Keresés

Részletes keresés

Némedi László __ Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2707

Találtam egy megoldást a problémánkra. Ezt az ötletet át kell venni, és (nálunk) ki kell terjeszteni...   és ez komoly...

 

http://www.adoptasniper.org/

 

Valódi marketinggé is lehet tenni. Ha egy harckocsi szponzolásába szállsz be, akkor bizonyos alkalmakkor beülhetsz, vezetheted, stb...

 

Hmmm, még egy ötlet, szponzor felirat az egyenruhákon (Adidas gyalogosok, Nike tüzérek...)

Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2706
Több téren is vitatkoznék (pl. preciziós csapásmérésre ott a KEPD-350, dehát ilyen fegyvert a magyar hadsereg sose fog venni...), de csak egy dolog ragadta meg a figyelmem:

Tény, hogy nincs hozzá megfelelő légiharc-rakéta, ami nekünk is megfizethető és elérhető.

Most végülis vettünk (hamis - lizingelünk) több, mint 200 milliárd forintért 14db többfeladatú harci gépet. Ha már kidobtunk rá ennyi pénzt, akkor ne csak tisztelgő repülésre legyen már alkalmas, és igenis vegyünk hozzá normális fegyverzetett és felszerlést, még ha nem is olcsó! Ezek nélkül ugyanis tényleg nem lesz másunk, mint digitális sportrepülőgépünk. Ott van az Iris-T rakéta és a Guardian sisak (ezek várhatóan jövőre lesznek hadrendben a Gripenhez, nekünk meg csak 2006-ban lesznek gépeink...).

Tudom, tudom.... kicsit fals ilyesmit elvárni azoktól a politikusoktól, akik egy tollvonással leírták a BMP-1-eseket....

Tényleg, a MiG-29-esek még mindig nem kaptak új R-27-eseket?
Előzmény: Törölt nick (2704)
Tiger205 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2705

javasolnám:

 

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9030716&la=39773137

 

 

üdv:

TGR

 

ui:

aki ismert tugggya, hogy én nagy amerikai-gép-buzeráns vagyok (F-15 + F-18), de az Indiai fiaskó engem is elgondolkodtatott.  (!)

A SZU-35 is jobb lenne ennél, de mi lesz, ha ott is választási balhé, stb...

 

amúgy meg a Grippen nem olyan szahara - hisz mire is kell nekünk ???

naugye!?

Előzmény: Törölt nick (2704)
RSS Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2703

B+, letettem az orcámat...

Upgradelni kell ezt a viccet...

Előzmény: Tiger205 (2697)
Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2702
Hát igen, ez sajnos így van, itthon valamiért a politikusok csak a sereg szétveréséhez értenek, abban lassan világbajnokok leszünk... :(
Előzmény: Tiger205 (2701)
Tiger205 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2701

Igen, csak egy nálunk kisebb, mostanában pár háborút-megélt mindig is szegény nép légiereje és mi meg egy NATO tagoszág lennénk nem is kis GDP-vel..

 

ők legalább akaranak.

 

akor miről beszélünk?

 

üdv:

TGR

Előzmény: Cifu (2700)
Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2700
Najó, de a gépeik többsége még mindig J-5 (MiG-17) és J-6 (MiG-19)... :))
Még ha ugye át is vették a keletnémetek MiG-23-asait...
Előzmény: Tiger205 (2697)
Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2699
Vegyünk inkább egy db. B-1B-t de atomtöltettel. Nagyobb respektünk lenne...

Ezt nevezem gyakorlatias hozzáállásnak :)))
Előzmény: Tiger205 (2695)
Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2698
Attól tartok félreértés álldozata vagy. Én nem igazán vagyok Gripen-párti (esetleg Eurofighter- vagy Szu-35-párti, de azok sajnos fel sem merültek...), csak azért nem árt tárgyilagosnak lenni. Ami a pártiságot illeti, ott tényleg némi problémát okoz, hogy Kővári úr valamiért kegyetlenül fúj a Gripen-re, minden lehetséges alkalommal tesz egy megjegyzést a JAS-39-esre (hatótávolság, fegyverzet vagy éppen ami akad), a másik kedvenc célpontja a Szuhoj gépek, és ott már jópárszor megégette magát, a Gripen terén is elkövetett pár erős túlzást, és te bele is vetted a blogba (pl.: még mindig nincs eldöntve tudomásom szerint, hogy pontosan milyen és mennyi fegyverzet lesz véve a gépekhez, pl. nincs még meghatározva, pontosan milyen AIM-9 változat lesz a gépen, sőt, állítólag felmerült az Iris-T-t is..., hogy további pár példát emeljek ki, a gép már 2000-ben éles lövészett végzett az AIM-120-al, ráadásul óriásit tévedsz az AIM-120 amerika vs. svédország téren, mivel svédország ugyan valóban nem tagja a NATO-nak, de amerikától számtalan technológiát licencelt és vásárolt, tehát nemhogy akadálya nincs annak, hogy Svédország AIM-120-hoz jusson, de ők is ezt rendszeresítették. Hasonlóan téves az, hogy nincs indítósin az AGM-65 indítására, mert már a 90-es évek közepén azzal repültek az első svéd (JAS-39A) gépek, stb.).


