Keresés

Részletes keresés

Belohin Creative Commons License 2007.12.03 0 0 25
Fábián Zoltán, ő viszont kimondottan író.
Üzen a nyolcadik bolygó, Az ellentmondások bolygólya, Aster.
Előzmény: zuglo_14 (24)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.12.03 0 0 24
:-)
Kulin György, a hires csillagász, remélem azé legalább a neve ismert:-)
és
Fábián ? öt viszont pasz......

Könyv pedig az "üzen a nyolcadik bolygó", ha jól emlékszem.....
Előzmény: Belohin (22)
ZsL... Creative Commons License 2007.12.01 0 0 23
Az ám, jó, hogy mondod!
Előzmény: Belohin (22)
Belohin Creative Commons License 2007.12.01 0 0 22
Akkor már vegyük hozzájuk a G Q Lyn - F A Bian szerzőpárost is.
Előzmény: ZsL... (21)
ZsL... Creative Commons License 2007.12.01 0 0 21
Botond-Bolicson kívül még két jó magyar klasszikus sci-fi író juthat a magunkfajta "öregek" eszébe: Zsoldos Péter (6 regényéről tudok), és Csernai Zoltán. A harmadik, a már említett "Ceresz fogjai" írója, Marton Béla se lenne rossz, sajnos az ő írása már túlzottan átitatódott a "kor hangulatával"...
ZsL... Creative Commons License 2007.11.09 0 0 20
Itt meg éppen megvásárolható eredeti kiadású könyv formájában az "Ezer év a Vénuszon"!

http://www.antikvarium.hu/ant/start.php?ko=r&ki=122963&f=k&konyvid=1706

Belohin Creative Commons License 2007.11.09 0 0 19
A F451 oldalon fenn vannak ebook-ként, ha valakinek az is megfelel.
ZsL... Creative Commons License 2007.11.08 0 0 18
Ezek a könyvek előfordulgatnak antikváriumokban, csak kicsit utána kell járni, esetleg a keresést megrendelni azokon a helyeken, ahol vállalnak ilyesmit is. Még Lem "Asztronauták"-ját és Jefremov "Androméda köd"-ét is sikerült megszerezni, akár "A Ceresz fogjai"-t, meg "A Föld nővéré"-t! Én is a klasszikus scifiken nőttem fel, melyek között ott voltak Botond-Bolics György regényei is. Eddig nem emlitettétek, hogy a Pajtás című, akkori gyereklapban folytatásokban leközölték, később kis könyvvé hajtogatható formában a "Négyen a Vénusz-asztroplánon" című kisregényét! Még borítót is mellékelt hozzá a szerkesztőség a végén. Össze is fűztem, sajnos később elkallódott. Látnék benne fantáziát, hogy a Szukits Kiadó megjelentethetné egy-két nagy kötetben Botond-Bolics összes regényét és a jövő technikájáról szóló könyveit!!!
Az, hogy a Vénuszról azóta megtudtunk egyet-mást, meg hogy ma már más világban élünk, mit se számít, ezek az írások akkor is értéket képviselnek, én biztosan megrendelném!
Előzmény: hodográf (17)
hodográf Creative Commons License 2004.10.06 0 0 17
Most találtam rá a topicra, és mit mondjak, meglepődtem, hogy rajtam kívül emlékszik még rá valaki:))))) Nagyon szerettem a második 2 könyvet, az elsőt nem tudtam megszerezni. Esetleg valami másolás-csereüzletben benne lennék.....
zuglo_14 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 16
Vettem:-)))
Előzmény: Konrad (15)
Konrad Creative Commons License 2004.07.14 0 0 15

Ezzel a kor-ízzel mindössze annyit akartam írni, hogy nem lépi túl az adott kor és az adott társadalom adta kereteket. Speciel nekem pont azért tetszik, ugyanis ebből jól lehet visszakövetkeztetni arra, hogy miképpen képzelték el a jövőt, és milyennek látták - vagy akarták mutatni - a saját társadalmukat. Botond-Bolicsnál jelesül a hazai világot.

