Keresés

Részletes keresés

antall Creative Commons License 2003.04.13 0 0 83
"Nem a kormanye, nem a kormanypartoke, nem az ellenzeke, hanem az embereke. Ugyanis ha valaki nem ment el szavazni, hogy behuzzon akar egy IGEN-t akar egy NEMet, azzal kb. azt fejezte ki, hogy lesz@rja mi tortenik ezzel az orszaggal"

Aztán az is lehet, hogy megrendült az emberek bizalma a polgári demokrációban és a jogrendszerben (Tocsik, Császár Előd, Princ Gábor, közbeszerzés, stb.)

Előzmény: mibi (71)
ninive3 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 82
Vagy pont aznap volt Hitlerjugendes happening:-)
Előzmény: Turulmadár (81)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 81
A fiatalok tömeges távolmaradása?
Biztos nem akarnak cukrászdát nyitni Bécsben. ;))
Előzmény: AliceCsodaországban (64)
Krokodil Gandhi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 80
És mégis drágább lett...:)
Előzmény: ninive3 (79)
ninive3 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 79
Hát tudod, ezt Megyó mondta tavaly:)))
Előzmény: Krokodil Gandhi (77)
zsele5 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 78
Az IGEN szinte biztos,bármilyen részvétellel.
Ami gáz az a 60-70% résztvevőt prognosztizáló okostojások befürdése.:))
Előzmény: Geyza (75)
Krokodil Gandhi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 77
"A fiatalokat az érdekli, hogy mennyibe kerül a viszki a dizsiben..."

Mert ez nem így van. Bizonyára vannak egyszerű lelkek. Szvsz ez maximum a harmadik legégetőbb probléma. Azért is mert én a sört jobban szeretem. :)

Előzmény: ninive3 (74)
hmm Creative Commons License 2003.04.13 0 0 76
Szerintem túlbonyolítjátok a dolgot.

Van egy olyan magyar mondás, hogy "hallgatás beleegyezés"...

Geyza Creative Commons License 2003.04.13 0 0 75
Igazad van.

És ne feledjük: olyan sokan szavaztak az IGEN-re, hogy ennyi IGEN szavazat még 70%-os részvétel mellett is elég lett volna a győzelemhez!

Azaz a kis részvétel nem sokat von le az igen győzelmének az értékéből.

Ha ugyanis mondjuk 49%-os részvétel mellett 53 % szavazott volna az EU-ra, akkor mondhattuk volna: necces, ugyanis ebben az esetben egy kicsivel nagyob részvétel esetleg átbillenthette volna a mérleget.

De most olyan sokan szavaztak IGEN-nel, hogy ha 2 millióval több ember ment el volna és azok is mind nemmel szavaznak, akkor is meg lett volna az igen!!!

Előzmény: mibi (68)
ninive3 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 74
Miért volt csúnya?:)
Előzmény: Krokodil Gandhi (72)
ninive3 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 73
Szvsz nem kell túldramatizálni ezt a dolgot. A legtöbben azt gondolhatták:"majd megszavazzák a többiek, én minek menjek el"...
És emiatt a szemlélet miatt fog a lakosság 70%-a szívni az EU csatlakozással.
Még arra is lusták, hogy kinyissák az ablakot, mikor berepül a sültgalamb...
Krokodil Gandhi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 72
Ez egy kicsit csúnya volt...
az is :)
Előzmény: ninive3 (67)
mibi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 71
Miutan ez egy parhuzamos topic, ide is beirom.

Egyreszt nem ertem, hol a gond? Aki nem ment el az nem szamit es kesz.

Masreszt, ez az egesz nepszavazas valahol az orszag szegyene. Nem a kormanye, nem a kormanypartoke, nem az ellenzeke, hanem az embereke. Ugyanis ha valaki nem ment el szavazni, hogy behuzzon akar egy IGEN-t akar egy NEMet, azzal kb. azt fejezte ki, hogy lesz@rja mi tortenik ezzel az orszaggal. Itt nem politikusokrol szavaztunk, hanem az orszag jovojerol. Szegyen, hogy a valasztopolgaroknak csak 45 %-a gondolta ugy, hogy erdekli mi tortenik velunk, gyerekeinkkel stb. A magam reszerol kb. nullara irta mindenki magat, ai nyomos indok nelkul nem ment el szavazni.

Harmadreszt meg megnyugvassal tolt el, hogy az orszagert felelosseget erzo allampolgarok 83 %-a ugy gondolta, hogy az EU-ban van a helyunk.

taltam Creative Commons License 2003.04.13 0 0 70
Ami érdekel: a mákos guba, mint nemzeti jelkép, az Alkotmányba is beemeltetik majd?

AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.13 0 0 69
Tapasztalatból krokogyélusom.
Nem tudom hogy más szavazatszámlálóknak mik a tapasztalataik, de azokkal, akikkel beszéltem a választási éjjelen, miközben gombostűnyire szűkült vörös szemmel az álmossággal küszködve várakoztunk a jegyzőkönyvek regisztrálásáért, szintén ez volt a tapasztalatuk.
Egész biztos, hogy voltak fiatalok, akik elmentek szavazni, nálam is voltak - csak éppen alig alig az 50 és a halál előtti korosztályhoz képest. Ennyire azért még nem öregedett el Magyarország.
Előzmény: Krokodil Gandhi (66)
mibi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 68
Egyreszt nem ertem, hol a gond? Aki nem ment el az nem szamit es kesz.

Masreszt, ez az egesz nepszavazas valahol az orszag szegyene. Nem a kormanye, nem a kormanypartoke, nem az ellenzeke, hanem az embereke. Ugyanis ha valaki nem ment el szavazni, hogy behuzzon akar egy IGEN-t akar egy NEMet, azzal kb. azt fejezte ki, hogy lesz@rja mi tortenik ezzel az orszaggal. Itt nem politikusokrol szavaztunk, hanem az orszag jovojerol. Szegyen, hogy a valasztopolgaroknak csak 45 %-a gondolta ugy, hogy erdekli mi tortenik velunk, gyerekeinkkel stb. A magam reszerol kb. nullara irta mindenki magat, ai nyomos indok nelkul nem ment el szavazni.

Harmadreszt meg megnyugvassal tolt el, hogy az orszagert felelosseget erzo allampolgarok 83 %-a ugy gondolta, hogy az EU-ban van a helyunk.

ninive3 Creative Commons License 2003.04.13 0 0 67
A fiatalokat az érdekli, hogy mennyibe kerül a viszki a dizsiben...
Előzmény: AliceCsodaországban (64)
Krokodil Gandhi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 66
Honnan van ez a fiatalok tömeges távolmaradása duma?
Előzmény: AliceCsodaországban (64)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.04.13 0 0 65
Tudtommal így van, de nyugodtan utánanézhetsz.

Mellesleg, ha utánanézel ennek a topicnak, akkor abból kiderül, hogy nem én kezdtem a MIÉP-ezést, Csurkázást (24)-re válaszul (26)-ban netizen írt először Csurkáról.

Ha a Mea Culpa felé jársz, el ne felejtsd megemlíteni ezt is.. :-)

Nehéz ügy lehet a széles néppárt, ha már azzal kell védened a szélsőséggel való összjátékot, hogy csak a vészmadarakat akarod boldogítani. :-(
lm

Előzmény: Turulmadár (62)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.13 0 0 64
Mindig van 3 önkormányzati delegált ez igaz.
Csakhogy hála a csalásos össznemzeti rusztikus játéknak, egyre nehezebb összeszedni azt a 3 önkormányzati delegáltat, és elhiheted nekem, hogy egyre gyakorlatlanabbak jelentkeznek annak kis pénznek a reményében.
Namármost a törvény azt írja elő, hogy MINDIG kell a teremben tartózkodni 3 szavazóbizottsági tagnak, legyenek azok önk. vagy pártdelegáltak. Ha csak kettő van a teremben, be kell csukni az ajtót, és a szavazást addig szüneteltetni, míg meg nem érkezik a harmadik. Eddig ez nem volt probléma, mert amíg volt 6 párt, addig abból legalább 3-4 pártdelegált, tehát be lehetett szépen osztani, ki mikor megy kávézni, reggelizni, pisilni, kakilni, mozgóurnázni stb.
Mára már csak 4 párt van, ebből 2 olyan alacsony támogatottságú, hogy képtelenek mindenhová aktivistákat küldeni, mégha akarnának is. Maradna a 2 nagy párt, ebből a szocik mindig küldenek valakit, és eddig a fidesz is küldött mindenhová. Budai ősfideszes körzetben nem találtak volna küldöttet? Ezt komolyan mondod?
Egy fenét. Úgy döntöttek, hogy nem érdekes ez az egész és kész. Ők szangvinikus távolból nézik majd az eseményeket, a világért sem aktivizálják magukat.

És mivel magyarázod a fiatalok TÖMEGES távolmaradását?????? Nem róluk van szó? Azt hiszed engem az EU magam miatt érdekel? Van két lányom, miattuk érdekel kizárólag.

Előzmény: Turulmadár (58)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 63
Nyugi, a baloldali fiatalok elmentek szavazni, ez benne wan Nils kimondatlan prekoncepciójában. Ő nem a fiatalokat gyűlöli, hanem a jobboldaliakat, ha esetleg jobboldali fiatalról wan szó, az már csak hab a tortán. :]
Előzmény: Krokodil Gandhi (61)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 62
Lehet, hogy így wan, lusta wagyok utánanézni.