Ami a Pizza Hutt esetét illeti két dologra hívnám fel a figyelmet:

1.: A 'Zvezda' konkrétan csak az amerikai támogatással készült orosz gyártmányú 'Zarja' modulhoz csatlakozik, és csak a 'Zarya' csatlakozik valódi amerikai modulhoz (az 'Unity'-hez), a 'Zvezda' másik oldalára pedig Szojuz-TM/TMA tud dokkolni.

2. .A Pizza Hut cég eredetileg is a Proton rakéta borítására akarta rakni a logót, mégpedig azon megfontolásból, hogy a fellövés képei előzetes becslés szerint mintegy 500 millió néző fogja látni a hírekben, az oroszok nem is egyeztek volna bele abba, hogy az űrállomás külső burkolatára reklámlogók kerüljenek (ha jól emlékszem a Pepsi is felvetette ezt fel anno, de elutasították).

Egyébként rákerestem anno, és például ezt találtam (BBC news). - De nekem ebből nem pont az jön le, amit a blogban olvastam.

Az tény, hogy anno a bulvársajtó kipécézte magának a témát, de ezen én nem is csodálkozom, ez kb. olyan, mint amikor a Blikk címlapján hatalmas betűkkel arról írt, hogy magyarországra az amerikaiak a "legújabb" Kistler K-1 interkontinentális ballisztikus rakétát akarják telepíteni. Valójában arról volt szó, hogy az amerikai rakétavédelmi pajzshoz tartozó elhárító rakéták esetleges magyarországi telepítettéséről tárgyaltak, amúgy pedig a Kistler K-1 nem ICBM, hanem egy újrafelhasználható indítórakéta műholdak űrbe való jutattásához, és mellesleg jelenleg igencsak nyögvenyelősen halad, mert a civil cég, aki készíti, nem igazán talált eddig komolyabb befektetőket. Vagyis ha úgy vesszük, laikus számára majdnem igaz is a hír, valami rakétát akartak idetelepíteni, és a Kistler K-1 is valami rakéta... :)))
Előzmény: Törölt nick (2693)
Tiger205 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2697

Viccelsz?

 

Rég lehagytak minket!!!

 

Négy repülőezred + 6 reptér !!!

 

Forcat Ushtarake Ajore Shqipetare

 

 

 

 

üdv:

TGR

Előzmény: RSS (2696)
RSS Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2696

Idevágó vicc :

 

"-Miért szünt meg az albán légierő ?

-Mert kihaltak a szírtisasok..."

 

Lassan át lehet írni magyar légierőre... :(

Tiger205 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2695

Minek?

 

hogy kerozin (és lassan pilóta) hiány miatt több álljon és rohadjon a beton szélén?

vagy többet lehet elkatrészhiány esetén felkannibalizálni?

 

OK, ma kicsit negatív vagyok.

 

Vegyünk inkább egy db. B-1B-t de atomtöltettel. Nagyobb respektünk lenne...

 

üdv:

TGR

Előzmény: Alhazred (2694)
Alhazred Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2694
és ha 14 db helyett mondjuk ötvenet vennénk...
Előzmény: Cifu (2692)
Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2692
Akár. :)))
(Noha szerintem a Gripen is tökéletes számunkra, csak nem ennyiért...)

Amúgy viszonyításképpen Brazilia most futatt egy vadászgéptendert, 700 m$-ért (200 forint/$-al számolva is "csak" 140 milliárd Ft.) 24db vadászgép megvétele, a két fő aspiráns a Dassault Mirage 2000-5 braziliának szánt változata, a Mirage 2000-BR, valamint a Szuhoj Szu-35-öse. Természetesen az ellentételezés ott is alapvető része az üzletnek...
Előzmény: Tiger205 (2691)
Tiger205 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2691

Mondom én, hogy F-18E/F !!!!!!

