Keresés

Részletes keresés

diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 86

Srácok!

Nem kell túlpörögni!

Elvégre ez egy kvázi semleges topik.

Próbáljuk meg normális mederbe visszaterelni a társalgást!

(Tudom, hogy a netes fórumokban az ilyen túlfűtött hangulat gyakran előfordul, de inkább az elején állítsuk meg!)

 

Kösz: Dio

Előzmény: fargo (81)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 85

Ne itt offoljunk!

Írtam mailt.

 

db

Előzmény: fargo (76)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 84
Téged is, barátom :-)
Előzmény: innovations (83)
innovations Creative Commons License 2006.01.18 0 0 83

"amilyen vehemenciával teszed"

 

Isten áldjon !

Előzmény: fargo (82)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 82
Nem akarlak elkeseríteni, de azóta "itt vagyok" amióta megnyílt a topik.

Azt azért elárulhatnád, hogy mi fáj ennyire. :-)
Talán bánt, hogy csúnyán megszopattak a Shofarék?
Vagy rájöttél hogy ennyi pénzért ciki amit kaptál?
Vagy mi van, bogaram? Miért rajtam töltöd ki a dühödet?
Előzmény: innovations (79)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 81
...miért itt osztod azt észt ?

Egyrészt semmi közöd hozzá, másrészt ha lenne, sem kötném az orrodra.
Harmadrészt nem vagy te senki, hogy rákérdezz :-P

"szerintem beteg vagy !"

Köszönöm a pontos diagnózist, professzor úr. :-)
De szerintem maga csak foglalkozzon a simlis autóival, nepperke, és ne üsse az orrát olyan dolgokba, amihez lövése sincs...
Előzmény: innovations (78)
Gábor2006 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 80
Ha valakit érdekel: eladom, a Lakóparkban lévő, II. emeleti 53 négyzetméteres, 2 szobás lakásomat + a felszíni gépkocsi beállót.

innovations Creative Commons License 2006.01.18 0 0 79
Sőt amíg nem voltál itt , ez egy egész normális topicnak indult .
innovations Creative Commons License 2006.01.18 0 0 78

És ha már te  ilyen "nagy " vagy akkor miért itt osztod azt észt ?

 

 

Egyébként pedig elolvastam a beírásaidat . szerintem beteg vagy !  Nem amiatt amit írsz , hanem amilyen vehemenciával teszed azt . 

Jobbulást és jó játszadozást a homokozóban .

Előzmény: fargo (55)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 77
Ja, van egy Furné' Lemezem is :-D
Előzmény: fargo (76)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 76
Hát... a fele királyságom biztosan megosztanám Veled, ha átírnád...
Cserébe felajánlhatok egy '89-es koncertfelvételt. Csak be kellene digizni, mert kazettán van.
Előzmény: diosbukta (73)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 75
MAjd megkérdem a páromat, mit tud róla pontosan, ô jobban képben van.
Az önkorminál is biztosan eligazítanak...
Előzmény: diosbukta (73)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 74

Szóval

 

Amúgy a legutóbbi lemez kapható is.

 

De sztem inkább folytassuk magánban ezt, ne a topikot romboljuk. :-)

Előzmény: diosbukta (73)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 73

> Konkrét tervet nem, de a párom a rendezési tervvel már találkozott.
Én a tévében láttam nyilatkozni a pógit, hogy ennyit terveznek oda...
<

 

Na ennek utána kéne nézni.

Önkormányzat?

> na és vajon megf?zhetô vagy az egyiknek az elkótyavetyélésére? :-D <

 

Mivel mind a 3 különböző, így nem.

De szívesen átírom...

Amúgy a

Előzmény: fargo (72)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 72
Konkrét tervet nem, de a párom a rendezési tervvel már találkozott.
Én a tévében láttam nyilatkozni a pógit, hogy ennyit terveznek oda...

OFF/
Whoa, na és vajon megf?zhetô vagy az egyiknek az elkótyavetyélésére? :-D
Előzmény: diosbukta (71)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 71

> Szerintem Leányka utcai felüljáró "hóna alatt", meg a Savoya másik oldalán.
Van ott még két bazi nagy üres placc...
<

 

De 20k fő az így is soknak tűnik. Láttál rá terveket?

 


OFF/

> Ypszi? :-DDD
Épp a minap gondoltam rá, hogy megkereslek, mert nincs még Topo CD-m, de már nagyon hiányzik...
<

 

Nem talált. :-) Csak olvasgattam és szemet szúrt.

Én is járkáltam a Józsefvárosiba és van CD-m is... 3 db.

Előzmény: fargo (70)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 70
Szerintem Leányka utcai felüljáró "hóna alatt", meg a Savoya másik oldalán.
Van ott még két bazi nagy üres placc...

