Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Nikolaj Luminescu Creative Commons License 2011.03.24 0 0 39

"Szevasztok!
Itt biztos van vki aki ezen a szakterületen dolgozik!
Egy A6-os Audin ki kéne cserélni a szélvédőt!Kb mennyibe kerülne ez???
98-as az autó!
Válaszotokat előre köszönöm!FONTOS lenne az info nagyon!
hali: inmex"

 

Audi A6 szélvédő

 

A beszerelés 8 rugó

 

Ha szerencsédvan, a te típusod is benne van az akciós szélvédők listájában.

Előzmény: inmex (16)
Nikolaj Luminescu Creative Commons License 2011.03.15 0 0 38

Nem kérdeztem, inkább válaszolni próbáltam... :)

Előzmény: |Progress| (37)
|Progress| Creative Commons License 2011.03.12 0 0 37

mond mi a kerdesed? talan tudok segiteni..

Előzmény: Nikolaj Luminescu (36)
Nikolaj Luminescu Creative Commons License 2011.02.09 0 0 36

Bocsánat, most nézem csak a dátumokat - valószínű már csak magammal diskuráltam... Sebaj! :)

Nikolaj Luminescu Creative Commons License 2011.02.09 0 0 35

"Sziasztok!
Első szélvédő kellene nekem egy 1990es Nissan Sunny N13as kasznis autóhoz. Tud valaki olcsón szerezni?
Üdv"

 

Olcsó Nissan szélvédők

Előzmény: Laika1 (26)
Nikolaj Luminescu Creative Commons License 2011.02.09 0 0 34

Szia!

 

Nem fog lekopni, a nejlon és az üveg vizes összetapadása miatti folt vegyi reakció következménye. Ha nem tudsz együtt élni vele, akkor csere.

 

 

Előzmény: Grantc (32)
Szélvédő Klinika Creative Commons License 2010.05.04 0 0 33

Fogkrém!

 

Előzmény: Grantc (32)
Grantc Creative Commons License 2010.03.31 0 0 32
Sziasztok!


Most cseréltettem szélvédőt. Minden szép és jó, egy hibát kivéve. Esőben fátyolszerű foltok vannak az új szélvédőn. Fel is hívtam a szervizt, hogy mi ez. Állítólag a nejlon amiben tárolták rászívta magát, és le fog kopni. Hogy lehet ezt leszedni?
Szélvédő Klinika Creative Commons License 2010.01.30 0 0 31
Sziasztok!

 

Mindenki figyelmébe ajánlanám, hogy MINDEN SÉRÜLÉS JAVÍTHATÓ!!!

Legyen bármekkora a kőfelverődés, vagy hosszú a repedés, csak a költségek szabnak határt. A legfontosabb, hogy lehetőleg SOHA NE LEGYEN KICSERÉLVE A GYÁRI SZÉLVÉDŐ, mert ritkán tudják tökéletesen kicserélni a beázás és párásodás szövődménye nélkül! Műszaki vizsgán 3 javított sérülés lehet a látótérben, de ha időben javítják, észre sem veszik.

Polírozni is bármilyen mélységben lehet az üveget, de húzós ára van a polírkorongnak, ezért a költségek is csak nagy értékű (fűthető), gyári üvegnél éri meg. Ezért nagyon figyeljetek a szélvédő tisztítására, mert a jégkaparásnál is a jég karmolja össze az üveget, nem a kaparó, tehát csinálhatnád gumival is. A szárazon törölt por is rengeteg apró karcot okoz, amitől csillogni fog a szembejövő fényszórója.

Javasolnék mindenkinek egy NANO kezelést, ami a teflonhoz hasonló védő-réteget képez a szélvédőn, így nemcsak elfedi a csillogó karcokat, lepergeti a vizet, de szárazon is könnyedén letörölhető a madárszar vagy bogár. A ráfagyott jég is egy darabban letolható a szélvédőről, tehát nem csak kényelmes, de gazdaságos is, mivel nem használsz ablaktörlőt, ablakmosót, jégkaparót. Vegyszer és gőzborotva álló, 1 év a garancia, de az én szélvédőmön második éve van rajta és még nem volt panaszosom 2 év alatt.

 

Remélem segítettem.

 

Kő és szögmentes jó utat mindenkinek!

