"...a kutya nem fog kotekedni azon, ha te huszfokos novemberben nyari gumival vagy baleset reszese, mert ha a biztosito megis megprobalna, a rendes jogszabalyok miatt ugy esne pofara a birosagon, hogy csak nyekken"
Ebben ne legyél annyira biztos. A szerződés szerint már téli vagy 4évszakos kell nov.1-től, innentől kezdve hiába van 20 fokos november, nem a műszaki szempontok számítanak, hanem az ami kerek perec le van írva a kgfb szerződésben. Ott meg az volt a vállalás, hogy nov.1-től téli/4évszakos.
Jogi vita esetén azért finoman szólva neccesnek tűnik, hogy xy-nak még olcsóbb is volt a biztosítása amiatt mert vállalta hogy évszaknak megfelelő abroncsokat használ, aztán egy baleset esetén kiderül hogy kamuzott a biztosítónak.... háááát.....
sajnos van, ami neked bonyolult. ez pedig az, hogy keptelen vagy felfogni, ilyen a hazai jogszabalyoknak nem megfelelo kitetel egyszeruen olyan, mintha oda se lenne irva. nem tudom, mit kell meg tennunk, hogy felfogd, a kutya nem fog kotekedni azon, ha te huszfokos novemberben nyari gumival vagy baleset reszese, mert ha a biztosito megis megprobalna, a rendes jogszabalyok miatt ugy esne pofara a birosagon, hogy csak nyekken
meg egyszer: a sajat hulyesegeiddel ne farassz mar masokat, folytasd magadban. es vegyel sok teli gumit!
A biztosító "hablatyolása" egy közte és köztem létrejött szerződés, aminek a feltételeit nem teljesítem ha nov. 2.-án még nyári gumi van az autómon.
Ha ennél a biztosítónál bepipálod az évszaknak megfelelő abroncshasználatot, akkor rád is ez vonatkozik, akár jogszabálynak hívod, akár zongoraláb-alátétnek.
Ezért hívtam fel a figyelmet arra a tényre, hogy tökmindegy milyen hőmérséklet van, mert biztosítási szempontból a dátum számít.
(Neked ez túl bonyolult volt, de ez egy másik kérdés.)
amugy nagyon gratulalok, ha huszfokos novemberben te felrakod a teli gumit a biztositod semmit nem ero, jogi vita eseten (a rendes jogszabalyok miatt) garantalt buktat jelento blablaja miatt. de kellenek vegul is ilyen emberek is, kulonben kinek adnak el a magyarorszagon lassan teljesen felesleges teli szarokat. rakd csak fel, aztan veregesd meg a vallalad, mennyire okos es elorelato vagy :)
Működik itt is ez a lesarkított párhuzam,hogy ha kockázati életbiztosítást kötsz ahol beírod hogy nem űzöl semmilyen extrém sportot, akkor NEM FOG FIZETNI a biztosító, ha vadvízi evezés közben balesetet szenvedsz.
Itt is az van amit pár nappal ezelőtt írtam: nagyon gáz ha november 2.-án nyári gumival baleset résztvevője vagy, mert a gumiabroncs használatra vonatkozó vállalásaidat nem teljesítetted------> tehát erősen ott van a lapok között hogy nem fizet a biztosítód.
Ezért nekem totálba kötelező nov. 1-től felrakatnom a téli gumiszettemet, akárhány fok a jellemző hőmérséklet.
te mirol beszelsz? egy biztosito hablatyolasa miota jogszabaly? ne keverd mar a szezont a fazonnal, vagy ha kevered, csinald mar magadban lecci, es ne nyilvanosan. koszike!
Szerinted még ősz, az óvodás gyerekek szerint is, szerintem is, de a biztosító szerint meg már tél. Negyedszerre nem csatolom be a képet, olvasd el szépen.
SENKI nem a "biológiai" tél kezdetéről beszélt, hanem arról, hogy biztosítási szempontból mikor kezdődik a téli időszak. Az pedig az én biztosítómnál november 1., függetlenül attól, hogy egyébként az óvodások is tudják hogy a tél valójában decemberben kezdődik.
Innen mindenki csak rabolt. Aha. Minden bajunk csak azért van, itt felelőse nincs semminek, hiszen csak úgy történnek velünk a dolgok, semmi beleszólásunk, döntésünk nincs.
Mint a nők, akikkel csak úgy megtörténik, hogy megcsalják a férjüket. Mit tehet szegény róla...
****** A szerződésket be kell tartani. Aki nem teszi viseli a következményeket!
******
pl. Nem fizet a biztosító, ha vállalta az ügyfél és mégsem úgy volt. A bíró pedig igazat fog adni a biztósítónak. Mivel hátugye szerződés szegés történt... az ügyfél részéről.
----------
Avagy,
Ne vállalj olyasmit, amit nem tartasz be. Illetve tudd, hogy gond lehet belóle, ha nem tartod be!
Valóbanm, itt pl. csak te szaladsz feljelenteni másokat, hol a modinál, hol a rendőrségen. A többség itt szerencsére nem ilyen és nem a svájci-osztrák-német feljelengetős-besúgos típus. De akad példa a magadfajtákra is ...
A totalcar autójogásza szerint hiába szerepel az évszaknak megfelelő kitétel a biztosítóknál, ennek semmilyen következménye nincs. A magyar jogszabályok ennyit írnak elő:
6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet
Gépjárművön (...) az azonos tengelyen lévő kerekekre csak olyan gumiabroncsok szerelhetők, amelyeknek mérete, szerkezete, teherbírása, mintázati jellege (nyári, téli, illetőleg országúti, terep) azonos.
A járműveken csak olyan gumiabroncsot szabad használni, amelyen a futófelület mintázatának magassága a teljes felületen eléri az 1,6 mm-t.
Ne kárhoztasd a magyar mentalitást, ez tartott életben minket sokezer éven keresztül! Minket nem tömött pénzzel senki, mint Svájcot, innen mindenki csak rabolt félezer éve! :(
Ja' hogy ne legyek OFF!
Második éve nyári gumin járok, Budakalászról a XV. kerületbe, ott dolgozom, fölösleges felvágás lenne gumit csere-berélni! :)
Mikor még mosógépeztem, akkor vettem téli gumit, mert Budára nem jutottam fel másképp télen!
Hogy érted, hogy idegenbe szakadt? Nem élek Romániában?
Ha jártál valaha Svájcban, akkor tudod, hogy eszükbe se jutna téli gumi nélkül elindulni novembertől és csak májusban vetetik le. HA szomszéd nem így tesz fel is jelentik.
Ez itt a mi kis Keletünkön elképzelhetetlen lenne, ami nincs pontosan beszabályozva, az nekünk szabad és ne szóljon bele senki, amint lenn is láthatod.
Értem, hogy megpróbáltál beszólni, de maradjon mindenki a körfűrésznél inkább.