Keresés

Részletes keresés

golbat Creative Commons License 2002.10.11 0 0 723
Hat, a jofajta magyar KG&KG teljesen lagyolom :) jo kis csikot huz a papirra. Pamutkesztyuben szoktam betolteni, alaposan megfeketedik egy 100-as sorozat utan... ;)
Egyebkent a kinai elvtarsak mar kitalaltak a muanyaggolyos (6 mm) soft-airgun megoldast. (Bar muanyag diabolo-t meg nem lattam, de ki tudja mit hoz a jovo... ;))))) Nyugaton eleg jol fejlodo hobbi a paintball mellett.

(Epp tegnap "tuningoltam" meg a 900 Ft-os Colt1911 utanzatomat :) egy rezcsovel az eredeti muanyag helyett. A csovet gyarilag kuposra keszitik-a csere maris jotekony hatassal volt a "szoraskepre", igy mar 4 m-rol el lehet vele talalni egy sorosdobozt... ;))))))))))))))

Golbat.

Előzmény: little747 (721)
springer440 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 722
aha, akkor még csatlakozás előtt lecserélem a jó öreg HUNTERt egy klassz dugóspuskára :)
Előzmény: little747 (721)
little747 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 721
Akkor úgy látszik csökkentik az ólom mennyiségét.
Meglássátok nemsokára környezetbarát, gyorsan lebomló műanyag skulókkal fogunk lődözni. :-)
Előzmény: golbat (718)
springer440 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 720
golbat, te voltál a gyorsabb :))
Előzmény: golbat (718)
springer440 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 719
Dear Zaku!

PRO, vagy nem PRO:
a match pro nélkül szerintem egy elég jó minőségű lövedék, nem igen szokott sorjás lenni, és a mérete is szimpatikusan egyforma, stb. az anyaga valami cinkféle ötvözet lehet, elég kemény, és szép fényes.
a pro match nem olyan szép egyforma, van, amelyik szorul egy kicsit a csőben, némelyiken randa öntési sorja van, és puhább. formában is van különbség, a match karcsúbb, és bordás a szoknyája. a verebek azt csiripelik, hogy le fognak állni a match gyártásával, ezért próbálkozom a pro-val. meg más okokból is :) azért a régi öreg pro nélküliben jobban bízom!

az a 22052 az valami távcsőcsúszkálásmegakadályozóizé akar lenni. szerintem ha az fogja meg a szereléket, akkor az már régen rossz :))

elsütőszerkezet tuning:
nem igen volt még szívem dobálni a HUNTERT, eddig még nem sült el magától. gyermekvédelmi szempontból fontos tanácsok: be kell tartani a lövészet alapvető szabályait, és a gyerkőcöknek is megtanítani, hogy egy bármilyen fegyver kezelése hogyan műxik.
SOHA nem teszünk le töltött fegyvert
SOHA nem tartjuk a fegyvert ember, állat, stb felé még töltetlen állapotban sem
SOHA nem huzingáljuk az elsütőbillentyűt, csak ha már céloztunk, stb.

nem akartam észt osztani, csak egy olyan generációnak, akit az ostobaságra nevelnek gyerekkora óta fegyver ügyben (az én, és gyerkőceim generációja), és demagóg marhaságokkal tömik a fejüket, nem lehet elégszer elmagyarázni bizonyos dolgokat.

csé: springer

Előzmény: Zaku (716)
golbat Creative Commons License 2002.10.11 0 0 718
@little747:

Az anyag a kulonbseg a Match es a Pro Match diabolo kozott. A Pro Match kivulrol olom(otvozet), belulrol a lapos fejreszben egy "merevitogyuru" van cinkbol.
Anyaga miatt konnyebben deformalodik (becsapodaskor es neha betolteskor is), nincs barazda a szoknyan.
(Szvsz a KG&KG diabolo jobb a Pro Match-nal, marcsak arban is.)
Golbat.

Előzmény: little747 (714)
gvass1 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 717
hi,
nem arthat az ilyen extra olaj a tomiteseknek/mech. alkatreszeknek, de alapbol a fegyverbe valo CO2-patronokban is van olaj.

A csotisztito (pl. RWS) pellettek allitolag igen hatekonyak, es 100 db nagyon sokaig eleg. Mas kerdes, hogy itthon uygsem lehet kapni ilyesmit.

