Keresés

Részletes keresés

GEORGIE Creative Commons License 2000.09.06 0 0 137
Kedves eMM es Trieste!

Kicsit korabban is irtam, de most megegyszer leirom:
A Tenger ( - tudományos és társadalmi - tengerészeti és közgazdasági folyóirat ) A Magyar Adria Egyesület Közlönye 1910-1944.

A magazinnal kapcsolatban: nem tudom, hogy megelnenk-e, mert Ausztriaban volt egy Mariner guestern heute vagy mi a francz (no szpiking dzsermann)
ami 1975? es 1985? kozott letezett, majd a tsekely erdeklodes miatt becsodolt. Nagy kar erte!

Előzmény: eMM (135)
plebejus Creative Commons License 2000.09.06 0 0 136
Aha.
Előzmény: eMM (133)
eMM Creative Commons License 2000.09.06 0 0 135
Eddig legalábbis erről volt szó.
Előzmény: Triste (134)
Triste Creative Commons License 2000.09.06 0 0 134
"Én egyébként a tenger c. folyóirat mintályára készült újság, megcsinálására gondoltam."

A századelőn Magyarországon megjelent Tenger című folyóiratra gondolsz? Vagy melyikre?

Előzmény: eMM (131)
eMM Creative Commons License 2000.09.05 0 0 133
Nagy és füstös hajókat ábrázol.:-)
Mindenesetre a fotó, a korabeli propaganda remeke.
Azt sugalja, hogy ekkora acélerdő melett,senkinek seMMi keresnivalja az Adrián.
Előzmény: plebejus (132)
plebejus Creative Commons License 2000.09.05 0 0 132
T. Topictarsak,
Asatasaim elso eredmenye, na, miccoltok?
remelem nem offtopic:-)
Nalam szagertobbek, megfejthetnetek mely hajokat is abrazolja pontosan a kep.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: plebejus (103)
eMM Creative Commons License 2000.09.04 0 0 131
Csinálni egyszerűbb!
Fürdőkád megölt,majd sót bele!
Én egyébként a tenger c. folyóirat mintályára készült újság, megcsinálására gondoltam.
Ha a TOP-Gun megél......
Előzmény: DLala (130)
DLala Creative Commons License 2000.09.04 0 0 130
vagy hódítsunk!
(esetleg igényeljük vissza kárpótlásként)
Előzmény: eMM (129)
eMM Creative Commons License 2000.09.04 0 0 129
Nincs tenger?
Hmmm csináljnuk! :-)
Előzmény: GEORGIE (128)
GEORGIE Creative Commons License 2000.09.04 0 0 128
Egeszen pontosan egy fotofelvetelt keszitettek, amikor a Bismarck elsuti az agyuit...

A Discovery-film:

Nem kell csodalkozni, hogy hulyesegeket mondtak, mert semmilyen lektor nem vot a forditasnal es az angol-magyar kozepszotarban, ha jol emlekszem a warship=battleship-pel...

Es akkor az utobbi idokben leferditett angolszasz hadi szagirodalomrol nem is beszelve, a legdurvabb es topicba vago: a repulogep-anyahajok visszaterese a repulogep-hordozok helyett...
Oka: nincs TENGER c. folyoirat, ahol a haditengereszet irant erdeklodoket magyuarul is felhomalyositanak a fogalmak pontos jelenteserol.

Na nem morgok, mert meg ugy jarok, mint a Rozsaszin November:-))

Előzmény: eMM (119)
eMM Creative Commons License 2000.09.02 0 0 127
Lya ez olyan régen volt?
Akkor még lehet hogy neMM volt annyi pénzeMM!:-)
Előzmény: FOMA (126)
FOMA Creative Commons License 2000.09.02 0 0 126
Persze akkor még 1 Ft volt egy gombóc fagyi is, úgyhogy nem volt túl olcsó.:))

Egyébként nagyon szépen helyrehozták, sokáig állt Szegeden tavaly a háború miatt. Most meg szegény a vízzeresztésre vár.