 

A jó scifi ugyanis általában a jelenről szól, arról a jelenről, amikor íródott. Az író az sf adta kereteket használja arra, hogy egyes dolgokat erősítsen, másokat elnyomjon, és így a valóságot túlhaladva sajátos eszközökkel mutassa be a történetet illetve a mondanivalóját.

Előzmény: zuglo_14 (13)
al-Biruni Creative Commons License 2004.07.14 0 0 14
Asimov mikor írta az Alapítványt?" Jó kérdés: megnéztem a 1971-es Kozmosz Fantasztikus
Könyvekben kiadott Alapítványt "1951 by Isacc Asimov" Lehet hogy ez lenne a megjelenés éve?


Az elso elbeszeles ("Foundation", magyarul "Az enciklopédisták") 1942 majusaban jelent meg.
Az utolso ("...And Now You Don't", magyarul "Az Alapítvány keresi a Második Alapítványt")
1949 novembertol 1950 januarig harom reszben. Mindegyik az Astoundingban jelent meg.
Az 1951 a konyv alakban valo megjelenes eve.

Előzmény: zuglo_14 (13)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 13
Szia! "Asimov mikor írta az Alapítványt?" Jó kérdés: megnéztem a 1971-es Kozmosz Fantasztikus Könyvekben kiadott Alapítványt "1951 by Isacc Asimov" Lehet hogy ez lenne a megjelenés éve? Egyébként a Kuczka féle utószóban is 1951, 1952, 1953 szerepel:-) De azért ugye van némi különbség az 1950 évekbeli Mo és USA közt:-)
Előzmény: Konrad (12)
Konrad Creative Commons License 2004.07.14 0 0 12
Asimov mikor írta az Alapítványt? Jóval előtte. Abban mégsem érzem ezt a kor-ízt.
Előzmény: zuglo_14 (11)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 11
Szia! "Az első részt újraolvasva: nagyon érdekes, erősen idealizált világ, ami az 50-es évek tudományos-technikai ismereteit tükrözi,..." Hát persze, gondold meg a megjelenés éve: 1957, ami azt jelenti, hogy kb: 54-56 táján irhatta (vagy elöbb?).:-) Lassan fél évszázada... Mit lehetett akkoriban tudni az ürhajózásról, a Vénuszról, a társadalmi fejlödésről, vagy éppen az "értelmes lények fejlödésérő(?)"... És gondold meg az ötleteket: -az elektromágneses elven müködö "rakéta vontatás"... -az antroptera... -az antropterák társadalma... Oszlassuk el a "ködöt", de mi lessz helyette???!!! Hóditás, vagy megismerés? Beavatkozás "mások" fejlödésébe? "Fajok közti" együttmüködés, de hogyan?
Előzmény: Konrad (10)
Konrad Creative Commons License 2004.07.13 0 0 10

Hihi, éppen most olvasom az elsőt :-)

Nekem sajnos nincs meg a harmadik rész, de ha valaki eladná...

 

Az első részt újraolvasva: nagyon érdekes, erősen idealizált világ, ami az 50-es évek tudományos-technikai ismereteit tükrözi, azon túl nem lép. Érdekes társadalomrajz, és természetesen a jó győz sok erőfeszítés árán. Kevés jellemábrázolás, nagyon egyértelmű, karikatúra-szerű karakterekkel dolgozik az író, ami miatt a cselekmény bonyolítására tud összpontosítani. Alapvetően érdekes, bár színvonalában nem jobb a Burroghs féle Mars trilógiánál (igaz, az még korábban született mű).

 

Újraolvasva tetszik, de aki nem elég fanatikus, az a mai világban hamar beleunna. Ja, és azért van benne dialektika bőven :-)

