Keresés

Részletes keresés

Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1087

http://eprint.iacr.org/2006/011.pdf

 

erről meg csak annyit, hogy eddig a 13. oldalig néztem meg. Szerinted az alábbi szavakat honnét veszi a matematika?:

 

little

end

by

Specification

Using

Conclusion

apply

THEN

theory

reverse

next

case

from

 

stb.


Nyelvtan!

Erről beszélek!

Jó lenne olvasni is, nem csak nézni!
 

Előzmény: nadamhu (1080)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1086

http://eprint.iacr.org/2006/011.pdf

 

erről meg csak annyit, hogy eddig a 13. oldalig néztem meg. Szerinted az alábbi szavakat honnét veszi a matematika?:

 

little</P>

end</P>

by</P>

Specification</P>

Using</P>

Conclusion</P>

apply</P>

THEN</P>

theory</P>

reverse</P>

next</P>

case</P>

from stb. Nyelvtan!</P>

Erről beszélek!

Jó lenne olvasni is, nem csak nézni!

Előzmény: nadamhu (1080)
nores Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1085
Hali,

eddig csak olvastam a topikot, de most felmerült bennem pár dolog.

1. Definiáld: nyelvtan. Ha erre nem tudsz pontos definíciót adni, nem evidens, hogy a matematikakönyvekben nyelvtan van, sztem... Az "élő nyelv" kifejezés pedig szvsz inkább a szavakat, mondatokat jelenti. Nem minden betű képezi részét az élő nyelveknek, gondolok itt bármely 'holt nyelvre'.
2. a=... Na, ez jó példa. Vegyük a=8 -->ebben az esetben "a" már nem mint nyelvtani (?) elem szerepel, hanem mint mennyiség. Ha gondolod, akkor a betűket helyettesítsük pálcikaemberekkel vagy akármikkel, a lényegen nem változtat: mennyiséget, számot jelent.

>Mit kezdenétek a számokkal, ha a magyar nyelvtant (vagy más nemzet nyelvtanát) >nem tudnátok használni?

Hát, én spéci leírnám őket egy papírra, aki ért hozzá, úgyis megérti... Hidd el, tanultam matematikát olyan nyelven, amin még azt sem tudtam mi a "jó napot", de a matekkal nem volt gond...

>Márpedig a matematika könyvek tele vannak nyelvtannal!

Nem, azok a nyelvtan könyvek. A matek könyvekben található szövegek azért vannak, hogy megkönnyítsék a tartalom elsajátítását. Szöveg nélkül is meg lehetne tanítani, csak kicsit tovább tartana:)



Előzmény: Imagistro (1060)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1084

Még mindig nem érted, nadamhu!

Mutass egy olyan matematika könyvet, ami a matematikát az elejétől fogva betűk, szavak és mondatok nélkül írja le!

 

Nem tudsz ilyet, mert kimutatható, hogy a matematika is olyan fogalmakon nyugszik, amit ti más területeken pongyolának vagy tökéletlennek neveztek.

Ez itt a lényeg, másokat fikázó középszerű "tudósok"!

Előzmény: nadamhu (1080)
egy mutáns Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1083

kedves Imagistro, talán elkerülte a figyelmed, de itt többen tudjuk, hogy pl. svéd nyelv nincs is. Talán magyar sincs, sőt talán semmilyen sincs, de ez még nincs bizonyítva. Mert talán bizonyítás sincs.

egy mutáns

Előzmény: Imagistro (1060)
noway Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1082
Hát akkor marad a cirkusz. Sok sikert!
Előzmény: Imagistro (1078)
egy mutáns Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1081

Hát én filozófiai szinten nem tudom ezt elemezni, de naív véleményem, hogy akik értik a matematikát, legalább elemi vagy középiskolás fokon, azok tartózkodnak a cáfolatoktól, vagy legalábbis csak a számukra paradoxnak tűnő esetekre kérdezik a megoldást azoktól, akik jobban értenek hozzá.

Kicsi durvábban fogalmazva: handabandázni könnyebb, mint utánaszámolni. (Mi lenne vajon, ha politikáról cserélnénk eszmét, nem egy egzakt tudományról?)

 

Üdv: egy mutáns

 

P.S.

Eszembe jut egy régi kabarétréfa:

megalakult egy beatzenekar: Satyrock a neve (ejtsd: szatírok)

Műveletlenek számára: (kiejtés szerint): satirok

Félműveltek és tévébemondók számára (kiejtés szerint): szatyrok

Ennyit a félműveltségről, és az ezen alapuló fizikai modellekről.

