Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zsombi Creative Commons License 2004.12.01 0 0 219
Kinek van tapasztalata a Toyota Picnic-röl? (Már több mint egy éve senki nem írt ide:(
MALWIN Creative Commons License 2003.11.25 0 0 218
Adjonisten a zuraknak, én is hasonló cipőben járok, mint itt többen.
Alapban van 5 gyerek + egy unoka, azaz 8-an vagyunk alapkiépítésben.Jelenleg egy WV Transporter Mixto Ht-t nyűvünk.Amikor megvettem(3 éve)még belefértünk, 6 személlyel.Mostanra szűk lett.Második üléssort nem rakhatok be,5 éves koráig nem alakíthatom át, teherautóra szükségem van, két autót nem tudok fenntartani.Gondoltam a Space Wagonra, volt már nekünk, nagyon szerettük, de az is csak 7 személy, ha valahova együtt megyünk, nem férünk bele, ezért vagy két autó, vagy egyvalaki tömegközlekedik.
B jogsim van, ezért busz nem jöhet szóba.
huszonkettes csapdája...
marcsello Creative Commons License 2003.11.24 0 0 217
Zsombi,

én németektől hoztam be, magánszemélytől vettem 6700 Eur volt, plusz a behozatala (áfa, fogy adó, forgalomba helyezés, egyéb költségek), plusz a javítások (oldala és a hátsó lökhárító végig volt húzva, meg belül apróságok) összesen 2,4ben volt egy évvel ezelőtt. Ahogy én nézegettem 2,5 alatt nem találtam hasonlót, de alkudhatunk. Azért ráfizetni nem akarnék, ha nem muszáj. :-)))

Fogyasztás most olyan 7 körül volt csak városban (900 km-t mentem el, 60 litert tankoltam, de nem volt még teljesen tele), egyébként 68 literes tankkal 1000 km-t elmegy vegyes használatban, 1100-1200 km-t ha csak országúton mentünk vele.
Kötelezője nekem (32 éves, Pest megye, A0) 49ezer/év a postánál, 60 körül az Argosz/Generali/Köbe.

Kint egyébként most ahogy néztem nem kapsz hasonlót 7000 eur alatt, és már nem 240 az EUR sem :-(
tehát 2,2ből nyereségesen csak úgy lehet kihozni ha sérülten megveszi 3500-4000 körül, itthon megcsináltatja olcsón, vagy ha taxit vesz, és itthon visszapörgeti az órát.

Előzmény: zsombi (216)
zsombi Creative Commons License 2003.11.24 0 0 216
marcsello

Te mennyiért vetted egy éve? Mennyi a kötelezője és mennyit fogyaszt városban az 1.9 TDI? Néztem Sharant is, volt egy 2.2-ért de ez nekem gyanús.

Előzmény: marcsello (215)
marcsello Creative Commons License 2003.11.23 0 0 215
DÚV,

nekem most pont egy éve van meg a Seat, azóta mentünk vele 12ezret összesen. Ezalatt annyi baja volt, hogy a (még gyári) generátor meghalt teljesen, kellett venni egy újat. Ez most 187ezernél történt, a gyári élettartamára 120ekm-t írnak felújításig...
Szervizet csak az olajcseréknél látott, amikor megvettem akkor volt fékbetét, szűrő meg minden folyadék is cserélve.
Most valami féklámpa kapcsoló baja van, azt kicseréli öcsém meg a pollenszűrőt kell cserélni, mert már alig jön át a levegő rajta. :-)
Egyébként beszélgettem amikor megvettem szerelőkkel, ennek a dízelnek az élettartama 3-400ekm, futómű baja nem nagyon van, VW-esen cserélhető minden (nem egyben csak), váltója is nagyon jó, tényleg nem írhatok rosszat róla, nem is azért adom el (mint előtte a P 806ost). Egyszerűen nincs szükségem rá, és ha áll benne a pénzem, és fizetem a kötelezőt, meg mindent, az nekem nem jó. Azon kívül hogy mire hazamegyünk, remélem tudok upgrade-elni egy PD TDI hasonlóra.

marcsello

ui: akit érdekel, küldjön egy emilt és megírom öcsém számát, elérhetségét.

