Keresés

Részletes keresés

wrí Creative Commons License 2002.05.02 0 0 93
Kevesebb, mint harom het mulva utazom oz-ba, elni. Eddig egyszer jartam kinn, harom honapra es sok minden mason kivul a kajat is 'erdekes'-nek talaltam.. van valakinek otlete arra, hogy hol lehet ott kapni libazsirt es savanyu kaposztat? :)
Attol tartok, hogy ha hosszabb ideig nem ehetek legalabb egy fel-szelet zsiros deszkat megtamadom az emuzsiros csuprot es azt fogom elfogyasztani a fagyasztott tartos kenyeremen.
Tehat.. otleteket kernek!
A bolt ha lehet akkor a Sydney, Parramatta, Blacktown, Emu plains vonalon legyen, az kozel fog esni.
Köszi.
myrtlewood Creative Commons License 2001.11.13 0 0 92
Hat, hogy oszinte legyek, nem tudom.
En nem sulin keresztul vagyok kinnt. Ami tippem van, hogy nezd meg az interneten egy-ket egyetem honlapjat (altalaban van lehetoseg kulfoldi tanuloknak) vagy ha csak nyelvet akarsz tanulni, akkor otthon nezz hirdeteseket. En pl legutoljara pesten a Kalvin teri aluljaroban lattam egyet, de az mar egy jo ideje volt.
Igen, ugy tudom, hogy a tanulovizumot lehet hosszabbitani, sot reszidos munkat is vallalhatsz vele.
Nem tudom, hogy kulker diplomaval tudsz-e kezdeni itt valamit.

Dr. Span: Nem nezem, kb amikor kijottem elso heten bekapcsoltam a tevet (akkori lakotarsam tvbuzi volt egy kicsit) vegigneztem egy heti kinalatot, majd elkoltoztem, es elso dolgom volt az antennat kihuzni a tevebol. Azota sincs benne, az utobbi fel evben 2x kapcsolatam be szep 11.en es a valasztasokkor ;-))

Előzmény: VAKOLAT_ (91)
VAKOLAT_ Creative Commons License 2001.11.13 0 0 91
kedves myrtlewood!
szerinted merre kerdezoskodjek a
sulinak utanna??
egyebkent ha esteleg kapnek tanulovizumot...
azt meg lehetne kinnt hosszabbitani?
egyebkent kulkert vegeztem
thanx
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.10 0 0 90
Ti szoktatok nezni itt a Weakest link-et? (leggyengebb lancszem) Neha olyan hulyesegeket csinalnak! A legjobban a keddi beszolas tetszet: "Melyik Atlanti Oceani tengerben van az Angol gyarmat Antigua?" Valasz Kaszpi tenger!!!!
ez nagyon tetszett de meg volt jo par ilyen!
Előzmény: myrtlewood (89)
myrtlewood Creative Commons License 2001.11.09 0 0 89
Komolyan mokas kezd lenni ez a dupla konyveles...
Na szoval az ido miert lenne ertelmetlen, ertelmes dolgokat tanultal nem? Ha mondjuk nem, akkor tenyleg elvesztegetted, de ausztraliahoz ennek meg nincs koze.

A munka nem elsosorban a vegzetsegeden mulik (neked) hanem a munkavallalsi engedelyeden. Utana mar nagyon nem lesz nehez. Mondjuk nem biztos, hogy rogton tuti munkat kapsz, de meg fogsz elni belole, otthoni korulmenyekhez viszonylag jol. Met vegeztel? Hol?

Ha idejosz suliba, akkor kapsz reszidos munkavallalasit es azzal mar fel is vesznek szinte barhova szoval eleg jo kiindulas. Hatranya, hogy eleg komoly indulotoke kell hozza.