 

Szélvédő Klinika

Laika1 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 26
Sziasztok!
Első szélvédő kellene nekem egy 1990es Nissan Sunny N13as kasznis autóhoz. Tud valaki olcsón szerezni?
Üdv
spayton Creative Commons License 2008.09.26 0 0 20
Itt pl. http://www.autouvegabc.hu/ egy első szélvédő 21.760 HUF, plusz gondolom a munkadíj.
Előzmény: inmex (16)
Raffaello21 Creative Commons License 2007.03.02 0 0 19

Sziasztok,

lenne egy kérdésem hozzátok:

 ha egy autó több hónapig állt a garázsban, akkor a rárakódott finom porréteg karcolhatja e az ablaküveget, ha lehúzom az ablakot?

inmex Creative Commons License 2006.09.18 0 0 16
Szevasztok!
Itt biztos van vki aki ezen a szakterületen dolgozik!
Egy A6-os Audin ki kéne cserélni a szélvédőt!Kb mennyibe kerülne ez???
98-as az autó!
Válaszotokat előre köszönöm!FONTOS lenne az info nagyon!
hali: inmex
kits Creative Commons License 2005.07.09 0 0 12

Helló!Van egy Peugeot Partnerem,1.9es,170 C,és kettérepedt vízszintesen a szélvédőm.Tudna esetleg vki segíteni?Bármilyen megoldás érdekel,de szerintem úgyis csere lessz a vége.Jelentkezzetek,írjatok mailt! Köszi!

 

Deashi Barai Creative Commons License 2005.04.26 0 0 11

Fél OFF

 

Nem tud valaki olyan szakembert, aki karcos, enyhén sérült üveget tud csiszolni? Előre is köszönöm.

 

PS CSak ne a piliscsabai kontárét.

Blindmouse Creative Commons License 2005.02.21 0 0 9
Én szeretném kicserélni a kőfelverődésemet, 2 kisebbre :DD
L4Me Creative Commons License 2005.02.21 0 0 8
BPeter01 Creative Commons License 2004.08.07 0 0 2
Éppen itt van nálam egy barátom aki szélvédőjavítással foglalkozik, és leírom a véleményét a dologról.

Kezdésemre az válaszolja, hogy a szélvédő javítás elsődlegesen nem az esztétikát helyezi előre, hanem az üveg statikájának a visszaállítását.
Az eredményesség elsősorban típusfüggő.
Sajnos a mai autók ragasztott üvegei sokkal érzékenyebbek, mint az úgymond gumikéderes technológiával beépített üvegek, ezért érdemes minél előbb megjavíttatni.
Sokkal nagyobb mechanikai terhelésnek vannak kitéve a vékonyodó „A” oszlopok, és a korszerű klímatechnika miatt! Plusz az utak állapota is elősegíti a repedések keletkezését, és nagyobbodását.
Az esztétikum szempontjából nagyon fontos a szennyeződések bejutásának a megakadályozása úgy, hogy a sérülést azonnal leragasztjuk egy kis darab cellux-val, vagy bármi olyan eszközzel ami nem engedi elkoszolódni a sérülést.
Az egyik legjobban látszó szennyeződés az ablakmosóból származó por és mosószer elegye, amely szürkés szivárványos elszennyeződést okoz.
Minél kevesebb szennyeződés található a sérülésben annál szebb a javítás végeredménye.

Hirtelen ennyi, de ha kérdés van megkérdezem a mestertől, és igyekszek gyorsan válaszolni.
Kúp86 Creative Commons License 2004.08.04 0 0 1

Szerintem olyan helyre menj ahol arról a kocsiról van szó, amilyen kocsid van! Pl: Ha Trabi akkor gyere a trabi fórumra! oda egyébként is jöhetsz ott sok tapasztalt szerelő, és jó emberke van!!

Kúp

iolah Creative Commons License 2004.08.04 0 0 0
A topicot azért nyitottam mert nem találtam hasonló nevűt...
Ha van már ilyen akkor légyszi irányítsatok át.
iolah Creative Commons License 2004.08.04 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok.
Sikerült beszerezni egy kőfelverődést a kocsi szélvédőjére.
Megérdeklődtem hogy fontos-e ezt javítani, mondták az okosok hogy igen mert tovább repedhet.
A dolog érdekessége hogy csillag alakú és most jön az igazi problémám:
Egy mobilis szaki www.kofelverodes.hu azt állítja hogy javítható csak drágább anyag kell hozzá és tovább tart.
A szélvédőjavítós azt állítja hogy a csillag alakút nem lehet javítani.

Egyeltalán biztosan be fog repedni?
Nem engedik át a vizsgán?
(nem zavaró helyen van, az utas oldalon a szélvédő aljához közel.)
Szóval ezekre kérem hogy a tapasztaltabb kollégák reagáljanak.
Megjegyzem a régi Wartburgon volt egy felverődés az kivételesen nem csillag, eszembe nem jutott megcsináltatni és nem is repedt tovább...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!