Előzmény: DoktorÚrVazze (213)
marcsello Creative Commons License 2003.11.23 0 0 214
KIZSBusz,

nekem ezzel kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy nézegettem énis ezeket V220 CDI meg T4/T5 itt kint, hogy mégis milyen céges legyen, de amikor asszonynak is kell vezetnie, akkor már nem mindegy, hogy mekkora, meg hogy esetleg csak tükörből tud vele járdához tolatva beállni.
Így Sharan lett, de nem bántam meg. Pont most ment bele a 10ezredik km, és nagyon megszerettük. Egyedül az lenne jó, ha az oldalsó ajtajai tolóajtók lennének, illetve hátul még egy 20 centi nem ártana csomagtartónak. Najó, a belseje is kicsit egyhangú, majdnem unalmas, de ezzel együtt lehet élni.

üdv,
marcsello

Előzmény: KIZSBusz (209)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2003.11.23 0 0 213
marcsello!

Te milyennek tartod az Alhambra-t? Megbizható, rendbenlévő autó?

Öszinte leszek, még ez a kocsi is érdekelne, de olyan autót nem szeretnék, amit megveszek és utána 2-3 havonta mehetek vele szervizbe és súlyos tizezreket kell otthagynom mert sorban romlanak el az alkatrészek...

Volt ilyen tapasztalatom sajnos és azóta, bevallom, nagyon félek használt autót venni...

Üdv

DÚV

Előzmény: marcsello (212)
marcsello Creative Commons License 2003.11.23 0 0 212
zsombi,

nem, még nem adtam el, mivel közben kijöttem dolgozni Norvégiába. Előtte beadtam egy kereskedőhöz, aki sajnos link volt, így április óta nem adta el. :-(((

Most öcsém elhozta, kicsit helyrepofozta (4-5 hónap állás nem tett jót vele) és most ő árulgatja nekem (mivel épp szerelőnél van az ő golfja, így nem nagy lelkesedéssel :-))). Kettőfélért már vihető lenne, de beszélj meg öcsémmel egy randit és megmutatja neked.

üdv,
marcsello

ui: nekem is akkor kellett ezt megvennem, amikor jött a 4. manó. 5 üléssel rengeteg csomag belefér. Most kint egy új 1,9 PD TDI 115LE Sharant kaptam cégesnek, asszem ha hazamegyünk, bevásárolok egy olyant.

Előzmény: zsombi (207)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2003.11.23 0 0 211
Nem, egy ismerősömnek volt, ő mondta, de egyébként asszem a ttalcar-on is valami hasonló adatot olvastam.

Üdv

DÚV

Előzmény: zsombi (210)
zsombi Creative Commons License 2003.11.22 0 0 210
AZért a busz az busz. Nem tudnám megszokni, hogy kanyarodásnál az ülésem alatt fordul a kerék. Meg egyelőre nem is kell ennyi személynek.

Itt van az ideális választottam (mínusz az ár).Bár ha mondjuk a 80%-át kiköhögöm talán érdemes hitelt felvenni rá. Ez a dízel mennyit fogyaszt?

http://www.maksiauto.hu/autoink.php?sorszam=2685355&submit=reszletes

Amit írsz, hogy városban 12 litert iszik az 1.6-os benzines az nekem kicsit soknak tűnik. Saját tapasztalat?

KIZSBusz Creative Commons License 2003.11.22 0 0 209
Ha valaki hosszú távon akar 7 személlyel (és csomagokkal) kényelmesen és biztonságosan utazni, akkor szerintem nagyon érdemes elgondolkodnia egy Transporter-en (Caravelle esetleg MultiVan változaton). Ezek nagyok, kényelmesek, biztonságosak minden a személyautókban megszokott kényelmi és biztonsági cucc bennük van. És nem "teherautós" a vezetésük. (Sőt szerintem sokkal kezelhetőbbek, mint a "kis" autók.)
Persze nem kell csak VW-ben gondolkodni pl. a Vito-nak is biztos van hasonló kivitelű változata.
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2003.11.22 0 0 208
Szia zsombi

2,8-ért már van Opel Zafira, sőt talán lejjebb is, és abból már alkudni is lehet.

A Multipla nem rossz, csak a benzines 12-t fogyaszt városban, a dízel meg 1 millióval többe kerül

Szia

DÚV

Előzmény: zsombi (207)
zsombi Creative Commons License 2003.11.21 0 0 207
Marcsello eladtad?

