Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2003.04.30 0 0 257
Amennyiben nem éppen most járt le az előfizetésed, meg fogod kapni a májusi számot is. A kéktúrázós topicban volt szó nemrég a TM-ről, érdemes szétnézni ott is.

A mai világban kiadók jönnek és mennek, ha minden egyes kiadóváltásnál megszűnne az újság-előfizetés, elég kockázatos lenne 1 évre előfizetni.

Előzmény: Víz (255)
Foti Creative Commons License 2003.04.30 0 0 256
Kiadó váltáskor az előfizetőket ált. örökölni szokták az újak. De nem kizárt, hogy bukkanók lesznek.
Előzmény: Víz (255)
Víz Creative Commons License 2003.04.30 0 0 255
Segítsetek!
Előfizetője vagyok 1 éve a Turista Magazinnak. Az utolsó lapban azt írták, hogy új kiadót bízott meg a minisztérium. Szerintetek a régi előfizetőket kiértesíti az új kiadó és küldenek csekket? A honlap sem működik. Február óta nem frissítették. Vajon megkapom-e a májusi számot?
Stms Creative Commons License 2003.04.28 0 0 254
Gratulálok a bemutatóhoz :))
A cím jöhet, kezdek kedvet kapni a Mecsekhez (arra még nem nagyon jártam).
Előzmény: Víz (253)
Víz Creative Commons License 2003.04.28 0 0 253
A húsvét utáni két napot a Mecsekben töltöttük el (3) 7 éves kisgyerekkel 4 felnőtt. Negyedszer túráztam arra, így sikerült már 3 évszakot megtapasztalnom azon a vidéken. Mindegyik csodálatos volt.
Mostani túránkra elvittük kolléganőm családját is. Ők először voltak a gyermekükkel a "természetben". Persze ez így kicsit túlzás, de igaz. Ők nem részesítik előnyben a kirándulásos kikapcsolódást.
Nagyon jól sikerült megszerveznem nekik ezt az első "próbát". Tuti jó kis helyen sikerült szállást szerezni. Kisújbányán aludtunk egy felújított házban. A faluban (ha) rajtunk kívül voltak még talán 5-en. Csend, nyugalom, természet. A kolléganőm férje este így nyilatkozott: "Kicsit kísérteties ez a kihalt falu". DE TETSZETT NEKI!
Első nap a szállás foglalás után lesétáltunk az óbányai pisztángos-tavakhoz. Gyönyörködtünk a zöldellő-virágzó erdőben, Ferde-vízesésben, Csepegő-sziklában. Virágzó illatos hunyort szagoltunk-fotóztunk. A tavaknál zsebpecával (természetesen engedéllyel) horgásztak a gyerekek. Mindegyik 3-3 db pisztrángot fogott-foghatott. A 9db nyomott majd 2 kilót. Kifizettük, megsütöttük, mindmegettük. Vissza ballagtunk több kisebb pihenővel Kisújbányára, tábortüzet raktunk, megsüttöttünk 1 kg szalonnát, bevacsoráztunk. A gyerekek nagyon hamar elaludtak. Mi csak forgolódtunk reggelig.
Másnap felmentünk a Cigány-hegyre, a kilátóból beláttuk az egész rengeteget. Kis hancúrozás a réten, majd kocsival elmentünk a Diós-forrásig. Onnan gyalog sétáltunk le Püspökszentlászlóra. Megnéztük az arborétumot, egy kedves néninél ittunk egy kávét, majd vissza kaptattunk a Diós-forráshoz uzsonnázni. Vissza autóztunk Magyaregregyre, a Máré csárdánál köszöntünk el a Mecsektől.
Ha valaki kedvet kapott a Mecsek szívéhez, írjon, elküldöm neki e-mailben a szállásadó címét. Higgyétek el, megéri!
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.26 0 0 252
Kóspallag az egyik kedvenc helyem. Sokat ebédeltünk abban a fenti uszodás panzióban.
Előzmény: Stms (249)
Stms Creative Commons License 2003.04.26 0 0 251
Sajnos ez a hétvége nekem kimarad. :(
Előzmény: Frankly (250)
Frankly Creative Commons License 2003.04.25 0 0 250
egyik jobban hangzik mint a másik :-) Majd a párommal eldöntjük melyik hellyel kezdjük, majd folytassuk!
Köszönöm a segítséged és Neked is jó túrázást!
Frankly
Előzmény: Stms (249)
Stms Creative Commons License 2003.04.25 0 0 249
Nincs mit köszönni.
Pilis:
-Pilisszentlászlóról elég sok út vezet, fel a Pap-rétre pl. (jópofa emelkedő van a falutól, de kellemes hely)
-Szeretem a Sikárosi-rétet is (megközelíthető a Lajos-forrástól)
-A Csikóvári hegyek is nagyon szépek (Pomáz mellett, Csikóvári th-tól, a Holdvilágárok felett)

Börzsöny:
-Nagybörzsöny, onnan fel a Salgóvárhoz (P)
-Kóspallag környéke is szép (pl. fel a Nagy-Hideg-hegyre - melegben izzasztó felmenet, népszerű). De Kismaros felé kevesebben járnak (Szárazfákat érdemes megnézni, vagy Kismaros felől a Morgó kisvasútállomástól Sárgán Kóspallag felé, és tévedj le az útról Kóspallag közelében).

Így hirtelen ennyi jut eszembe. :))
Jó túrát!