Előzmény: VAKOLAT_ (88)
VAKOLAT_ Creative Commons License 2001.11.09 0 0 88
Egyebkent tenyleg ugy gondoljatok ha en ezzel a vegzettseggel semmit sem tudok kezdeni kinnt?
szoval ha kimennek akkor az eletembol erre szant evek rtelmetlenek lennenek?
elorol kellene kezdenem kinnt mindent??felveteli suli stb..?
vagy idovel azrt lehet igy is melot szervalni??
thnax
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.07 0 0 87
Udv

Szerintem jobban jarsz ha Europaban maradsz. Itt nem szamit nyelv tudas. Annyi szamit hogy vagy tudsz angolul vagy nem. Az iskola az "Europai" se szamit sokat. A munkahelyen marmint mint szellemi foglalkoztatasu a tapasztalt szamit es ebbol is az Ausztral, Amerikai, vagy Angol. A vilag tobbi reszet bele ertve nyugat Europat is a helyiek "fejlodo orszagoknak" tartjak. Persze felteve ha tudjak hogy letezike az adott orszag. Sok esetben es ezt egy Bankban kozepvezto kerdezte tolem "ugye Hollandia egy orszag?" Szoval elege elszigetelt a hely. Az Ausztral dollar 0.5 USD a fizetesek fele annak min az EU-ban vagy az USA ban osszegre es akkor meg osszd el kettovel.
Csak annyi jo gondold meg ha ide jossz. Sajnos ez van.

Udv

Előzmény: VAKOLAT_ (85)
myrtlewood Creative Commons License 2001.11.07 0 0 86
Hat mint kepesites eleg lenne, de a munkavallalashoz munkavallalasi engedely kell, azt meg csak eleg indolkolt esetben adnak. Mondjuk farmmunkat valoszinuleg talalnal, de ahhoz meg nem kellenek a papirok

Amugy a nemet szerintem szinte semmit nem szamit, es a spanyol is csak kevessel tobbet

Magyaran: ha szerzel mukavallalasi engedelyt, akkor talalsz mukat. Feketen nem, vagy csak nagyon szart (kemeny fizikai)

Mukavallalasi: Hat, azt nem tudom, hogy szerzel. Szerintem ha bemesz a kovetsegre es kersz, akkor kb az arcodbarohognek. Bocsi, de tenyleg igy van.

