Keresés

Részletes keresés

Optika Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4461
Egyefene! :-)
Csak nem azt akarod mondani: már indulsz is és még az idén várkapitányi rangban láthatunk? Már szédülök ettől a tempótól! :-)
Előzmény: Güsziológus (4459)
Tibet Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4460
Köszi Lienka!
:-)
Előzmény: Törölt nick (4458)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4459
Mi itt összeszedtünk hirtelen hármat is:o))))

Köszi mindent, kár, hogy nem tudtam előbb a mozgalomról. Szombaton voltam Ágasváron és Óváron. Ez utóbbiba(ra) nem tudom, mikor jutok el legközelebb.
De holnap belecsapok a lecsóba!

Optika!

1:1
elfogadod?

Előzmény: Törölt nick (4458)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4458
Nem tudom miért csinálták ezt a félreérthető új dizááájn-t a Vártúra sorozat új lapjára. A régin csak egy rajz volt.

Ott pecsételtess, ahol akarsz, ezek nem kijelölt várak, csak példák. Földvár, kővár, rom meg minden játszik. Nálam még valamelyikre rá is kérdeztek mikor küldték a jelvényt, mert úgy gondolták, hogy ha valami olyat találunk, amit ők nem ismernek, akkor azt felveszik a listába. De sajnos nem tudtam nekik újat mondani egyelőre. :c)

Előzmény: Rongyláb2 (4449)
Optika Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4457
Az a Keresztül Európán Váras Mozgalom (Grand Boulevard-tól Szamovárig) hazai pecsételőhelye? :-)
Előzmény: Güsziológus (4456)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4456
Nekem a lekvár a kedvencem:o)))))

Bocs.

Előzmény: Optika (4454)
Levcso Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4455
Üdv Carlitó!

Én ha vhol nem tudok stemplizni, mert valami embernek látszó tárgy ellopta/törte a pecsétet, akkor írok egy levélkét Pálmai Úrnak az MTSZ címére leírva benne a bélyegzés meghiusulásának okát + mellékelem a füzet fénymásolatát az előtte- és utánapecséttel, . Majd kapok a válszban egy igazolólapot, melyet a végén mellékelnem kell a teljesítésem igazolásakor.

+

apropó! egy hasonló kérdés. Átböngésztem füzetem és feltünt, hogy Sümeg vá.(mely kötelező helynek van feltüntetve) helyett a buszpu-n nyomattam egy Somló Volános billogot. Szerintetek a végén lehet ebből valami bibi az igazoláskor?

Lev

Előzmény: Carlitó (4445)
Optika Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4454
Köszönöm, megkaptam. :-)
Úgy látom lassan felteheted a honlapodra, letölthető formában, akkora az érdeklődés.

Rongyláb!

A szervezők nem gondoltak konkrét várra, csak különböző vártípusokra adnak ötletet. Tehát válaszd ki a kedvenc 6 x 20 váradat.

Előzmény: Törölt nick (4429)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4453
Szia Zete!

Olvastalak és irigyeltelek. Gondolom ez kölcsönös:o)

Engedelmeddel kimásoltam a hozzászólásodat, hisz 2004-ben is szeretnék túrázni. Múzsla igért igazoló lapot, de ez az év már teljesen tele van. Még van egy csöpp remény (erős 200 km van hátra), de...

Készül a lista azokról a helyekről, melyek jövőre esedékesek.

Előzmény: Zete (4450)
G B Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4452
Szép napot!

Alig pár hete jártuk be mi is ezt a távot, és csodálkozom, hogy nem találtál pecséteket, mi mindet megtaláltuk. Mi volt a nem kis nehézség? Mi is eltévedtünk és sikerült pár kilométert pluszban gyalogolni. Nekem azt tetszett a legjobben mikor a következő falut, amit a dombok takartak, úgy találtunk meg, hogy felmásztunk egy vadászlesre és azután toronyiránt átvágtuk magunkat a bozótosan, melynek végén egy ház udvarában leltük magunkat.

Egyébként egyedül tényleg nem lehetett egyszerű, mert több útelágazásnál mi is mindig osztódtunk és kerestük az első jelet mert nem volt egyértelmű a tovább haladás. Persze egyedül ez nem megy ilyen könnyen.

Most hétvégén a Sirok-Putnok szakaszt teljesitettük, pénteken egész napos esőben bandukoltunk, Bánkuton már fűtenek, reggeli induláskor 5 fok hideg volt stb.
Készülök többet is irni, de most még nincs időm.

