Keresés

Részletes keresés

iM Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1215
Az M0 mellett Diósdon van a Rádió- és Televízió Múzeum. Ott elég nagy szabadtéri antenna kiállítás van. Nem azt láttad esetleg és hiszed katonai létesítménynek?

im
Előzmény: A_vándorló (1210)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1214
Nagytarcsán a nagyfesz kerítést a saját szememmel láttam nagyon közel volt az épülethez, körbekerítette azt, ami levitt a föld alá, Te voltál ott a föld alatt? Az biztos, hogy nagyfeszültségű volt mert mondták is, hogy vigyázzunk, mert áram alatt van. Erre teljesen tisztán emlékszem. A föld alatt, pedig az OLP volt, ami a sziklából költözött át oda, előtte oda jártunk, valóban voltak vonalak, közvetlen vonalak Kijev, Moszkva, a telefonközpontban is és több telex gép is összeköttetésben volt, ezt jól tudom, mert sokat ültem ott és ha jött a jelentés, az mind számkódos volt és vinni kellett a tisztnek..

z épület nem volt nagy fent, de ott lent 3 szint volt. Olyan ajtók voltak és volt légzsilipes rész is, persze ezeket nem zárták soha.  Több kerítés is volt, az első a vadfogó hálós egyszerű, utána jött egy kerítés, de ott már az őrszázad csőre töltött katonái voltak, nem is kevesen, bóklásztak állandóan a fák közt. Mi jóban voltunk velük, mert mi adtuk nekik a vonalat, hogy hazatelefonáljanak, ezt tőlük tudom. Lent volt egy bazi nagy üvegfal, hatalmas, mögötte több szintben az emberek írták az üvegre festett Magyarország térképén a repülők, minden repülő számkódos helyzetét. Ott nem sokat voltunk, csak ha takarítani kellett.

Ott ment át az ország összes kis és nagy gépének a pillanatnyi helyzetjelentése. Voltak ilyen szobák még, ahol kis üvegfalon tükörírással írták, szinte másodpercenként a gépek számkódjait, na az-a pár szoba volt ott a legszemetebb, mert még a Wc-re se tudott csak úgy elmenni az ember, a Kijev, Moszkva és persze más vonalak, telexek, azok mellett lehetett szunyálni, mert olyan hangos gépek voltak, hogy az ember simán felébredt, mikor beindultak..

Előzmény: Volt tüzér (1212)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1213

Nagytarcsán van a valamikori Petőfi laktanya. Lehet, hogy még most is az. Onnan szolgálták ki az LRP HÁP-ot. Ott volt a valamikori Kerepesi kismagasságú rakétaosztály laktanyája is. Az osztály Kerepes után a 3-as főúttól jobbra volt.

De ugyancsak Nagytarcsán volt a valamikori (bár lehet, hogy még működik) Isaszegi Repülőgép AnyagEllátó Központ (RAEK) Annak is ott van az objektuma a közelben.

Előzmény: A_vándorló (1211)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1212

Kiábrándítalak. A védelmi rendszer megszűnt. Ugyan van egy kis maradék, ugyanis Győrben még létezik egy vegyes légvédelmi rakéta dandár, ami öt darab KUB ütegből áll, darabonként kb. 20 kilométer hatótávolsággal. Van még némi közeli hatótávolságú eszköz, de azok csak akkor alkalmasak valamire, ha az a gaz ellen 5 - 6 km-nél közelebb megy hozzájuk.

Vagyis NINCS LÉGVÉDELMI RENDSZERÜNK. NINCS MIT AZ ORRODRA KÖTNI. OLYAN SINCS, AMIT EL KELLENE TITKOLNI.

Az M0 környékén a valamikori 11. dandár híradó eszközeinek maradványai vannak. Ott a környéken RH és URH adóház is volt, mindkét helyen nagyon komoly antenna oszlopokkal. Nincs kizárva, hogy ezeket az Antenna Hungária, vagy valami más távközlési cég ma is használja. Ha azt láttad, akkor most már tudsz mindent, de nem lehetetlen, hogy van ott valami teljesen civil adóállomás. Abban meg max üzleti titok van.

