Keresés

Részletes keresés

GEORGIE Creative Commons License 2000.08.28 0 0 62
Koszi az ujabb linkeket!

Hetvegen odahaza elokaptam a hadihajos szagirodalmamat es a World navies, vmint a Modern tengeralattjarok c. konyv is egybehangzoan felelmetes fegyvernek tartja az Oscar-2-t.

Csak azt nem ertem, hogy abban a szomszedos Kurszk topicban, (es a sajtoban is plane) osszekavarjak a cirkaloraketat a ballisztikus raketaval!!!!!

AZ Oscar-2-t a szovjet strategak meg a 2. vh-us nemet tapasztalatok alapjan egy, a hajokonvojokat, valamaint a hajokonvojokat biztosito hadihajo-kotelekek lekuzdesere terveztek, tehat nem nuklearis csapasmerere!

Mas: a HVG aug.19-i szamaban a Hiroshima elleni atomtamadas: aug. 2., Nagasaki aug 5.
Erdekes, a japanok 6-an es 9-en emlekeznek. Vajjon miert?.)))))))))))))))

Előzmény: DLala (58)
FOMA Creative Commons License 2000.08.28 0 0 61
"Viszont én sajnos csak a Dunai személyhajózásban vagyok otthon, de abban nagyon-nagyon! :)))"

Akkor viszont máris mondom a jó hírt, hogy Mohácsról menetrendszerinti járat indítását tervezi a Révhajózási Vállalat Horvátországba. Az első charterjárat már kint is volt a hétvégén. A Pannónia motoros fogja a járatot végezni. Remélem hosszabb életű lesz, mint a Szeged-Kanizsa volt.

Előzmény: gülüke (60)
gülüke Creative Commons License 2000.08.27 0 0 60
Én is itt vagyok, és örülök, hogy van egy ilyen topic is!
Viszont én sajnos csak a Dunai személyhajózásban vagyok otthon, de abban nagyon-nagyon! :)))
A Hableány megmaradt roncsait, illetve corpusát egy magánvállalkozó vette meg pár február végén és az Újpesti öbölbe vontatták. Ott tervezik a felújítását, és eredeti nevén egyenlőre állóhajóvá alakítását.
Welcome on Board!
Gülü
Előzmény: DLala (47)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.25 0 0 59
Hajó...l belegondolok, igazad van :-) tényleg, a legutóbbi akciót (legalább részben) meg kell ismételnünk, ha már elveszett a dokumentációja!

Macibb

Előzmény: FOMA (57)
DLala Creative Commons License 2000.08.25 0 0 58
Itt egy másik link, ez egy nagyon érdekes site:
Ez
FOMA Creative Commons License 2000.08.25 0 0 57
Örülök, hogy megpezsdült az élet a topicon.

Máris mondanám, hogy én csak távolról szeretem tisztelni a tengeri kereskedelmi és hadihajókat, hanem szeretk aktívan hajózni akár a tengeren, akár hazai vizeken.

Ugye Macibb barátom?:)))

A holnapi nosztalgiázáson a többit meg szóban.

Üdv mindenkinek.

Kikapcs.

GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 56
Koszi!

OFF:
Majd vaganyokat fektetunk az ocean fenekere.))))))

Előzmény: DLala (54)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.25 0 0 55
A friss hvg-ben van cikk a Kurszkról. Talán a hvg honlapján is megtalálható.

Macibb

DLala Creative Commons License 2000.08.25 0 0 54
Szerintem abban nem, mert az Oscar II
újabb széria, csak 1986-tól van. Legfeljebb Oscar I lehet benne. A Kurszk egyébként 1994-es építésu.
De itt van minden ami csak kell
Előzmény: GEORGIE (52)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 53
"A harom hajo neve Hogue, Cressy, Aboukir"

Igen es sajnos a Lusitania elsullyesztese c. magyar dokumentum-filmben (Antal Imre musorvezetesevel!!!) a harom hajo elsullyesztese gyanant azt a filmet mutattak be, ami a Szt. Istvan elsullyedeserol szolt...