Egyébként végigolvastam a topicot és úgy találtam, hogy 3., 4. gyerek jövetele miatt beparázott apukák gyülekezetébe csöppentem. Amilyen én is vagyok. Van még kb. egy fél évem, hogy megtaláljam az igazit (autót). A Multipla és a jóval kisebb Megan Senic között ingadozom. Gyerek ugyan még csak 3 de csomag egy kazal. A Multpla dizelben lenne az igazi csak hát a pénz, meg a tapasztalat, na az nem sok. Kettőfél környékén mi a rentábilis megoldás?

Előzmény: marcsello (206)
marcsello Creative Commons License 2003.03.12 0 0 206
kisEmber és mindenki más,

ha érdekel benneteket, úgy néz ki hogy külföldi kiküldetés miatt eladó lesz egy 7 személyes:
Seat Alhambra 1,9 TDi
Évjárat: 97/10
Vizsga érvényes: 2005/03
Futott km: 182,000 (szervízkönyv 106ezerig)
Szín: fehér, kék belsővel
7 üléses (ebből 2 vadonatúj), klímás, külön hátsótér fűtés/hűtés, ezen kívül alapfelszereltség (manuális ablak és tükör, magasságállítós kormány és ülés). Van benne egy komolyabb hifi, frissen lett szervízelve (vezérműszíj+ékszíj+olajcsere+szűrők cseréje) és adok hozzá a mostani 4 Bridgestone téli gumin kívül 4 db négyévszakos Vredestein gumit is, acélfelnin, gyári dísztárcsával.
Sérült az oldalán volt (meghúzás az ajtón és a sárvédőn) itthon javíttattam, de megvan a fénykép az előtte lévő állapotról.
Irányára: 2,9 MFt
Ha valakit érdekel, keressen engem, képet tudok küldeni róla.

Üdv,

marcsello
06-20-9302303 vagy mkrenner@pgsm.hu

Előzmény: kisEmber (204)
marcsello Creative Commons License 2003.02.18 0 0 205
az egyedüli amit tudok, hogy a váltójuk nem túl fényes, olyan igazi opeles, kicsit pontatlan, kicsit akadozós.
meg a törésteszten nem alakítottak valami fergetegeset.
általános megbízhatósággal nem hiszem hogy gond lenne, de talán az ADAC vagy az AutoBild lapján lehet találni erről teszteket. megpróbálok előásni valamit, annak idején én is nézegettem ilyeneket.
Előzmény: kisEmber (204)
kisEmber Creative Commons License 2003.02.18 0 0 204
Hi!
Az az ezüst érdekelne, csak az a bajom, hogy nem nagyon ismerem ezeket a típusokat (mondjuk utcán láttam már ilyet :-)) és nem nagyon tudom hogy milyen lehet pl a megbízhatóságuk, menetteljesítményük. Nekem főleg a megbízhatóság lenne a fontos. Bocs, ha túl hülyéket kérdezek.
kisEmber
Előzmény: marcsello (203)
marcsello Creative Commons License 2003.02.18 0 0 203
Szia kisEmber,

Opel Sintra 2,2 DTi 7 személyes, 7 üléses, klímás mindegyik:
- fehér, 147ekm, 8400 EUR
- ezüstmetál, 112ekm, 8900 EUR
- zöldmetál, fullos, 9500 EUR

nagyjából ezek vannak most, még volt egy Citroen Evasion, de abban csak 5 ülés volt, 2000es évjárat, 135ekm, 1,9 TD, digit klíma, ezüst metál 9500 EUR.
Szerintem a héten lesznek nálam fotók is róluk, illetve a citroenről vannak már most is, ha gondolod átküldöm szívesen.

marcsello

Előzmény: kisEmber (202)
kisEmber Creative Commons License 2003.02.18 0 0 202
Szia marcsello!

ÉS azok az Opelekről lehetne tudni valami pontossabbat? (km, stb)

Előzmény: marcsello (200)
marcsello Creative Commons License 2003.02.17 0 0 201
itt is van egy nagyon szép, és 98as, ha jól látom csak apróbb sérülésekkel.
Előzmény: kisEmber (199)
marcsello Creative Commons License 2003.02.17 0 0 200
kisEmber,

pl itt van egy ami pont olyan mint az enyém, csak zöldben, meg egy kicsit drágább.
Egyébként lehet hogy eladó lesz a kicsikém, ha valakit érdekel.
Van egy holland helyem, ahol egy magyar srác van és nagyon jó áron van most 99-2000-es Opel Sintra 2,2 DTI 3 db.

egyébként a mobile.de oldalon lehet nézelődni

Előzmény: kisEmber (199)
kisEmber Creative Commons License 2003.02.14 0 0 199
Én is ilyet keresnék, Te hol találtál ilyet és hány km-el?
Előzmény: marcsello (197)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2003.02.14 0 0 198
marcsello!