Nagytarcsán és a kapcsolódó objektumokban sose volt nagyfesz kerítés. Ha dupla kerítést látsz, ott lehetett mélyépítésű lépésjelző, valamilyen (infra vagy mikrohullámú) fedővédelem, de semmiféle nagyfeszültségű kerítés nem volt.

Nagytarcsán valamikor volt egy híradó tárintézet. Az lehet, hogy még működik.

 

Előzmény: A_vándorló (1208)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1211
A nagytarcsai témához visszatérnék, mert a „2.” laktanyáról ami nem a faluban van nem is tudtunk. Azóta egyre többet gondolok rá, ha jól emlékszem, ott azt írtátok, hogy a rakétások oroszok voltak, akkor az szerintem egy orosz laktanya lehetett… Pécelre is mi adtuk a katonákat. De ők is a faludéli laktanyából mentek.

A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1210
Sziasztok, egy gyors segítséget kérnék tőletek, mert bő egy óra múlva elnézek arrafelé, a gép nálam van, ha felmászok a dombra és fotózok, azért  segberúghatnak engem???  A kerítésen kívülről?? Az MO-s ról beszélek...

Előzmény: gw (1209)
gw Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1209

Elnézést, akkor eltájoltam magam. Hogy mi van az M0-s mellett, azt nem tudom.

Előzmény: A_vándorló (1208)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1208
Az biztos, hogy most is működik. De az MO-s  távolabb van Érdtől. Mármint az a rész.

De azt nem értem, hogy most a védelmi rendszer megszűnt? Felnéztem a mostani oldalra a légvédelmisre. Szerintem kizárt, hogy nincsenek légvédelmi rendszerek, laktanyák, persze ezt nem kötik az orrunkra. Élő példa erre a nagytarcsai objektum, amit még ma is komolyan őrzik, nagyfesz kerítés, fegyveres őrök az erdőben a vadfogó kerítésen túl, ott még egy kerítés van, utána két kerítés között egy borotvát területen körben a nagyfeszültség..

Biztosan vannak új helyek, csak mi nem tudjuk…

Nagytarcsát részletesen leírom.. a benti részt, ugye már 20 év után szabad…

Előzmény: gw (1207)
gw Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1207

ÉrdÉrden a kaputól jobbra volt a HÁP, balra az adóház. A különbség a kettő között, hogy a baloldali még ma is müködik (bár már más feladatokkal).

A Lex általál talált képen is látszik, hogy itt nem egy objektumról van szó.

http://rammstein.dfmk.hu/~alex/laktanya/erd.jpg

Előzmény: A_vándorló (1206)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1206
Nem tudom mi az pontosan, sőt semmit se tudok róla, de aki az MO-n jön a 7-s út felől az jobbra láthat belőle részt, szinte közvetlen az út mellett van, egy domb fedi kicsit, de piszok sok antenna van ott… Azért kérdezem meg tőletek, mi lehet… Hátha tudja valaki pontosan.

Előzmény: Hpasp (1193)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1205

Hantháza , ami felismerhető légifotón

 

Nállam az mint ruszki műszaki anyag raktár szerepel.

Előzmény: mezenguz (1202)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1204
http://kep.tar.hu/mezenguz
Előzmény: mezenguz (1203)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1203
...ja, beraktam a képtáramba néhány Veszprém környéki légifotót, lehet, hogy tévedések, de elemzésre talán jók, hisz Veszprém mindig tele volt katonával(magyar, szovjet)..
Előzmény: mezenguz (1202)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.24 0 0 1202
Helló!

Hpasp!

Nézegettem Nagykőrös környékét, de a város szélén található laktanyákon kivül csak Hantháza , ami felismerhető légifotón, nincs valaki , aki a közelben lakik, s infót adhatna?
..Hantháza a 80-as évek végén:
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1201
Mezőfalvát nem nagyon ajánlom, mert fegyveres őrség őrzi. Oda egyelőre nem lehet bejutni, mert az objektumban hadianyagot raktároznak. Meg szedik szét, és adnak el mindent, amit lehet.
Előzmény: Hpasp (1198)
gw Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1200

Szerintem nem arra gondolt.

A HÁP (az Iparos út felől nézve) a jobb oldali objektum.