Előzmény: Zaku (715)
Zaku Creative Commons License 2002.10.11 0 0 716
Springer kartács !

Két kérdésem lenne.
1. Kb. egy hónapja írtad a Gamo elsütöszerkezetének tuningleírását. (müanyag gyürü, stb) Azóta milyen tapasztalataid vannak a dologgal kapcsolatban. Gondolok itt föleg a véletlen elsülésre. Biztonságos maradt a pusku ? (Gyerekeim is használják, igaz csak felügyelettel)Ha bevált, én is megbuherálom.
2. A Hunter-nél mi célt szolgál a 22052 jelü szerkezet ? Valami egyéb célzóeszköz tartója, vagy a távcsövet támasztja ? (Bár ehhez szvsz túl bonyi)

Üdv Gábor

Zaku Creative Commons License 2002.10.11 0 0 715
Sziasztok !

Tegnap neten bóklásztam. Valamelyik CO2-es mindenfélét árusító "boltban" láttam, hogy olyan 12 g-osnak látszó patront ajánlanak (ha jól emlékszem 500 lövésenként használni) amibe 10 g CO2 gáz és 0.5 g speciális olaj van töltve. Szerintük nagyon jót tesz a szelep alkatrészeinek.(Keni meg tisztítcsa) Kb 4x annyiba kerül mint a rendes patron. Ugyanitt "gyorstisztító lövedék", 100 db-os kiszerelésben, már nem emlékszem a pontos árra, de rohadt sok. Van ezeknek értelme, vagy egy egyszerü marketing fogás ? Szvsz a csötisztító klt is jó. Azt viszont nem tudtam, hogy a CO2 szelepet belül kenni kell.
Vélemény ?

Üdv Gábor

little747 Creative Commons License 2002.10.11 0 0 714
Tényleg. Mi a különbség a pro match meg a "régi" között? Még nem nem láttam prósat.
Nem olyan régen bemondták a rádióban, hogy (talán) 2006-ra az EU-ban le (ki) kell váltani az ólomsörétet. Lehet, hogy minket is érinteni fog a dolog?
Előzmény: springer440 (712)
springer440 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 713
Dwo!

lehet, hogy megvan a hiba! vagy lövedék, vagy lövő. persze ez csak tipp egyelőre. holnap újabb próba.

csé: springer

Előzmény: Dworkyll (710)
springer440 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 712
háhááá!

a koboldok!!! hát persze! ez lehet a hiba :)))
kapnak a pofájukra, ha hazamegyek :))

nem tudom, lehet-e hiba, de most lőttem GAMO MATCH-el, és 20m-ről sikerült jókat lőnöm. átálltam PRO MATCH-re, azzal már pocsék volt még a lőkép is, nemhogy az eredmény!

namost: vagy a PRO MATCH nem kedvence a puskubak, vagy én fáradtam el a végére. holnap fordított sorrendben fogom lőni a két fajta lövedéket. előbb PRO, aztán MATCH. hátha kiderül valami.

csé: springer

Előzmény: little747 (711)
little747 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 711
Akkor nincs más hátra, meg kell fegyelmezni a koboldjaidat. :-)
Előzmény: springer440 (709)
Dworkyll Creative Commons License 2002.10.10 0 0 710
Mr Secretary,

én is értetlenül állok az eset előtt, nem a távcsőnél fogva akasztod föl a csúzlit? :-))) Nekem egynek a szerelék a gyanús, a másik meg talán a dugattyú? Melegen jobban zár, hidegen meg elfújna mellette? Vagy pont fordítva, hidegben lövöd be és a fűtőtest mellett alszik. Nem tudom.

Előzmény: springer440 (709)
springer440 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 709
little!

na ja, pont ez benne az extra, hogy ha be van állítva, 25m-ről egybefüggö halmazt lehet vele lőni. elteszem, másnap előveszem, és csodák csodája, vagy jóval fölé, vagy jóval mellé lődözök.

ki érti ezt?

springer

Előzmény: little747 (708)
little747 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 708
Ha jól értettem, amikor belövöd, akkor pontos, elteszed és amikor legközelebb előveszed, akkor már nem pontos? Vagyis nem lövés közben állítódik el?
Előzmény: springer440 (707)
springer440 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 707
Mr President!

valami ilyenekre gondoltam én is. próbálom is kiszűrni a fránya faktorokat.

kössz: springer

Előzmény: Dworkyll (703)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 706
gvass1

Köszönöm az infot !