Ha van valami konkretabb otleted, akkor ird meg, akar maganban is

Előzmény: VAKOLAT_ (85)
VAKOLAT_ Creative Commons License 2001.11.07 0 0 85
sziasztok!
Egy olyan kerdesem lenne hogy szerintetek friss k.ker vegzettseggel (semmi gyakorlat) nemet angol es egy kis spanyol nyelvtudassal tudnek kinnt munkat szerezni?mert az az igazsag minel elobb valaszoljtok legyszi ha tudtok mert mar baromira lecelnek
Puli Barát Creative Commons License 2001.10.26 0 0 84
Hello mindenkinek.
Magyar nyelvű, nyílt levelezőlista Ausztráliáról!
Sok kinti magyar is tag, jo hangulat, jó fejek, sok hasznos info.
Feliratkozas:
australia-feliratkozas@primlista.hu
Mindenkit szeretettel varunk.
Aztán összehozunk egy ausztrál témás talit is majd. ;)
Ja, ugyanez van Uj-Zélanddal kapcsolatban is:
Annak a feliratkozo címe:
ujzeland-feliratkozas@primlista.hu
Sziasztok
Feri I Creative Commons License 2001.10.12 0 0 83
Csak a gyumolcsszedes majdnem biztos.
Meg Izraelbol is jonnek fiatalok.
Te is tudod,hogy milyen hiany van beloluk.
Teljetitmeny utan kapjak a fizetest.
A nehez munkahoz nem szokott emberek nem nagyon birjak a 35 c koruli melegben ezt a munkat.
FeriI
Előzmény: _pancho_ (82)
_pancho_ Creative Commons License 2001.10.12 0 0 82
En bar South Australiaban vagyok, de van egy-ket Queenslandi ismerosom helyiek is emg kulfoldiek, ha akarod utanakerdezgetek.
AMugy az USA helyzetet ismerem enis (marmint fekete munka szempontjabol, pl New Yorkban nem hiszem, hogy akar 1 munkavallalasival rendelkezo pincer is lenne) de szerintem itt valahogy nem fog mukodni, valahogy az egesz mentalitasuk ellen van. En asszem 1 helyet tudok a kornyeken, ahol foglalkoztatnak feketen, de az is eleg huzos, es nem fizetnek valami jol.
Viszont ha nem vagy valogatos, es nem ragaszkodsz a varosi lethez, akkor a farmokon szinte biztos kapsz fekete munkat (gyumolcsszedes, asas, allatok, ezt-azt epiteni, szollot szedni stb).
Előzmény: Ethan Hunt (81)
Ethan Hunt Creative Commons License 2001.10.11 0 0 81
Queensland-ben van valakinek ismeretsége? Olvasom itt, hogy nem nagyon lehet feketén dolgozni. Amerikán belül sem egységes a helyzet, mert pl. Floridában szinte mindenhol lehet, Pennsylvaniaban meg alig. Hátha Ausztráliában sem egységes az elutasítás. Engem a Queensland-i turista központok érdekelnének (Brisbane, Gold Coast, Whitsundays) munka szempontjából (éttermek, szállodák, bárok, ilyesmi).
_pancho_ Creative Commons License 2001.10.11 0 0 80
No worries mate ;-)))
Na en nem turista, hanem munkavallalo vizummal vagyok kint,e s most per pillanat itt is elek.
Viszont baratnom turista vizummal volt kinn nalam. Szoval amit tudok, bemesz a kovetsegre, azt hiszem 10.000 Ftert kapsz egy vizumigenylo lapot. nem art, ha van meghivoleveled (sot szinte muszaly), lehetoleg ausztral allampolgartol.
Utana nem is volt annyira bonyolult, mondjuk igyis tartott vagy 3 hetig, de siman megkapta, nem is kertek tole semmilyen igazolast. Viszont mar le volt foglalva a repjegye, szoval azt a papirt is vitte magaval
Ha kinn akarsz maradni akkor sokra nem mesz a turistaval, szinte lehetetlen fekete munkat talalni, legalabb egy reszidos munkavallalasi engedely nem art
Nem tudom, hogy hol jobb intezni, O kozvetlenul bement a konzulatusra, emg enis, szoval fogalmam sincs, hogy utazasi irodan keresztul konnyebb-e.
Na hirtelen ennyi, ha van meg kerdesed csak batran
Előzmény: szilvakék5 (79)
szilvakék5 Creative Commons License 2001.10.10 0 0 79
Hahó,
köszi a gyors választ. Egyenlőre csak turistát szeretnék, még nem jártam arra soha, de titkon azért megnézném a lehetőségeket (munka, ottani élet)is. Amit eddig hallottam az országról, az alapján úgy gondolom, hogy 1-2 évet szívesen eltöltenék ott...
Szóval azt mondod, a repjegy ára a számlán nagyjából elég?
Hogy jobb intézni? Utazási irodával vagy közvetlenül a követséggel?
Te egyébként kint élsz?
Sz.
Előzmény: _pancho_ (78)
_pancho_ Creative Commons License 2001.10.10 0 0 78
Szia, milyen vizumot keresel?
Sima turistat? Ha tudsz, probalj meg egy meghivolevelet szerezni, az eleg sokat szamit. Nem art, ha van allando munkahelyed, csaladod, kutyad macskad otthon - barmi ami meggyozi oket, hogy haza is mesz.
Amugy a turista vizum annyira nem veszes (ha azt akarsz csak) szerintem meg penzugyi igazolas sem kell.
A repjegy ara mondjuk nem art, es szerintem az is segit, ha mar van repjegyed, vagy legalabb foglalasod. Persze oda-vissza.
Ha van meg kerdesed irj.
Előzmény: szilvakék5 (76)
Puli Barát Creative Commons License 2001.10.09 0 0 77
Ó ezek tényleg lehangoló tények. :-(
Akkor marad Canada és esetleg USA?
szilvakék5 Creative Commons License 2001.10.09 0 0 76
Sziasztok,
a profi vízumosoktól kérdezném, hogy a kérelem benyújtásakor a pénzügyi fedezetet milyen módon kell igazolni? Bankszámlakivonat ilyesmi? És mennyi az elvárás? Repülőjegy ára + valamennyi?
Én februárban mennék 2-3 hétre szerintetek mikor érdemes elkezdeni a procedúrát?
Melyik a jobb: utazási irodán keresztül vagy ha én intézem?
Kíváncsi vagyok a véleményetekre,
Köszi,
Szilva
Liquid_FX Creative Commons License 2001.09.18 0 0 75
Én is úgy tervezem.. :-)
Előzmény: Feri I (74)
Feri I Creative Commons License 2001.09.18 0 0 74
Cottage Cheese a neve errefele.
Kissebb helyeken nem nagyon lathato,de szokott lenni.
Az ismerosodnek kellett volna inkabb tudni es nem nektek.
FI!
Ui.Majd legkozelebb megtalalod!-:))))