Előzmény: Hpasp (1193)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1199

Szia, ha tudsz még ilyen érdekes támaszpontot, az érdekelne a fotók miatt..

 

A Magyar Honi légvédelemnek alapvetően 3 rendszere volt, kis-közepes-nagy hatótávolságra. (125-75-200)

 

125 -ös TÁS Tinnyén megtekinthető.

75-ös TÁS legjobban Fóton maradt meg.

200-as TÁS meg Mezőfalván volt.

Előzmény: Hpasp (1198)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1198

Szia, ha tudsz még ilyen érdekes támaszpontot, az érdekelne a fotók miatt..

 

Mezőfalva, Tótvázsony, Kunmadaras, Császár, Tab, Nagytevel

Előzmény: A_vándorló (1197)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1197
Szia, ha tudsz még ilyen érdekes támaszpontot, az érdekelne a fotók miatt.. köszi..:)))

Előzmény: A_vándorló (1196)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1196
Fótra még nem mentem el, de a pilisi Tinnyére ma elmentünk, szerintem a legérdekesebb a Tótvázsonyban lévő…, ha nem, mond el, azt, hogy hol a legjobb a fotó téma, én nem tudok olyat mint ti, ……:)))))

Előzmény: Hpasp (1195)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1195

Fótra odataláltál?

Szerintem az a legjobb állapotú TÁS.

Előzmény: A_vándorló (1194)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1194
Ok. Légvédelmi dandár, pontosn…

Előzmény: Hpasp (1193)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1193

Tud valaki valamit az Mo-s mellett a 7-s út közelében lévő antennaerdőről?

 

Tényleg visszáb kellene olvasnod...

... gondolom a 11. Légvédelmi Rakétadandár Érdi (Automatizált Vezetési Rendszerére) Harcálláspontjára gondoltál.

Előzmény: A_vándorló (1192)
A_vándorló Creative Commons License 2005.04.23 0 0 1192
Tud valaki valamit az Mo-s mellett a 7-s út közelében lévő antennaerdőről?

Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1191

A fénykorban:

11. dandár: 6 Volhov, 6 Nyeva, 1, majd még egy Technikai osztály

104. ezred: 3 Volhov, 1 Vega, 1 + 1 Technikai osztály

105. ezred: 3 Volhov, 1 Technikai osztály

Előzmény: LeX (1180)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1190

A valamikori Únyi osztály Zsámbékra költözött (MN 1159). Tinnyére újonnan felállított kis osztályt raktak.

Vértesacsa Etyekre települt át (MN 1107)

Előzmény: Hpasp (1177)
Volt tüzér Creative Commons License 2005.04.22 0 0 1189
Ja. Csak az a dandárnak már nem volt a fénykora. A valóban fénykorban 6 közepes, 6 kicsi és egy - egy technikai osztálya volt a dandárnak. Amikor megkapta a 104. ezred maradékát, az már vastagon nem volt a fénykor. Akkor már annyira megkezdődött a hanyatlás, hogy onnan számolva már nemsokára teljesen eljött a dandár számára a vég.
Előzmény: Hpasp (1171)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1188

Marhaságot írtam, a Veszprémi hadosztály parancsnoksága volt Szentkirályon, a Székesfehérvári hadosztályhoz tartozhatott Lovasberény, úgyhogy Kecskemét, és Esztergom a kérdéses.

 

A Kecskeméti hadosztálynak állítólag Nagykőrösön volt a légvédelmi ezrede...

... esetleg érdemes lenne ott is körbenézni.

Előzmény: Hpasp (1186)
mezenguz Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1187
Hpasp!

Nekem is annak tűnt, még anno, azért vetettem fel, hátha érdekes lehet, mert anno nagy keresésben voltunk, hogy hol lehetett az orosznak fix telepítésű rak. osztálya..na, megpróbálok a légifotók közt kutakodni az említett helységek vonzáskörzetében..:))
Előzmény: Hpasp (1186)
Hpasp Creative Commons License 2005.04.21 0 0 1186
Amúgy ha máshol is a ruszki hadosztály parancsnokságok közelében volt telepítve a Volhov, akkor Veszprém, Kecskemét, és Esztergom környékén kellene alaposabban körbenézni...
Előzmény: Hpasp (1185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!