Frank

gvass1 Creative Commons License 2002.10.10 0 0 705
hi,
igen, gagyi muanyag-spiater fegyverek a Crosmanok ugy altalaban.

Asszem ez esetben egy Crosman M2200 Magnum darabrol lesz szo, ami egy pneumatikus (eloaggyal tobbszor pumpalando), egylovetu darab - ennek jo(?) tulajdonsaga, hogy boven 7,5 J felett van a torkolati energiaja, igy forgalmazasat mar jo regen betiltottak.

Alapvetoen ezeknel a kis szilardsagu alkatreszek torese es a tomitesek meghalasa jelenti a gondot.

Előzmény: Törölt nick (704)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.10 0 0 704
Sziasztok!

Tudtok valami infot a következő puskáról?
Crosman Magnum USA 5,5mm-es pumpás.
28500HUF-ért kínálják /egy éves/.Crosman légpisztolyt már láttam ,de nem igazán tetszett. Lehet, hogy a puska is gagyi?

Üdv : Frank

Dworkyll Creative Commons License 2002.10.09 0 0 703
Spring,

ölég nehezen látom át a problémádat. Tegyük fel, hogy maga a tubus, a táv-cső, zárt és frankó. Ellenőrzése: Megfogod kopaszon, szerelék és puska nélkül, és megrázogatod. Szigorúan tilos bármi zörgést, csörgést vagy zajt hallanod. Ha hallasz, valszeg az lesz a galiba.

Te maradjunk annál, hogy a cső okés, legtöbbször az szokott lenni.

A következő pont a szerelék. Amilyen hibákat láttam: a rugás lerugdosta, szép lassan a puskáról a távcsövet. Vagy a szerelék fölfekszik a puska "gerincére" és ezért nem áll fixen a horonyban, hanem el tud mozdulni, sőt csavarodni is. De biztos lehetnek még más gubancok is, a szerelék lehet problémás hely.

Következő pont a puska maga. Homokzsák, satu, és távcsővel vagy távcső nélkül mindig egyformán kell szórnia. Ugyanez igaz a lövedékre.

Aztán jön a lövő. Nem húzod-rántod-rontod el a dolgot? Van szemüveged? (Nekem van és néha furán áll a fejemen :-))Mindig ugyanonnan nézel (üveggel vagy anélkül) a távcsőbe?

S végül a lövés. Szél, napállás, fű növése, páratartalom stb :-).

A tudományos módszer szerint szépen egyenként cseréled a faktorokat, és amikor elmúlt a hiba, megfogtad a faktort. Pl. más skuló, más szerelék, más távcső, kölcsönpuska stb.

Kb ennyit tudok most.

Dwo

Előzmény: springer440 (700)
FrankieSay Creative Commons License 2002.10.09 0 0 702
Azért annyira nem korrekt dolog a FMJ orrának farigcsálása. 39M 7.62*54R ből szerettek "vadászlőszert" csinálni a Dragunovba. Csakhogy annak az elején van szabadon az ólom ennek meg a végén. A farigcsáltnak meg az elején is meg a végén is...
Előzmény: Sgt. Elias (694)
Zaku Creative Commons License 2002.10.09 0 0 701
Sziasztok !

Springer és Dwo kartács, köszönöm a választ, az információkat átadom a (leendö) kollégának.

Üdv Gábor

Előzmény: springer440 (699)
springer440 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 700
Dwo!

mint optikában járatos embernek, nincsen valami okos tipped a távcsövemre? már a hajam hullik tőle.

csé: springer

Előzmény: Dworkyll (698)
springer440 Creative Commons License 2002.10.09 0 0 699
Zaku!

mint hunter tulaj, a következőket tudnám mondani:

HUNTER
1, szerintem az egyik legszebb alakú pusku a piacon, a farészek megmunkálása szebb, mint CF-20
2, egyszerű, mint faék
3, könnyen, gyorsan kezelhető, akár sötétben is
4, megtört csővel kis helyen el tudsz vele fordulni
5, kicsit hátul van a súlypontja, elég könnyű, szeret nagyot ugrani (el gamo nem rugót gyengít, ugye)
6, Dwo :)

CF-20
1, merev cső
2, töltéskor kicsit jobban oda kell figyelni
3, több alkatrész
4, alsókar miatt előrébb van a súlypont, nyugodtabb viselkedés elsütéskor
5, a haveroknak nem lehet eldicsekedni, hogy milyen bika puskád lehetne ez, ha ugye nem lennének a 7,5 J -os megkötések.

