Keresés

Részletes keresés

maniatis Creative Commons License 2005.05.25 0 0 11

Hali!

Ha meg azt mondom, hogy havi 30-50 e. forintot a lakáshitelre v. albérletre költöm, akkor inkább "bérelem" 20 évig a banktól a saját házamat, lakásomat és utána az enyém lesz. Az albérlet meg kidobott pénz szerintem. Ha lennének rendes bérlakások nálunk is, akkor nem kellene megvenni a lakást, házat.....

Üdv Mani

Előzmény: Axióma (9)
maniatis Creative Commons License 2005.05.25 0 0 10

Hali!

Mire fel ez a nagy pesszimizmus! Ha elmész 1-2 évre melózni külföldre, akkor két ember tud annyit spórolni, hogy kifizeti a lakáshitelt zsebből ha hazajön. Ha hazajön ebbe a hmmm... kicsi országocskába!

Üdv Mani

Előzmény: Törölt nick (8)
Axióma Creative Commons License 2005.05.25 0 0 9
Ha engem kérdeznél, akkor azt mondanám, hogy egy ember egy átlagos havi alapszintű megélésehez kell x Ft, és a hitelösszeget a családi jövedelem mínusz a (családtagok száma * x Ft) különbséggel osztanám (vagyis a "maradék" pénz hányszorosa a hitel). Másrészt viszont engem nem annyira érdekel a dolog, hogy ezt megkérdezzem ill. x-et meghatározzam... pláne hogy mindenkinek más lenne az elfogadható x. [Tipp: mindenki azt mondja, hogy a szerinte náluk jogos x-et alapul véve a maradék hányszorosa a hitel.]
Előzmény: *Flavia* (4)
Papagena79 Creative Commons License 2005.05.25 0 0 7

Sorry, csak mivel átfogalmaztad az eredeti kérdést azt hittem közöd van hozzá :-)

Én amúgy azt gondolom, hogy mindenki legyen nagyon óvatos a hitelösszeggel, iszonyat nagyot lehet bukni....

Előzmény: *Flavia* (6)
*Flavia* Creative Commons License 2005.05.25 0 0 6
szia Papagena79!

Nem én indítottam a topicot, nem szűrök le belőle semmit, csak úgy gondolom, így reálisabb a kérdés... Másrészt viszont most készülünk lakáshitelt felvenni, ezért akadt meg a szemem a topicom, és pusztán kíváncsi vagyok, hogy túlvállaljuk-e magunkat...

Üdv,

*Flavia*
Előzmény: Papagena79 (5)
Papagena79 Creative Commons License 2005.05.25 0 0 5

A kettőnk nettó fizeteésének a tízszerese a hitelünk.

Nem tudom, h ebből most mit szűrsz le...:-)

Előzmény: *Flavia* (4)
*Flavia* Creative Commons License 2005.05.25 0 0 4
Jogosnak tartom a felvetést, Axióma! Talán módosítsuk a kérdést az egy főre eső nettó jövedelmed hányszorosa a lakáshiteled?-re :-)

Üdv,

*Flavia*
Előzmény: Axióma (3)
Axióma Creative Commons License 2005.05.25 0 0 3
Kettőnk jelenlegi átlag nettó bevételének kb. 48-szorosa. Szerintem ez a mutató nem mond túl sokat, kéne egy "minimálköltést" levonni belőle, mert ha valaki egyedül él 200 nettóból az más mennyiségű pénzt tud félretenni, mint ha 4-en élnek és a két bevétel összesen 200e. Szerintem a túlzott bátorságot pedig a bankok úgyis megnyirbálják...
pilbi Creative Commons License 2005.05.25 0 0 2

Üdv Mago!

 

 

Mi értelme a kérdésnek?

Amúgy én 42.308 havi fizetésemből tudnám visszafizetni, ha nem kéne kamatot is fizetni. :(

Tisztelettel:

 

Pilbi

Előzmény: Mago (-)
Funk Creative Commons License 2005.05.25 0 0 1
márhogy 10%?
Előzmény: Mago (-)
Mago Creative Commons License 2005.05.25 0 0 topiknyitó

A kérdés adott.

Arra lennék kiváncsi ki mennyire bátor.

A mi hitelünk nagyága, 9,4 havijövedelemünknek felel meg(ketten keresünk).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!