Előzmény: mmormota (1054)
nadamhu Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1080

Mutass egy matematika könyvet szavak nélkül, vagy mondatok nélkül!

Van olyan konyvem, amiben oldalakon keresztul nincsenek szavak, hanem kozolnek benne egy bizonyitast formalisan egy formalis rendszerben. Kepzeld ehhez a rendszerhez meg en is kepes lennek olyan programot irni, ami megmondja, hogy a bizonyitas helyes-e.

 

A matematikusok csak ritkan irjak le bizonyitasaikat teljesen formalisan, mert iszonyuan kenyelmetlen. De ha valami nezetelteres alakulna ki, mindig hozzanyulhatnak a teljesen formalis leirashoz, igy nem lehet felreertes.

 

Csipegessel ennek a doksinak a masodik felebol egy kis szavak nelkuli matekot.: (random kerestem neked a neten)

http://eprint.iacr.org/2006/011.pdf

 

De ostoba vagy!

A butasag ellen nincsen gyogyszer. Mostantol ignore on.

Előzmény: Imagistro (1079)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1079

nadamhu,

Mutass egy matematika könyvet szavak nélkül, vagy mondatok nélkül!

De ostoba vagy!

Előzmény: nadamhu (1075)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1078
Részedről ezzek nyelvtan és önkényes szavak voltak, "tudományosan" nem értékelhető. A pszichológiába vetett hited töretlen.
Előzmény: noway (1074)
mmormota Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1077

A többieknek írt válaszaid alapján: kis veszteség, kis bánat... :-)

 

Előzmény: Imagistro (1076)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1076

Mormota, neked azért nem válaszoltam eddig, mert még arra sem tartottalak méltónak, hogy azt mondjam neked: nem. Ahogy máskor, most sem értesz semmit a vitából. Amit leírtál, az a ti "tudományos" meghatározásotok szerint: magyar nyelvtan, magyar szavak, pongyola fogalmak. Nem hiszem, hogy felfogod a 'NevemTeve' és köztem kialakult vita magvát, ezért azt mondasz, amit akarsz, továbbra sem kívánok válaszolni neked.

Előzmény: mmormota (1072)
nadamhu Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1075

Vagy ha nem bírod ki, akkor definiáld a fogalmaidat! De előtte még határozd meg a szavaid meghatározásait, és azoknak a meghatározásoknak a meghatározásait is. 

12 evesen en is gondolkodtam ezeken a dolgokon (korkoros definiciok problematikaja), azutan hallottam az axiomarendszerekrol, es rajottem, hogy az alapfogalmak nem definiciokkal vannak meghatarozva, hanem egymashoz kepest axiomakkal.

Szerintem egy kicsit a kozepiskolai oktatas hibaja is, hogy nem hangsulyozzak elegge, (igy a gyengebb kepessegu diakok nem is jonnek ra),  hogy a rendszereket csupan definiciokbol nem lehet felepiteni.

Előzmény: Imagistro (1070)
noway Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1074
Nálam az, amit írtál, azt jelenti, hogy már megint hisztériás rohamot kaptál. Majd szólj, ha lehiggadtál; addig is az ilyen produkciókat orvosnál vagy cirkuszban add elő.
Előzmény: Imagistro (1056)
mmormota Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1073

Amivel bajom van, az a ti hozzáállásotok!

 

Ne lepődj meg azon, hogy a tudatlanság öntudatos gőggel párosítva visszatetszést kelt.

 

Aki ért a matematikához, az tudja (nem úgy véli, hanem tudja) hogy hülyeségeket beszélsz. Nem alternatív véleményt képviselsz, hanem hülyeségeket beszélsz. Ez tudomány, matematika, nem politika meg PC. Nem egyenértékűek a vélemeények, a hülyeség az nem tiszteletre méltó vélemény.

 

Az embert lehet és kell tisztelni, de a hibás elképzeléseket nem.

 

 

Előzmény: Imagistro (1068)
mmormota Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1072

Az a gond, hogy semmit se tudsz matematikából, ezért nem érted, amit mondanak neked.

Ahelyett, hogy belátnád, nincs esélyed a matemaika tanulása nélkül megérteni bonyolultabb dolgokat, sértődötten úgy véled, mindenki csak hülyeségeket mond neked.  

