Keresés

Részletes keresés

Kunsti307 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32207

Köszi a választ. Ez nem jó hír.

A cég ezt írta a kép alapján: "A képek alapján szerkezeti probléma nincs, valószínűleg a hegesztést eltakaró töltőanyag száradt ki. Kollégáim a helyszínen ellenőrizni fogják és ha szükséges újra húzzák a töltőanyagot."

A helyszíni jegyzőkönyvről kérésemre nem adtak másolatot, azt mondták, hogy az belső használatos. Teljesen nonszensz, hogy a hibát nem ismerik el, pedig még fényképről is ordít a hiba.

Van még egy csavar sz egészben, márpedig az, hogy 5 év teljes körű garanciát vállaltak. Igen ám, de azt elfelejtették megemlíteni, hogy ez csak akkor él, ha évenként ránéznek a nyílászáróra.

Kértem, hogy a gyártó céggel vegyék fel a kapcsolatot, de ezt a kérést le se szarták. Hát persze hiszen tudták, hogy ez javíthatatlan. 

 

 

Előzmény: kiss_atti (32205)
kiss_atti Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32206

igen

Előzmény: ekogolf (32204)
kiss_atti Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32205

Szakszerűen

 

"javítani"  cserével lehet, megrepedt a hegesztési varrat, ez kakukk.

Ha nem cserélik ki, akkor meg lehet gányolni színtelen Cosmofennel, de nem "áthúzni" kell, hanem normális mennyiséget felhasználva kitölteni a repedést.

Előzmény: Kunsti307 (32202)
ekogolf Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32204

ekogolf Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32203

Kedves Szakértők, ez itt a melegperem a képen? (Gealan ablak)

 

Kunsti307 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 32202

Sziasztok!

 

Szerintetek ez mitől repedhetett meg illetve ezt hogy lehet szakszerűen javítani?

 

 

Cosmofennel áthúzták, de egy hetet sem bírt ki megint meg van repedve.

horakulum Creative Commons License 2022.11.18 0 0 32201

Amúgy miért is küldtél a hőszigetelés csoportba át? Olvassam át az egészet? :) 

 

A linkelt cikkbe belenéztem.

 

Erre gondolsz? 

 

"A Kádár-kockák többsége eredeti (felújítás nélküli) állapotukban szigetelés nélküli falazattal és tető/födém szerkezettel, egyrétegű üvegű ablakokkal és fa nyílászárókkal, gáz/vegyes tüzelésű kazánnal, valamint konvektoros/radiátoros hőleadókkal rendelkezik. A külső hőszigetelésen túl ezen eszközök bármelyikének cseréje fontos lépést jelent az energiatakarékosság felé, azonban jelentős energiamegtakarítás a műszakilag helyes sorrendben elvégzett, komplett felújítás esetében érhető el.

Az MNB az EU Horizon 2020 projekt keretében létrehozott Renopont energiafelhasználási kalkulátorának adatait felhasználva az alábbi, szakaszosan egymásra építhető energetikai felújítási szinteken végzett számításokat az elérhető energia- és rezsimegtakarításra, valamint a felújítás költségének megtérülési idejére vonatkozóan:

  1. födém/tető/padlás hőszigetelés: 25 cm üveggyapot
  2. lábazat és homlokzat hőszigetelése: 15 cm polisztirol
  3. nyílászárócsere: háromrétegű üvegablakok, műanyag nyílászárók
  4. gépészeti felújítás: kazáncsere és konvektor/radiátor csere
  5. napelem: 300 KW tetőn elhelyezett napelem szaldóelszámolással és hálózati betáplálással (2022. október 31-ig bejelentett igényekre elérhető)"

Mármint hogy ez lenne a megfelelő sorrend? Ok, utánaolvasok. De az ablakokat akkor is cserélni kell, mert már nem zárnak túl jól. A napelemes pályázatnak neki akartunk indulni, de az elsőről lecsúsztunk már - lehet nem is baj - a második meg nem indult el. Mindenki ismeri a történetet. Ha kicsit mérséklődnének az árak, lehet megcsináltatnánk önerőből. A 3+3 szüleimnél nem játszik, nincs már kiskorú gyermekük. 

Fura amúgy ez a sorrend. Mert én is úgy képzeltem laikusként, hogy előbb kitépjük a régi rossz ablakokat a helyükről, betesszük az újakat, szépen körbeszigeteljük, rádordítjuk azt és a végén eldoglozzuk az esztétikai hibákat és voálá , kész is. A tásasház szigetelése, amiben élünk, így zajlott. Ablakok, homlokzat szigetelés, majd raditárok cseréje.  

De köszi, hogy a figyelmembe ajánlottad, körüljárom a témát. 

 

Előzmény: Jacktwoo (32199)
horakulum Creative Commons License 2022.11.18 0 0 32200

A padlás üveggyapot szigetelése már tizenévek óta kész.

