Keresés

Részletes keresés

marmande Creative Commons License 2019.11.26 0 0 21

Sziasztok!

 

20 évig padlószőnyegünk volt, nem részletezem, borzalmas volt. Aztán laminált padlót tettünk fel. Kopik, karcolódik, foltos lett, de a padlószőnyegnél még mindig jobb, mert legalább könnyen tisztítható.

Legközelebb hajópadlót szeretnék rakatni egy kb. 20 nm-es szobába. Milyen típust ajánlotok?

Találtam egy oldalt, ahol egész szépek vannak, de fogalmam sincs milyet vállasszak, mert sosem volt hajópadlóm, de még parkettám se. Egyáltalán mennyi az élettartamuk ezeknek? Mik az előnyeik és hátrányaik a laminált padlóhoz képest?

 

 http://www.skandinavfatelep.hu/termekeink/hajopadlo

tamáspapa Creative Commons License 2019.11.18 0 0 20

Sziasztok!    hajópadló alá a padló vastagságától függően milyen tengelytávolságra kell elhelyezni 50 mm széles párnafát,  ha a padlóvastagság 16-19-22-25 mm ?     Előre is köszi.

RAZERX Creative Commons License 2018.05.21 0 0 19

És tárcsás vagy hengeres géppel?

Előzmény: Ofenbau (18)
Ofenbau Creative Commons License 2018.05.15 0 0 18

 Ekkora felületet csak géppel !

Előzmény: RAZERX (17)
RAZERX Creative Commons License 2018.05.14 0 0 17

Szép estét!

 

Kb 100 négyzetméteren hajópadlóm van 38mm vastag 160mm széles frissen lerakva!

 

Gondolkodom a beégetésen egész területen!...

 

Csiszolással vagyok még gondban nem tudom hogyan kezdjem géppel kézzel stb tanácsot kérnék ötleteket hogy egyszerűbb!?

Pirimidin76 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 16
mégegyszer ajánlanám a vályogházas topicot!
Előzmény: Jency76 (14)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.30 0 0 15
Jency, van egy olyan topik, hogy Ha már 1x parkettázik. Nézz át oda, írd be a bal oldali kis keresőbe, hogy hajópadló, hátha okosabb leszel (biztos - ha mást nem, kitalálod, milyen más burkolatot rak/at/hatnál le...).
Előzmény: Jency76 (14)
Jency76 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 14
Na jó feladom....
Jency76 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 13

Nem volt.

 

27-ed osztályú akácdeszkát vettem a felvonulási pecu boritásához. (Kb 380 ft/m2).

 

Csak hajópadlót, lambériát és kerítésléceket gyártanak.

Előzmény: Pirimidin76 (12)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 12
volt a fűrésztelepen laminált padló, vagy parketta?
Előzmény: Jency76 (11)
Jency76 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 11

Köszi Stomi! Hasonlókra gondoltam.

 

Ma voltam egy fűrésztelepen, ahol a pacák nem nagyon ajánlotta nappaliba. Szerintetek?

 

Előzmény: Stomi73 (9)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 10
viasz, pác, paraffin. semmiképp sem lakk. szerintem
Előzmény: bmalag (6)
Stomi73 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 9
Stomi73 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 8
Tapasztalatom, hogy a mester kezére nagyon kell figyelni. Ugyanis manapság a fűtés csöveit előszeretettel teszik a padlóburkolat alá. Egy rossz helyre vert szeg és ha későn veszed észre (nagy szerencséd van ha a mester szól) lehet visszabontani. Persze elővigyázatos csövezéssel ezt meg is lehet előzni.

Olvasnivalónak ajánlok egy pár oldalt.
pstross Creative Commons License 2006.03.23 0 0 7

Emlékeimben a padlósárga por szerepel, melyet vizben feloldva kentünk a padlóra.Ettől sárga lett a szine.Ha megszáradt akkor pedig "Tangó" padlóápoló pasztával átkentük az egészet és finom szőrü kefével meg puha ruhával addig simogattuk mig tökéletesen nem ragyogott.Évente egyszer ezt eljátszottuk és a padlónk mindig szép fényes volt.

Volt még névtelen dobozban valami amit egyszerüen padlóviasznak hívtak.

Gondolom ha festékes - háztartási boltokban szétnézel  biztosan van valamilyen

viasz amit padlóápoláshoz használhatsz majd.

 

Üdv: pstross

Előzmény: bmalag (6)
bmalag Creative Commons License 2006.03.23 0 0 6

mit szoktak hajópadlóra kenni?

BG

Előzmény: Pirimidin76 (5)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 5
akkor nem sokat nézelődtél a topicban, vannak ott új házak is. a vályog csak felújítandó lehet?
a lakkról én egyébként lebeszélnélek, teljesen felesleges!
Előzmény: Jency76 (2)
Jency76 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 4
Akkor húzzatok bele, mert 2 héten belül mi is adjuk be a terveket engedélyeztetésre! És gyűjtsd te is a tapasztalatokat.
Előzmény: bmalag (3)
bmalag Creative Commons License 2006.03.14 0 0 3

tavasszal építjük a szinte full hajópadlós házunkat. ígérem utána beszámolok de most még én is tök vagyok a témához. A hétvégén annyit láttam valahol a lakáskultúra kiállításon, hogy valami műanyag alátétet (mézesüveg teteje??) raknak a bútorlábak alá, hogy nem sérüljön a pallló. És a szintelent ajánlják, merthogy kevésbé látszik. Azért remélem létezik bika lakk és nem kell ilyen gagyizást elkövetni...aztán lehet, hogy én is muszájból kotont huzok majd minden széklábra...:(

BG

Előzmény: Jency76 (2)
Jency76 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2
Kicsit több infóra gondoltam. Új építésü házhoz kellene, nem vályogház felújításról van szó...
Előzmény: Pirimidin76 (1)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 1
nézz be a vályogház igen, vagy nem topicba, ott volt róla szó elég sokszor.
én mindenképp ajánlom! gyönyörű tud lenni
Előzmény: Jency76 (-)
Jency76 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 0
A rendelkezésemre álló információk száma majdnem 0.
Jency76 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 topiknyitó
De tényleg mindent!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!