 

:o)

 

üdv:

tGR

Előzmény: Cifu (2690)
Cifu Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2690
Hát én inkább kihagyom, mióta valaki ajánlotta a blogodat, és elvastam belőle kettőt, amihez talán még értek is egy picurit (a Pizza Hut esete a Proton hordozórakétával ill. a Gripen-elemzés), azóta inkább kerülöm, mivel legalábbis e kettő blogban több a ferdítés és a tévedés, mint az igaz...
(mondjuk a Gripen esetén az az egy tény, hogy ott a politikusok kevertek egy gigászit a kulimászon, mert ennyi pénzért sokkal jobb vadászgépbeszerzést is kötöttek már a világ más tájain...)
Előzmény: Törölt nick (2680)
-Survivor Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2689
Ja es +egy (hiaba, oregszem es a cavinton elfogyott :-))) )

A US Ranger fegyvernem elodje is a fuggetlensegi haboru felkatonai csoportjai voltak. A vadaszok es trapperek szervezodtek gerilla taktikas harccsoportokba.

S.
Előzmény: -Survivor (2688)
-Survivor Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2688
Szervusz Hamburger2!

Most kerult idom elolvasni az emlitett tortenelmi attekinto irasodat. Nagyszeru munka minden tekintetben, csak gratulalni tudok! Sok erdekes uj informaciohoz jutottam belole. Nehany gondolat, ami az olvasas kozben eszembe jutott; nekem ugy tunik, hogy a trianon utani felkatonai szervezetek "konnyugyalogosai" tipikusan a jo regi hagyomanyos es jol bevalt klasszikus magyar konnyulovas taktikat adaptaltak a sajatos gyalogos korulmenyeikhez :-))) Ami egyebkent nem baj, sot!!! a hasznalhato es kivalo katonai tradicio aranyat er!!! :-)))

mas: mar a 70-es evekben tortentek konkret kik. lepesek, hogy 2-ik lepcsos gepesitett lovesz alakulatokat helikopterekkel deszantoljanak( a nyultaxi meg majd utana megy a foldon - ha tud ) En is jelen voltam ilyen kikepzesi akcion a bakonyban. Hogy aztan kesobb ez benne maradt-e a kik. tervben vagy csondben elhalalozott, azt nem tudom.

mas: hihihi....nem is tudtam, hogy Szolnokon voltal a 80-as evekben. Tobbszor volt alkalmam 80 es 85 kozott ottani katonakkal, raj +szksz pk-kal szot valtani.

S.
Előzmény: Hamburger2 (2681)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2687
Megjegyzem, jelenleg és még évekig az 1631. sz hozzászólásomban vázoltnál sokkal szarabb a helyzet.
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2686

Bocs, Hamburger!

Igazad van.  Csak már gyanakszom mindenre, ami a HM honlapján megjelenik, kivéve a fórumokat. Megjegyzem, ott pazar moderátor vagy (Gondolok a kissé szélsőséges véleményekre írt reagálásaidra).

Előzmény: Hamburger2 (2681)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2685

M.I.!

Suttogó propaganda szerint a lengyel tábornoki kar kijelentette, hogy testületileg feláll, ha nekiállnak kiherélni a seregüket.

Én álmodozva gondolok Aradra!

Előzmény: M.I. (2677)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2684

Mindegy (jelenleg), hogy öj. vagy vo., csak legyen. A tüzérség arányát a lövészekhez képest tekintve pedig érdekes módon  az amerikai elv = orosz. De a jelenleginél a fekete seregnek is több volt. A mívelt nyugat szerint ahova oda lehet lőni, oda nem kell katonát küldeni. Megjegyzendő, hogy minden csodalőszer és csoda alkalmazási elv dacára jelenleg Irakban az USA tü. hagyományos módon és hagyományos lőszerrel oldja meg feladatai zömét. 30% hagyományos lőszerfelhasználást terveztek az összfelhasználáson belül, jelenleg 55%-nál tartanak.

A fülem? 78 óta csöng, FÜV vizsgálat (ideg-elme, nőgyógyászat, bőr- és nemibeteggondozó, stb) eredménye: ne járj, vazze, az Operába, úgysem fogod élvezni.

Előzmény: Tiger205 (2673)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2683

Corp!

megtisztelsz a bizalmaddal. Persze, lesz időm.