 

Benézek szívesen a hőszigetelés csoportba, de szeirntem a nyílászárót kellene előbb cserélni és aztán majd ráfordítani a szigetelést. Biztosan nem fordítva. Vagy azért küldesz a másik csoportba, mert ott téma a nyílászáró csere is? 

Igen, a háromrétegű biztosan többet tud minden szempontból, szerintem ez így logikus is, mint fejlesztési irány. Én olyan lakásban élek, ahol már 3 réteg üveg van az ablakokban. Egyértelműen profibb és hatékonyabb. Nagyon jól szűri a zajt és nagyon jól szigetel. 

 

Előzmény: Jacktwoo (32199)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.11.18 0 0 32199

Menj már át a hőszigetelés fórumba. Biztos, hogy ezekkel az ablakokkal kellene kezdeni?

Padláson üveggyapotot teríteni sokkal olcsóbb és hamarabb megtérülő beruházás lenne.

 

Épp pár órája lett linkelve.

 

https://index.hu/gazdasag/2022/11/18/mnb-felujitas-lakasfelujitas-energiahatekonysag-lakasfelujitasi-tamogatas-kadar-kockak/

 

Biztos, hogy a 3 rétegű ablak annyival jobban szűri a zajt is?

Előzmény: horakulum (32198)
horakulum Creative Commons License 2022.11.18 0 0 32198

Sziasztok, üdvözletem!

 

Teljesen laikus vagyok. Segítséget illetve információt szeretnék kérni. Szüleim családi házán szeretnék a nyílászárókat kicseréltetni. A ház szigeteletlen - még, remélem egyszer sikerül ezt is nyélbe ütni - jelenleg kétrétegű műag. nyílászárókkal. Három rétegű, szintén fehér műag. nyílászáróra szereténk cserélni, minél jobb hő- és hangszigetelési képességgel. (Ez utóbbi is igen fontos, mert hiába vidék, meg madárcsicsergés, azok mellett a kutyaugatás, a szomszéd flexelése is jelentősen behallatszik.) Ezek már nem lesznek többet cserélve az biztos. Hisz megépült az eredeti fa nyílászárókkal, majd cserélték két rétegű műanyagra és most jönne a háromrétegű műag nyílászáró majd egyszer remélhetőleg egy szigetelés. Szóval, hosszútávra tervezünk majd. 

 

Amiben tanácsot szeretnék kérni. Merre induljak?

 

Sokféle nyílászáró, sok gyártó, sokféle minőségben árul és sokféle olyan paraméterrel jellemzi a termékeit, amihez én nem értek. Ha órákat, napokat vagy heteket ülök a net elől, akkor sem leszek érdemi szakértője. Ugyanakkor szeretem érteni, tudni és megnyugodni a felől, hogy amit veszek, az ár/érték arányban jó. Ezt viszont megint vagy az látja, akinek már beépítették a nyílászárót, használja, kifizette és tudja véleményezni, vagy aki ért hozzá, ezzel foglalkozik. Viszont aki forgalmaz, annak érdeke, hogy eladjon és könnyű meggyőzni azt, aki nem ért hozzá. Ergó, nem szeretném, ha átvernének, ez nem egy pár forintos beruházás...

Lentebb írta valaki, hogy lehet akármilyen jó egy nyílászáró, ha xarul építik be. Akkor első körben egy olyan cég kellene, aki a gyengébb minőséget is profin építené be, igaz? A helyzet az, hogy nem ismerünk cégeket. Akik anno a most benne lévő kétrétegűt betették, azok elég gány munkát végeztek, nem szeretnénk őket újra, de annak már tizen éve. Egyik tehát a beépítő/forgalmazó cég, de ha nincs ajánlás magánszemély részéről, akkor csak a neten böngészés marad. Van esetleg olyan fórum vagy felület, ahol ablakos cégek ajánlásait olvashatnám?

 

A másik pedig ugye akkor maga a nyílászáró. Három helyről is kértem és kaptam árajánlatot, de mindegyik másik gyártmányú nyílászáróra adta, így összehasonlíthatatlan számomra.

(Valóban pl. a VEKA képviseli a legmagasabb minőséget a műanyag nyílászárók terén?)

 

Szóval létezik bármilyen weboldal, vagy ajánló oldal, vagy akármilyen fórum, ahol tájékozódhatnék?

 

Köszönöm előre is a segítő válaszokat! 

kiss_atti Creative Commons License 2022.11.16 0 0 32197

Annak- hangyányit - túlárazott ...

Előzmény: sef_bacsi (32196)
sef_bacsi Creative Commons License 2022.11.16 0 0 32196

70-es VEKA profil, fehér színű,

4 -12 - 4 -12 - 4 üveg

Előzmény: kiss_atti (32195)
kiss_atti Creative Commons License 2022.11.16 0 0 32195

fehér színű,

 

76 mm-es széltömítéses profilból 4-16-4-16-4-es üvegezéssel gyártva 274.500,- Ft ÁFA-san.

 

Kétoldalon színes, 85-88 mm-es, középtömítéses profilból, 4-18-4-18-4es, melegperemes üvegezéssel viszont nem fér bele a 350-be.

