Azt gondolom, hogy ha kordinált a mozgásod, nincs testtartási problémád, akkor nagy baj nem lehet. Ha vannak ilyen problémáid, jobb ha azokra megoldást találsz, mert a helytelen testhasználat határozottan koptatja az ízületeket.
Sziasztok! Az én problémám nem tudom hogy hova kéne írni az ortopédián belül, de talán ide. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy lépcsőzéskor (de csak felfele)minden lépésnél roppan egyet a bokám. Futásnál meg pár lépésig jó aztán olyan mintha beakadna, alig mozog a lábfejem, roppan egy nagyot és utánna kattog tovább... Engem nem zavar mert nem fáj, de ez esetleg járhat valamivel ami majd csak később jön elő? Vagy ez már jele valaminek?? Segítsetek pls!! Amúgy néha szoktam kalcium pezsgőtablettát inni de nem sokat segít... Köszönettel: Timi
Az olyan esetekben, ahol az orvosok csak negatív eredményekkel tudnak előállni és nem tudnak szervi problémát felmutatni, legtöbbször az illető saját magának idézi elő a problémát rossz testhasználatával. A test is csak olyan, mint bármelyik használati eszköz, ha nem rendeltetés szerűen használjuk, elromlik. A láb fájdalma nem feltétlen a láb rossz használatát jelenti, mivel a szervezet egységként működik, a probléma kiváltó oka lehet bárhol máshol is. Ha javasolhatom, keressetek fel egy Alexander Technika tanárt! Ő majd segít.
Nekem győr környékén kellene gyorsan lúdtalbetét készítenem, rövidhatáridőn belül. Leginkább magán , de ha gyorsan megoldható , akkor lehet állami is .
Nem fájnak a lábaim, de mindkét lábfejem fel van duzzadva, még reggelre sem apad le, és a járásom ezáltal bizonytalánná vált. Ha tud valaki hasonlóról és annak esetleges kezelésséről hálasan meg köszönném.
Van egy "kis" probléma a családunkban: keresztanyám több mint egy éve bajlódik a bal lábával, és mára nagyon elfajult a dolog. Eleinte csak nehezebben használta a bal lábát, fájogatott neki, próbálta inkább a jobbat terhelni. Mára iszonyatos fájdalmai vannak, és szinte alig tudja használni a bal lábát. Teljesen görcsös az egész lába, a lábfeje szinte mintha "ökölben" lenne, menni már csak botokkal tud, és nagyon fáj szegénynek. Ez szerintem az ő korában elég tragikus elváltozás, még csak 50 éves! Rengeteg orvosnál járt már, de eddig senki sem tudott semmi bíztatót mondani...de ai ennél is rosszabb, hogy nem tudják mi ez! Minden lelete negatív! Általában a gerincére gyanakodnak, de senki nem tudott még sem pontos diagnózist felállítani, sem megfelelő kezelést ajánlani. Most éppen egy természetgyógyászhoz jár az Ormos Intézetbe.
Arra szeretnélek kérni Benneteket, hogy ha bárkinek van/volt hasonló tapasztalata, tudna ajánlani valami hatékony terápiát, kezelést, vagy lenne valami életmentő ötlete, az jelentkezzen!
Üdv! Ha valakinek van tapasztalata olyan sérülésben, hogy egy rossz lépés és a talp általános fáradsága következtében megreped a talpszalag. Van ugyanis a talpban egy szalag, hosszában. Ez durrant be nekem tegnap. A dokit a traumatológián sikerült is meglepnem vele. Még nem találkozott ilyennel, de állítólag a II. vh. alatti nagy menetelésekkor előfordult ilyesmi. Pontosabban nekem remélhetőleg csak megrepedt és bevérzett, és most akkora pukli (szaxerűen hematoma) nő a talpamon, mint a Gellért-hegy. Jól tettem, h nem kértem gipszet? Kell a francnak, csak lelohad, nem? Jég, fásli, kemény talpú cipő és pihenés, ezeket kell csinálnom. Nem lesz komolyabb baj?
hali, lábujj törés vagy repedés esetén mi a teendő? ...azt hallottam, h az kórházban is csak azt mondanák rá, hogy pihentessem...nem vagyok benne biztos, hogy eltört/elrepedt, de gyakorlatilag csak az az egy lábujjam fáj, de annyira, hogy nem tudok ráállni a lábamra. valami javallat? (nincs igazán orvos ismerősöm Pesten, ezért sem akarok vaktában kórházba indulni)
Sziasztok
Gyors és hathatós segítség kellene, hogyan sürgethetném meg a bal lábfejemben levő csonthártyagyulladást. Kb két hete történt egy hétvégi 32km futás után. Heti 80km-t futok tehát nem hinném hogy túlterheltem, hanem egy új cipőre váltottam, ami után érezni kezdtem a lábfejem...Május 26-án Bécsben maratont szeretnék futni. (Már beneveztem..) Tényleg SOS !!
Minden megoldás érdekel...
Köszi szépen. Kb. egy hónapja voltam fogorvosnál, és teljesen rendben találták a fogaimat.
Tényleg te esetleg nem tudsz olyan helyet, ahol csinálnak lézeres műtétet (seprűvénák)? Igaz ez csak esztétikai hiba, de eléggé zavar.
Köszi szépen. Kb. egy hónapja voltam fogorvosnál, és teljesen rendben találták a fogaimat.
Tényleg te esetleg nem tudsz olyan helyet, ahol csinálnak lézeres műtétet (seprűvénák). Igaz ez csak esztétikai hiba, de eléggé zavar.
Tudod, azért kérdeztem, hogy hol és hogyan, mert egy időben volt egy tőben letört fogam, melynek a gyökere bennmaradt. Ez olyan lábfájást produkált nekem hogy néha alig tudtam aludni tőle, aztán el is múlt miután a foggyökeret kiszedték.
A lábszáram fáj, a bokámtól egészen a térdemig. Hogy milyen érzés, mintha le akarna szakadni. Az elmúlt hónapokban az egyik lábamon, egy csomó seprűvéna is megjelent.
Sziasztok! Évek óta lábfájással küszködök. Eddig mindig voltak olyan időszakok amikor jobban, vagy csak kicsit fájt. Mostanában már nem csak este, hanem reggelenként is. Az orvosom szerint semmi nem indokolja ezt, és nem is végzek álló munkát. Kaptam rá krémet is: Lioton gél. Nem nagyon használ.