Előzmény: Törölt nick (2680)
Hamburger2 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2682

Szervusz Corp!

 

Sajna a másik szolgáltatóra már nincs időm. Én inkább a www.honvedelem.hu fórumán töltöm nem létező szabad perceimet. Megtisztelő a felkérésed, de február előtt már semmilyen kötelezettséget nem tudok vállalni. Addig tisztességesen be vagyok táblázva "ezzel-azzal".

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Törölt nick (2680)
Hamburger2 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2681

Szervusztok!

 

A Tiger által ajánlott írásom nem "könnyű lövész koncepció", hanem rövid áttekintése a könnyű gyalogság XX.sz.-i magyar gyökereinek. Próbáltam benne úgy megfogalmazni a véleményemet, hogy az még a katonai médiában is megjelenhessen.

 

A tüzérségről és a MH koncepciójáról alkotott véleményem korábbi írásaimból talán már kiderült. Mint katona, a döntéseket nem bírálhatom agyba-főbe. A véleményemet már elmondtam, de a kutyát se nagyon érdekelte a MH-n belül. El kell fogadnom, hogy vannak nálam jobban képzett és okosabb emberek is! Most azon vagyok, hogy legalább azt csináljuk normálisan, amilyen szerepet szánt nekünk a mindent meghatározó politika! A döntéseket nem katonák hozzák, de asszisztálniuk kell hozzá. Kár, hogy így sikerült! Ahogy már mondottam korábban is: Isten óvjon minket egy hagyományos háborútól! A koncepció arra épül, hogy a védelem és támogatás lényegi elemeit majd a szövetségtől kapjuk. (Már ha nem lesz rá szükség ugyanakkor máshol!)

 

A II.vh-s könnyű hadosztályok valóban nem azért voltak könnyűek, mint aamiét a  künnyű lövészeknek könnyűnek kéne lenniük! Ezért is nem szerepeltek a cikkemben! Azok a hadosztályok valójában gyengített "sor" gyalogságot takarak. A mai könnyű gyalogság kb. = spec. felszerelés, spec. feladatrendszer, spec. kiképzés, spec. (alkalmi) szervezet.

 

Ennek lényegi kifejtésére most készül egy másik írás a jövő évben induló Regiment felkérésére, amelyben talán az internetes cikk egy kissé módosított változata is benne lesz, mert az első szám éppen a könnyű lövészekről szólna.

 

Üdv: Hamburger

M.I. Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2679
Amennyire én tudom könnyűhadosztályokat azért csináltak, mert nem volt se pénz se ember "rendes" hadosztályokhoz.

Mintha megint ugyan az a kabát lenne rajtunk!
RSS Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2678

Asszem a II.v.h.-s könnyűhadosztály azért volt könnyű, mert csak két ezrede volt a szokásos három helyett - itt most kicsit más értelemben szerepel a könnyűgyalogság.

 

Tény, hogy fontos fegyvernem, meg hatékony is - csak önmagában nem sokat ér, ha jól tévedek.

Előzmény: M.I. (2677)
M.I. Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2677
A magyar tüzérség megszünéséről az jutott eszembe, hogy a buta Lengyelek megszerezték a licencét valami Braveheart nevű önjáró bigyónak és gyárthatnak belőle vagy 70 db-t belőle.
Még az amcsik is igen nagy tisztelettel beszéltak ezekről a ketyerékről.
Miért van a Lengyeleknek ennyivel több esze?

Nem akarom szegény Hamburgert bántani de az ő könnyűzászlóaljáról mindig a 2vh-s könnyűhadosztályok jutnak eszembe a 2. hadseregben.
A nagyapám is egy ilyen könnyűhadosztályból ment 9 év vendégeskedésbe Szibériába.

Valóban nagyon érdekelne, hogy ha Ukrajnában polgárháború törne ki és csúnyán bánnának az ottani magyarokkal mi a nyavaját csinálnának rendkívül tehetséges vezetőink?
RSS Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2676

Nem is azért írtam, hogy ez így jó - csak biztos ezzel magyarázzák majd be...

Vagy semmivel, és kuss. Jól bevált (?) módszer a seregben...

Előzmény: -Survivor (2675)
-Survivor Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2675
Bocsanat, hogy a csapos(nak alcazott ) belekotyog.....de a legiero nem potolhatja a tuzerseget...mint ahogy forditva sem! Atfedes, bizonyos feladat reszek atvallalasa lehetseges...de az mas teszta.

S.
Előzmény: RSS (2674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!