Előzmény: zuglo_14 (-)
yogibear Creative Commons License 2004.07.13 0 0 9
Egy újszülöttnek minden vicc új. :O)
Én hallgattam anno icipici koromban. :)
Csákányi László volt a Mikrobi. :)
Előzmény: zuglo_14 (6)
yogibear Creative Commons License 2004.07.13 0 0 8
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=840587
Előzmény: zuglo_14 (7)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 7
Forrás?
Előzmény: yogibear (2)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 6
Hali! Mert mindig tanul az ember:-) 1, a Revidiust olvastam, annó, az Orbitron tervet is... 2, de, hogy a Mikrobi sorozatot is Ö követte el, az új volt számomra...:-) Amúgy mai fejjel a trilógia: 1, egyrészt hihetetlenül érdekes olvasni , az elképzeléseket az "elképzelt jövendő társadalomról" 2, a technikai fejlösésről... 3, és a ugyanakkor az a technikai és egyéb ötletekről... Pl az "antropterákról" mint értelmes lényekről, társadalmukról, fejlödésükről, stb
noway Creative Commons License 2004.07.12 0 0 5
Inkább ifjúsági regény, mint scifi: 16 év alatt egész kellemes, fölötte már egy kicsit unalmas.
Előzmény: zuglo_14 (-)
al-Biruni Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4
A Redivivust olvastam valamikor, de ugy emlekszem, hogy nem tetszett. Az Orbitron-tervet viszont nem.
Erdemes elolvasni?
Előzmény: yogibear (2)
yogibear Creative Commons License 2004.07.12 0 0 3
Lehet, el kéne megint olvasnom? :O)
Előzmény: zuglo_14 (-)
yogibear Creative Commons License 2004.07.12 0 0 2
"Botond-Bolics György (1913-1975) jogi doktorátussal és mérnöki diplomával a felszabadulás után iparszervezői feladatokat oldott meg, majd a könyvkiadói íróasztalt választotta 1960-tól. Ebben a választásban közrejátszott, hogy 1957-től tudományos fantsztikus regényeket, tudományos ismeretterjesztő könyveket írt. Szinte minden évben megjelent egy könyve, minden év újabb és újabb sikereket hozott, minden évben nőtt olvasóinak tábora. Idézzünk fel néhány állomást: 1957 - Ha felszáll a köd, 1959 - Ezer éve a Vénuszon, 1960 - Korunk csodái, 1961 - Idegen bolygón született, 1969 - Redivivus tüzet kér, 1966 - Ma csoda - holnap valóság. S eközben rádiójátékok, tv-játékok, németül, oroszul megjelent kiadások. a rádiójátékok közül emlékezzünk a kedves Mikrobira, mely 1969-1975 között 47 adásban bűvölt el kalandjaival gyerek- és felnőtthallgatót egyaránt. a művek sorában 1962 jelzi az Orbitron nevet, melyet anno gyerekolvasóknak szántak, de a történet általánosabbra sikerült. Megint, mint a Mikrobi: felnőttnek, gyereknek egyaránt érdekes; Konkordia és Diszkordia tudósai gondolkodó gépek és sugárcsapdák szerkesztése, feltalálása révén törnek hatalomra, próbálnak önmagunkak és országuknak elsőbbséget szerezni. A kéziratot a szerző 1962-ben fiókba zárta. Az igazán jó történetek felett azonban nem jár el az idő, így konkordiaiak és diszkordiaiak villongása ma is fantasztikus és ma is regény. Ajánljuk hát figyelmébe az Orbitron-tervet azoknak az olvasóknak, akik Botond-Bolics György nevét és könyveit már évtizedek óta ismerik, s azoknak, akik e könyv révén válnak olvasóivá."
ZE Creative Commons License 2004.07.12 0 0 1
Kb. húsz éve olvastam az Ezer év a Vénuszon-t, sajna a másik két részhez nem volt szerencsém, minden esetre élvezetes olvasmány volt; lehet, hogy utána fogok kutakodni könyvtárban/antikváriumban?

Előzmény: zuglo_14 (-)
al-Biruni Creative Commons License 2004.07.12 0 0 0
Az elsot meg a harmadikat olvastam valamikor regen, a masodikat nem tudtam megszerezni. Amikor meg
megszereztem, mar nem voltam kepes elolvasni :-((
Előzmény: zuglo_14 (-)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.07.12 0 0 topiknyitó
Szöval -a szerintem kissé méltatlanul- elfeledett sci-fi iró trilógiájáról lenne szó: Az iró: Botond-Bolics György: 1, Ha felszáll a köd... 2, Ezer év a Vénuszon. 3, Idegen bolygón született. Ha valakinek ismerös ne fogja vissza magát:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!