Keresés

Részletes keresés

moonshadow Creative Commons License 2004.04.24 0 0 72
Ytong az eleve nagyon drága.

Ráadásul sok embert megetetnek a kereskedők azzal, hogy ugyan drágább, de nem kell vakolni, elég glettelni.
Közben meg nincs az a kőműves aki felrakná úgy, hogy elég rá egy glettelés.
Hacsak nem 1,5 cm vastagon nem glettelik mint amilyen vastag a vakolat lenne.

Előzmény: MZ/Y (53)
moonshadow Creative Commons License 2004.04.24 0 0 71
A gázszilikátot gyártják még?

A rockwoll közetgyapot szigetelés jobb mint a dryvit?

Előzmény: MZ/Y (70)
MZ/Y Creative Commons License 2004.04.24 0 0 70
Lehet, hogy a 30-as fal+hőszig valamivel olcsóbb, mint az Ytong, de akkor már eléggé kimerítettem a hőszigetelés lehetőségeit. Ytongra meg 5 év múlva még azt rakok fel, amit akarok.
Vagy rosszul gondolom?
Előzmény: HHapci (57)
Lacivill Creative Commons License 2004.04.24 0 0 69
Azért azt ugye nem gondolod, hogy a 250 forintos konektor, és a 800 Ft-os konektor között csak az ár különbözik. Ha 50 Forit/literért egy sufniból árulnának benzint azt beletankolnád a kocsidba. Ezeket az olcsó dolgokat általában egy éven belül le kell cserélni, olyanok veszik leginkább akik eladásra építkeznek. LACI.
HHapci2 Creative Commons License 2004.04.23 0 0 68
osztom véleményed, de ez nem gagyi különben meg sem vettem volna.
Csodálkoztam is rajt.
Előzmény: Lacivill (67)
Lacivill Creative Commons License 2004.04.23 0 0 67
Annyit is ér...

kb egy éve ismerős hivott, hogy ráz a mosógép, nincs földelés, valamit csináljak.

Egy éve szerelték fel a konektort valami nagy áruházban vették akciósan. Kiderült, hogy volt földelés a konektornál, csak a ki-be huzások miatt a gagyi konektor földelővillája elgörbült, és már nem ért hozzá a dugvilla megfelelő részéhez. Halál nem történt, de történhetett volna, tényleg megér ennyit egy élet, hogy egy családi háznál sporóljon valaki 20-30 e Ft-ot?!

HHapci Creative Commons License 2004.04.23 0 0 66
Erről jut eszembe.
Nemrég vettem 250ft/dugalj 300ft/kapcsoló áron szerelvényeket. Elég jónak látszanak , de majd kiderül. Valami w.germany gyártmány, legalábbis a cimke arról tanuskodik. Dupla keretet kis adtak hozzá ajándékba.
Mit mondjak ingyen volt.