Bovebben errol a szakdolimban is irok, lasd a Vasutas topicban tett offtopic hozzaszolasomat.

Előzmény: Laci bacsi (35)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 52
Szia DLala!

Koszi az infot!
Egy kerdes: az OscarII szerepel-e az 1984-es hadihajos tipuskonyvben, vagy a Kossuth-Salamander kiadasu Modern hadihajokban?

Előzmény: DLala (50)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 51
LUCzI FERencz válasz erre | adatok | e-mail 2000.01.17 18:46 (23)

Urak!

Találtam egy gyönyörű, és igényes, igaz angol nyelvű site-t a Neten, a KuK Kriegsmarine-ról.
Innentől kezdve az én honlapkezdeményem feleslegessé vált.

http://www.hszk.bme.hu/~vb021/kukmain.html


Tenyleg szep, csak vannak aprobb hibak...
Kar, hogy a weblap keszitoje nem irt e-mail cimet...

Előzmény: LUCzI FERencz (22)
DLala Creative Commons License 2000.08.25 0 0 50
Oscar II
Előzmény: GEORGIE (48)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 49
Kedves Laci bacsi!

Melyik londoni egyezmenyre gondolsz?

Előzmény: Laci bacsi (28)
GEORGIE Creative Commons License 2000.08.25 0 0 48
Sziasztok!

TakiLacinak koszonhetoen megnott a vasutas tengereszek reszaranya e topicban.

Egy kis eltre leheles:
yahoon keressunk hajos linkeket
es
csatahajokrol

Es egy kerdes: van-e valakinek valamilyen tippje arrol, hogy a szerencsetlenul jart KURSZK milyen hajo-osztalyba tartozott?

DLala Creative Commons License 2000.08.25 0 0 47
Idetaláltam (üdv a fedélzeten mindenkinek!) és ha lesz egy kis idom elovadászom az eddig megtalált hadihajós linkjeimet, valamint közzé is tenném oket ha szabad. :)
Előzmény: FOMA (45)
eMM Creative Commons License 2000.08.25 0 0 46
Nemm úgy mint a Kurszk a topic maradhatna a felszínen.
Előzmény: Törölt nick (44)
FOMA Creative Commons License 2000.08.25 0 0 45
Reméljük, hogy DLala és gülüke is idetalál.
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2000.08.24 0 0 44
A rombolókkal ellentétben a topic maradhatna a felszínen.

Macibb

Laci bacsi Creative Commons License 2000.07.12 0 0 43
El bizony. Kár értük.
Előzmény: eMM (42)
eMM Creative Commons License 2000.05.02 0 0 42
Elsüllyedtek a kishajók?
FOMA Creative Commons License 2000.02.03 0 0 41
Bocs. A "Hodd" természetesen Hood.
Előzmény: FOMA (39)
eMM Creative Commons License 2000.02.03 0 0 40
Ludovic Kennedy a szerző, ott is volt a Mashona romboló fedélzetén, sőt még filmfelvevő is volt nála de nem kerültek a Bismarckal látótávolságba,úgyhogy nem készült film a hajó kivégzéséről.

"Ellentételezésként" a Bimarckot oltalmazni kívánó repülők ek is sülyesztették a rombolót,de csekély ár volt ez a briteknek ekkora győzelemért.

A szerző apja volt a Rawalphindi segédcirkáló kapitánya amit a németek a háború elején süllyesztettek el,majdnem a teljes legénységgel egyetemben.

