Keresés

Részletes keresés

dalaran_ Creative Commons License 2004.11.03 0 0 686
ja bizony, néha Star Trek-ben is kell főgonoszt csinálni.

Mivel az emberek félnek olyantől amit nem értenek nem ismernek, ezért lehet utálni az Übermensch-eket :)

Bár azért én már kicsit hiányolom az ST-ből a kétarcú félig rossz félig jó, nem elvonatkoztatható karaktereket, akik után keserű szájjízzel gondolkodik el az ember, hogy tényleg megérdmelte-e a végső ítéletet....

De majd legközelebb :)
Előzmény: req999 (685)
req999 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 685
A probléma csak az, hogy Nietzsche übermensche nem holmi üresfejű, pökhendi Schwarzenegger. Persze így nem lehetne ilyen háborús sztorikat csinálni, hiszen a genetikailag módosított emberek nyernének. :] Mindegy. Nem azért szeretjük a Star Treket, mert pontos, hanem mert Star Trek.
Előzmény: dalaran_ (684)
dalaran_ Creative Commons License 2004.11.03 0 0 684
Rossz megközelítés.

Itt arról van szó, hogy azzal hogy a tulajdonságuk növelésével már nem ember lett belőle, hanem mint Nietche megfogalmazta Übermensch. Szembeszegülve ezzel természetesen a több ezer éves evolúcióval.
Nem az agresszió ami nőtt bennük, hanem egyszerűen lenézték a normális embereket, és mint ahogy az emberek az állatokon, jogosan vagy nem jogosan de uralkodni akartak rajtuk. Ez okozta az Eugenikus háborút, emiatt tiltották be az egész génmanipulációs dolgokat.

Legalábbis én valahogy így képzelem el a dolgot :)
Előzmény: req999 (683)
req999 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 683
Szerintem teljesen világosak Soong szándékai: az emberben ott van a lehetőség, hogy pici módosítással föltápolja magát. A doki egyszerűen csak élni akar ezzel a lehetőséggel. Emlékezz arra a részre, amikor Archer apjának szenvedése szóba kerül: Soong szerint az ő merész technikáival elkerülhető lett volna.

Nem vagyok igazán otthon a Star Trek történelemben, ezért megkérdezem: tudja valaki, hogy mi a probléma az ilyen feljavított emberekkel? Nekem úgy tűnt, nem csak fizikailag erősödtek, de szellemileg is. Csodálkoznék, ha az agresszív, önpusztító ösztöneik sokkal intenzívebben erősödtek volna.
Előzmény: Red_5_standing_by (682)
Red_5_standing_by Creative Commons License 2004.11.03 0 0 682

Üdv,

 

A 4. rész alap! Brent Spiner szenzációs - the evil dr. Arik Soong :)

 

****SPOILER****

Jó a story, csak azt nem értem mit akar majd csinálni a több tízezer kikeltendő "gyermekével" ? Hadsereget? Minek? Ki ellen? Valami felsőbbrendű faj? :))

 

Legjobb rész amikor az Orion rabszolgatartó felemeli T'Pol-t a licitnél. Olyan mint egy rongy bábú, alap jót röhögtem :)

 

Archer iránytűje T'Pol-nak... hát őőő, khm, nah mind1.

 

Dr. Soong mászik fel, gombnyomás puffff :) He he, Archer nyugis gyerik :)

 

Szóval jó, nah. Csak így tovább. Mondjuk jobb lenne valami idegen, gonosz faj ellen egy új strory, dehát ez van ;)

****SPOILER END****

 

Nem tudok spoiler nélkül írni.

 

üdv,

R5

 

 

Mike73 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 681

Ellenben Brent Spiner játszott.. "Data" is játszott...

Előzmény: Mike73 (680)
Mike73 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 680
Bocs, de Data nem szerepelt a 4. részben... És mielőtt kukacoskodsz... tényleg nem!
Előzmény: Kevin (679)
Kevin Creative Commons License 2004.11.02 0 0 679
SPOILER WARNING !!!

A 4. reszben Data istenkiraly volt :)))
Előzmény: Red_5_standing_by (676)
Ewron Creative Commons License 2004.11.02 0 0 678
Szerintem is jó, sőt kifejezetten jó (a 4. rész).
Előzmény: Red_5_standing_by (676)
req999 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 677
Jó. :] De folytatásos...
Előzmény: Red_5_standing_by (676)
Red_5_standing_by Creative Commons License 2004.11.02 0 0 676

Hahó,

 

Látta már valaki az új részt?

