Keresés

Részletes keresés

Iván Gábor Creative Commons License 2003.04.29 0 0 359

Van ilyen és olyan is. Sokrétű a világ. Az amit néhány példa kapcsán felvetettem tény, hogy sok ember foglalkozik hazánkban New Ages dolgokkal, akiket a tudományos élet és a hétköznapi ember is oda sorol. Tehát a New Ages folyamatok nagyon is összefonódtak ezen emberek által a tudománnyal.

Tehát kétszínűség ha a tudományos élet szereplői úgy tennének mintha nem lennének felelősek a dolgokért és az tőlük teljesen független lenne. Tudtommal vannak kamarák és etikai szabályok, ahol szépen tisztázni, szabályozni lehetne ezt.

Nem a küllvilágot kell kritizálni, hanem a saját soraikat leszabályozni. Igy számos olyan személy van, aki egyrészt fennhangon küzd az ellen, amit maga is megtesz pénzért másodállásban.

Előzmény: Silan (357)
BZoltan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 358
"nagyon sokan egyben a tudományos élethez is köthetőek"

a tudomanyos elethez elvileg mindenki kotheto aki valaha egyetemre jart, hiszen az egetemek a tudomany legfontosabb muhelyei. De a tudoamnyhoz valo kothetosegnek sok fokozata van... speciel a 60-70 es evekben szerzett marxista leninista kisdoktori nem merheto egy mercevel a manapsag PhD fokozat megszerzesevel.

A tudomanyos eletet meg talan kossuk inkabb megvedett dolgozatokkal, referalt ertekezesekkel es konferenciaanyagokkal. Szep is lenne, ha minden gyutment egyetement atrugdosott kolbasznak a vasari kardnyelese kapasbol a tudomanyos elethez kotheto lenne.

A PI vizrol meg frankon kiderult, hogy egy nagy atveres.

z

Előzmény: Iván Gábor (356)
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 357
Akkor most döntsd már el, hogy látszat vagy nem látszat, mert egyfelől azt írod, hogy "nem csak látszat", másfelől, hogy de persze csak a hétköznapi ember fogalma szerint, aki csapdába esik. Ha csapdába esik, akkor mégiscsak látszat, nemde?
Előzmény: Iván Gábor (356)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.04.29 0 0 356
Nem nagyon akarom ebbe az irányba elterelni a témát, csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a New Age szereplői nem csak a tudományosság látszatát adják, hanem nagyon sokan egyben a tudományos élethez is köthetőek. Itt persze csak a hétköznapi ember tudományos élet meítéklését értem. Hiszen ő esik ezekbe a csapdákba.
Előzmény: Silan (354)
notwe Creative Commons License 2003.04.29 0 0 355
IG! Végre valami, amivel egyet tudok érteni! Hú de sokat kellett várni :)
Előzmény: Iván Gábor (353)
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 354
Nem nézem le őket. Viszont nekem is volt szerencsétlenségem találkozni Fülöppel és hát nem keltette intelligens ember benyomását. Úgyhogy nem hinném, hogy érdemleges tudományos teljesítmény kötődne a nevéhez.
Előzmény: Iván Gábor (353)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.04.29 0 0 353

Nem vagy Te egy kicsit elszállva magadtól, hogy ennyire lenézed az agrártudományi ágakat? Ez csak egy kérdés és nem állítás.
Előzmény: Silan (352)
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 352
Hát agrártéren az "érdemleges" mondjuk lehetett annyi, hogy mondjuk megnézte, hogy mennyivel nő jobban a búza, ha X trágyával trágyázzák, mintha Y-nal. Ez azért nem nagy tudomány.

Egy olyan emberről, aki a könyvében össze-vissza hazudozik, meg szerintem elég ésszerű dolog feltételezni, hogy a doktort is odahazudja a neve elé. A japán császárral meg ne röhögtessél itt.

