Keresés

Részletes keresés

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.16 0 0 786
Outcyber, keresztbe beszélünk egymással a két topicban! :-)
Nagyon sok _komoly_ sport van az olimpián kívül. Pl. nemrég az öttusa is majdnem kiesett. És a tt _nem verseny_, ezt én is tartom, nem ebben nyilvánul meg a sportjellege (ezt most hány szóba kellene írni?). Sosem lesz körülötte olyan felhajtás, mint ott, ahol versenyeznek.
Előzmény: outcyber (785)
outcyber Creative Commons License 2000.06.16 0 0 785
Uhh. Teljesítménytúra, mint pl. olimpiai sport. Hagynám is egyből abba. :-(
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (782)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.16 0 0 784
Hé, a nagy szellemek találkozása. :-))) Én mondtam fél perccel hamarabb, beee...
Előzmény: pataporc (783)
pataporc Creative Commons License 2000.06.16 0 0 783
En szivesen fizetnek 600 ft helyett mondjuk 1000-t, ha kapnek egy polot. A Nike felmaratonra a helyszini nevezes (nem akarok hulyeseget irni) de valahol 4-6000 Ft korul van... Elkepeszto. Szerintem a Kinizsi sor igenis jo otlet!
Egyebkent jovo heten Barlangnapok, itt Budan, lehet menni mindenfele. Kinyomozom a programot, sajnos azonban ez azt is jelenti, hogy bajos azon a heten turavezetot szerezni.
Előzmény: Gödény (780)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.16 0 0 782
Szerintem sokan kifizetnénk az önköltségi árat nagybácsi híján. Ha a túlélőversenyen kifizettem! Azt is sokan megbámulták, és ha látom másokon, akkor mindig megszólítom őket.

A másik meg a ttúra körüli sport-nem sport vita, ami a TTT honlapon is ki van fejtve. Nekem sport. Ha hivatalosan is sportként ismertetnénk el, több állami és egyéb támogatásra lenne esély.

Keltmintfent, SK sk.

Előzmény: Gödény (780)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.16 0 0 781
Még bent vagyok, este hívlak.
Előzmény: pataporc (779)
Gödény Creative Commons License 2000.06.16 0 0 780
> Samsung futas utan
A Samsung megteheti. Majd minden TV-jét meg mikrosütőjét 5 Ft-al drágábban adja, de a neve forgott a köztudatban. Tulajdonképpen létezik egy Kinizsi sör ...
No jó, ez viccnek is rossz. De a "megérdemelnénk" az - sajnos - addig nem működik, amíg egy gazdag nagybácsi ehhez nevét (és főleg pénzét) nem adja.

A Samsung pont azért csinálja a városi futást, hogy cirkusz legyen, ami hír, hogy forogjon a neve. Az, hogy előtte futni is kell, számára mellékes. Vagy nem ?

> Mielott megkovezel,
Megkövezés akkor lesz, ha elmarad a Matyi. Felkelted itt az érdeklődést, aztán ...

Jelvény: ez egy szavazás végeredménye.