Üdv

Előzmény: Lacivill (65)
Lacivill Creative Commons License 2004.04.23 0 0 65
Mondjuk Prodax kapcsoló 1000 Ft. konektor (egyes)800 Ft. TV Telefon aljzat 1800 ft. Lámpatest 1000 Ft-tól a csillagos ég.LACI.
Belabacsi Creative Commons License 2004.04.23 0 0 64
És mennyit jelentenek a szerelvények? (tól-ig)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.04.23 0 0 63
nézz utána pl. a www.tivadarkft.hu honlapon, vagy a www.isostarkft.hu honlapokon.
Előzmény: MZ/Y (62)
MZ/Y Creative Commons License 2004.04.23 0 0 62
Sacc/kábé nm-árat tudsz dryvit-ról? Valahol mutattak kábé. 4 cm-es hungarocell+pár réteg ez-az szigetelőt (tipusát nem mondták, én meg nem kérdeztem, akkor annyira nem érdekelt), annak szereléssel 3 e körül van nm-e.
Előzmény: viktor a takarító (61)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.04.23 0 0 61
Csakhát a hőszig vakolat nem dryvit, csak vakolat. a dryvit már jó, fel kell rakni legalább 5cm-t, mivel nem a cm-en múlik az ár, hanem a kiegészítő kütyükön és a szerelés díján, ami kb. annyi, mint az anyagár.
Előzmény: MZ/Y (53)
Lacivill Creative Commons License 2004.04.23 0 0 60
Szóval egy Budapesti ár. Villanyszerelésre próbálok egy reális árat mondani: általában a belső szerelést 2000Ft/nm körül szoktam vállalni, szerelvények anyagára nélkül. Ehhez hozzájön a gyengeáramú hálózat riasztó, antenna telefon, internet,kaputelefon amiextrém esetben még akár ugyanannyi lehet . Ehhez még hozzájön a kerti kütyűk. Meg ha kell a villanybekötés. LACI.
progress Creative Commons License 2004.04.23 0 0 59
150nm-es ház
munkadíjak (vidéken)
Viz+fűtés 330+ÁFA
Villany 240+ÁFA
Előzmény: Belabacsi (58)
Belabacsi Creative Commons License 2004.04.23 0 0 58
Koszonom a megjegyzeseiteket. Kerdesem, hogy nem erdemesebb-e ma kicsit kevesebbet fizetni az epitesert, hiszen egy jo kulso szigetelesnek igencsak izmos ara van, saccolasom szerint fel millio szerelessel egyutt, es kb. 8-10 ev mulva, mikor ugyis frissiti az ember a kulso vakolatot, akkor megcsinalni, meg korszerubb anyagokkal?

A masik, hogy a elso szerelesekre, mint epuletgepeszet, viz, villany, gaz, csatorna, stb..
tudnatok nekem arakat mondani, munkadijjal, szerelessel egyutt akkor megkoszonnem.
milyen egyeb penzeket kell meg kiadni kesobb? van rakotesi dij, lakhatasi engedely, szenyyvizbekotesi dij stb? ezekre is varnak az eszreveteleiteket.

Udvozlettel mindenkinek,

Belabacsi

HHapci Creative Commons License 2004.04.22 0 0 57
Szerintem tuti drágább lesz, de ha 30-as falat csinálsz 10cm hőszigeteléssel akkor már nem.

Előzmény: MZ/Y (53)
Lacivill Creative Commons License 2004.04.22 0 0 56
Arra gondolhatott, hogy a fűtésszámla folyamatosan emelkedik, és egyre kisebb k értékű falazat lessz elfogadott. Mindenképpen érdemes falazatra költeni. Az osztrákoknál nem ritka a 8cm-es hőszigetelő nikecell sem. Amire még nagyon megéri költeni az a 1,5 vagy annál kisebb k-ju nyilászárok. LACI.
Szellőke Creative Commons License 2004.04.22 0 0 55
HOgy érted, hgoy a PTH38 most épphogy elég , de pár év múlva kevés lesz?
A tégla elfogy? Na jó, sejtem, az igények fognak módosulni, erre gondolsz ugye?
Előzmény: viktor a takarító (52)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.22 0 0 54
Már mindenki elvégezte a munkáját, csak a kőműves lépett le még kezdés előtt. Sürgősen szükségem volna egy humán vakológépre, kb. 40-50 nm vakolására, ajánljatok már ilyen embert.
Jelige: vakolni unalmas.
MZ/Y Creative Commons License 2004.04.22 0 0 53
Koós Miklóstól kaptam anno adatokat. Íme:

POROTHERM 38NF + 0 cm DRYVIT k = 0,4258
POROTHERM 38NF + 2 cm DRYVIT k = 0,3317
POROTHERM 38NF + 4 cm DRYVIT k = 0,2716
POROTHERM 38NF + 6 cm DRYVIT k = 0,2299

POROTHERM 44NF + 0 cm DRYVIT k = 0,3467
POROTHERM 44NF + 2 cm DRYVIT k = 0,2816
POROTHERM 44NF + 4 cm DRYVIT k = 0,2371
POROTHERM 44NF + 6 cm DRYVIT k = 0,2047