Komolyan, az állandó MIÉPezéseddel lassan már azt wáltod ki belőlem, hogy egy 2006-os Fidesz-MIÉP kormányért szurkoljak, csak hogy a sok paranoid wészmadár boldog legyen: mi megmondtuk! :]]]

Előzmény: liberálmensevik (60)
Krokodil Gandhi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 61
Ne általánosits a a fiatalokkal kapcsolatban, kérlek! Fiatalok =/= jobboldal!

üdv KG

Előzmény: Nils Holgersson (39)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.04.13 0 0 60
Szerintem ő is erről a határozatról beszélt.
Csakhogy benne volt a határozatban az is, hogy addig marad képviselőcsoport, amíg az induló létszámát megtartja.

Áder ezt nem volt hajlandó átvezetni a házszabályba , Salamon László az ügyrendi bizottság -no nézd csak : FMPP-s ! nahát.. - elnökének véleményére támaszkodva.. már 1998 végén Szabó Lukács távozásakor.
És még Cseh Sándor is ott volt..

Bizony, ez volt a MIÉP-es frakcióval kötött frigy egyik édesgyermeke a médiakuratóriumok és a VaÚ-beli életterezés mellett. :-)
lm

Előzmény: Turulmadár (59)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 59
Ezt akkor witasd meg Török Gáborral, ő mondta, hogy az Alkotmánybíróság megszüntette azt a határozatot, ami szerint legalább 15 fő kell a frakcióhoz, mivel így 5%-ot szerzett párt nem mindig alakíthat frakciót. Ehelyett nem született új rendelkezés azóta sem.
Előzmény: liberálmensevik (57)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 58
A szavazatszámlálásnak itt nem nagyon wolt tétje, ezért tényleg akadtak olyan helyek, ahol a helyi Fidesz nem delegált szavazatszámlálót, mivel feleslegesnek érezte azt. V. kerületben minden szavazókörben wolt Fidesz-delegált.

Olyannyira nem küldött sehová, hogy a szavazás előtt a polgármester külön levélben kérte az iskolák, ovodák stb (ahol a szavazóhelyiségek voltak) alkalmazottait, hogy közülük legalább 3-an vegyenek részt a bizottság munkájában önkormányzati delegáltként!

Mindig wan 3 önkormányzati delegált.

Előzmény: AliceCsodaországban (54)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.04.13 0 0 57
Mesélek, kedves Turulmadár :-)

Szóval, az AB meghozta a 7/1998. (VI. 16.) AB határozatát
Közzétéve a Magyar Közlöny 1998. évi 52. számában
Budapest, 1998. június 15. - mely szerint a 15 fő alatti frakció (5% fölötti eredményt elért párt esetében) addig működik, amíg megtartja induló létszámát - azaz a MIÉP esetében 14-et.

Ehhez képest már 12 fő is volt a frakció, de Áder János még nem vette a fáradságot (bátorságot?) , hogy a belföldi magyarigazolványt bevezetni készülő frakcióra alklmazza az AB döntést.

A Házszabályba is párszor be akarták emelni ellenzéki indítványozók, de Áder megvédte a hű szövetségest és az FMPP frakcióval együtt megakadályozták meg az indítvány megtárgyalását is.. :-)

Van még kérdésed?
lm

Előzmény: Turulmadár (47)
Turulmadár Creative Commons License 2003.04.13 0 0 56
Aki nálam fiatalabb, annak nem nagyon wan wálasztójoga. :]]]
Előzmény: PETUR (52)
sashimi Creative Commons License 2003.04.13 0 0 55
Hat nem tudom. En OV-tol csak olyanokat hallottam, hogy talan-talan kicsit tobb erv szol az igen mellett. Majd attert a hatranyok ecsetelesere.
Szombat este se volt tul lelkes az igen bejelentesekor.

Rogan volt az utolso, aki nyiltam igent mondott.

sashimi

Előzmény: Turulmadár (51)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.13 0 0 54
Kedves Turulmadár a fidesz keze azért benne van ám a dologban, hidd el. Ugyanis én még olyan szavazatszámláláson nem vettem eddig részt, ahová a fidesz ne küldött volna pártdelegáltat. Most nem küldött! Olyannyira nem küldött sehová, hogy a szavazás előtt a polgármester külön levélben kérte az iskolák, ovodák stb (ahol a szavazóhelyiségek voltak) alkalmazottait, hogy közülük legalább 3-an vegyenek részt a bizottság munkájában önkormányzati delegáltként! Különben azt is meg kellett volna gondolni, hogy mikjor megyünk ki pisilni, és mozgóurnáról szó sem lehetett volna! Ezt mivelk magyarázod? Hirtelen olyannyira megbíztak volna a szavazatszámlálókban?

Tényleg, aki rajtam kívül számolt a bizottságban, annak mik ezirányban a tapasztalatai?

Előzmény: Turulmadár (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!