Ha AFR-ben ment volna el, akkor jelezd a munkáltatódnak, hogy október 03-án 12:00 után ismételje meg az utalást, mert az a tranzakció elutasításra került.
Nekem is lenne okom utálni ezt a bankot, de nekem pl. tetszett a exBB-s mobil app és a netbank is.
Sajnos érzékeny búcsút veszek tőlük, mert augusztus közepén felmondták a 8 éve meglévő exUPC-s HK mellett a 2 éves ÉnPostám HK-m is.
Próbáltam fiókban és e-mailben is rábírni őket, hogy vonják vissza a felmondást, de nem jártam sikerrel :-(
Hát igen. A munkáltatóm elutalta ma a fizetésemet, de az MBH-s számlámra meg nem érkezett meg. Bankegyesülés ide vagy oda, én elvárnám, hogy tudjak pénzt fogadni ilyenkor is.
az utalás MBH Bank irányába nem működik, a hitelkártyás fizetés sem fut végig, az sms megjön, de végtelenszer lehet újrapróbálkozni. Elég gáz így hó elején, hogy a fizetés sem jön meg... ezt is megtehetik.
A hitelkártyára utalás se működik. (Nálam) Tegnap is és ma is ez az üzenet jelenik meg a másik banknál küldés után.
"A tranzakció érvénytelen egy háttérrendszeri hiba miatt. Kérlek, próbáld újra! Ha továbbra sem sikerül, vedd fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal!"
Érdekességként kipróbáltam 1 EUR vásárlást egy MHB Arany és egy OTP BonusGold kártyával. A Revolut árfolyamához képest 5 Ft-tal lett rosszabb az OTP és 10 Ft-tal az MHB lekönyvelt váltása.
Szinte kizárt, hogy bármiféle középárfolyamon dolgozzanak. A bankok néha a kártyatársaság árfolyamát szokták használni, jellemzőbb azonban a banki saját árfolyam, ami lehúzósabb.
Hogy itt konkrétan mi a helyzet, azt kötelező közzétenniük a bank weboldalán, az üzletszabályzatban vagy az ÁSZF-ben.
De árfolyam szempontjából tényleg nyerőbb egy Revolut, ami pár perc alatt üzembehelyezhető virtuális kártyával.
Ha külföldön fizetsz, és a terminál feldobja az auto exchange-et, általában azzal jársz a legrosszabbul. A bankod annál valamivel jobban vált. De nem jól. Ha van időd még, akkor szerezz be egy revolut kártyát (telefonnal már kb a regisztráció napján lehet fizetni, azt hiszem), és válts abban. Az van a legközelebb a középárfolyamhoz 350.000 ft-ig, és utána is minimális 0,5%-ot számolnak fel.
Segítsetek légyszives, mert egyetlen kompetensnek tűnő ügyintézővel sikerült beszélnem, aki azt mondta hogy a https://www.reuters.com/markets/currencies/ reuters középárfolyamon számolják a külföldi EUR költéseket hitelkártyával.
Mivel ez túl szép, hogy igaz legyen, próbáltam újfent megkérdezni ügyintézőket és mindenki vakarta a fejét.
Még a régi Budapest Bank Arany Hitelkártyás konstrukcióm van.
Tudnátok segíteni, milyen árfolyammal dolgoznak ? (természetesen a napi árfolyam ingadozást figyelembevéve, hisz alapvető, hogy a terhelés napján az lesz figyelembevéve).
Illetve, ha a terminál feldobja, hogy EUR-ban vagy forintban szeretnék fizetni, az EUR-t kell választani, igaz?
Fizetek 500 ft-ot havonta, meg talán a kártyadíjat is levonták. Egy évig kell fenntartani. Szóval a tiszta nyereség az olyan 40e lesz, amiért én lehajoltam.
Én jobban szeretem. Nekem kényelmesebb használni, mivel GP alatt elég feloldanom a telefont és nem kell pin kód. A saját appban 15k felett kér pin kódot hiába oldottam fel újlenyomattal. Végül, de nem utolsó sorban GP-t használhatom órán is.
Köszi. Én alapvetően az 50ezres promóció miatt szerződtem és adott volt, hogy milyen számlát kell választanom.
Már hívtak is azóta, hogy szeptemberig jóváírják nekem az 50 ezret. A számla fenntartási kötelezettség egy év, szóval addig muszáj odafigyelnem. Egyelőre amúgy a normál munkabér jóváírás is megvolt minden hónapban, szóval nem derült még ki a gyakorlatban, hogy tényleg ok-e, ha egy adott hónapban a MÁK-tól utalok sakát magam.
Új céges debit kártyát kaptam (lejárt a régi Takarékbankos), új design, új kártyaszám, nincs rajta aláírás csík, nincs új PIN. Ami meglepett hogy nagyon későn küldték ki, keddtől már nem működött volna a régi.
És még arra is figyelhetsz, hogy nem ám elsejétől a hónap utolsó napjáig tart a hónap... aztán ha nem sikerül, jól rádvernek 6-7-8 ezer forintot ALKALMANKÉNT.
Ezért én szépen visszaváltottam a Bázis számlára, havi ezer forint, és NULLA kockázata van annak, hogy bármi miatt lehúzzanak. Kártya nincs, sms nincs, havonta van róla pár csoportos, mert azt a hitel miatt muszáj meghagyni, ezen kívül még pénzt sem fogunk rajta tartani... rohadjanak meg a fos kondícióikkal, hogy ebből is orbánék gazdagodjanak.
Az MBH bankszámlák egy része a kedvezményes számlavezetési díjhoz előír havi jóváírást. A kondi list így szól:
"Jóváírásként a fizetési számlán más ügyfél számlájáról – legfeljebb két részletben - érkező átutalás kerül figyelembe vételre; a Bank nem veszi figyelembe a saját számláról történő átvezetést, pénztári befizetést, lekötött betét lejáratából, lekötött betét megszüntetéséből, betéti kamat kamatjóváírásból, banki korrekcióból származó jóváírásokat. A fizetési számlára érkező jóváírások közül a két legnagyobb összegű jóváírás veszi figyelembe a Bank."
AZ a kérdésem, van-e gyakorlati tapasztalata valakinek abban, hogy a "a Bank nem veszi figyelembe a saját számláról történő átvezetést" rész az vonatkozik arra is, ha egy másik banknál vezetett számlámról utalok? A bankfiókban azt mondták, hogy igen, tehát csak úgy teljesíthető a számlavezetési kedvezmény érvényesítéséhez a jóváírás, ha más számlatulajdonos utal.
(Amúgy borzasztó a hirdetmények rész, alig lehet megtalálni a lakossági számlavezetésről szóló pdf-et.)