Apropó: 20-án Dobogókőn turista találkozó lesz! Van valakinek erről több infója?

További jó túrázást: GB

Előzmény: Carlitó (4445)
asciimo Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4451
Zete Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4450
"Egyből a túra után kell ezt megtenni vagy elég csak akkor ha már tele van a füzet? "

Akkor, amikor végeztél az összes szakasszal, és beviszed leadni a füzetet az MTSZ-be. Fura lenne, ha mnden egyes ilyen szakasz után be kéne slattyogni és bemutatni a fotókat.

A csereháti és egyéb kékezéseidről pedig szívesen olvasnánk ám beszámolókat is! :)

Előzmény: Carlitó (4445)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4449
A Vártúra sorozatban miből derül ki, hogy az azonos nevű várak közül melyikre gondoltak a szervezők. (csak átfutottam a listát, és Leányvárból rögtön kettőt találtam a syrisu.elte.hu/varak-on), Vagy bármelyiket lehet?
Előzmény: Törölt nick (4429)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4448
Nem kell tenned semmit!
Mikor végére érsz, és beadod az "Igazoló Füzet"-et, akkor kell betenned a füzetbe a megfelelő fényképeket. Az ellenőr majd beüti a bélyegzőt utólagosan.

Jó túrázást és szép élményeket!

Előzmény: Carlitó (4445)
Tibet Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4447
Nem is...
Csak gondoltam így 1xűbb.
Előzmény: lükepék (4446)
lükepék Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4446
te hálátlan.. :))))
Előzmény: Tibet (4443)
Carlitó Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4445
Sziasztok!
Én most irok ide előszőr.Eddig inkább lelkes olvasója voltam a topiknak.Most viszont egy kérdéssel fordulnék hozzátok.A hétvégén sikerült teljesítenem az OKT csereháti szakaszát nem kis nehézségek árán. Sajnos Rakacaszenden és Bódvarákón nem tudtam pecsételni,fényképet készítettem. Ezekkel a képekkel tudom igazolni, hogy ott jártam? Egyből a túra után kell ezt megtenni vagy elég csak akkor ha már tele van a füzet?
Előre is köszönöm a válaszotokat. További jó utat mindenkinek.
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4444
"Sziklákat jelöl arrafelé a térkép, de "Fekete-kő" néven. Ez lenne az?"

Most nincs előttem a térkép (akárcsak tegnap), de emlékeim szerint azt a helyet kell felkeresni.

Előzmény: efemm (4432)
Tibet Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4443
Lienka !
Küldesz nekem is? Akkor nem kell festegetnem-másolnom.
Tibet
Előzmény: Törölt nick (4425)
Tibet Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4442
Múzsla !
Pisti 21., Tibet 22. és Larzen 23.
Előzmény: Múzsla (4412)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4441
7. nekiveselkedés
(Szálka – Szekszárd)

Kicsit sokat kivett belőlem a hát végi túra (Mátra 40), de annyit nem, hogy üljek a babérjaimon.
Mivel a 3 naposra tervezett túrának jelenleg nincs realitása, átértékeltem a terveket. Íme az eredmény.

A logisztika talán másokat is érdekel.
A legújabb menetrend szerint 9:07-kor ér az IP Szekszárdra. Sárbogárdig lehet menni személyvonattal (6:10), de van IC is (6:45).
9:10-kor indul egy busz a 16-os kocsiállásról Bátára. Ez a kocsiállás a vasútállomás felőli oldalon van. Az északi a 14-es, ez van legközelebb. Ha nem késik az IP és nem bambulunk sokat, akkor el lehet érni. Nekem sikerült.
A busszal a „Szálkai elágazás” megállóig kell menni. Innen 6 kilométer aszfalton. Mákom volt, pár száz méter után felvett egy furgon.
10:00-kor indultam.

A Horog Csárdában van a bélyegző. Vadi új. Egy madzagon a kettő (DDP és RP-DDK). Más lehet a gyártó, mert fa nyele van. Még nem sokan használták!
Irtó rendes volt a kocsmáros, mert a saját automata bélyegzőjéből kivette a festékes szelencét. Szép a lenyomat. MTSZ, Szálka, KÉKTÚRA. Ahogy illik.