 

Jó vagy rossz? Mást ne írjatok, ma nézem meg :)

 

R5

=/=

MPaladin Creative Commons License 2004.10.26 0 0 675
Van egy sanda gyanúm, hogy a köv. rész egy teljesen új történettel indul, sőt az előző részben történtekre csak 2-3 rész múlva térnek vissza. Nem ez lenne a Trek-ben az első eset.
Nekem egyébként T'Pol anyja volt nagy csalódás. Szerintem túlságosan érzelgős lett (mármint egy vulkánihoz képest).
Előzmény: Red_5_standing_by (674)
Red_5_standing_by Creative Commons License 2004.10.26 0 0 674

****SPOILER WARNING****

 

Szerintem Charles "Trip" Tucker the III :)) úgysem hagyja összeházasodni T'Pol-t és a csávóját... Tökös gyerek, simán kirobbant egy háborút az emberek és a vulkán között :))

Na szóval komolyra fordítva a szót: szerelmes T'Pol-ba, ahogy én is ;) De lehet hogy a vulkán "mama" fog álljt parancsolni :))

 

No majd meglátjuk szombaton :)

****MÁR NINCS SPOILER****

 

hát őőő, éljen az Enterprise, vagy valami ilyesmi :)

 

üdv,

R5

=/=

poisonborz Creative Commons License 2004.10.25 0 0 673
Amúgy az egyes epizódok költségvetése semennyit sem csökkent, a leapasztott büdzsét bőven pótolták átszervezéssel és digifilmre való átállással...úgyhogy nincs kifogás :)
jay78 Creative Commons License 2004.10.24 0 0 672

1etértek, nagyon jó rész volt. Mondjuk

 

 

************* (lehetséges) SPOILER*******************

 

 

 

 

 

az utolsó jelenetnél (esk.) nagyon gyorsan vágtak, ill. nem mutatták

teljesen, hogy a dolog véget ért volna. Lehet, hogy azt még megcsavarják a következő részben?

 

 

 

*************END SPOILER***************

 

 

 

Remélem több ilyen lesz. Már kezdett majdnem Star Trek érzésem lenni, bár az én elvárásaim ezen szempontból nem túl magasak.

Előzmény: req999 (670)
MPaladin Creative Commons License 2004.10.24 0 0 671
Ja, Flox rulez :))
Előzmény: req999 (670)
req999 Creative Commons License 2004.10.24 0 0 670
Most néztem meg a 4x03-at, és nagyon tetszett, ezért megbocsátom a szezonkezdő két részt. Kicsit gagyik voltak a számítógépes hátterek, de talán most kevesebb pénzből kell gazdálkodni az alkotóknak. Örülök, hogy a technikai szempontokat most kicsit a háttérbe szorítva a szereplők emberi, vulkáni, denobulai oldalát domborították ki.
Előzmény: req999 (658)
Platon Creative Commons License 2004.10.20 0 0 669
Viszont találtam egy érdekes dolgot.

Emlékeztek Dr. Lucasra akinek Phlox mindig irogatta a leveleit, pl. a Dear doctor -ban? Ugy tünik hamarosan személyesen is feltünik, legalábbis a 4 rész cast ja alapján.

Sőt, még olyan régi karakterek is előkerülnek mint T'Pau :)

Kiváncsian várom mit hoznak ki ebből.
Előzmény: dalaran_ (667)
Platon Creative Commons License 2004.10.20 0 0 668
***SPOILER WARNING****

Olvastam valahol még régebben hogy Data halálának egyik fő oka az volt hogy kezdett komoly problémákat okozni hogy Spiner öregszik, Data pedig ugye nem.

Szerintem ez elég jó megoldás, hogy a rajongók se maradjanak teljesen hoppon, viszont nevetégessé se váljanak egy ráncos, izületi bántalmaktól szenvedő androiddal.