Előzmény: pataporc (779)
pataporc Creative Commons License 2000.06.16 0 0 779
Csinalhatnank ereklyeboltot. Vagy szuvenirstandot, tele mindenfele kutyuvel. En magikus csodaszereket arusitanek 600%-os haszonnal :)) A polo kapcsan: most mar minden futason adnak, meg az 5 kilometeresen is. Eleg furcsa arany, hogy a Samsung futas utan (ami 20 percig tart!!) iszonyatos show-musor, ingyen polo, tombola, szinesteve, porszivo... stb, a Knizsin pedig egy picike jelveny es egy papirocska. Mielott megkovezel, Godeny, jelzem, hogy nekem a Kinizsis fele tetszik jobban. De egy polot azert megerdemelnenk!!!!
Iszonyatos, hogy mekkora cirkuszt csinalnak a varosi futasbol, ezert mondjuk en nem banom, hogy a teljesitmenytura belterjes. A Kinizsi hangulatan is latszik: amikor nagyon hirdettek (Zold Pont pl), es nagyon sokan voltak, sokkal idegenebb volt a legkor, kevesse voltak segitokeszek az emberek. Meg nehanyan be is szoltak... szerencsere ezek az emberek eltuntek.
SK: csorrenj ram!!!!! Outcyber is velunk tartana, egedelmeddel.
Előzmény: altvizsla (777)
pataporc Creative Commons License 2000.06.16 0 0 778
Meg lehet kerdezni, hogy miert?
Előzmény: Gödény (771)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.16 0 0 777
PÓLÓ: nagyon támogatom az ötletet. Mindenki kapjon belőle, aki nem teljesíti az is ! És hordják az emberek a városban is, nemcsak a Kinizsire kell felvenni. Legyen rajta a Kinizsi honlap web címe is. Vagyis szerintem olyan célzattal is kell a póló hogy népszerüsítsük a Kinizsit. Az emberek 99% azt sem tudja mi az a teljesítménytúra ! Nemhogy Kinizsi Százas. Persze biztos túlzottnak tartjátok a gondolatot, de én nagyon támogatnám még: Kinizsi reklámszatyor, valamilyen figura, ... Szóval jöhetnek az ötletek. Amúgy nagyon hülyén jön ki ha odamész az utcán valakihez és megkérdezed: "hallottál-e már a Kinizsiről". Viszont ha hordasz egy pólót, azt észreveszik anélkül hogy "tolakodó" lennél.

Gödény: ok, lemondtam a horgásztóról. Amúgy féltávnál nem lehetne valami strandot érinteni ?
Hátha máskor is lesz ilyen kegyetlen meleg.

Ermak Creative Commons License 2000.06.16 0 0 776
OT:

Jó utat az Eötvösön indulóknak!

Várom a beszámolót! (Kedvenc tájaimon megy ez a túra,ha időm lenne, mennék... no, talán jövőre.)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (765)
Gödény Creative Commons License 2000.06.16 0 0 775
Amikor pólót árultunk, azt mindig a rajtban tettük. Ha lesz jövőre, akkor se lesz másként.
Előzmény: lecsoka (774)
lecsoka Creative Commons License 2000.06.16 0 0 774
Póló.

Legalább kaphatna az is aki nem ért be időben, de megér neki némi pénzt. Mondjuk én.

Előzmény: Ermak (773)
Ermak Creative Commons License 2000.06.16 0 0 773
>Hát a pólóra én is gondoltam már, hogy ha nincs hivatalos, akkor egyszerűen csinálni kellene maszekban egyet

Én a túrán legalább két emberen láttam K100 pólót, az egyiket kérdeztem is - magának csinálta, egy példányban. Végül is textilfilccel meg némi rajzkészséggel nem nagy ügy - na de egy 'hivatalos' póló az más...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (772)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.16 0 0 772
Hát a pólóra én is gondoltam már, hogy ha nincs hivatalos, akkor egyszerűen csinálni kellene maszekban egyet és árulni a HÉV-állomáson. Netán Mogyorósbányán, ahol megérik a pólóváltás gondolata némelyekben. :-) Nagy biznisz lenne.
Előzmény: Ermak (768)
Gödény Creative Commons License 2000.06.16 0 0 771
> Működik-e még Szárligeten a Liget borozó?
Liget söröző néven működik. De ekkora létszám ellátására teljesen alkalmatlan.

> Volt-e gond a szárligeti céllal ?
A gond előtte volt. Az iskola konyhája is kicsi. Mint a gyakorlat mutatta, a gond áthidalható.
Lehetett volna panasz, hogy egyesek a térdükön egyensúlyozva vagy a földön fekve ettek - de ebből csak az a tanulság, hogy kell a célba még egy olyan rendező, akinek nincs dolga a beérkezéssel, csak az elhelyezésre ügyel (másik osztálytermet berendezni étkezésre, azokat, akik befejezték az evést, kitessékelni stb.)

> Sosem gondoltatok még arra, hogy K100 pólókat árusítsatok?
Sok-sok évvel ezelőtt volt már pólóárusítás, több évig. Sok gond és munka. De nincs kizárva, hogy megint csinálni fogjuk. Talán még a szita is megvan. Nagy ritkán lehet olyan rendezőt látni, aki még nem koptatta el a trikóját ennyi év alatt.