Az atlaszban tökéletes útleírás van, nem ismétlem.
Néhány élmény.
Szálka igen szép falu. Takaros. A mi utcánk folyamatosan emelkedik. A „csúcson” van egy T25-ös táblácska. Nyílban végződik. Ilyen és „T50” később is van. Gondolom, hogy a Tolna 50/25 ttúra irányjelzői.
Szép panoráma a Mecsek felé.
Löszfalak között érjük el a kolostort.
10:00 és 17:00 között van nyitva.
Mázlim volt, jött a nővér és kinyitotta a templomot. Kicsi, de nagyon szép. A belépő 200 pénz. Vettem két képeslapot is. Tűrhető TKM-es bélyegző van.
Kívül kicsit kopottak a falak, de a kert nagyon hangulatos. Vannak padok is.

Mikor az autóbusz fordulóhoz értem, akkor jött a busz Bonyhádról. Eredendően ezzel terveztem jönni, a végleges verzióra véletlenül találtam rá. Érdemes volt böngészni a menetrendeket!!! Szálkáról van közvetlen busz Szekszárdra. Itt tehát érdemes kiszállni, arról nem beszélve, hogy kajálni is lehet a Csárdában.

Grábóc pici falu, nincs nagy élet. A kocsma be volt zárva, a posta 7:30 és 10:00 között van nyitva.

Érdekes házak vannak a völgy felé vezető úton. Magas, fedett gang, az utca felőli vége mellmagasságban felfalazva. Vannak házak, melyeken virágosláda „zárja” a teret, de bámészkodni is lehet, mint az ablakban. Ilyet még nem láttam!

A széles, nyitott völgy (Gyurkó-völgy) nem nagy durranás. Jó volt elérni az erdőt, kezdett melegedni. Szépen emelkedik. Az első elágazásnál elő kellett venni az atlaszt! Egyébként jók a jelzések.

Szép völgy alakul az erdészház előtt. Még össze kell szedni a gallyakat, és várni vagy 10 évet. Kár, hogy az erdészház pusztul.

A vadászház szép helyen van!

Utána kemény emelkedő, majd jön a S- jelzés. Kispistázók itt jó nagyot rövidíthetnek!

A szép rész ezután következik. Ereszkedünk a Haramia-forrásig. Jó vastag csöve van, bár bővizűnek nem mondanám. Igazi piknikező hely.
Ezt követően tanösvény, táblákkal. Még épek a táblák. Igazán hangulatos a bükkösben kanyargó ösvény. Lehet rövidíteni a réti úton, de nem érdemes. Az ösvény beletorkollik a rétbe. Asztalok, padok, táblák. Csodálatos panoráma. A széles völgy egyáltalán nem „sötét”. Sőt!

Hatalmas játszótér. Padok. Pihentem egyet. Igazán kellemes volt a túra. Szép idő, nem megerőltető szint, csodás táj. Irigylem a kaskasdiakat, akik csak úgy kiruccanhatnak ide. Tisztaság! De menni kellett!

Hatalmas ívet ír le a K- jelzés, de előbb-utóbb eljut a csúcsra. Még 300 méter sincs! De óriás! Minden relatív. A gerincen futó út ki van tisztítva, a fiatalos szépen cseperedik. Erdő lesz itt, akárki megláthatja! Csak a tarvágást felejtenék már el az erdészek!

Mikor kiértem a fiatalosból, ismerős táj fogadott. Tavaly ilyentájt már becserkésztem a kéket, itt keresztezi ui. a két útvonal egymást. A kereszteződés előtt még egy kis panoráma, megcsodálhatjuk a Mezőföldet. Balra a frissen elhagyott Óriás-hegy, előttünk egy hatalmas völgy, majd jobbra a gerinc, melyen túránk haladni fog.
A derékszögű balkanyar előbb-útóbb jelezve is lesz, a jelzés alap már ott van a magaslesen. Még egy kis kék festék…

Továbbra is gerincen halad az út. Kilátni sajnos, nem lehet. Jobbra, a távolban látnánk Szekszárd hatalmas, eldugott völgyét. Aki látni akarja, menjen a piroson.
Belerohanunk egy kerítésbe, belül szőlő. Jobbra félelmetes mélyút. Ez a szurdik. A tanösvényen szépen leírták, fénykép is volt a tacepaón. A valóság érdekesebb.

Hamarosan jött a nap fénypontja. Szőlő. Szőlő. Még mindig szőlő. Finom, édes. Ha gonosz lennék, az is mondhatnám, hogy ezért mentem. Nem szemezgettem, rágtam. Csak úgy peregtek a tömött fürtökről a bogyók. Az első kútnál mosdás következett!