Ráadásul még akár logikus is lehet hogy Dr. Soong valamelyik őse képére formálta az androidját.
Előzmény: dalaran_ (667)
dalaran_ Creative Commons License 2004.10.20 0 0 667
Ajánlom figyelmedbe :)

http://www.startrek.com/startrek/view/library/characters/TNG/bio/1112457.html

"Parents: Created by Dr. Noonien Soong and Dr. Juliana O'Donnell Soong Tainer"


Tehát valószínűleg valamelyik előző Őse lehetett :)

Ettől még Dr. Arik Soong lehet gonosz :)
Red_5_standing_by Creative Commons License 2004.10.18 0 0 666

****SPOILER WARNING****

 

Na, de ezt írják a http://www.startrek.com/startrek/view/series/ENT/episode/6485.html oldalon, hogy:

 

 

Brent Spiner as Dr. Arik Soong

 

Ha jól emlékszem Dr. Soong volt Mr. Data megalkotója. És az alap, hogy Spiner játsza (személy szerint kedvenc szereplőm Mr. Data, amikor meghalt a Nemesis-ben kiagadtam és 5 napig nem szóltam senkihez... :) ) De Dr. Soong nem volt gonosz... vagy rosszul emlékszem és keverem a dolgokat és csak égetem magam? :)

 

R5

dalaran_ Creative Commons License 2004.10.18 0 0 665
****SPOILER WARNING****

Ha minden igaz, akkor a negyedik epizód az eugenikus háboruk és természetesen a klingonokkal való háború kirobbanásáról fog szólni. Legalábbis a review-k erről tanúskodnak.

Új főgonosz maga Brent Spiner, csak hogy mindenki örüljön :Đ

Én kiváncsian várom a következő epizódokat.
Red_5_standing_by Creative Commons License 2004.10.18 0 0 664

****SPOILER WARNING****

 

Most, hogy az idővonal helyreállt, a "temporal agent" Sillik meghalt :( - tehát valszeg a Sulliban-ok sem bántják tovább Archert :) -, és a Xindi superweapon is megsemmisült, sőt puszi pajtások lettek velük - kivéve az insectoidokkal.... miről fog szólni a 4. szezon ????

 

Remélem lesz valami folyamatos szál, és nem a szokásos töltelék részek: idegen vírus a fedélzeten, megbolondul valaki, stb...

 

Nos? Mi lesz? Klingon WAR? :) Kap LAH!

 

R5

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.17 0 0 663

Magyar nyelven megjelent Star Trek könyvek

 

The Original Series

 

TOS #01 Csillagösvény

TOS #02 Az Enterprise Elindul

TOS #07 Khan Haragja

TOS #39 Az örökkévalóság őrzője

 

The Next Generation

 

TNG #01 Kísértethajó

TNG #02 A béke őrei

TNG #03 Hamlin gyermekei

TNG Az emberiség nevében

TNG MOV Nemezis

 

Voyager

 

VOY #05 Klánháború

VOY Equinox

 

A Replikátor alapján

JWalker Creative Commons License 2004.10.17 0 0 662
Bocs... Khan haragja... Ja, meg még egy van, ha minden igaz: Kísértethajó Na lássuk, a fórum most lenyeli-e a sortöréseimet... :-(
Előzmény: Mr_Fusion (649)
JWalker Creative Commons License 2004.10.17 0 0 661
Szia! Szerintem a Kahn haragja maradt ki a listából, az is megjelent, ha jól emlékszem, a Möbius adta ki..
Előzmény: Mr_Fusion (649)
Mike73 Creative Commons License 2004.10.17 0 0 660

*** SPOILER WARNING ***

No, hát elég érdekes lett a vége, és nem csak az előző epizód fényében... És megnézve a következő ep preview-t... Hmmm... Akit érdekel, az nézze meg a startrek.com-on, és vonja le a következtetést... :)

Mellesleg érdekes lesz Brent Spinnert az Enterprise-on látni... :))

Előzmény: Mike73 (659)
Mike73 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 659
Szvsz nem. Egészen izgi volt a dolog. Hogy mennyire szakadt el a Star Trek világtól, és úgy általában a realitásoktól, arról meg nincs mit beszélni. Eddig is ilyen volt, ezután se várjunk mást. A 'sci-fi'-ből, pedig inkább most a 'fi'. Nekem ettől még tetszett. :))
Előzmény: req999 (658)
req999 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 658
Bele kéne húzni a srácoknak, mert ez a szezon megint harmatgyengén indult... :/
Előzmény: dalaran_ (657)
dalaran_ Creative Commons License 2004.10.08 0 0 657

Gondoltam egy kicsit felhozom a topic-ot

 

Ugyebár ma indul, ez a remek sorozat negyedik évadja :)

 

Hát megnéztem a trailer-t, hááát.... :))) Kicsit mókás :)

 

Na de majd kiderül :)

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!