OFF/

Ypszi? :-DDD
Épp a minap gondoltam rá, hogy megkereslek, mert nincs még Topo CD-m, de már nagyon hiányzik...
Fele királyság? ;-)

ON/
Előzmény: diosbukta (67)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 69
Nyilván nem fog mindjárt másnap leégni a Jegenye vagy a Gesztenye, attól függetlenül hogy mennyire állnak közel egymáshoz, nem károgni akartam, csak rámutatni, hogy ezeket a szabályokat meglehetôen rugalmasan szokták kezelni. Magyarul felrúgják, ahol csak lehet...
Előzmény: diosbukta (66)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 68
"Csak tényleg a megtérülés miatt nem csinálnak ilyet, vagy ha igen, akkor horror áron."

Nem a megtérüléssel van ott a gond, hanem a mohósággal meg a korrupcióval.

Egyrészt a megtérülést bazi egyszer? lenne ám számolni: a költségvetésben szerepel X összeg, ezt felszorzom 0.15-tel a nem tervezhetô költségek miatt, a végösszegre ráteszem a magam kis tisztességes, max 20-25% hasznát, (ami bazi sok ám!) egy év alatt kerestem vele fél milliárdot.

De nem, nálunk az van, hogy a költségvetésben szerepel X összeg, amit felszoroznak 1,5-tel a nem tervezhetô költségek miatt, majd a végösszegre ráteszik a maguk tetszôleges extraprofitját, hogy egy év alatt szert tegyenek 2 milliárdra.
De közben az X összegbôl 1.6x X összeg lesz, mert mindent elkefélnek, félrekalkulálnak, ellopnak és elkorrumpálnak, így az extraprofitjukat csak úgy realizálhatják, hogy:
– nem fizetik ki az alvállalkozókat,
– átverik az üffeleket,
– kilopják az anyagot a házból,
– stb...
A végén azért így is szert tesznek 1 milliárdra meg 200 elégedetlen ügyfélre, 30 ellenségre és 10 vesztes kimenetel? perre.
Ez van. Balkán. A velejéig rothadt az egész :-(
Előzmény: diosbukta (65)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 67

> Ha jól emlékszem, akkor ennek a 40.000 embernek kb a fele a Savoya park mellett épülô monstre "lakóparknak" a területén fog lakni <

 

Ez ugye vicc?

Hol épülne ott az a "kisváros"?

 

Off

 

Van már Topo-CD-d?

 

On

Előzmény: fargo (64)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 66

Tűzvédelem:

Szerinetm a Gesztenyét és a Jegyenyét egy épületként kezelik.

Azért van összekötve.

 

Benapozás:

Tiszta sor. De ez már sajnos a vásárlóra van bízva, hogy kell-e neki így is.

Előzmény: fargo (63)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 65

> Ööö... valahol igen, kétségtelenül, bár van a két véglet között még egy élhetôbb, jobb, köztes megoldás is, amit "woonerf", vagy "lakóutca" néven ismernek. A Benelux államokból származik, és tkp kétszintes sorházakból álló, csökkentett forgalmú kis utcás beépítés, kacskaringós, hangulatos utcákkal, átjáró forgalom nélkül. Én oda ilyesmit építettem volna. Ja, hogy akkor a 340 helyett csak 80 lakás fért volna el rajta? :-/ <

 

Persze. (Ilyen is van a kerületben.)

Csak tényleg a megtérülés miatt nem csinálnak ilyet, vagy ha igen, akkor horror áron.

Én is ilyeneket építenék, de ezy nem megy egyik napról a másikra.

2 millió embernek kell JOBB körülményeket biztosítani.

 

A minimalista konfigurációt meg megintcsak meg lehet változtatni.

Pénz kérdése az egész.

> Az egyszer?en elborzasztó, hogy a beruházók egyszer?en nem képesek túllépni a régi, berögzôdött sablonokon. Nyolc négyzetméteres hálófülkék, maximum 4 négyzetméteres fürdôszobák, minimálterek, borzalom <

 

Sajnos egy jól megfontolt gazdasági összeesküvés áldozatai vagyunk.

Így lehet nagy pénzt szakítani az építőiparból.

Előzmény: fargo (62)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 64
Ha jól emlékszem, akkor ennek a 40.000 embernek kb a fele a Savoya park mellett épülô monstre "lakóparknak" a területén fog lakni. Az Etele úton nem lakik összesen ennyi pógár :-(((
Előzmény: diosbukta (59)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 63
A t?zvédelemmel az a gond, hogy a szabvány két épület közötti minimális távolságnak a magasság felét írja elô. Ez pl a gesztenye meg a Jegenye között sincs meg.

Ami a benapozást illeti, arra már nincsenek kötött szabályok, de azért gondolj bele, borzasztó lehet ott, ahol az elsô emeleti ablak a 15 méterre lévô, 25 méter magas szomszéd házra néz...
Előzmény: diosbukta (60)
fargo Creative Commons License 2006.01.18 0 0 62
"De sztem a Tölgyes a lakótelep (...) és a lakópark (...) között helyezkedik el."