Újabb mélyút, bazaltkövekkel. Az út többször elzárva a kocsiforgalom elől. Az a kicsi, amit a gyalogos trista fogyaszt, nem számít.
Végre a Kápolna tér!
Innen apró házak, majd a templom és a múzeum. Meglátogattam a nagy költő szülőházát. Félelmetes kompozíció van a szobra mellett. Oda el kell menni és le kell fényképezni!

Szigorúan követtem a jelzéseket, megnéztem – sokadszor – a szobrokat. Szép város Szekszárd!

Fejet hatottam a kopjafánál, ittam egy fröccsöt. Mivel elérem az IP-t, úgy döntöttem, „no more alkohol” inkább a MÁV-ot támogatom. Na és egy órát nyertem.

A távolság 26,8 km volt. Épp ideális.

Kicsit elfáradtam, de nagyon jó döntés volt! Most menjetek!!!

larzen Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4440
Kivételnek éreztem a Halápi Csárda környékét.
Előzmény: lükepék (4438)
hurvinek_2 Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4439
koszi a gyors valaszokat. akkor lehet, hogy az elso gyerekes turakat inkabb valamelyik kiepitett osztrak terepen tesszuk majd meg ... ha '91 ota kibirtam, hogy "nem zartam be a kort", akkor meg tudok varni egy kicsit :)
udv,
h
lükepék Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4438
A Békés megyei szakasz a legjobb szerintem!!!
ha délről mész északnak, akkor csak Álmosdig tervezd, utána szinte végig homok S.újhelyig.
Szexárdtól Szeged környékéig vannak vicces részek.

Alföldön elég normálisak az autósok a biciklisekkel szemben. Az AK-útvonalat meg úgy tervezték, hogy ne nagyon menjen kétjegyű számú főúton se..

Előzmény: hurvinek_2 (4436)
Váci Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4437
Attól függ, mekkora a gyerkőc.
Az enyémek 3 és 6 évesek, de én egyiket sem vinném magammal. Szerintem nekik közel sem lenne akkora élmény a dolog, akármilyen jó úton is haladnánk.
Előzmény: hurvinek_2 (4436)
hurvinek_2 Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4436
Haho,
Az alfoldi kek tapasztalatotok szerint teljesitheto-e kerekpar utan huzott gyerekszallito kocsival. Ket szempontot kene figyelembe venni:
- halad-e a jelzes valahol nagy forgalmu autouton
- az ut minosege lehetove teszi-e, hogy agyrazkodas nelkul megussza a kis utas :)

Meg egy kerdes:
Ha kb 200-250 km osszefuggo szakaszt kene a "gyerekbarat" szempontoknak megfeleloen kivalasztani, ti mit javasolnatok.

Elore is koszonet,
H

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4435
Hát én már annak is örülnék, ha az igazolólapot postáznák. Még a Vértes 25-ön felírták a címemet azzal, hogy egy héten belül küldik, és azóta sem hallottam felőlük...
Előzmény: Güsziológus (4434)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4434
Rég várt levél volt tegnap a postaládámban.

Megkaptam a "FEJÉR MEGYE TERMÉSZETJÁRÓJA" jelvényszerző túramozgalom ...

kitűzőjét.

A 2000. sorszámon regisztráltak. Különös.

Kicsit "hernyó" a kitűző, akkora, mint amekkorát a Hanák Koloson adnak.

Azért örülök:o)

És kevesebb, mint egy hónap alatt megtörtént az elbírálás.
Még egy apróság.
A kitűző ára 2003-ban 200 forint.

Jesper Olsen Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4433
Kérlek szépen, nekem is küldjél az e-mail cimemre. Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (4429)
efemm Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4432
Köszönöm az infót, bár még így sem biztos, hogy megtalálnám a Nagy-Mocsarast. Talán ha tudnám, hogy milyen messze van a Nagy-Mocsaras -légvonalban- két fix ponttól, például a Sólyom-kőtől és a Téglás-kőtől vagy a volt piros háromszögtől, akkor jobban behatárolható lenne..
Én a "tarvágás" felöli részen keresgéltem. A tarvágás -így öt év elteltével- természetesen mostmár egy gyakorlatilag járhatatlan susnyás, kétméteres fenyőfákkal és egyméteres indákkal, bozóttal, sűrű növényzettel.
Sziklákat jelöl arrafelé a térkép, de "Fekete-kő" néven. Ez lenne az?
Mindegy, majd legközelebb megtalálom.
efemm.
Előzmény: (budai-)H.G. (4431)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!