 

( Szóval nagyon nem mindegy, mi a műszaki tartalom)

Előzmény: sef_bacsi (32193)
sef_bacsi Creative Commons License 2022.11.15 0 0 32194

Egy 150 cm magas és 180 cm széles 3 szárnyú ablakról lenne szó 3 rétegű üvegezéssel.

Előzmény: sef_bacsi (32193)
sef_bacsi Creative Commons License 2022.11.15 0 0 32193

Sziasztok!

 

Lehetséges hogy egy 2.7 m2 területű ablak ára kb 350 ezer HUF ?

Ez mai árakkal számolva reális ??

Előzmény: kiss_atti (32192)
kiss_atti Creative Commons License 2022.11.09 0 0 32192

Ha fehér,

 

akkor le tudnám gyártatni, még be is tudnám építeni ( de Bpestről lemenni Győrbe, és ott építeni az a dolog, amit nem szeretnél megfizetni...)

:-))))

Előzmény: Ijedos_ (32191)
Ijedos_ Creative Commons License 2022.11.08 0 0 32191

Sziasztok!

 

Van rá esély, hogy még idei beépítéssel vállalna valaki 2db teraszajtó beépítést Győrben az alábbi paraméterekkel?

 

Bukó/NYiló erkélyajtó tokküszöbbel, egyoldali kilinccsel, 3 rétegű melegperemes üveggel,
preferált típus: Kömmerling 88 MD, de nem kizárólagos típus
Szélesség: 900 mm Magasság: 2320 mm

 

Köszi.

kiss_atti Creative Commons License 2022.11.05 0 0 32190

Ahhoz nem nagyon értünk,

 

de mi a kérdés ?

:-))

Előzmény: akutya (32189)
akutya Creative Commons License 2022.11.04 0 0 32189

Bejárati ajtóhoz is van itt szakértő?

kiss_atti Creative Commons License 2022.11.02 0 0 32188

Sajnos toktoldó ellenére így adja ki.

--

 

Akkor az a toldózás ( esetleg a redőny) el van baltázva...

Mit jelent az, hogy "közvetlenül"? Ez a megfogalmazás azért eléggé slendrián...

:-)))

Előzmény: .:NRW:. (32187)
.:NRW:. Creative Commons License 2022.11.02 0 0 32187

Sziasztok, azt kérdezném, hogy mennyire "szerencsés" közvetlenül a bukópánt mellé tenni a redőny gurtni bevezetőt? Sajnos toktoldó ellenére így adja ki.

Mi a bevett szokás ilyenkor? 

Előre is köszönöm a segítséget 

gsmotoros Creative Commons License 2022.10.29 0 0 32186

Köszönöm, de a lényeg, hogy mindenképpen a gyártót meg kell keresni, mert ez így abnormális sajnos...

Előzmény: kiss_atti (32185)
kiss_atti Creative Commons License 2022.10.29 0 0 32185

Az is megeshet. 

Előzmény: gsmotoros (32184)
gsmotoros Creative Commons License 2022.10.28 0 0 32184

Esetleg azon agyaltam még, hogy nem tudom, hogy ezen az üvegen van-e bármi hővédő réteg... (ilyen UV szűrő mifene, "low-e" réteg). Lehet, hogy az gyári hibás rajta talán?

Előzmény: kiss_atti (32182)
gsmotoros Creative Commons License 2022.10.28 0 0 32183

Köszönöm szépen a választ! Nem túl vidám helyzet sajnos, de remélhetőleg a garancia ezt megjavítja majd.

Előzmény: kiss_atti (32182)
kiss_atti Creative Commons License 2022.10.28 0 0 32182

Amennyire

 

ebből meg tudom ítélni, valahol megsérülhetett ( elengedhetett) az üvegezés széleire felvitt fekete butil, ezért ott be tudott szivárogni a külső levegő, az meg tud ilyet csinálni.

 

Az üvegrétegek közötti argon meg nyilván szublimált a 3,14csába.

:-)))

Előzmény: gsmotoros (32181)
gsmotoros Creative Commons License 2022.10.26 0 0 32181

Sziasztok!

 

Ha egy ablak ilyen egy lakásban, akkor valószínűleg az argon vagy egyéb gáz kiment az üvegek közül nem? Ez egy ilyen lemoshatatlan látvány kb. (a sötét foltok, csíkozás...)

 

 

kiss_atti Creative Commons License 2022.10.13 0 0 32180

Kívül is

 

takarólécezünk, a profil-takaróléc találkozását fehér Cosmofennel, a fal-takaróléc találkozását színtelen neutrális ( nyilván kültéri) szilóval húzzuk ki.

Előzmény: 38eves (32177)
trebront Creative Commons License 2022.10.13 0 0 32179

kép nélkül, az elvárt megoldás: a purhab nem UV álló, ezért bármivel, de el kell takarni

Előzmény: 38eves (32177)
38eves Creative Commons License 2022.10.13 0 0 32178

Lemaradt a kép:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!