Ööö... valahol igen, kétségtelenül, bár van a két véglet között még egy élhetôbb, jobb, köztes megoldás is, amit "woonerf", vagy "lakóutca" néven ismernek. A Benelux államokból származik, és tkp kétszintes sorházakból álló, csökkentett forgalmú kis utcás beépítés, kacskaringós, hangulatos utcákkal, átjáró forgalom nélkül. Én oda ilyesmit építettem volna. Ja, hogy akkor a 340 helyett csak 80 lakás fért volna el rajta? :-/

Amúgy az én szememben a panelos lakótelep és a Fehérvári-Kondorosi sarkon lévô falanszter (ez volt nálam a "463 lakásos társasház") között nincs sok különbség. A panel szerkezetileg ugyan kicsit gyengébb, ellenben már kinôtte a gyermekbetegségeit, ha rendesen felújítják akkor ugyanúgy lakható mint az új építés? házak. Ezek az újak viszont sokszor rettentô gyenge minôségben és rossz alaprajzzal épülnek, 20 év múlva semmivel sem lesznek jobbak mint egy 20 éves panel.
Nézd meg a Tölgyes m?szaki kiírását: Aluplast ablakok, Alföldi és Kludi szaniterek, Kontavill elektromos szerelvények, 2x glettelt, 2x fehérre festett falak, 30 centis fôfalak 5 centi hôszigeteléssel, a szokásos 900 forintos greslap burkolat mindenhol. Ez eléggé minimalista konfiguráció. Kérnek érte 300-400 ezer között négyzetméterenként? Az ilyen házak 100-106 ezer per nm között építhetôk. (Plusz telek, persze...)

"Mi vagy 2 évig keresgéltünk, amíg normális alaprajzú lakásra bukkantunk."

Hát igen.
Az egyszer?en elborzasztó, hogy a beruházók egyszer?en nem képesek túllépni a régi, berögzôdött sablonokon. Nyolc négyzetméteres hálófülkék, maximum 4 négyzetméteres fürdôszobák, minimálterek, borzalom :-(((
Előzmény: diosbukta (59)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 61

> 3-3.5 között szoktam radiátorozni.  <

 

Másoknál is zúg a radiátor?

(Főleg 3-mas fokozat fölött?)

 

-Dio-

Előzmény: Lakó24 (52)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 60

> A Tölgyes egy igazi lakótelep, ahol a beruházó a lehetô legtöbb lakást próbálta egy kupacba összezsúfolni, fittyet hányva a tűzvédelmi-, benapozási és egyéb írott illetve íratlan szabályoknak, szabványoknak. <

 

A tűzvédelemmel mi a gond?

 

Benapozás? Tájolásilag valóban vannak gondok, de pl. nálunk a fürdőszobán és a konyhán is van ablak. Ez pedig sok új lakásról nem mondható el.

Előzmény: fargo (53)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.18 0 0 59

> Konkrétan a Tölgyessel semmi bajom, csak az efféle, lakóparknak csúfolt lakótelepektôl vagyok kibukva, <

 

Részben osztom a véleményed.

De sztem a Tölgyes a lakótelep (ami nálunk a panelszörnyeket jelenti) és a lakópark (2 szintes, szolgáltatásokban gazdag alacsony beépítés) között helyezkedik el.

 

Mi vagy 2 évig keresgéltünk, amíg normális alaprajzú lakásra bukkantunk.

Ez nyilvánvalóan elsősorban a beruházó bűne, aki rossz terveket sajtol ki az építészből, de ettől még nem öröm.

Viszont a magyarországi átlgahoz képest itt azért bőven van minőségi javulás is.

Mind a szerkezetekben, mind a környezetben.

 

Ami számomra falanszter az, a Fehérvári és a Kondorosi út sarkán épült.

Ráadásul ott az alaprajzok nagy része is gyenge.

 

> Gondolj csak bele, mekkora terhet ró a környék közlekedésére, infrastruktúrájára ez a néhány, arrafelé épülô ilyen beruházás, kezdve a Fehérvári úton átadott "463 lakásos társasházzal" meg a többivel. Az ott lakók hova fogják óvodába, iskolába hordani a kölykeiket? Hova járnak majd játszótérre? Hogyan fognak közlekedni a lepukkant 2x1 sávos utakon? Rövid idô alatt 2000 lakást adnak át arrafelé, ez alaphangon is 6000 ember. <

 

Na ez az, amitől nagyon tartok.

Valami kerületi újság leírta, hogy 2010-ig, vagy 2015-ig 40.000-rel fog növekedni a kerület lakossága.

Ha csak a fele igaz, akkor az mérhetetlen káoszt fog okozni, akár lesz metró, akár nem. De ez nem csak az itt élőknek lesz gond, hanem a városon átutazóknak is.

 

-Dino-

Előzmény: fargo (56)
fargo Creative Commons License 2006.01.17 0 0 58
A Polarist — meg az építôipart úgy általában — ismerve nyilván elcsúszott egy kis pénz erre, másik kevés meg arra... :-/
Előzmény: diosbukta (57)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.17 0 0 57

> Nekem mégis úgy rémlik, hogy a teremgarázzsal együtt sincs annyi, legalábbis a párom ezt mesélte — volt némi rálátása az engedélyeztetésre. <

 

Akkor azt is elmesélhetnétek, hogy hogyan sikerült mégis engedélyeztetni.

(Megváltottak párat?)

Előzmény: fargo (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!