-----------

YTONG 30 + 0 cm DRYVIT k = 0,40
YTONG 30 + 2 cm DRYVIT k = 0,31
YTONG 30 + 4 cm DRYVIT k = 0,26
YTONG 30 + 6 cm DRYVIT k = 0,22
YTONG 30 +10 cm DRYVIT k = 0,17

YTONG 37,5 + 0 cm DRYVIT k = 0,32
YTONG 37,5 + 2 cm DRYVIT k = 0,27
YTONG 37,5 + 4 cm DRYVIT k = 0,23
YTONG 37,5 + 6 cm DRYVIT k = 0,20
YTONG 37,5 +10 cm DRYVIT k = 0,16
(Ytong-nál nincs különbség a nútféderes/nem nútféderes között.)

Ez alapján 38-as tégla plussz 3 cm-es dryvit majdnem egyenlő az Ytong-gal, ami már elég jó magában is. Csak kérdés, nem lesz-e drágább munkadíjjal így, mintha Ytong-ból készülne? Erre próbálok én is választ kapni, de nem sikerül...:o(

Előzmény: viktor a takarító (52)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.04.22 0 0 52
PTH 44 vagy ytong 375, ha nem akarsz hőszigetelést rá. PTH 38 épphogy elég most, de pár év múlva már kevés lesz. A 4cm hőszig vakolat hatása ytong 375 esetén(ha jól emlékszem):
előtte: 0,32
utána: kb.0,30
Ehhez képest viszont nem adják ingyen...

Előzmény: Belabacsi (51)
Belabacsi Creative Commons License 2004.04.22 0 0 51
Sziasztok,

Most töprengek egy láncház építtetésén, de a kivitelező csak addig vállalja, hogy a nyílászárók benn lesznek, valamint kívülről le lesz színezve, és persze a tető rajta lesz..
Tudna valaki egy hozzávetőleges listát nekem adni, hogy milyen költségekkel kell még számolnom (munkadíjakkal emelve)? pl. fűtés, víz, gáz, TV, burkolás, konyha, villanszerelés, és amit én nem tudok, vagy elfelejtettem.. a tervezett ház egy kétszintes, hozzávetőlegesen 135 nm lenne..
Köszönöm előre is mindenki hozzászólását!
Megjegyzés: ő nem szigetel kívülről, Porotherm 38-as tégla, plusz hőszig vakolat elég?

Bélabácsi

Ildi65 Creative Commons License 2004.04.21 0 0 50
Sziasztok!

Tudna nekem mondani valaki egy jo mázolót? Uj hazunk faszerkezetet kellene lefestenie tobb retegben is.
Koszonom!

ikszman Creative Commons License 2004.04.19 0 0 49
Tetőteret szeretnénk beépíteni. Az anyagárak már megvannak, de szükségem lenne elfogadható munkadíjakra Pl: Kőműves ( falbontás, vasalás , aljzatbeton , falazások , szigetelés , vakolás , stb.) Ács és Tetőfedő ( régi hullámpala lebontása, ács munkák, tetőfedés, stb. )Egyéb költségek ( tervezés, engedélyezés, stb )
Ha valaki tud az ár mellé megbízható cég nevet, címet azt is elküldhetné vagy ide vagy a e-mailre.
Előre is mindenkinek aki tud nekünk segíteni nagyon köszönöm a segítségét !!!
Üdv: Ikszman
Dióhéj Creative Commons License 2004.04.09 0 0 48
Ma lett kész,örömömben leirom.
Vasbeton lemezalap,15x9m 20cm vastag.
60m3 föld elszállitása,20cm kavicságy készitése 250ezer.
400 szál 12es betonvas 316 ezer.
27m3 beton 307 ezer.
Munkadij nem volt.:-)
vakológép Creative Commons License 2004.04.02 0 0 47
Ezek m2 árak.
Előzmény: vakológép (46)
vakológép Creative Commons License 2004.04.02 0 0 46
Néhány ár:

Belső gépi vakolás, cement bázisú, anyagában glettelve, 1450ft/2+áfa-tól, tartalmaz gépi vakoló anyagot, élvédő profilokat, szükséges helyekre tapadóhidat, vakolaterősítő hálót, munkadíjat, 1,5 cm vtg.
ugyanez gipsz bázisú anyaggal 1750ft/2+áfa-tól.
Külső gépi vakolat 2cm vtg. simított, festés vagy nemesvakolat alá, 1750ft/2+áfa-tól.
I. osztályú minőségben.

Spaletták belefordítva a vakolt négyzetméterbe, nincs külön díj spalettázásra.

Nemesvakolat dörzsölt, munkadíj 800ft/2+áfa-tól

Gépi vakolást közepes illetve nagyobb családi házak esetén már érdemes felvállalni mert gyors, és I.o minőséget ad mind az anyagminőség mind a munkaminőség tekintetében. (megfelelő szakikkal)

szasszusa Creative Commons License 2004.04.02 0 0 45
Üdvözletem mindenkinek!
Átolvastam a topicot, és mint szakmabeli gipszkartonos hozzá szeretnék szólni egy-két dologhoz. Nem mindenki pancser a mai piacon aki gipszkartonszerelést végez, csak a probléma az, hogy sokan gondolják úgy, hogy látták már hogyan kell csinálni és ők is elvállalnak munkákat. (például ácsok és kőművesek előszeretettel) Ez is egy meglehetősen nehéz szakma, és sokat kell tanulni ahhoz, hogy az ember jól csinálja. Nagyjából azt lehet megfogalmazni, hogy egy jó mester már 2-3 éve folyamatosan csinálja, és profik mellett tanult. Sajnos még nem készült el a minősített mesterek névjegyzéke.
Egy kis adalék ahhoz, hogy a normaidők mit is tudnak. Hosszú tapasztalat alapján nagyjából ténylegesen fedik a normaidők a valóságot, tehát, ha nem csak kiragadunk belőle tételeket, hanem végig is számoljuk, hogy mi is kell hozzá akkor tényleg kijön. Jelenleg egy reális rezsióradíj az kb. 1200+áfa lenne, mert ebbe benne kell, hogy legyen a szerszámok amortizációja és stb.
Ehhez a melléklet, melyet az Évosz szárazépítési tagozata is támogat:
http://www.evosz.hu/tagozat/szarazbel.pdf

Ekkor kiszámítható, hogy fémvázra szerelt egyszerű gipszkarton fal négyzetméterára (ajtó és egyéb nélkül) 1,1 óra*1200 Ft/óra=1320 Ft. Csak sajnos a sok kókler miatt, aki elvállalja olcsón, és utána sz**t adnak ki a kezükből mindenki szidja. Pedig lehet, hogy megérte volna az a kis plusszköltség.

Üdvözlettel. Szassz

Előzmény: progress (39)
MZ/Y Creative Commons License 2004.04.02 0 0 44
Tegnap megnéztük az ajánlott irodalmat. Az egy bárhol kapható újság, a debreceni Praktikerben 2003 őszi a legfrissebb, a részletes kalkuláció meg egy házfelújítás, ami építkezéshez nem az igazi. De azért nézd meg.
Előzmény: NeomatiK (43)
NeomatiK Creative Commons License 2004.04.02 0 0 43
Persze hogy aktuális.
Köszi, a részletes tájékoztatást!
Ilyen formában gondoltam én is, hogy akiknek folyamatban van vagy már túl vannak bizonyos építkezési, szerelési fázisokon, azok megosztják az érdeklődökkel, hogy mi mennyibe került az ő esetükben.
A praktikeres kiadványt pedig igyekszem beszerezni, ha már ennyire jónak ítéled!
Előzmény: Amira (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!