én is elfogult vagyok, sok-sok szép élmény, stb.

csé: springer

Előzmény: Zaku (696)
Dworkyll Creative Commons License 2002.10.09 0 0 698
Zaku kartács,

objektívnek ugyan nem mondanám magam ebben a kérdésben, de szerintem az alsókarnál csak egy jobb mondás van: az OLDALKAR :-))) IZS és Walther rulez :-)).

Ettől eltekintve én is leginkább jókat hallottam a Hunterről, ha érted mire gondolok ;-)

Dwo

Előzmény: Zaku (696)
Zaku Creative Commons License 2002.10.08 0 0 697
Gvass Guru, Gun-ok Ura !

Egy darabig nem voltam net közelben, csak most tekertem vissza a válaszodig. Bocs, hogy eddig nem reagáltam. (Természetesen köszönöm.) CP99-böl eddig csak föleg Gamo Match ill. néhány Magnumot lödöztem. Az azért érdekes, hogy a Match eddig minden skulója egyformán ment a tárba (kb 300 db), a Magnum (kb. 60 db) közül 10 - 15 egyszerüen átesett a táron, vagy éppen megállt, de kilógott elöl a hegye.

Üdv Gábor

Előzmény: gvass1 (687)
Zaku Creative Commons License 2002.10.08 0 0 696
Sziasztok !

Végre valami mozdult. Kérdésem lenne.
Egy haverom megkeresett pusek vásárlás témakörben.
Mi a véleményem, hogy Hunter 440 vagy CF-20. Az árkülönbség (neki) elhanyagolható. Nekem CF-20 van, így csak erröl van - mellesleg igen jó - véleményem. A Huntert (sajnos) csak képen láttam eddig. Több, a fórumra belátogató kartácsnak van valamelyik a kettö közül. Ha lenne olyan is a tisztelt csapatban, akinek mindkét puskával kapcsolatban személyes tapasztalata van, ossza meg velem (velünk) a véleményét Hunter vs. CF-20 ügyben. Amennyire médiákból lehet, a Hunterröl is tudok pár dolgot. Biztos, hogy van elöny hátrány mindkét típus esetében. Objektív véleményt szeretnék a sráccal közölni. Dönteni persze neki kell. (Szvsz egyikkel sem járna rosszul). Én nem is oly régen pusztán szubjektív szempontok miatt döntöttem a CF-20 mellett. (alsó kar, esztétika - tetszett a duplának látszó csö és az egész megjelenés-, meg a fórumos kartácsok - ebben a kategóriában - jó véleménye)

Üdv Gábor

(Még mindig nincs Walther Lever Action !!! :( )

springer440 Creative Commons License 2002.10.08 0 0 695
:))
én ezt pontosan tudom, csak akitől a cikket idéztem (nemtom kicsoda, index production) az nincs nagyon tisztában az ilyen dolgokkal :)
további sok hasonló írást szeretnék olvasni tőle :)

csé:springer

Előzmény: Sgt. Elias (694)
Sgt. Elias Creative Commons License 2002.10.08 0 0 694
>olyan golyóval, amit a vadászok és a katonák használnak, és szétszakad becsapódáskor,

A katonák legálisan aligha, a nemzetközi humanitárius jog tiltja az ilyen lőszereket, csak FMJ-t enged. Persze a harctéren sokszor "dumdumosították" a normál lőszert (valamelyik Kaliberben volt erről egy cikk), de ha ilyen lőszerrel esett valaki hadifogságba, nem sok jóra számíthatott. Amúgy meg egy mesterlövész nem valószínű, hogy farigcsálással akarja lerontani a lövedék ballisztikai jellemzőit. A vadászoknál más a helyzet, a vadat nem védi a nemzetközi jog. :-)

Előzmény: springer440 (690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!