Huzatásra mindenképpen elegendő egy 4nm-es sárkány. Erős szélben már egy 1.2nm-es húzósárkánnyal is lehet "sielni" a harmatos füvön tornacipőben. :) Ugrani is biztos jókat lehet egy 4nm-essel, ha nagyobb a szél.
Kiindulás képpen:
Vontató sárkányok korcsolyához, snowboardhoz: 1,2-4nm buggyhoz: 4-6nm kitesurfhöz a szél erősségétől függően 4-18nm-es sárkányt használnak egy átlagos siklóernyő vagy ejtőernyő 22-40nm gyalogsárkányok (sárkányrepülők) már 12nm-től vannak
Nagyon jól irányítható sárkány. A csomagban nem karikával, hanem csuklópántal adják, és van hozzá egy úgynevezett "The Book"(ez angolnyelvű, de fordítást is mellékelnek) is, ami a kezelését mutatja be, meg néhány alap manővert. Egyetlen apróságot tapasztaltam eddig amire figyelni kell, mégpedig azt, hogy a vászonfeszítő zsínór, könnyen kiakad a szárnyvégeknél. Ez persze akkor fordul elő, ha a földökezelben vizszintesen húzok el, vagy egy fordulónál, ha érintem a földet. Pozitívum, hogy nehezen sérül, azt hiszem a vászon anyaga is erősítetett, és a rudazat is inkább kiugrik a helyéről, mint összetörne. Szinte teljesen hangtalan, csak akkor zizeg ha valami okból kifolyólag nem elég feszes a vászon. Ja, és nagyon tud húzni. Nagyobb szélben bizony megcsúsztam utána a füvön. :) Viszont nem mondanám olcsónak...én 18000-ért vettem. Most más nem jut eszembe, ha kérdésetek van, csak bátran. Még annyit, hogy szokott e valaki a Budaörsi reptéren eregetni?
Örülök hogy ennyire megélénkült ez a fórum. Már csak a jó szél hiányzik. :) Addig is míg az megérkezik, mellékelek egy képet az egyik drágaságomról..:)
A segítségeteket szeretném kérni! vennék egy kb 4 nm-es paplansárkányt elsősorban "húzatásra" :) Arra lennék kiváncsi, hogy ekkora sárkányal lehet-e szép nagyokat ugrani, vagy ahhoz nagyobb kellene?
Néha ki lehet fogni normális teszkógazdaságos sárkányokat. Bár az emlitetthez még nem volt szerencsém. Én általában megveszek minden 1000 Ft alatti sárkányt, ha látok. Egy-kettő még repül is közűlük.:)
Arra meg tényleg jó, hogy mikor kimegyek a 3 éves unokaöcsémmel a szántóföldre, legyen neki mit összetörni. Legfeljebb egy doboz cigivel és egy üveg sörrel kevesebbet fogyasztok. :)
Viszont, ha az embert komolyan foglalkoztatja a sárkányozás, már az elején érdemes egy profibb darabot beszerezni, ami biztosan jól repül. Más esetben előfordulhat, hogy fél napi szenvedés után egy életre elmegy a kedvünk az egésztől.
Úgy gondoltam, hogy egy "normális" sárkány mellett ez lehetne az, amit az ember kevésbé sajnál, például odaadni a gyerkőcöknek, hadd nyúzzák. Persze ennek is kell tudnia repülni. :-)
Szerintem eszedbe se jusson. Inkabb ajanlanek egy jo site-t: www.kites.hu. Az egyik nagyon stramm kis sarkanyuk (Bebop) most eppen akcios aron 4.990-ert elviheto.
Probalta mar valaki a Lidl hirdeteseben (Metro ujsagban lattam)
szereplo 699 Ft-os sarkanyt?
A kep alapjan 2 zsinorosnak tunik, nyilvan nem egy csucsmodell.