Előzmény: Iván Gábor (351)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.04.29 0 0 351

Egy ilye dr-höz alkotni kell tudomásom szerint valami érdemlegeset, hogy oda lehessen biggyeszteni valakinek a neve elé, ha eleve nem orvosi, vagy jogi pályán szerezte. dr. Fülöpöt eléggé sok helyen, befolyásos emberek fogadták nemzetközi térem is. pl. a Japán császár is. Ilyen jellegű helyeken le szokták ellenőrizni hogy ki-kicsoda. Tehát a csalás a dr. jlző használatáról eléggé rosszmájuságra és elfogultságra vall a részedről.
Előzmény: Silan (350)
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 350
Attól, hogy valakinek dr van a neve előtt, még nem a "tudományos élet része". Meg aztán azt se tudjuk, tényleg doktor-e a Fülöp, vagy csak odahazudta a neve elé.
Előzmény: Iván Gábor (349)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.04.29 0 0 349
Tehát akkor maga dr. Fülöp úr is a tudományos élet része. A kivülálló tévénéző, újságolvasó ember számára mindenképpen. Hiszen nem valamelyik Para, vagy hasonszőrű egyetemen, mert sok ilyen van, szerezte a tudását.
Előzmény: Silan (348)
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 348
Gondolom valamilyen agrártémában szerezte a doktoriját, de azt kötve hiszem, hogy nagydoktorija van (a "... tudományok doktora" kifejezést csak nagydoktorok esetében használjuk).
Előzmény: Iván Gábor (347)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.04.29 0 0 347
Tehát akkor a valamiféle agrárismeretek tudományának a doktora lehet?
Előzmény: Silan (346)
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 346
Egyébként a fickó eredetileg valami mezőgazdász, agrármérnök vagy ilyesmi.
Előzmény: Iván Gábor (344)
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 345
Drága.
Előzmény: Iván Gábor (344)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.04.29 0 0 344

Csak ha már szóbakerült a Pivíz is, hozzáfűznék néhány gondolatot. A pivíz hazai és európai előállító berendezéseiért felelős személy nekem is módomban volt személyesen megismerni. Kellemes modorú öregúr, aki a korához képest tényleg fiatalos. Neki is van egy Dr. a neve előtt. Tudja valaki, hogy az dr. mire vonatkozik nála?
Iván Gábor Creative Commons License 2003.04.29 0 0 343
Egyáltalán nem róla írtam. Nagyon hosszú a fizikusok, csillagászok és orvosok sora, akik a pénzért vagy csak hobbyból New Ages szerű dolgokkal foglalkoznak. Az emberek pont azért hisznek ilyesmiben, mert nem józsi bácsi a kukoricaföldről, hanem akár tudományos fokozatokkal rendelkezők, tudományos igényesség látszatával népszerűsítik.

pl: - Grandpierre Attila, Egely György

De vegy elő csak egy Elixir, vagy Ufó magazint és olvasgasd! Tele lessz ilyen olyan tudományos területeken is dolgozó emberrel, akik a New Agest népszerűsítik. Vagy nézd meg a Szintézis Okkult és New Ages hely oktatóinak a listáját:

http://cj.n30.hu/szintezis/

"Az iskola előadói között:
Bakos Attila, Bistey Zsuzsa, Borsos Béla, Dr.Csikai Erzsébet Dr.Csíky Antal, Csörgő Zoltán, Dr.Daubner Béla, Dombi Ferenc, Dúl Antal, Dr.Egely György, Enüd McGiffert, Farkas Lőrinc Imre, Dr.Grandpierre Attila, Dr.Héjjas István, Prof.Heller Ágnes, Hollós R. László, Honti Margó, Jankovics Marcell, Kalo Jenő, Kássa László, Kövesdi Natália, Kövesi Péter, Kövi Szabolcs, Laár András, Prof.László Ervin, László Ruth, Dr.Mérő László, Mireisz László, Müller Péter, Pap Gábor, Dr.Parádi József, Paulinyi Tamás, Dr.Pilling János, Dr.Polcz Alaine, Prof.Popper Péter, Dr.Pressing Lajos, Rajnai Éva, Rákos Péter, Sebeők János, Dr.Simoncsics Péter, Sólyomfi Nagy Zoltán, Somogyi István, Szepes Mária, Tarr Bence, Tarr Dániel, Tasi István, Prof.Tóth Tibor, Prof.Török Szilveszter, Vadas Mihály, Dr.Varju Márta, Vassy Zoltán, Yvon Bec"

Előzmény: Silan (342)
Silan Creative Commons License 2003.04.29 0 0 342
Szerintem rendezni kéne egy versenyt: ki tud olyan témát felhozni, amiről nem asszociálsz Vassyra?
Előzmény: Gall Zsolti (340)
Threepwood Creative Commons License 2003.04.28 0 0 341
Ez sokkal jobb! :DDD

Remek ötlet.

