Kedves Mókuskám!
Nem vagyok főállásban állatvédő, egyszerűen szeretem az állatokat, állandóan adom valamelyik alapítványnak az 1%-omat, szoktam találni kóbor kutyát, cicát, és mindig segítek rajtuk( nem menhely, hanem gazdijuk lesz, van három kutya a családban, kertben és szobában laknak, éppen ott, ahol kedvük tartja,soha nincsenek egyedül, szépek, nyugodtak, szeretjük őket) és pontosan tudom, hogy mi normális emberek többen vagyunk, mint azok a kegyetlenek, akik bántják az állatokat, vagy üzleti haszon reményében tenyésztik és sorolhatnám. De! Az agresszív, vádló hang nem segít. Akkor meg főleg, nem, ha olyan topcba teszel fel risztó képeket, amelyikben állatszerető emberek írnak. Nem értem.
Nem gondolkodtál el azon , hogy egyébként tiszteletreméltó törekvéseidnek nem jó helyen és nem jó időben adsz hangot, illetve rossz helyen, és rossz időben folytatod az agit-propot?
Meg kéne értened, hogy valószínűleg egyetlenegy nemállatvédő, állatotutáló, állatotkínzó sem fog ide jönni, és azt mondani: "Mókuskám változtass meg, eddig rossz voltam, de mostan már szembe akarok nézni bűneimmel, hogy vess rám követ, és mondjad már meg, mit tenyésszek pl.kékróka helyett, de úgy ám, hogy bunda legyen belőle, mer'én abból élek..."
Filly: a képet Sanna Laine követte el, ô finn és mudizik. Úgy emléxem az ô honlapjáról csórtam, de lehet, hogy valami más különföldi mudis lapról.
Az állatok egyébként magyar tenyésztésűek, legalább is egyik.
Iffy: Ôszintén szólva körülnézni sem volt idôm. az Andrássy úton dolgozom, úgyhogy épp csak kiugrottam és egy darabig a menettel tartottam, csak annyit sikerült megállapítanom, amit alább leírtam.
még, mielött valaki megvádolna, hogy megint "hősi állatvédő"-nek tituálom be magamat, hozzáfüzöm, hogy ha nem lennének olyan polgárok, akik megtermelik a (tulszaporítás következtében feleslegessé váló...) kisállatokat, nem lenne mi miatt hamarabb megőszülnünk...
tehát: a problémák gyökereiben nem az állatvédők állnak, hanem egy "környezetre felelőtlen" réteg... ezért vannak olyan problémák, melyeket meg kell oldani...
Nem
akaropm elvenni az egyre zöldülő kedvét senkinek, de ritkábban
látni mesejelenetben meghökkenő rókát, mint a rideg valóságot...habár
mindenki jobban örülne az elöbbinek...:
Magyarország:
évente 150.000. állat a sintér telepeken (fehérje
alapanyagnak);
Bukarest
napi 150 db kutya ugyanerre...
Sok
esetben a kivégzőeszköz nem oltás, hanem más "alternatívák"
Állatvédelmi
felvonulás: sajna én sem voltam (mert még mindig beteg
vagyok), de volt 1-2 orpheusi ifjonc;)...
Cica:
a civil szektor konplikált konkurencia harcát látom, és
ismerem... de működésünk óta inkább kimaradunk
minden "jóbol", minthogy másként nézzenek
bennünket... habár ezen topicban sikerült éppen eléggé
rossz szinben megjelenni (?._!=%)...
Sziasztok! :)
valaki megsúgta nekem,hogy van ez a jó kis topik, amiben én még nem dühöngtem ki magam. :)))) Úgyhogy most idenézek kicsit. :))))
Végigolvasgattam az eddigieket, és szomorúan láttam, hogy ez is, akárcsak mostanában a mi fórumunk, híven tükrözi a magyar állatvédelem helyzetét.
Tulajdonképpen olyan emberek szapulják (itt már remélem, hogy csak múlt idő) egymást, akik végeredményben ugyanazokért vagy hasonló célokért kűzdenek, szeretik az állatokat, stb.
Sajnos a napokban volt éppen erről egy nagyon szomorú tapasztalatom; elég komoly munkával megszervezett gyűjtést csináltunk egy menhelynek, (most nem mennék bele, hogy kiknek és milyen problémáik vannak, de aki ismeri az oldalunkat, az tudja, miről van szó), mire föl az egyik legnevesebb magyar szervezet vezetője, aki érdekelt a menhelyben (nem az övé, de köze van hozzá), telefonon felhívott és durván nekem esett, hogy mit képzelünk mi magunkról, hogy nem rajtuk keresztül bonyolítottuk a dolgot, és ez olyan, mint "más faszával verni a csalánt", stb, stb, és majd ő kinyitja a száját és elmondja mindnekinek, hogy mi nem is az állatoknak gyűjtünk, hanem egy másik szervezetnek (rajtuk keresztül oldottuk meg az adományleveleket), meg egy harmadik embernek.