Hello! Örülök, hogy rátaláltam a topicra. A közelmúltban nekem is nagyon megtetszett a sárkány eregetés. Még tavaly Ausztriában vettünk gyermekeimnek egy 3 sárkányból álló készletet. A két kisebbik 1 zsinóros, de a legnagyobb egy 2 zsinóros sárkány, formára a lejjebbi képeken láthatókra hasonlít. Kellő szél és alkalom híján a nagyot csak ezen a nyáron szereltük össze és akkor döbbentünk rá, mennyire más egy irányítható két zsinóros sárkányt eregetni. Azóta folyton azt figyeljük mikor alkalmas rá az időjárás. :-)
Az irányítás eleinte szokatlan volt, de hamar megszoktam, sőt 8 éves fiam is nagyon hamar belejött. Legutóbb egy barátjával azon versenyeztek, ki hányszor tudja megforgatni, majd kitekerni. Közben a kicsi (3 éves) a nagyobbik egyzsinórost eregette. Az olyan stabilan fentmaradt, hogy akár ki is lehetett kötni. Szóval nagyszerű szórakozás.
Saját tapasztalatom az, hogy a két zsinórost (legalábbis a miénket) is könnyű megállítani középen fent, de nem az benne az élvezet. :-) Legutóbb úgy indítottam egyedül, hogy kábé 2 méter zsinórral szinte a kezemből engedtem fel, majd engedtem, hogy a szél a zsinórokat kitekerje a kezemből. Ehhez jó szél kell. Természetesen oda kellett figyelni, hogy egyformán engedjem a 2 zsinórt és időnként vissza kellett kormányozni egyenesbe. Lehozni meg úgy szoktuk, hogy fokozatosan kiviszem annyira oldalra, amennyire lehet és hagyom lassan lecsúszni. Amikor a föld felett 1 méterre lebegtetem, valaki simán odaléphet és megfoghatja.
Rákospalotán XV.ker, de a 3Hra, vagy a Hüvösvölgyi reptérre szoktam menni, de gyakorlatilag elég sok helyen megfordulok. Én jövő hét utáni héten elméletileg ráérek bármikor, szél és kedv esetén mehetünk, ha gondolod. Üdv.:T.
Kb Fél éve kattantam rá a sárkányozásra én is, Eolo Galya - New Solid-dal élvezkedek. Hatalmas élmény, de elkapkodtam a vásárlást és sajna, nagy viharban tudok csak jól menni, és korrigációkra érzékeny nagyon. Most rohannom kell meg a jövő héten sem leszek itthon, de GyBBoN és Teknokol szívesen elmennék veletek valamikor eregetni, hagy tanuljak. Na, Üdv.:T.
Keszthelyen a házunk melletti szántóföldre, Balcsi partra
Bp.-n pesterzsébeti teszkó mellé, soroksári Duna partra, néha Hármashatár-hegy. De bp-i hidakon is elő szoktam fordulni komoly zavart keltve a hajóforgalomban. :)
Amúgy mindig van a kocsiban 1-2 sárkány. Ha jó a szél, bárhol megállok. :)
Szeretem pl a magasleseket, kilátókat. Ott egy félgömböt be lehet repülni.
A közeljövőben légi fotózáshoz akarok csinálni valami stabil repülésű gépet. Sajnos a fényképező elsütése még nem megoldott. Valamilyen távirányitáson gondolkodom éppen.
Hej, grat nagyon innovatív vagy. :) Én egyenlőre csak vásárolt anyagból dolgozom, és inkább szaltóasárkányokkal. Egészen pontosan kettővel. Az egyik Rhombus gyártmányú Lotus S típus jelzéssel, a másik Eolo Gayla Sport, Samurai becenévvel.
