulálok.

Köszönjük! :-)

 

Remélem Märklines lessz.-))

Erről ezidáig még nem nyilatkozott! :-D

Előzmény: seboki (154)
seboki Creative Commons License 2006.08.08 0 0 154
Gratulálok. Remélem Märklines lessz.-))
Előzmény: TEE (153)
TEE Creative Commons License 2006.08.08 0 0 153

Az új "modelledhez" én is gratulálok! :-)

Bár mint tudom, előre nem szabad elkiabálni semmit!

 

inni kéne valamit...

Bölcs gondolat! :-D

Előzmény: Briko (150)
TEE Creative Commons License 2006.08.08 0 0 152
Köszönjük szépen! :-)
Előzmény: Briko (151)
Briko Creative Commons License 2006.08.08 0 0 151
És természetesen gratulálok!!!
Előzmény: TEE (149)
Briko Creative Commons License 2006.08.08 0 0 150

Nálam az új "modell" (remélem nem az lesz 18 év múlva) mához egy hétre érkezik...

 

Levonva a magasabb rendű összefüggéseket, három kertivasutasnál gyarapodott tehát a család a nyáron = inni kéne valamit...

 

Brikó

Előzmény: TEE (149)
TEE Creative Commons License 2006.08.07 0 0 149

OFF

Itt vagyok én is, csak kissé "el vagyok havazva"... Nekem öt napja egy új modellel bővült a gyűjteményem: M1:4 méretarányú, 520mm hosszú és 2600grammot nyom! :-) A Märklin-nel nem kompatibilis, de már dolgozom a probléma áthidalásán! :-DDD

ON

Előzmény: Briko (147)
Briko Creative Commons License 2006.08.02 0 0 148
És még videókat is töltöttem fel :-)))
Előzmény: Briko (147)
Briko Creative Commons License 2006.07.30 0 0 147

Jól elvagyok itt magamba :-))))

 

Na mindegy, új képeket raktam fel a média szekcióba, ezúttal a tehervagonokat csomagoltam ki a dobozukból.

 

Brikó

Briko Creative Commons License 2006.07.18 0 0 146

Sziasztok!

 

Új képek kerültek fel, ezúttal egy Arosa szerelvényről...

 

Üdv

 

Brikó

 

http://lgb.briko.hu

Briko Creative Commons License 2006.07.05 0 0 145

Tina újdonság a kertbe:

 

http://www.tina-modelleisenbahn.at/pola_g_juni06.htm

 

Brikó

 

crash__override Creative Commons License 2006.07.01 0 0 144
Nálam a terv úgy lesz, hogy egy aszimmetrikus nyolcas lesz a pálya. Az egyik egyenes száron lesz egy háromvágányos állomás, és a nyolcas másik szára az állomás alatt megy majd alagútban. Olyan 15 méter hosszúra tervezem az egészet, és a szélesebbik részen 8, a keskenyebbiken 3 méter átmérőjű lesz a nyolcasban az ív.
Előzmény: Briko (143)
Briko Creative Commons License 2006.07.01 0 0 143

Az R1 az tényleg csak a startkészlethez jó, erre saját magam is rájöttem, lásd. a kerti naplómat. Most cserélem le az összeset R2-re, ahogy a hely és a pénztárcám engedi. Sajnos csak egy helyen fért el R3, tény, hogy az lenne az igazi, de ha csak azt használnék, akkor elég egyszerű vonalvezetésű pályám lenne.... A váltókból is elkezdtem begyűjteni az elektronyos R3-asakat, csak hát ugye azok kicsit drágábbak is, több hely is kell hozzájuk.

Neked mekkora kerted van?

Előzmény: crash__override (142)
crash__override Creative Commons License 2006.07.01 0 0 142
Volna értelme szövegelni ? Max b@sztetásra lenne jó, az ívbe belekötni. Nem a legszebb az R1-R2, de a hely, a terv, a tervező - építő ezt hozta össze. És a távlati képen jól néz ki a pálya.

R2 : Múltkor beszélgettem LGB-s haverokkal. Ők mondták, hogy LGB váltóból csak a nagyívű használható komoly vonatoknál, és az íveket is 1000mm sugár alatt nem angyon pakolják. Igaz, én 1-esben akarok nyomulni, és a min ívsugár 1500mm lesz, és a peco 3000-res ívű hosszú váltóit akarom hozzá használni.
Előzmény: Briko (141)
Briko Creative Commons License 2006.07.01 0 0 141

Sajnos azt még fel kell találni... Egyébként nem is rossz ötlet!!!

 

Viszont köszönöm, hogy nem hívtad fel a figyelmemet, hogy az R2-s ívről is lelóg a mozdony -)))))

Előzmény: crash__override (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!