Előzmény: noway (339)
Gall Zsolti Creative Commons License 2003.04.28 0 0 340
A tudomány is egy IPARÁG! Most például egyesek úgy gondolják, hogy konkurenciaharcot kell vivni a két Iparágnak egymással, mer ha az egyiknek jól megy, akkor a másiknak biztosan rosszabbul.

Nem feltétlenül.

Ha a központi elosztási csatornák nyilvánossággal való befolyásolását tekintjük, talán jogos is lehet ez a kis csörteparti. De miért nem férhetnének meg a Tudományos, a New Ages, és a konzervatív vallási Iparágak egymással? Persze ez milyen kérdés, ha még IPARÁGAKOn belül is folyik sokszor a "harc" a fennmaradésért, nem csak egymással. Tlán azért mert úgygondolják, hogy valaki csak egy IPARÁGAT támogathat és nem többet. De ez tévedés.

Csak egy példát említenék: Nagyon sok fizikust ismerek, akiknek New Ages vállalkozásaik vannak. Az egyikük például a Paradigma bolthálózat egyik tulajdonosa. A másik New Ages könyveket is előszeretetettel fordit angolról magyarra.

Előzmény: Threepwood (332)
noway Creative Commons License 2003.04.28 0 0 339
Szvsz cserélni kéne. Vallás,ezotéria és Tudomány,filozófia fórum.
Előzmény: Threepwood (335)
Threepwood Creative Commons License 2003.04.28 0 0 337
Szerintem van.
Előzmény: Törölt nick (336)
Threepwood Creative Commons License 2003.04.28 0 0 335
Ki van benne egy ezotéria-fórum megnyitásában? :D
Threepwood Creative Commons License 2003.04.28 0 0 332
Amúgy megjegyzem, iszonyatos méretű színvonalbeli zuhanás történt a tudomány fórumon. Meg kéne nyitni egy olyan fórumot, hogy Ezotéria, New Age, és hasonlók, oszt minden holdkóros marha menne oda osztani az eszet. Itt meg maradjon az, aki tudománnyal akar foglalkozni.
Threepwood Creative Commons License 2003.04.28 0 0 331
Én nem mondtam, hogy marhaságot írtál. Még sztem egyszer sem hülyéztelek le.
Előzmény: Gall Zsolti (330)
Gall Zsolti Creative Commons License 2003.04.28 0 0 330

Minek kivételeztek? Két, vagy több úgyanolyan marhaságból miért csak az egyik marhaság, és miért nem a többi is? Mitől favorit és sérthetetlen az egyik és mitől fekete fenekű a másik? A tudomány rovatban illene elfogulatlanul és részlehajlás nélkül megtárgyalni bizonyos folyamatokat.
Előzmény: Threepwood (329)
Threepwood Creative Commons License 2003.04.28 0 0 329
Miért nem hagyod ezt abba IG? :)

Senkit nem érdekel.

Előzmény: Gall Zsolti (328)
Gall Zsolti Creative Commons License 2003.04.28 0 0 328


"A New Age egy IPARÁG! És nem mozgalom."
Ipar, tulajdonképpen a szórakoztatóipar egy része."

Woody Allen egyik filmjének jelenete, valahogy így:

" Bocsi késni fogok, mert mindenütt útlezárások vannak. Valami nagyon híres biznisz show man érkezett a városba. Azt mondják a pápa..."

Tehát az Old Age is éppen olyan IPARÁG:-)

Előzmény: Törölt nick (2)
Threepwood Creative Commons License 2003.04.28 0 0 326
Basszus, miről maradtam le? :)
Előzmény: Törölt nick (325)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.04.28 0 0 324
Rontáslevétel=Bűnbocsátó cédulák

Így ismerősebb?

Előzmény: Első Polgár (309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!