Hova szoktál járni eregetni? Mondjuk ehhez előbb tisztázni kéne merre laksz. :)
Csatlakoznék GyBBoN véleményéhez. Kétzsinóros un. szaltósárkányhoz nem kell farok. Csak összegubancolódik. Meg aztán, ha kiegyensúlyozod egy farokkal, akkor az életben nem tanulod meg normálisan használni. Nem tudod pörgetni, stb. Egyébként eleinte elég nehéz egy ilyennel bánni. Rá kell érezni. Nem árt, ha ismersz valakit, aki tud vele bánni és megmutatja. Egyedül én úgy szoktam felereszteni, hogy leszúrok 2 pálcát a földbe szélirányban. Nekitámasztom a sárkányt. Kitekerem a zsinort. Két zsinóros sárkányokon teljesen le kell tekerni a zsinort, mielött felengeded. Megfogom a két végét, kifeszitem a madzagot és felrántom. Nagyon fontos, hogy a szél a hátad mögül fujjon. A két zsinornak pontosan egyforma hosszúnak kell lenni! 1-2-cm külömbségre is érzékenyen reagál a sárkány. Gyakori hiba a gyári sárkányoknál is, hogy nem egyforma hosszúak. Ekkor ki kell tapasztalni, hogy melyiket kell egy kicsit rövidebbre fogni. A zsinórok óvatos húzkodásával tudod irányitani. Akár több szaltót is tudsz csinálni egymás után. Nem baj, ha összetekeredik. Majd, ha a másik szárat húzod, akkor kitekeredik. A sárkánynak mindig kell, hogy legyen sebessége. Ezeket nem lehet csak úgy simán egy helyben megállitani az égen, mint az egyzsinórosokat, esetleg csak úgy, hogy kis csuklómozgásokkal "szitáltatod". Ezek a cuccok az erős, szinte viharos szelet szeretik. Sik terep, mező ideális a reptetéshez. Gyakorlatilag egy negyedgömbnyi felületet lehet vele berepülni. Eleinte sokszor le fog esni, de kis gyakorlással könnyen megtanulhatod, hogy hogyan kell "felszedni" a földről. Kinyujtott karral érdemes irányitani. Ha egyszer ráérez az ember, akkor igen kellemes szórakozást nyujt. Jó szélben egy nagyobb sárkány úgy húz, hogy 4-5 métereket tudsz vele ugrani, mint a kite szörfösök. Lehet variálni a dolgokat. Huzathatod magad télen jégkorival egy tavon, nyáron görkorival, deszkával egy nagyobb parkolóban. Én egyre ragasztottam szines ledeket egy elemmel. Éjszaka jó móka reptetni.
Saját tapasztalat: folyóparton ne eressz sárkányt! Életveszélyes! Egy kis fél négyzetméteres sárkánynak akkora húzóereje van folyóvizben, hogy engem simán berántott a Dunába. :) Ha esetleg mégis megtörténne, hogy folyóba esik, azonnal engedd el az egyik zsinort. Igy nem kap bele a viz és ki is tudod húzni.
Remélem, még nem adtad fel és sikerült kedvet csinálni ehez a jó kis mókához.
Van némi tapasztalatom a két zsinóros sárkányok terén, ezért szeretném mindenkinek jelezni, hogy NEM kell rá farkat rakni. Csupány annyi a lényeg, hogy összerakod, letekered a zsinórt, háttal állsz a szélnek és akkor hajrá. Először hasznos, ha van segítség aki feldobja, de később már a földről is fel tudsz majd szállni. Ha kitér a sárkány, és nem egyenesen fölfelé száll hanem, jobbra vagy balra akkor a zsinórokkal kell operálni. Pl. hasznos ha egyenesen, és ugyanúgy tartod mind a két zsinórt. Ha ennek ellenére mégis kitér valamelyik irányba akkor nem pontosan mögüled fúj a szél valószínűleg. Gondolom a Te sárkányod is hasonló:
Sziasztok! Nagyon igaz, amit írtatok a sárkányok farkáról! Én is kaptam egy Dechatlon sajátmárkás kétmadzagos sárkányt, aminek nem volt farka, és megpróbáltam felröptetni egy olyan helyen, amit már kipróbáltam régebben egy általam készített papírsárkánnyal. Hely jó volt, szél jó volt, a sárkányt mégis mindig levágta a szél. Hát, most olvasom, hogy a farok, az hiányzott! Ezen nem fog múlni, csinálok neki, aztán, remélem repül ,majd:)))
hát az a a baj vele hogy nekem volt a csomagban farok de rövid igy hozzákötöttem egy csikokra szétvágott szemeteszsákot aztán ugy repult mind a kisangyal meg persze kellet várni egy jókóra szelet ugyhogy ha van szél és azt mondod hogy ezt már nem birja na akkor menj ki én is igy csináltam egy másfél óra múlva azért hagytam abba mert fájt a nyakam nagyon tuti szorakozás
Most nézek valami kisszeles profi sárkány a vásárlási adatokat gyujtom aztán majd beszámolok itt a fejleményekről.