Előzmény: Liquid_FX (73)
Liquid_FX Creative Commons License 2001.09.18 0 0 73
A Coles-ban lehet kapni túrót? Sorry, akkor mi voltunk a nagyon hülyék, mert "curd" címszó alatt kerestük, és úgy nem nagyon találtunk. Láttunk valami "farm cheese" kódnév alatt futó terméket, ami első blikkre hasonlított a túróra, de azt is csak egy helyen, valamelyík Chatswood-i bevásárlóközpont delikát-boltjában. Akkor már csak érdeklődésképp: hogy hívják a normál (édes) tehéntúrót arrafelé? :-)
Előzmény: Feri I (68)
perge Creative Commons License 2001.09.17 0 0 72
Haaat ez eleg kijozanito volt..foleg, h kozben is valtozhatnak az elbiralasi szempontok.
Pedig a kozvelemenyben (ezekszerint tevesen), meg mindig az el, h Ausztraliaba konnyu kivandorolni....
Előzmény: Bertók Zoltán (71)
Bertók Zoltán Creative Commons License 2001.09.09 0 0 71
Ausztráliába igyekvők!

Aki csak úgy a főkapun szeretne bejutni, annak nagyon jól kell tudnia angolul. És abba is bele kell nyugodnia, hogy míg a sorára vár, közben magasabbra helyezhetik a lécet. Éppen ez történik most: a független kategóriában olyan sok a jelentkező, hogy már két év hosszúságura nyúlt a sor. Ilyenkor a kormány meg szokta emelni a ponthatárt.

A kiskapu jelenleg a diákvízum. Ez elég drága játék. Legalább fél évre előre ki kell fizetni az iskola tandíját. 3 ezer AUD-ból meguszható. Kell lenni egy kis megtakarított pénznek is a bankban: jelenleg 12 ezer AUD-nak fejenként. További feltételek is vannak, de azok már apróbetüsek.

Aki idejön diákvízummal, annak általában joga lesz heti 20 órát dolgoznia. Ez nagyon kemény dolog, mert ha nincs hazai pénzutánpótlása, akkor tényleg szüksége is lesz erre a munkára. Heti 300 AUD-t kell összekaparnia ahhoz, hogy egyáltalán víz fölött maradjon. 100 AUD a lakbér, társbérletben más diákokkal, heti 150 felett van az iskola tandíja és heti 50 marad minden egyébre. Nem könnyű ám heti 20 órában valami vacak segédmunkával 300-at tisztán megkeresni. Ugyanakkor az iskolába is rendszeresen járni kell, mert a hiányzóknak elveszik a vízumját.

Az a szerencsés diák, aki képes a szakmájában elhelyezkedni, az találhat magának olyan munkaadót, amelyik szponzorálja majd a 457-es alosztályú vízumra. Ez ideiglenes lakosi engedély, teljes munkaidős munkavállalással, de csak a szponzoráló cégnél. Meg lehet csinálni, nem lehetetlen, de jó kemény dolog. Ez az a pont, ahol én is be szoktam kapcsolódni az ügybe, mert saját erővel és hozzáértéssel ez nem szokott menni. Az a jó, hogy nem kell elhagynod Ausztráliát. Minden helyben játszódik le és közben tudsz dolgozni is.

