Keresés

Részletes keresés

papugaja Creative Commons License 2005.09.26 0 0 36
Olyan szívtelen vagy!
Előzmény: hsoma (35)
hsoma Creative Commons License 2005.09.26 0 0 35

az, hogy a pszichomókusod voltam, még nem jelenti azt, hogy a barátod is szerettem volna lenni.

Előzmény: Ragika (34)
Ragika Creative Commons License 2005.09.26 0 0 34
Hej soma...azt hittem barátok leszünk aztán elhagytál egy madárfütty amatörért. Azért ez nem szép dolog.
Előzmény: hsoma (32)
Ragika Creative Commons License 2005.09.25 0 0 33
Sajnos (hála Istennek) book-olva vagyok decemberig.

2 model homes
6 churches
4 senior housing projects
2 university campus
3 schools

Nem is leszek meg.

Nos, csak azért.
Előzmény: hsoma (32)
hsoma Creative Commons License 2005.09.25 0 0 32
tessék több keresztrejtvényt fejteni.
Előzmény: Ragika (31)
Ragika Creative Commons License 2005.09.25 0 0 31
Mi?
Előzmény: hsoma (30)
hsoma Creative Commons License 2005.09.25 0 0 30
jaja. Te.
Előzmény: Ragika (29)
Ragika Creative Commons License 2005.09.25 0 0 29
???
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.22 0 0 28
nem minden szakmában: minden kézműves jellegű szakmában. amerikában például nincs már szinte szakipar és ez a trend az egész világon. (most olvastam: egy vidéki városban havi 600ezerért sem találnak cnc-esztergályost. máshol minimálbérért sem kapnak munkát...)
Előzmény: peterssen (27)
peterssen Creative Commons License 2005.09.22 0 0 27

OFF

Úgy látszik ez minden szakmában így van. :-/ 

Mi ugyanezt a "kevés a fóka sok az eszkimó" életérzést tapasztaljuk nap mint nap a távközlés közeli szakmákban is. Pékek és cipőfelsőrész készítők szerelnek milliós hálózatokat, ugyanakkor jó szakembereknek nincs lehetőségük még a közelébe sem jutni... Ezexerint ez inkább magyar sajátosság. :-((

ON

Számomra is kérdés a fórum témája. Egy -hivatásosan hivatásos- ismerősöm szerint "pótcselekvésként" (értsd: menekülés a műszaki világból) fotózgatok. De akkor is nagyon érzem a korlátokat. Mármint a tudásbelit. Merre tudok elindulni? (Azt ne mondd hogy menjek péknek...) 

Előzmény: Törölt nick (23)
hsoma Creative Commons License 2005.09.21 0 0 26
a selejtes állományba tartozott:)
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 25
egy éve irakban egy olasz hadipaparazzót lőttek le. valami 50 zöldhasút kapott volna a képéért... ennyit ér ma egy szabadúszó...
Előzmény: hsoma (24)
hsoma Creative Commons License 2005.09.21 0 0 24
mondom, hogy be kell vezetni a terepi képzést. ahogy a helyzetet elnézem, lehet, hogy a közeljövőben csak Koszovóig kell eljutni. aztán meg vissza. lábon, vagy ládában.
Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.21 0 0 23
mér' érdekes? mo-on évente TÖBB SZÁZ, talán ezer fényképészt képeznek ki. levizsgáznak, szakképesítést szereznek és hányan lesznek alkalmazottak a saját szakmájukban? hányan indítanak önálló vállalkozást? hányan lesznek szabadúszók? ....... akkora a túlképzés - szakmailag pedig az alulképzés... képzéssel vagy képzés nélkül, nincs szüksége ennyi "hivatásosra" a magyar piacnak. a képzés maga is biznic, megélhetése néhány "hivatásosnak"...
Előzmény: HTamas24 (21)
hsoma Creative Commons License 2005.09.21 0 0 22
ki kell menni iraqba, aztán ott vagy jó riporter leszel, vagy nem. az oklevél az, hogy életben maradtál:)
Előzmény: HTamas24 (21)
HTamas24 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 21

Ez egy érdekes kérdés, ne hagyjuk eltűnni!

Érdemes, nem érdemes belevágni a papirt adó OKJ-s képzésekbe??

Vagy inkább a fotókkal foglalkozzunk és kiadókat keressünk, aki megveszi képeinket?

