Eléggé álszent dolog tömegmészárlásról beszélni japán esetében hisz japán 1937 és 45 közt csak mandzsúriában 10-20 millió közötti számú kinait mészárolt le.
Nahát, pont, mint a Hamász... Az általad ajánlgatott metódus része, amit valahogy elfelejtettél megemlíteni, a hirosimai és nagaszakii tömegmészárlás volt, egy olyan fegyverrel, aminek nem ismerték biztosan a hatásait. Tehát: most is ezt javaslod?
A japánok egyedül a császár parancsára voltak hajlandóak megadni magukat, ha az nincs mindegy hány atombombát dob le rájuk amerika nem adjálk meg magukat.
Az óceáni szigeteken a szó legszorosabb értelmében valósággal le kellett mészárolniuk az amerikaiaknak a japán haderőt mert egészen egyszerűen nem adták meg magukat inkább meghaltak.
Lya. Előtte azért ledobott két atombombát, hogy biztosan meglássák a helyes utat. Néhány százezer civil belehalt, további milliókat érintettek az utóhatások, genetikai problémák, leukémia, egyebek. Most is ezt javaslod?
Hiszel a százévekre előre mutató jóslatokban? Akkor nincs mit tenni. (egyszer valaki azt jósolta, hogy a huszadik század legnagyobb problémája a rengeteg lótrágya lesz, na ez a jóslat tényleg így volt)
Nem gondolom így. A Hamasz nem egyenlő a Hamasz katonai szárnyával.
Lehet reménykedni...
De hát egy Hamasz van és sajnos egy Iszlám...
Ha a Hamasz "civil" szárnya nem egyenló a terrorista szárnyával, akkor egészen biztosan kissebb és alárendelt.
Sok millióan vagyunk, akik szeretnének veled együtt reménykedni, hogy "nem minden palesztin állat", de a világszerte tartott ünneplés a terrorista tömeggyilkosság után azt bizonyította, hogy nem csak a Gázában elnyomott reménytelen sorsú palesztínok süllyedtek nagyon mélyre az emberi létezésben, hanem a hozzájuk képest relatív jólétben éló emigráns honfitársaik is.
Kevered a palesztinokat a hamasz terrorista szárnyával.
Egészen egyszerűen a II. világháború végén amerika úgy tudta befejeztetni németországgal és japánnal a háborúskodást hogy ahelyett hogy börtönbe zárta volna őket mint izrael a palesztinoikat ehelyett felemelte és alternatívát kínált nekik.
És lám németország és japán is kigyógyult a háborúskodás nevű betegségéből.
De amig izrael csak a börtönben és a paklesztinok koncentrációs táborba zárásában látja a kiutat nem lesz ott béke.
Hogy jöttek ki rosszabbul? Egyre többen vannak az EU-ban is, most is erős a migráció és eszük ágában nincs asszimilálódni. Sőt, nagyobb a muszlim tradíció kohéziós ereje, mint bármikor korábban az elmúlt évtizedekben. Közben a nyugat nemváltó műtéteken és gender kérdéseken rágódik. Izrael 9.3 milliós mindössze, ok, hogy jók a fegyvereik és a nők is katonai képzést kaptak, de ez nem sokra elég.
Gyakorlatilag a hamasz tartotta fenn és üzemeltette az izrael létrehozta gázai koncentrációs tábort.
Az ottani fiatalok a bezárt táborba születtek, izraeli fegyveresek őrizte négy méter magas falak közé, ott nőttek fel, a munkanélküliség közel 100%, a remény a szabadulásra 0%.
Így kaptak a hamasztól oktatást, iskolákat, kórháza segélyeket, és most mindenki azon csodálkozik hogy milyen könnyen fanatizálták azokat a fiatalokat akik itélet nélkül be voltak zárva egy börtönbe.
Igen, könnyen fanatizálhatóak mert egészen egyszerűen nincs vesztenivalójuk.