Keresés

Részletes keresés

Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 211

Ha már mindenki vallomást tesz... :)  Mi nem vagyunk házasok, 11 év után már minek :)) 

Viszont hogy a lányunk az apja családnevét kaphassa, el kellett menni apasági nyilatkozatot tenni közjegyzőhöz... drágább volt, mintha simán bementünk volna az önkormányzathoz esküdni :(  no de mindegy.

Luisette Creative Commons License 2006.07.26 0 0 210
Ez simán lehet szúnyogcsípés. Az én lányomnak pont így nézett ki  eleinte, nem volt búb a csípés helyén, később már igen. (Szegény telistele van csípésekkel...)
Előzmény: toria78 (187)
kismica Creative Commons License 2006.07.26 0 0 209

A mi esküvőnk gyakorlati oka a közös kollégiumi szoba volt :))) (Nem voltunk biztosak, hogy függetlenül ismét kapunk közös szobát és elég rosszul viseltük volna külön, miután együtt laktunk már 2 éve :))

 

Rám a rosszakaróim sem mondják, hogy konyhatündér vagyok: mit kell nézni egy rúdmixernél? A teljesítményt? Mert így átnézve nekem szimpatikus, amihez aprító is van, a hagymadarabolás a főzés legrémesebb része a mosogatás után :)))

Előzmény: Gyáva Nyúl (208)
Gyáva Nyúl Creative Commons License 2006.07.26 0 0 208
jó biopiac: a MOM műv. házban szombat reggelenként. tényleg király.
édesek a babák!
együttélés + házasság: mi kemény fél éve vagyunk házasok, előtte nyolc és fél év együtt, ill. a konkrét együtt lakás csak 5 év... a házasság indoka: a gyerek megkapja amcsi állampolgárságot. romantikus, nem? :)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 207

jó ez a pánki séró :))

kösz a ht-s oldalt! máris tanulmányozom.

védőnő jótanácsa - miután meglátta a zsúfolásig tele rakott gyerekszobát - több játékot már ne vegyünk, felét rakjuk el egy dobozba, pár hónap múlva elő, régieket el, és nem kell többet költeni :) így nem unja meg őket addig.

Előzmény: ezam (205)
ezam Creative Commons License 2006.07.26 0 0 206

Belejöttem :)))))

Most jól lebuktattam Pindurit, hogy szopja az ujját. Meg mindent....

Előzmény: ezam (205)
ezam Creative Commons License 2006.07.26 0 0 205
álmos punkmeleg vanmost anya lebuktat
toria78 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 204

Azért nem gondolom csípésnek, mert 1 engem nem csípett meg semmi, pedig kedvenc vagyok, 2 nincs dudor, csak pötty.

Kanállal komolyabbat citromlénél vitaminnál és almalénél még nem adtam, de bízom benne h simán menni fog minden. Vmelyik nap a lefejt tejbe tettem bele a Konakiont, ami iszonyat rossz, de ő fel se vette :-)
Csabi huncut arcát meg se dícsértem. Jó, hogy ilyeneket tudsz fényképezni.. nálunk ha előkerül a telefon h fényképezek, azonnal csak bámul, nem produkál..

 

Mixerben Braun Multiquick MR 5550 CA rúdmixer lett a nyerő. Jégdaráló nem kell, minek, ha buli van úgyis rendelünk 3 kilót, fémből lévő daráló sem (csak tönkreteszi a gyümölcs vitaminját), viszont 600 W inkább mint 400. Habverő igen (nagyon hiányzott), cumisüvegek nem kellenek hozzá. Jobban kézre áll, mint a Moulinex. Így hát ez nyert.

 

A bioboltot majd írom.. még jó hogy 4 szgép van itthon.. egy reggelre a gyereknél, egy nappalra, egy a férjemnek, egy meg csendesen nekem. hehe. és persze nem erre mentettem el a linket.

 

Na akkor mi mióta is vagyunk együtt :-) majdnem két év házasság előtt, majdnem két év házasság óta. Az annyi mint 3.5 év.