Előzmény: Imagistro (1070)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1071

"hirdethetek" "győztest""?"

Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1070

Mondom: ...meg sem szólalnátok soha többet az életben!

Vagy ha nem bírod ki, akkor definiáld a fogalmaidat! De előtte még határozd meg a szavaid meghatározásait, és azoknak a meghatározásoknak a meghatározásait is. Aztán ha nem tetszik, akkor gondolkodj el Popper "üzenetén".

Előzmény: NevemTeve (1069)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1069
Megoldható: ignore on
Előzmény: Imagistro (1066)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1068

Nem mondtam, hogy hülyeség. A matematikát sokféleképpen fel lehet fogni. Én egyébként szeretem a matematikát. (Eltekintve a modern matek ellentmondásaitól). Amivel bajom van, az a ti hozzáállásotok!

Előzmény: NevemTeve (1065)
pint Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1067
oké, mostantól le vagy írva részemről
Előzmény: Imagistro (1063)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1066

Bocsáss meg Teve, de amit leírtál, azok mind szavak! Szavak és betűk, nyelvtan. Te nem engedheted meg magadnak, hogy ilyen pontatlan és pongyola legyél! Ez nem felel meg a tudomány magas elvárásának...

Az biztos, hogy ha a Popper haverotokkal együtt következetesek lennétek, akkor meg sem szólalnátok soha többet az életben!

Előzmény: NevemTeve (1064)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1065
Ja, értem. Szóval nemcsak a természettudomány hülyeség, hanem a matematika is. Azt nem tudnád bebizonyítani, hogy internet sem létezik?
Előzmény: Imagistro (1060)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1064
Lehetne, hogy egy kicsit figyelmesebben olvassál? Leírtam a 974-ben, hogy a modellben a tömeg egy skaláris konstans, a pont egy vektor (a mozgó pont egy skalárváltozós vektorértékű függvény), a tömegpont ebből a kettőből alkotott rendezett pár.
Előzmény: Imagistro (1058)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1063

Én pedig kitaláltam neked egy szép imát:

Kvarkistenem szépen kérlek, legközelebb jelenjél meg! Ámen.

 

Előzmény: pint (1062)
pint Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1062
tudomásul vettem, hogy hiába találtam ki egy jó kis mondást, és hiába dedikáltam neked, te le se szarsz engem, csak nyomod itt a szövegedet. ez nem szép.
Előzmény: Imagistro (1060)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1061

Talán ennyire pongyola fogalmakon és gyenge alapokon nyugszik a matematika? Hoppá...

Előzmény: Imagistro (1060)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1060

Márpedig a matematika könyvek tele vannak nyelvtannal!

Magyar mondatokkal, szavakkal, betűkkel!

Például: a =...


vagy Alfa, Béta, Gamma. Ezek görög betűk! Hoppá.


Sőt, olyan a nyelvtanból és a betűkből felépített fogalmak, mint: háromszög, oldal, átló, terület,...
Kopp! Kopp!
Mit kezdenétek a számokkal, ha a magyar nyelvtant (vagy más nemzet nyelvtanát) nem tudnátok használni?
Kopp!
Oda a nagy precizitás?


Akkor most mi van alárendelve minek?


 

Előzmény: Imagistro (1059)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1059

"Úgy látom te már kezded érteni a dolgot: az élő nyelv alkalmatlan a precíz munkára... ezért használ a természettudomány matematikai modelleket..."

 

Sajnos nincs így! Ha így lenne, akkor a matematikai könyvekben nem szerepelhetnének az ábécéből ismert betűk, csak számok! névelők, se névmások, se magyar (vagy idegen) szavak. Se görög betűk! Kopp!

 

 

Előzmény: NevemTeve (1057)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1058

"Ja és nem 'pontszerű test', hanem 'tömegpont' a pontos."

Akkor definiáld, hogy mi az, hogy 'tömeg', definiáld, mi az, hogy 'pont', és mondd meg, hogy egyetlen pontban (aminek nincs kiterjedése), hogy lehet tömeg.

 

"Továbbá nem a valóságban való létezése az igazi kérdés (feltéve hogy van olyan dolog hogy 'valóság'), hanem az elméletben (vagyis a matematikai modellben) való létezése."

 

Pontosabban: hanem az elméletben (vagyis a matematikai modellben) való létezése, feltéve, hogy van olyan dolog hogy 'elmélet', és hogy matematikai modell.

Előzmény: NevemTeve (1050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!