rgb99 Creative Commons License 2002.12.31 0 0 20
Szia! Szerény véleményem szerint az emlegetett iskolák (és mások is) "csak" különböző papírokkal látnak el. Állást ennek alapján ne remélj. Telt ház van mindenhol. Kíváló, tapasztalt jó fotósok sem képesek bekerülni. A jó összeköttetés persze kivétel. A jobb helyek "kihalásos alapon" közelíthetők meg. Tudomásom szerint a fotós képzés két vonalon fut. 1., FÉNYKÉPÉSZ, ez egy szakmai alapos képzés (Práter u.) 2., FOTÓRIPORTER, (MUOSZ, MTI, NÉPSZABADSÁG-szervezésében)- ezutóbbiak nem a fotózás technikai, hanem inkább a jogi, etikai...stb. tudnivalókra helyezik a hangsúlyt. Ezenkívül van egy harmadik képzési forma a számszerint sok, de különböző áron ugyanazt nyújtó fotótanfolyamok. Megjegyzés: Ha érdekes témáról jó fotót csinálsz és több lapnál próbálkozol valamelyik biztos megveszi mindenféle "papír" nélkül. (Ez persze csak alkalmi, de érdemes kipróbálni.) Elnézést, ha kissé eltértem a tárgytól.
Előzmény: mr.sanders (18)
mr.sanders Creative Commons License 2002.12.30 0 0 19
Senki?
mr.sanders Creative Commons License 2002.12.28 0 0 18
Hali!

Olyan emberkét keresek, aki jár(t) a Népszabadság vagy a MUOSZ fotóriporteri tanfolyamára. Tapasztalatok, vélemények érdekelnének. Mit nyújtanak és milyen színvonalon? Milyen munkát sikerült szerezni, miután elvégezted?
Talán nem vagyok egyedül, akit érdekel a dolog.

mr.s

kneissl Creative Commons License 2001.03.20 0 0 17
esetleg nézz körül itt:

http://www.sajto-foto.com

kneissl Creative Commons License 2001.03.13 0 0 16
A Népszabadság Oktatási stúdió még van(van is ilyen képzés), és A Magyar Újságírók Országos Szövetéségénél is van fotoriporteri tagozat.
Előzmény: Fürgeláb (7)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 15
Minden FotóPiacban van álláskereső, fiatal fotós, aki asszisztenskedni akar.
Talán érdemes kicsekkolni a New York Institute of Photography-t, ott 1 év alatt távképzéssel, havi 15 ezer Ft-ért (50 USD) képeznek fotósokat. Mondjuk nem biztos, hogy sokat ér, de megkockáztatom, hogy 4-5 év múlva többet ér majd Európában, mint a hazai mestervizsga. Egyszerűen mert ami itt van, a kutyát nem érdemli. Hacsak be nem kerül az ember samesznek valami nagy név mellé, de ahhoz is szerencse kell, vagy jó mellek, és papírt az sem ad. SZERINTEM!

T*

Levendula Creative Commons License 2001.03.13 0 0 14
Próbáljon meg asszisztens lenni valami név mellett. Ismeretségek, munkák. 2-3 évig kis pénz. Talán ez.
Előzmény: pőcsike (11)
pőcsike Creative Commons License 2001.02.18 0 0 11
Felhozom, hátha ma még több szerencsével járok.
pőcsike Creative Commons License 2001.02.17 0 0 10
Tehát a szakmában mindenki mindenkinek a valakije? Ezt a belterjességet azért kétlem.:)
originalqszi Creative Commons License 2001.02.17 0 0 9
Laphoz bekerülni csak ismerettséggel lehet, főleg a rokonokon keresztül:DDDDDDDDDDD
Előzmény: pőcsike (8)
pőcsike Creative Commons License 2001.02.17 0 0 8
Köszönöm az eddigi infókat, nos az az igaz hogy n nem magamnak keresem ezt a képzést, engem a téma vajmi keveset érdekel. A srácnak van fotós végzettsége, és ugye ezzel szeretne ilyen irányban ténykedni (az ismerős).Lehetséges tehát végzettség nélkül is bekerülni egy lapba például?(nem értek ezekhez a dolgokhoz csak tapogatózom hogy milyen kérdést tegyek fel, ami segít a gyereknek)
Fürgeláb Creative Commons License 2001.02.17 0 0 7
Ha még létezik, akkor a Népszabadság Oktatási Stúdiója.
Előzmény: pőcsike (-)
PUMUKLI Creative Commons License 2001.02.17 0 0 6
A volt kolléganőm elvégzett egy ilyen tanfolyamot 3 éve. Azt hiszem 6 hónapig tartott, a végén kül. napilapokhoz mentek néhány hétre gyakorlatra. Neki szerencséje volt, mert felvették külsősnek, de a fizetése hagynemondjam.. Megkövetelték, hogy legyen autó, mobil, menjen vidékre 1-2 képért, aztán persze nem a benzint fizették, hanem 500-al többet a képért. Most meg meg is szűnik a lap.
Szóval szerintem nem könnyű bekerülni sem, de ottmaradni, úgy, hogy meg is éljen belőle az ember..hááát...
Én egyébként egy fotólaborban dolgoztam, és ott aztán tapasztaltam, hogy akinek van egy jó gépe , már azt hiszi, hogy profi fotós. Ha meg szar képeket csinált, minket szúrt le, hogy az ő gépével olyat nem lehet..
Bocs az OFF-ért.
PUMUKLI
originalqszi Creative Commons License 2001.02.17 0 0 5
Hát ez az!:))))) Az egész filmszakma erre épül!!!! Akik nem szeretnek dolgozni, de van tehetségük, azok a filmesek:DDDDDDDDD
Előzmény: Törölt nick (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!