Előzmény: Frankly (248)
Frankly Creative Commons License 2003.04.25 0 0 248
talán autóval inkább
Egyébként köszi az aktivitásod kedves Stms :-)
Előzmény: Stms (247)
Stms Creative Commons License 2003.04.25 0 0 247
:)
Én is pösti valék. :)
Nincsenek sokan? Hétvégén? Mennyire vagy hitelesítve (km)? Autóval mész, vagy tömegközlekedésileg?
Előzmény: Frankly (246)
Frankly Creative Commons License 2003.04.25 0 0 246
igazad van ;-) Bunkó, ego pesti voltam. Szóval Bp. környék. Vmi. vadregényes, ahol nincsenek sokan.
Előzmény: Stms (244)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.25 0 0 245
ez rendben is volna, csak az állat leölésének a ténye nincs rendben. szóval, szerintem olyan ember kell hozzá, aki meg is tudja tenni ezeket a dolgokat.
Előzmény: Stms (242)
Stms Creative Commons License 2003.04.25 0 0 244
Ha behatárolod, hogy Szentgotthárd és Záhony között merre, akkor könnyebb ajánlani. ;)
Előzmény: Frankly (243)
Frankly Creative Commons License 2003.04.25 0 0 243
Tervez vki. vmi kirándulást a hétvégére? Ha igen, merre? Vmi. ötlet jó lenne... köszi
Stms Creative Commons License 2003.04.25 0 0 242
Szerintem ez így szélsőséges vélemény. Vadgazdálkodásra szükség van, a legtöbb esetben az amúgy is kilövendő példányokat lövetik ki az erdészek a vadászokkal.
A probléma azzal van, hogy a vadászat tényét ki kell(ene) táblázni, hogy ne az arra járó túristát lőjék ki. Ahol komoly vadgazdálkodás folyik, ott eleve nem lehet bemenni az erdőbe csak úgy, illetve az erdészetnél kell engedélyt kérni.
Előzmény: Fatboy Slim (241)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.25 0 0 241
én még csak sportnak sem nevezném
Előzmény: Frankly (240)
Frankly Creative Commons License 2003.04.25 0 0 240
Ami a vadászokat illetti... hm. kár, hogy létezik ez a "sport". Emlékszem, sétáltunk a kedvesemmel meghitten, kézenfogva és egyszercsak elsült egy ilyen fegyver. Mondanom sem kell: összerándult mindkettőnk.
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.23 0 0 239
vadászattal még nem találkoztam arra, de hasalni én is hasaltam már a vízba, méghozzá most télen. kevés rosszabb élményem volt mostanában kirándulásban. hazafelé egy szál semmiben vezettem, hogy átmelegedhessek.

Előzmény: Stms (221)
Foti Creative Commons License 2003.04.23 0 0 238
A Magyarkutas link egy kissé beteg.
Itt az igazi:

2002.06.30. Bp. - Magyarkút - Bp. bicajjal - épségben

Előzmény: Foti (235)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 237
Múlt péntektől hétfőig sokat barangoltunk az Őrségben + Vendvidéken. Ide még vissza kell térni. Készült vagy 120 fotó is.
Foti Creative Commons License 2003.04.22 0 0 236
Foti Creative Commons License 2003.04.22 0 0 235
Előzmény: Foti (234)
Foti Creative Commons License 2003.04.22 0 0 234
Üdv mindenkinek !

A hétvége termése:

Börzsöny - Süd

Börzsöny - Ost

Stms Creative Commons License 2003.04.22 0 0 233
Egyéb Kőkapu(k):
- Badacsony oldalában
- Bp-en a 11-es busz végállomásánál az Apáthy-szikla felé.

:))

Előzmény: Kőkapu (232)
Kőkapu Creative Commons License 2003.04.18 0 0 232
Zemplén.
Imádom.

Kőkapu. Khmmm, mint a nevem is mutatja, nekem nagyon tetszett az a hely :-)

Ha pedig valaki arra jár, ki ne hagyja a Szuha-völgyet!
Ha Bózsváról mész Kishutába gyalog, az erdőkön keresztül, akkor rögtön Bózsva után lesz az erdőben. Amikor először megláttam, a szavam is elállt.

Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 231
199, 197... nemtom hogyan linkeljem :)
vb: tényleg szoktam ilyen szavakat használni... odafigyelek hogy ne...
Előzmény: Víz (230)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 230
Lentebb hol?
Előzmény: Stms (227)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 229
Te írtad hogy vadbarom, én nem akartam, ezért rövidítettem
Előzmény: Stms (225)
Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 228
Lakhelyem miatt (Bp) Főleg a Dunazug, és Börzsöny hegységeket ismerem.

Balatonnál túrázni egyszer voltam (nekem az van messzebb), Badacsonytól a Gulácsra, visszafele pedig a salföldi templomrom. Ez egy kellemes egynapos.
Fürednél ott a Koloska-völgy, és környéke, ott többször voltam nyaralás keretében, délutáni sétákra tökjó.

Börzsöny:
- Királyrétről a Csóványos, Nagy-hideg-hegy. Vissza Kóspallagra, vagy még tovább Kismarosra. A túra elején azért beleszaladhatsz iskoláscsapatba.
- Perőcsény-Nagybörzsöny (piros jelzés) Érinti Salgóvárat, nagyon szép út.
Mátra:
- Báránykő Mátrakeresztesnél. Az egész völgy szép, fenn az Ágasvári th után a Szamárkőről szép a kilátás.
Zemplén:
- Lentebb írtam róla.

... egyebet nem tudok elmondani... ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!