Akinek van 457-ese, az már szerencsésnek mondhatja magát, mert abból könnyen lehet ENS-re pályázni, ami hasonló dolog, de alaposabb és szigorúbb. Ausztráliában játszódik le az egész pályázati procedúra. Várakozás közben érvényben marad az előző vízum.

Az ENS-sel állandó lakosi vízum jár. Ettől jobb már nem is kell.

Bertók Zoltán
bevándorlási ügynök 78607
Sydney

Előzmény: Az igazi Trebisch (69)
VEZETO Creative Commons License 2001.09.05 0 0 70
Szia!
Nagyon megy,de muszaj az angol is.
FI!
Előzmény: Az igazi Trebisch (69)
Az igazi Trebisch Creative Commons License 2001.09.02 0 0 69
Sziasztok!

En is a torvenyes utat valasztanam, foleg latva az afgan menekultekkel kapcsolatos ausztral eljarast, amit valalhol meg is tudok erteni.
Feri irta, hogy jo szakma kell. En programozassal, es rendszermenedzsmentel foglalkozom Unix/Java dolgokkal.
Kinti holgyek/uraktol kerdeznem, hogy szerintetek ez belefer-e egy olyan jo szakmaba, amellyel erdemes lehet egyaltalan belevagni?
Tehat megy-e az informatika odakint?

Feri I Creative Commons License 2001.09.02 0 0 68
A hagyomanyos magyar boltokban lehet,hogy nincsen tehenturo,de a Coles-ban vagy akarmelyik nagyobb helyen aruljak.
Van egyaltalan magyar uzlet ahol magyaros dolgokat arulnak?
Hentesekrol, cukraszokrol es etteremrol tudok,de magyar boltot meg nem lattam.
FI!
Ui.En kulonben is a kakaosat szeretem.-:))))
Előzmény: Liquid_FX (67)
Liquid_FX Creative Commons License 2001.09.01 0 0 67
Az utcán magyar beszédet mi is elsősorban hasonszőrű túristáktól vártunk (értelemszerű, hogy egy kinti magyar a legritkább esetben beszél az utcán magyarul). A rokonok megpróbáltak nekünk megkereseni egy magyar élelmiszerboltot is (mivel "hagyományos" magyar palcsintát akartunk csinálni nekik, és tehéntúrót nem nagyon ártultak a coles-ban :-)), de nem találták (gyaníthatóan ők is régen jártak arra, és már nem tudták merre is volt).
Előzmény: Feri I (66)
Feri I Creative Commons License 2001.09.01 0 0 66
Pedig eleg sok magyar el Sydeyben.
Osszesen kb.40 000 magyar el Australiaban es a legtobb Sydneyben.
Utanna jon Melbourne es a tobbi nagyvaros.
Ott 6000 korul van a magyarok szama.
Magyar beszed meg azert keves,mert ha nem ketto magyar megy egyutt akkor kenytelen az olasz,gorog,aussi,stb ismerosevel angolul beszelni.
A gyerekek sem beszelnek magyarul az utcan,mert a barataik nem magyarok.
Azert meglepodnetek,hogy esetleg hany magyar hallotta azt,hogy Ti magyarul beszeltetek az utcakon.
FI!
Liquid_FX Creative Commons License 2001.08.31 0 0 65
Szerintem a bácsi is ugy 20 éve lakhatott arrafelé, gondolom azóta erősen megváltozott a populáció. (Ő az Oxfordnak azon a részén élt, melynek közelében most egy marhanagy football-stadion, meg a Fox Studios van, ott állítag több magyar család is lakott akkoriban.) Ahol most laknak (Mt Collah, Hornsby közelében)ott egyáltalán nem jellemző a magyar lakosság. Tényleg: nincs Sydney-ben valamiféle magyar klub, vagy egyesület?
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.31 0 0 64
Sziasztok!

Hat nem semmi a George streeten a Sargak ahogy tancolnak azokon a gepeken. Amikor eloszor lattam nem akartam el hinni. En is az Oxford st-hez kozel lakom de meg 1 Magyaral se talalkoztam ott

Előzmény: Liquid_FX (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!