MyBaby Creative Commons License 2006.07.26 0 0 203
Kemmá többjátékot neaddanak beeeeeeeeeeeeeee
kismica Creative Commons License 2006.07.26 0 0 202
Milyet rendeltél? Nekem is kellene, de nemtom, milyen :))) Csak a gyerekjátékokban és a mobil twlefonokban vagyok otthon ;)
Előzmény: toria78 (198)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 201

:) Hű, jó régóta együtt vagytok, még sokszor ennyit nektek!

Védőnő:( de szerencsére nélküle is boldogulsz:).

Ööö, nekem meg lehet h azt mondta volna, ne is pürésítsek, lévén már van foga a gyereknek?:))

 

Ezam, hát ez a csajszi rengeteget nőtt!:) És ügyesedett!

Ezentúl majd kicsit gyakrabban szeretnénk látni:)).

 

Toria, és mindenki, ha tudtok jó bioboltot, piacot, nem titkoljátok!:)

Én szeretnék ált. magam főzni Csabinak, csak ha utazunk, nincs időm/alapanyagom, akkor kap üvegeset (amik már ott sorakoznak a polcon:) de még várakoznak kicsit).

 

 

Véééégre alszik!:)))

Előzmény: kismica (195)
MyBaby Creative Commons License 2006.07.26 0 0 200
házhozszállítási címeket majd tedd közzé plíz.
Nekem még azt mondta a 4 hós oltásnál a doki, hogy tartsak ki még a szoptatással 1 hónapig.
Addig max táp és persze víz a ht.
Előzmény: toria78 (198)
MyBaby Creative Commons License 2006.07.26 0 0 199
jó lesz ez, csak világosabb kép kéne.
De akkor ez sikerült......:-)))

Mi 8 éve házasok, előtte 6 év.=14

gombócból is sokkkkkkkk
Előzmény: ezam (196)
toria78 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 198

tasha szerkesztette http://freeportal.hu/babakonyha/

 

én éppen ma nyomtattam ki ami tetszett

 

Rendeltem egy jó rúdmixert, mert az üzletekben mindig csak kiállítási darab volt, és hitegettek, hogy jövő héten jön. Persze 2x sem volt, ott feladtam, és az eboltban tök jók vannak. A héten remélem megjön, gyakorlok, aztán jönnek a pépek. Csak 1-2 bioboltot találtam ahol lehet venni friss dolgokat, és házhoz is szállítanak..

Előzmény: Zsuzsa89 (193)
kismica Creative Commons License 2006.07.26 0 0 197
A tashaé nagyon jó, a védőnő nekem semmit sem segített, amit adott lapot felsorolással, az teljesen rossz, plusz annyit mondott, hogy ha ki akarom várni a 6 hónapos kort, akkor majd kezdhetem egyből főzelék+hússal :(
Előzmény: Zsuzsa89 (193)
ezam Creative Commons License 2006.07.26 0 0 196
Előzmény: ezam (194)
kismica Creative Commons License 2006.07.26 0 0 195

Mi 9 éve vagyunk házasok :) És előtte együtt voltunk bő 4 évig :)))

(Ez a 8. évünk albérletben :( Mi is saját önerő+felvettünk mindent, amit lehetett -előszocp, városi kölcs- és 1,5 éve fizetjük párhuzamosan az albérletet+kölcsönöket, szóval tele a papucskám...)

Előzmény: shaish (182)
ezam Creative Commons License 2006.07.26 0 0 194
Na sziasztok anyukák!!Nem láttatok képet rólam a születésem óta. Itt van egy, amikor épp a hasonfekvést gyakorlom. A nagy erőlködéstől még nyálcsöppöm is van :)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 193

Néha én is azon kapom magam, hogy hoppá, ott felejtettem magam az éjjeli szopi helyszínén (a gyerekszobában a kanapén) Réka mellett, és süt a Napocska :)

Persze a páromnak nem tűnik fel, hogy nem alszik mellette senki :)))

 

Ma volt védőnéni, kioktatott ht ügyben. A lényege: ugorjunk fejest, bele a közepébe, nem kell tökölni 1-2 kiskanállal első alkalommal sem, amennyit a csajszi kér, annyit kap. Először napi 1, majd napi  alkalmom, délelőtt gyümi, délután zöldség.  Gyümölcslevek is, keverve is. Zöldség krumplival. Ennyi.  (Megjegyzem, nem túl sok infó).