Komolyan nagyon megbántott és nagyon elszomorodtam rajta, mert ha nekem menhelyem lenne, vagy bármilyen közöm lenne egy menhelyhez, akkor én lennék a legboldogabb ember a világon, ha valaki gyűjtést szervezne az állataimnak és szépen megköszönném, még ha csak egy zsák kajára is futja belőle...
Azt hiszem, ez híven tükrözi a magyar állatvédelem helyzetét; mindenki a másikat marja, presztizskérdést csinál ebből-abból, és a legkevésbé sem az állatokkal törődik.
Persze, hogyha valaki, külső szemlélő ezt meglátja, villámygyorsan elmegy a kedve az állatvédőktől, vagy a magukat annak nevezőktől.
Amióta komolyabban foglalkozom az állatvédelemmel, és egy kicsit belelátok a dolgokba, sajnos az a tapasztalatom, hogy a legnagyobb nemzetközi szervezeteknél sincs rendben minden; mi persze rendkívül lelkesen fordítgatjuk a sikersztorikat innen-onnan, de ha kicsit jobban utánajárunk, és megkapargatjuk a felszínt, akkor sajnos szinte mindenhol büdösbe nyúlunk... :(
Amikor megcsináltam a ZöldMagazint, akkor nekem is hasonló volt a célom, mint most nektek, és még mindig ez;azonban nagyon sokszor beleütközöm a szervezetek EGYES TAGJAINAK korlátoltságába, ellenségességébe, kicsinyes bosszuállásába.
Egy szervezetről sosem mondom, hogy rossz, mert mindenhol dolgoznak olyan emberek, akik teljes szívvel adják munkájuk legjavát az állatokért - és szerintem édesmindegy, milyen szervezet keretein belül.
Ha szükségetek van szegényes kis tapasztalataimra, ami egy ilyen oldal létrehozását illeti, akkor szívesen állok rendelkezésetekre bármiben. :))) ha már én szívtam nagyokat, legalább ti ne tegyétek. :DDD
a felvonuláson egyébként mi is voltunk. :)) nem voltak túl sokan, de sok kedves emberkével találkoztam, sok új arcot ismertem meg és Csányi Vilmos professzor úr ott helyben elvállalta az egyik akciónk védnökségét, amitől aztán olyan jó kedvem lett, hogy végig majd kiugrottam a bőrömből. :))))))
ja, és majd elfelejtettem...amit akartok..most alakulgat egy olyasmi, csak világméretben...Állatvédelmi Világplatform a neve; rengeteg nyílt és zárt levelezőlista van hozzá és kifejezetten állatvédelemmel foglalkozik, úgy, hogy az összes szervezetet összefogja... nagyon okos, érdekes kezdeményezés, bár döcög egy picit a beindulása. Ha érdekel titeket bővebben, szívesen írok róla, vagy volt nálunk valahol cikk is; kint van még a címlapon asszem...(www.zoldmagazin.com)
Ahogy néztem, alig párszáz ember gyűlt össze. Volt egy pónifogat, egy szamárka, mindkettô az Állatkerté, meg egy csomó kutty. Ló nem volt egyáltalán. Macsekot is csak 1et láttam. Szóval, kicsit szegényesnek tűnt a dolog. Kár.
Kicsit eltűntem, de ez a hét nagyon sűrű, igen csak gályázom, meg az lesz a jövô hét eleje is.
Azért most egy kicsit írok, mert rövid ideig csatlakoztam az Állatok Világnapja felvonuláshoz, és meg kellett állapítanom, hogy bizony nem sokan voltak.
Sebtében csak két transzparenst sikerült találnom, az egyik az Állatkerté volt - ôk voltak a legtöbben - a másik Rexes.
Közületek volt ott valaki?
Hallotta valaki Király Pétert igét hirdetni a bazilikánál?
Mokuci... legyszi, legyszi, legyszi... forditsd le magyarra is az elozo hozzaszolasod... ebbol egy arva kukkot sem ertettem... koszi...Ps: azt hiszem az ELTE-n szuperjo magyar nyelvtanfolyamok vannak...
Haaat... mit mondjak... vegre ertelmet nyert az eletem:) Eddig csak ugy szorfolgettem a neten, de amiota itt ez a topik....
En speciel szivesen lennek egy 8 szamjegyu koltsegvetessel gazdalkodo allatvedo szervezet tagja:) Szerveznek egy csomo konferenciat (persze kizarolag 5 csillagos szallodakban) es oriasi partikat adnek... A partikon pedig a te diafilmjeiddel szorakoztatnam a nagykozonseget :)
Ja, hogy az allatvedelem nem errol szol? Hmmm... de nem is arrol amit te csinalsz...