Pataporc: érvényben lévő szakosztályvezetőségi határozat alapján jelvényt utólag nem árusítunk. (Ez a kérdés sokkal drasztikusabban jelentkezett abban az évben, amikor elkezdtünk jelvényt adni - a legelső években nem volt, csak oklevél). Kitűzőre még semmilyen határozat nem született - mert csak az utóbbi néhány évben van választási lehetőség.

Előzmény: Ermak (768)
pataporc Creative Commons License 2000.06.16 0 0 770
SK, outcyber, bongesszetek at a postaladatok!
pataporc Creative Commons License 2000.06.16 0 0 769
Godeny, nem valaszoltal a kituzos kerdesemre! Lehet venni? Az utolso meglett, leesett a zsakomrol, de veletlenul nyitva volt az elso zseb es beleesett :)) Mak.
A polo szerintem tok jo otlet, ha lesz, en szivesen megtervezem. Mondjuk 5 kituzoert...
Előzmény: Ermak (768)
Ermak Creative Commons License 2000.06.16 0 0 768
>Legkésőbb novemberben - a jövő évi TTT naptárban már meg fog jelenni a végleges útvonal és a cél. Én magam a szárligeti cél mellett vagyok, de a döntést öten hozzuk.

Kinek a meggyőzésére küldjek egy demizson házi bort? (Északi fekvés, homoktalaj, úgyhogy veheti az illető életveszélyes fenyegetésnek is... :-))

Apropó:

1. Működik-e még Szárligeten a Liget borozó?

2. Volt-e gond a szárligeti céllal (én panaszt a célban vagy a vonaton nem hallottam)?

3. Sosem gondoltatok még arra, hogy K100 pólókat árusítsatok? Igaz, hogy kell némi befektetés, a haszon is csak néhány tízezer Ft évente, de tovább emelné a 'K100-feelinget'.

Előzmény: Gödény (721)
outcyber Creative Commons License 2000.06.16 0 0 767
No, igen, aktuális az Eötvös. Én valószínűleg 7.00-kor indulok a rajttól, ez nem jelenti azt, hogy nem találkozunk valamikor a túra folyamán, ugyanis a tüdőm legutóbb elég nehezen bírta a kaptatókat. Na, mindegy, engem onnan lehet megismeni, hogy ha az idő megengedi Indexes póló lesz rajtam, és walkman. :)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (765)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.15 0 0 766
Ja és:
Jövő héten lesz Balaton 50, Tortúra 65...

SK

Előzmény: pataporc (764)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2000.06.15 0 0 765
Az Eötvös 50 még mindig tartja magát! Írjál, mikor találkozzunk. Én autóval megyek, ha nem akarsz 800 m-t bemelegíteni a HÉV-től a startig (én nem akarok a 2100 szint előtt), akkor találkozhatunk Békáson vagy Pomázon.

SK

Előzmény: pataporc (764)
pataporc Creative Commons License 2000.06.15 0 0 764
Sziasztok, ma nagyon vagytam egy kis hegyre, felmentem hat a Gellertre (idotakarekos megoldas...). Szep volt, ures volt (fenn hatan voltunk: harom japan turista, en meg ket pok), de melysegesen elszomoritott a latvany: sorosdobozok, szatyrok, pizzasdobozok, csikkek (mondom en, de en mindig begongyolom egy zsepibe es lenn dobom ki a csikkjeimet) tomkelege, piszok es szemet mindenutt. Egeszen felidegesedtem, ugyhogy dontottem: en bizony en hullazsaknyit lehozok ebbol. Ezen mondjuk meg Don Quijote is rohogott volna... mindegy, egy kupaccal lehoztam, bar eleg szomoru, hogy masok utan kell takaritani a hegyeket. Raadasul csak tuneti kezeles - penteken ugyis visszatermelik a reszeg tinik. Mit lehetne tenni???????? Megjegyzem, Kinizsin is dobalnak szet elemeket, csokipapirt stb. Hathatos modszer, ha felkapod a cuccot, amit veletlenul "elpotyogtatott", es melyen a szemebe nezve ennyit szolsz: azt hiszem, elejtetted. Eddig mindig bejott... le vagyok torve. Hetvegi turaajanlatok vannak?
Gödény Creative Commons License 2000.06.15 0 0 763
Fürödni tilos, meg egyébként is magánterület. De hozzál csak fürdőnadrágot nyugodtan, lehetőleg többféle színben is - puhább, mint köveket rakni a hátizsákba.
Előzmény: altvizsla (762)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.15 0 0 762
Tavaly év elején jártam arra és akkor mindkét forrásnál nagy kartonpapírra volt írva hogy a víz nem iható. Persze ilyeneknek nem kell bedőlni !!! Méghogy forrásvíz nem iható !!!
Jövőre viszek fürdőnadrágot és egy óriásit fogok úszni a horgásztóban, főleg ha ismét ilyen meleg lesz !!!
Gödény Creative Commons License 2000.06.15 0 0 761
> Annak ellenére hogy azt írták nem iható a vize,
Ki írt ilyet ? Van, aki messzi földről (szomszéd faluból) jár oda vízért !
Jóízű, és minden egészségügyi problémától mentes.