Tudtok ajánlani jó kis ht oldalakat? Vagy nézzem meg a topic-honlapon? :)))

 

Villanykapcsoló most a menő, le-fel tudjuk kapcsolgatni :) Meg kezdünk forgolódni, ma már 2-szer is ment :)

Előzmény: Samu mama (189)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 192
3 év.
Előzmény: MyBaby (188)
shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 191

Samu mama, nálunk is volt, kb két hónapja, össz 3 éjszaka:))). Ezt azóta képelen reprodukálni a drága.

 

Ma meg enni is alig akar, nemhogy aludni...ááá...na nem idegelem magam jobban.

 

Toria, passz, de 3 pötty sztem még nem gáz. Pár nap szünet, gondolom elmúlik, alma újra, ha kijön, akkor esélyes h az volt....de almára azért ritka...

Csípés nem lehet?

Elkezdett kanalazni Roland? Tetszik neki?

Samu mama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 190
A megnyitott képre mész rá?
Előzmény: MyBaby (185)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 189
Csak hülyültem :P Ez tök jó, hogy így alszik :) Meg irigykedem :D Féloldalas alvás ismerős, én néha az éjjeli szopiba alszom ble, aztán felriadok...
Előzmény: MyBaby (186)
MyBaby Creative Commons License 2006.07.26 0 0 188
Shaish a korkülönbség mennyi köztetek?
Előzmény: shaish (182)
toria78 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 187

 

Képkicsinyítésre az acdsee es a snagit ingyenesei is jók

 

Jajj, jött pár piros "kiütés", kb 2 mm, térden, mellkason, nyakon, eddig ez a 3 db van.

Házi készítésű csipketea, kamillatea 2-3 nap várakozással nem okozott semmit.

Tegnap délután 3 kiskanál almalé, este fürdés apával..

Nem a melegtől van, azt felismerem

 

Milyen egyáltalán az allergiás reakció??? Tud vki segíteni?

 

MyBaby Creative Commons License 2006.07.26 0 0 186
Fogár szokta beírni, én ma először......
Amúgy ez úgy néz ki, hogy 2-3 között ébred és átkerül mellém az ágyba és VELEM alszik ilyen sokáig.
Egyedül nem biztos, hogy ez menne neki.....
és én nem mindig alszom , csak nézegetem meg simizem, és hát legyünk őszinték, 2h től csak oldalt alszom, mert így férünk el.

Na még egy friss:
Előzmény: Samu mama (184)
MyBaby Creative Commons License 2006.07.26 0 0 185
Van ennél primitívebb módja a kép kicsinyítésnek.
Paint programod gondolom van. Dokumentumikból Windos XP esetén jobb egérgombbal szerkesztést választod automatikusan a képet Paintben nyitja meg.
Ott a felső menüsórból kiválasztod a "kép" opciót és azon belül a a nyújtás döntést.
A 100as érték helyére beírod az 50et magyarul a felére veszed vagy 25 el a negyedére a képet. Utána mentés másként és van egy kisebb képed.
Most jó megmondtam....
Samu mama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 184
Te figyu, ha mégeccer beírod, hogy este kilenctől reggel tízig..... :PPPPPPPPPPPPP
Mi ha kelünk éjjel, akkor is már fent kukorékol hatkor.....
Előzmény: MyBaby (174)
Samu mama Creative Commons License 2006.07.26 0 0 183
Sziasztok.
Shaish, nálunk már volt olyan, hogy Sárkánylányunk átaludta az éjszakát, vszeg most ezért vagyok ennyire ki, hogy többször kelni kel. Sári meg éhenkórász, akkor is eszik, ha pl. azért kel fel, mert beakadt.... vagy mégis éhes??? NEM TUDOM.... De jó lenne ismét 8 órát egyben aludni :P


shaish Creative Commons License 2006.07.26 0 0 182
Igen:), úgy 19 lehettem...de akkor már kb 2.5 éve voltunk együtt.
Előzmény: Fogár (180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!