Előzmény: eMM (125)
eMM Creative Commons License 2000.09.02 0 0 125
A manóba!
Pedig nekeMM 2Ft-ot is megért volna!
Az mát 100% plusz bevételt jelentett volna a Mahartnak!
Előzmény: FOMA (124)
FOMA Creative Commons License 2000.09.02 0 0 124
Mivel nem volt helyes megfejtés, Macibb meg már úgyis tudja a vasutas-chatről, elárulom: a Jókait a MAHART 1 Ft-ért adta el.
Előzmény: FOMA (98)
eMM Creative Commons License 2000.09.02 0 0 123
Mahart=Mahir? :-)
Előzmény: DLala (120)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2000.09.02 0 0 122
Egy hajonak csak feher es kek szinunke szabad lenni, vagy egy hadihajonak szurkenek. A tobbi nem illik hozzajuk. tarkara meg nem festenem...
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.02 0 0 121
inkább OBI mint O.B. :-)

Macibb

Előzmény: DLala (120)
DLala Creative Commons License 2000.09.02 0 0 120
Most jöttem vissza a Balatonról. Az ido tuti volt és sokat sikerült forgatni.
Viszont lehidaltam attól, amit láttam. A Mahart szinte minden hajóját eladta reklámfelületnek. Az egyik vízibuszon hatalmas OBI feliratok díszelegtek (mellesleg ezen nem volt mentocsónak, helyette egy kétszemélyes felfújható gyerek gumicsónakot kötöztek fel!!!), a Kossuth Lajos komp foszöld Tic-Tac reklámként mászkál, a Baross Gábor meg a változatosság kedvéért Pannon GSM.
Ritka ocsmányul nézett ki mindegyik.
Menjen a fenébe a Mahart!
Amúgy a parton megszabják, mit lehet építeni, hogyan nézzen ki a ház, a kerítés stb. A hajókra ez nem vonatkozik, azok nem a "városkép" részei?
Mahart suxx.
eMM Creative Commons License 2000.09.02 0 0 119
A Szent István Süllyedése annyira látványos, hogy simán beleteszik szinte mindenhová.
Én egyszer a Bismarck(!) elsüllyesztése alatt láttam a belyátszást valami"igényes" dok.filmben,hogy lám-lám,így süllyedt a Bismarck.
Pedig a Bismarckról nem is készült felvétel, (Kb 10-20 mérföld távra volt csak kamera,Ludovic Kennedy birtokában a Mashona rombolón) a Hoodról csinált 1 német operatőr,(hja a németek profik voltak propagandailag) de az otveszett a Bismarckon sajnos.(persze a készítőjével együtt)
Előzmény: YERICO (118)
YERICO Creative Commons License 2000.09.01 0 0 118
Megvettem a Discovery Channel Csatahajók című videófilmjét. Elég jó a képanyag, meg hosszú is (100 perc), csak érdekes a kommentár. A hadihajó és a csatahajó fogalmát simán keveri, és a történeti hűséggel is akadnak gondok. Pl. a Bismarck teljesen egyedül süllyesztette el a Hoodot, ám másnap már le is bombázták a flotta repülői, a maradékot pedig szétlőtték a csatahajók. Kicsit másképp történt, de nem gond. A Hood hol cirkáló, hol csatahajó, vagy csak egyszerűen hadihajó, de feltétlenül a világ legjobb csatahajója. Az, hogy egyik sem, az nem zavarja, hiszen a Hood a csatacirkáló (battlecruiser). Másrészt említést sem tesz a Prinz Eugenről. A film fele az amerikai csatahajókról szól, most tudtam meg, hogy vannak ilyen múzeumhajók. Egyet szívesen megnéznék.
Viszont benne van a Szt. István elsüllyesztése, amit a Tegethoffról vettek fel.
Azért 1500 Ft-t megér, én annyiért vettem.
Amit még mutatnak: A Dreadnought építése és hatása a többi csatahajóra. Az amerikai építésű hajók. 15 perc Pearl Harbouri siránkozás, majd kétszer ennyi de jól megfizettünk ömlengés. Japán hajók(Muszasi és tsa.) A múzeumhajók belseje, élet a csatahajókon, történelmi felvételek sortüzekről (király!!!) és ütközetekről.
Törölt nick Creative Commons License 2000.09.01 0 0 117
Hogy itt is legyen friss hír:

Negyedórája láttam egy motoros hajót (Nagymaros?) a Szabadság híd és a Petőfi híd között, mellette egy pontonnal. Először azt hittem, elszabadultak és sodródnak. Átmentem a Petőfi hídon, hogy a műegyetemtől jobban megnézhessem és addigra meg már majdnem besorolt a pesti parthoz (pontonnal a part felé). Így arra tippelek, hogy a ponton átállítása volt a művelet célja.

Macibb

Csokis Creative Commons License 2000.09.01 0 0 116
Ez goz, vagy hadi? :-) De mutatos! Errol jut szembe, hogy en is offoljak. Tegnap lattam a Nemere II-t vizen. Haaat... Milyen lehet, ha a spinakker is fent van? Csak 18 even felulieknek szabad megtekinteni?
Előzmény: plebejus (113)
GEORGIE Creative Commons License 2000.09.01 0 0 115
Ennel kisebb kep nemvot?:->
Előzmény: plebejus (113)
GEORGIE Creative Commons License 2000.09.01 0 0 114
ezexerint a Tisza peches, mert ide csak cian jutott, mig a Dunaba roka:-)))))))))))

Van-e statisztika arrol, hogy a hajoutat koveto 3 hetben mennyire nott meg a vallalat nodolgozoi koreben a muvi vetelesek szama?:-))))))))))

Előzmény: plebejus (112)
plebejus Creative Commons License 2000.09.01 0 0 113
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Naaa, ez a kicsi topic se legyen mar kep nelkul!

plebejus Creative Commons License 2000.09.01 0 0 112
Anyagi es egyeb kar nem esett, kulonben is ilyen aprosagokkal mint kikotes komoly hajos nem foglalkozik, az rabizatott a masodkormanyosra:-))

Utasok: charterjarat volt, csak akkor meg nem ugy neveztek. Valami szoc. nagyvallalat unnepelte a voros valagrend, v. mittomenmi elnyereset a kirandulassal 1bekotott bulival, kepzelheted Visegradnal mar a Duna szeszfoka is mekkora volt, nemhogy az ovek:-)))))
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mas: ma szereztem ketarbocosos kepernyovedot!!!

Előzmény: GEORGIE (108)
GEORGIE Creative Commons License 2000.09.01 0 0 111
Szia Laci bacsi!

A szakdolim pontos czime: A Tegetthoff-osztalyu dreadnoughtok hatasa a vilag csatahajo fejlesztesere.

Dreadnoughtrol jo irodalmak:
1. Jane’s Fighting Ships of World War I, Military Press, New York, 1919., 1990.
2. A Tenger ( - tudományos és társadalmi - tengerészeti és közgazdasági folyóirat ) A Magyar Adria Egyesület Közlönyeben
1911-1918 kozotti cikkek

Az e-mailcimem: kovgeorgie@index.hu

Előzmény: Laci bacsi (110)
Laci bacsi Creative Commons License 2000.09.01 0 0 110
Na, végre egy jó hír! Meglódult a topic!

Georgie, pontosan mirol írtad a szakdolidat? Lehet, hogy tudsz nekem segíteni. Én a dreadnought-okról és elso világháborús szereplésükrol próbálok összegányolni valamit. A Hadtudományi Könyvtárban kis túlzással kevesebb könyv van a témában, mint a könyvespolcomon.
Van jelenleg muködo emil-cimed?

DLala Creative Commons License 2000.08.31 0 0 109
Ejha, van valamelyikotöknek hajóvezetoi engedélye?

Nekem pl. van, vitorlásra.

GEORGIE Creative Commons License 2000.08.31 0 0 108
Es az anyagi es pszchihes kar a kikotoben, a hajokban es az utazokozonsegben?:-)))))))))))))))
Előzmény: plebejus (107)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!