Nem találtam egyetlen topikot sem, ami a hajópadlóval foglalkozna. Most tervezünk építeni, de a környezetemben senki nem burkolt hajópadlóval. A kérdésem tehát Jó-vagy rossz? Hogy érdemes lerakni? Mire kell vele vigyázni? ........
Várom a tapasztalatokat...
Tapasztalatom, hogy a mester kezére nagyon kell figyelni. Ugyanis manapság a fűtés csöveit előszeretettel teszik a padlóburkolat alá. Egy rossz helyre vert szeg és ha későn veszed észre (nagy szerencséd van ha a mester szól) lehet visszabontani. Persze elővigyázatos csövezéssel ezt meg is lehet előzni.
Emlékeimben a padlósárga por szerepel, melyet vizben feloldva kentünk a padlóra.Ettől sárga lett a szine.Ha megszáradt akkor pedig "Tangó" padlóápoló pasztával átkentük az egészet és finom szőrü kefével meg puha ruhával addig simogattuk mig tökéletesen nem ragyogott.Évente egyszer ezt eljátszottuk és a padlónk mindig szép fényes volt.
Volt még névtelen dobozban valami amit egyszerüen padlóviasznak hívtak.
Gondolom ha festékes - háztartási boltokban szétnézel biztosan van valamilyen
akkor nem sokat nézelődtél a topicban, vannak ott új házak is. a vályog csak felújítandó lehet? a lakkról én egyébként lebeszélnélek, teljesen felesleges!
tavasszal építjük a szinte full hajópadlós házunkat. ígérem utána beszámolok de most még én is tök vagyok a témához. A hétvégén annyit láttam valahol a lakáskultúra kiállításon, hogy valami műanyag alátétet (mézesüveg teteje??) raknak a bútorlábak alá, hogy nem sérüljön a pallló. És a szintelent ajánlják, merthogy kevésbé látszik. Azért remélem létezik bika lakk és nem kell ilyen gagyizást elkövetni...aztán lehet, hogy én is muszájból kotont huzok majd minden széklábra...:(