Ha azon a helyen, ahol a "fehér négyzet" jelzésre tértél, és elindultál a szűk ösvényen felfelé, továbbmentél volna a földúton, 50-100 méteren belül egy másik kerítéshez értél volna. A töltésre fölkapaszkodva észre lehet venni a picire nőtt mesterséges tavat. Van előtte, már bekerített területen egy kis házikó is. Tehát nem a Hegyeskő mellett van a horgásztó, hanem Tokod "fölött", közel ahhoz a helyhez, ahol a Tokod felé jobbra fordul a kék jelzés, a Százas útvonala meg idén balra fordult.

Előzmény: altvizsla (760)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.15 0 0 760
Amit kicsit hiányoltam: az új útvonal nem érintette a "Szent kutat", csak a templomot érintettük. Pedig milyen jó is volt a kút vizéből inni ! Annak ellenére hogy azt írták nem iható a vize, én mindig ezzel a vizzel töltöttem meg a kulacsot. Lehet hogy ennek a víznek a hiányát éreztem meg 60km körül ? Egyébként gondoltam rá, hogy mégiscsak megérte volna meglátogatni azt a helyet egy kis kerülővel. Van olyan is aki ott tetőtöl talpig lefürdik.
Amit viszont nem tudtam meg: hol volt a horgásztó, Hegyeskő mellett ? Vagy lehet hogy kiszáradt a melegben ?
Gödény Creative Commons License 2000.06.15 0 0 759
Nem az volt a baj. Mogyorósbányán már 2 éve is döglődött az ABC - azért költözött a pont a Kultúrházba -, nem tudta a tulaj, hogy még nyitva lesz-e egy-két hét múlva, és úgy nézett ki az áruválaszték, mint egy román boltban a 80-as évek elején. Úgy látszik, a hosszú haldoklás után végleg kimúlt.
Előzmény: altvizsla (758)
altvizsla Creative Commons License 2000.06.15 0 0 758
Ermak: úgy bizony a Kesztölc elötti betúnút előtt valamivel volt egy nő. Mi is vettünk ott szódavizet. Na az is durva volt, 500%-os haszonnal csinálhatta. Én is 3 dl szódát ittam 45 Ft-ért. Az egyéb helyeken lévő sört árulókkal nem volt semmi baj, csak annyi hogy a sör nem volt hideg. Akármilyen hideget is kértünk nem volt annyira hideg, de sebaj jól esett. Végül is a sör olcsóbb volt mint a kesztölci víz. A mogyorósbányai ABC viszont zárva volt, pedig tavaly és azelőtt is ott vásároltam. Lehet hogy az volt a baj hogy 6 után értünk oda ?
Ermak Creative Commons License 2000.06.15 0 0 757
Én sem komálom a büféshiénákat (idén a szántói műútnál, Kesztölc előtt és a tokodi pincéknél láttam őket) - ha nem muszáj, nem kell tőlük vásárolni.

Én három deci szódát vettem a kesztölcitől 45 Ft-ért - utána ugyanennyit a kocsmában 15 Ft-ért.

Viszont ismételt köszönet jár a Dorog végén álló vízosztó hölgynek.

Előzmény: altvizsla (754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!