Keresés

Részletes keresés

tamáspapa Creative Commons License 2019.11.18 0 0 20

Sziasztok!    hajópadló alá a padló vastagságától függően milyen tengelytávolságra kell elhelyezni 50 mm széles párnafát,  ha a padlóvastagság 16-19-22-25 mm ?     Előre is köszi.

RAZERX Creative Commons License 2018.05.21 0 0 19

És tárcsás vagy hengeres géppel?

Előzmény: Ofenbau (18)
Ofenbau Creative Commons License 2018.05.15 0 0 18

 Ekkora felületet csak géppel !

Előzmény: RAZERX (17)
RAZERX Creative Commons License 2018.05.14 0 0 17

Szép estét!

 

Kb 100 négyzetméteren hajópadlóm van 38mm vastag 160mm széles frissen lerakva!

 

Gondolkodom a beégetésen egész területen!...

 

Csiszolással vagyok még gondban nem tudom hogyan kezdjem géppel kézzel stb tanácsot kérnék ötleteket hogy egyszerűbb!?

Pirimidin76 Creative Commons License 2006.05.03 0 0 16
mégegyszer ajánlanám a vályogházas topicot!
Előzmény: Jency76 (14)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.04.30 0 0 15
Jency, van egy olyan topik, hogy Ha már 1x parkettázik. Nézz át oda, írd be a bal oldali kis keresőbe, hogy hajópadló, hátha okosabb leszel (biztos - ha mást nem, kitalálod, milyen más burkolatot rak/at/hatnál le...).
Előzmény: Jency76 (14)
Jency76 Creative Commons License 2006.04.30 0 0 14
Na jó feladom....
Jency76 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 13

Nem volt.

 

27-ed osztályú akácdeszkát vettem a felvonulási pecu boritásához. (Kb 380 ft/m2).

 

Csak hajópadlót, lambériát és kerítésléceket gyártanak.

Előzmény: Pirimidin76 (12)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.03.29 0 0 12
volt a fűrésztelepen laminált padló, vagy parketta?
Előzmény: Jency76 (11)
Jency76 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 11

Köszi Stomi! Hasonlókra gondoltam.

 

Ma voltam egy fűrésztelepen, ahol a pacák nem nagyon ajánlotta nappaliba. Szerintetek?

 

Előzmény: Stomi73 (9)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.03.24 0 0 10
viasz, pác, paraffin. semmiképp sem lakk. szerintem
Előzmény: bmalag (6)
Stomi73 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 9
Stomi73 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 8
Tapasztalatom, hogy a mester kezére nagyon kell figyelni. Ugyanis manapság a fűtés csöveit előszeretettel teszik a padlóburkolat alá. Egy rossz helyre vert szeg és ha későn veszed észre (nagy szerencséd van ha a mester szól) lehet visszabontani. Persze elővigyázatos csövezéssel ezt meg is lehet előzni.

Olvasnivalónak ajánlok egy pár oldalt.
pstross Creative Commons License 2006.03.23 0 0 7

Emlékeimben a padlósárga por szerepel, melyet vizben feloldva kentünk a padlóra.Ettől sárga lett a szine.Ha megszáradt akkor pedig "Tangó" padlóápoló pasztával átkentük az egészet és finom szőrü kefével meg puha ruhával addig simogattuk mig tökéletesen nem ragyogott.Évente egyszer ezt eljátszottuk és a padlónk mindig szép fényes volt.

Volt még névtelen dobozban valami amit egyszerüen padlóviasznak hívtak.

Gondolom ha festékes - háztartási boltokban szétnézel  biztosan van valamilyen

viasz amit padlóápoláshoz használhatsz majd.

 

Üdv: pstross

Előzmény: bmalag (6)
bmalag Creative Commons License 2006.03.23 0 0 6

mit szoktak hajópadlóra kenni?

BG

Előzmény: Pirimidin76 (5)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 5
akkor nem sokat nézelődtél a topicban, vannak ott új házak is. a vályog csak felújítandó lehet?
a lakkról én egyébként lebeszélnélek, teljesen felesleges!
Előzmény: Jency76 (2)
Jency76 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 4
Akkor húzzatok bele, mert 2 héten belül mi is adjuk be a terveket engedélyeztetésre! És gyűjtsd te is a tapasztalatokat.
Előzmény: bmalag (3)
bmalag Creative Commons License 2006.03.14 0 0 3

tavasszal építjük a szinte full hajópadlós házunkat. ígérem utána beszámolok de most még én is tök vagyok a témához. A hétvégén annyit láttam valahol a lakáskultúra kiállításon, hogy valami műanyag alátétet (mézesüveg teteje??) raknak a bútorlábak alá, hogy nem sérüljön a pallló. És a szintelent ajánlják, merthogy kevésbé látszik. Azért remélem létezik bika lakk és nem kell ilyen gagyizást elkövetni...aztán lehet, hogy én is muszájból kotont huzok majd minden széklábra...:(

BG

Előzmény: Jency76 (2)
Jency76 Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2
Kicsit több infóra gondoltam. Új építésü házhoz kellene, nem vályogház felújításról van szó...
Előzmény: Pirimidin76 (1)
Pirimidin76 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 1
nézz be a vályogház igen, vagy nem topicba, ott volt róla szó elég sokszor.
én mindenképp ajánlom! gyönyörű tud lenni
Előzmény: Jency76 (-)
Jency76 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 0
A rendelkezésemre álló információk száma majdnem 0.
Jency76 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 topiknyitó
De tényleg mindent!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!