Előzmény: FOMA (39)
FOMA Creative Commons License 2000.02.03 0 0 39
Ajánlanék egy másik könyvet is. A szerzőre sajnos nem emlékszem, a címe. Óriások csatája. A könyv a Bismarck történetét írja meg az építéstől a Hodd elsüllyesztésén át az üldözésig és "kivégzésig."
Laci bacsi Creative Commons License 2000.02.03 0 0 38
Minden dreadnought-tarto hadviselonel megvolt a kozpontositott tuzvezetes. A dreadnought rovid definicioja ugyanis: uniformizalt nehezfegyverzetu hadihajo kozpontositott tuzvezetessel.
A japan Kawachi-osztaly ket hajoja ennek megfeleloen nem dreadnought. Hiaba volt akkora merete, mint a Nassau-nak, hiaba volt pontosan ugyanolyan a fegyverzet elhelyezese, mint a Nassau-nal (egy-egy 30,5-os ikerloveg-torony elol es hatul, negy pedig negyzet alakban a hajo kozepen), a hajokozepi tornyok lovegeinek csohossza eltert, ezert mar lehetetlen volt tuzuket osszehangolni. A ket hajon egyebkent sem volt kozpontositott tuzvezetes, igy un. fel-dreadnought neven illettek oket.

Percy Scott, a centralizalt tuzvezetes megalkotoja nem tartotta titokban muvet. Az olaszok peldaul egyenesen megvettek a szabadalmat.
Azert, mert alkalmaztak a kozpontositott tuzvezetest, a lovegtornyokban termeszetesen meghagytak a lokalis celzashoz szukseges instrumentumokat, problema esetere.

Előzmény: gyere a papához (37)
gyere a papához Creative Commons License 2000.02.03 0 0 37
Ugy tudom, akkor meg csak az angol hajokon volt kozpontositott tuzvezetes. A nemetek tornyonkent inteztek a dolgot, igy viszont ha gaz volt, legalabb nem esett ki az egesz hajo a tuzelesbol.
Előzmény: Laci bacsi (36)
Laci bacsi Creative Commons License 2000.02.03 0 0 36
Nem akarom elkedvetleniteni a 2. vilaghaboru utan rajongokat, de velemenyem szerint az elso vilaghaboru volt a csatahajok (dreadnought-ok) fenykora, a dreadnought-ok az igazi csatahajok, a Jutlandi utkozet pedig "Az utkozet".
Nem volt sem radar, sem loelemkepzo szamitogep (legalabb is nem a mai ertelemben), sem a csatakat eldonto repulogepek.
Csak a pancelosok voltak, es a rajtuk szolgalo emberek.
A csatahajok (es persze a csatacirkalok) mar akkor 1/2 percenkent lottek celzott sortuzeket (csataban kb. 1 percenkent), es hala a kozpontositott tuzvezetesnek, igen nagy esellyel el is talaltak a celt.
Kisebb csoda, hogy mar akkor a 60-80 tonna tomegu lovegcsoveket 0,025 mm pontossaggal voltak kepesek a megfelelo emelkedesi szogre allitani.

A legnagyobb problema, hogy Magyarorszagon sokak szerint a XX. szazadi hadtortenelem a masodik vilaghaboruval kezdodott.

Előzmény: gyere a papához (18)
Laci bacsi Creative Commons License 2000.02.03 0 0 35
O volt az.
A harom hajo neve Hogue, Cressy, Aboukir.
P. H. Freyer: Halal a tengeren c. konyveben is van rola szo. Bar az az igazsag, hogy a tobbi resze mar kevesbe tetszik. Ugyanaz a baj vele, mint Milos Hubacek konyvevel: tele van hitlerista/naci hordakkal, es hos szovjet(?) es angol tengereszekkel.

Van ket erdekes nevem Jutlanddal kapcsolatban:
Hipper egyik torzstisztjet Erich Raeder-nek hivtak, illetve a brit Onslow rombolo parancsnoka John C. Tovey sorhajohadnagy volt.
Gondolom ez mond valamit...

Előzmény: eMM (32)
marslakó Creative Commons License 2000.02.02 0 0 34
Sorry, en nem vagyok hajozasi szakember, tolem is csak kulfoldrol kerdeztek. Kossuth ODON-t irtak, bar ok is tevedhetnek. Azert ha valaki tudja a Hableany holletet, ugy is megirhatja, ha Szecheny utazott vele. Koszi,

marslako

MaCS Creative Commons License 2000.02.02 0 0 33
Halihó!

Kossuth????????????
Nem Széchenyi volt a boldogtalan?

Üdv: MaCS

Előzmény: marslakó (31)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!