Kössz!!!!

Megfontolom, már találtam is valakit, aki behozatallal foglalkozik és nem kér egetverő árat.

Üdv

DÚV

Előzmény: marcsello (197)
marcsello Creative Commons License 2003.02.14 0 0 197
Szerintem 2,5ért nem fogsz tudni kintről hozni egyet, ez nagyjából 7000 euro körül kellene találnod egyet, most a sérülésmentesek olyan 8 körül mozognak.
De ha muszáj 7 személyes, miért nem vadászol le egy sharan-casládba tartozót?
Én novemberben vettem kint egy 97es alhambra 1,9 TDI-t, és mindennel együtt megállt a te általad megjelölt összegből. Kis sérülése volt (oldala húzva), de még a javítással is belefért ennyibe.
Most kapok rá rendszámot.
Előzmény: DoktorÚrVazze (196)
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2003.02.14 0 0 196
Sziasztok!

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy mondjuk Németországból, vagy Svájcból, esetleg Ausztriából mit jelente anyagilag egy használt Zafirát áthozni?

Itthon 3 millió felett vannak az árak, inkább a 4 milliót közelíti. nekem meg max 2,5 millióm lenne erre a dologra.

Előre is köszönöm!

Üdv

DÚV

acsember Creative Commons License 2003.01.15 0 0 195
Vizsgán ülés előrenéz, ha nagyon akadékos vizsgáztatóba botlasz.

Rendőr legyen a talpán, aki így ismeri a jogszabályokat. Őt csak a vizsga érvényessége érdekli

üdv

Előzmény: Riff-Raff (194)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.01.09 0 0 194
Meg lehet tudni, hogy mikor volt üzembe helyezve ez a kocsi?
Azért kérdezem, mert én nem olyan régen tudakozódtam afelől, hogy teherkocsinak minősített UAZ 452-t miképpen tudnék 8 személyes személykocsivá minősíteni, és a szegedi KF-en kerek-perec kijelentették, hogy sehogy. Ennek pedig egyik oka az volt, hogy az UAZ 452-ben eredetileg (legalábbis az egyik változatban, ahogy én akartam) a középső üléssor hátrafelé néz, és azt nem lehet. Így nem üzembe helyezni lehet (ha jól emlékszem, 1991 óta).
Szóval a tied hogy ment?
Előzmény: acsember (193)
acsember Creative Commons License 2003.01.09 0 0 193
Íme az én megoldásom:

Toyota Hiace, személyautó
9 ülés (befér a szomszéd gyerek, nagymama stb.)
Cucc mennyiség nem probléma.

Középső sor hátra néz, gyerek bírja, 4 gyerek anyja egyszerre kezeli őket az úton (etetés itatás). Adott a játék és persze a rugdosás lehetősége.

ütközési zóna helyett 2 tonna (mekkora az üzközési zónája egy kamionnak?
3 pontos bizt. őv beszerelve

fűtés hátravezetve
10 l fogyasztás városban télen
megbízhatóság csúcs, üzemeltetés olcsó

Ahol kompromisszomot kell kötni: sebesség, gyorsulás, rugózás (homokzsák segít), egyéb komfort.

Megkötöttük.
Nem eladó.

Üdv

TasakZso Creative Commons License 2002.12.22 0 0 192
Hi,

kb 1Mft és havi 40 e Ft mellett 4 évre (kb 2.6Mft)
milyen hasznalt 6-7 szemelyest lehet venni amivel havi kb 700 km mehet a csalad, terv szerint 4 évre. illetve (Bp)Kelet-Pest területén tudtok e ajánlani kereskedést amit érdemes megnézni.

bender Creative Commons License 2002.10.21 0 0 191
Doktor úr!
- ha véletlenül érdekelne -
van egy Space Wagon eladó. '84-es de 400e -ről indul lefele...
tg
DoktorÚrVazze Creative Commons License 2002.10.01 0 0 190
MÁZLISTA!!!!!! Irigyellek!!!!!

Üdv

D.Ú.V.

Előzmény: bender (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!