Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Peska Creative Commons License 2023.04.09 0 0 16371

Szia! Én sem találtam sehol erre vonatkozó leírást. Sőt szervizeket is kérdeztem, de sehol nem tudták megmondani. Szerelőm szerint, nem igen kell cserélni a motorja halhatatlan….Az enyémben 285000km van. Azért ha eléri a 300000-et lehet kicseréltetem, legalább ránézünk egy kicsit belülről is. A kezelési leírásban amit vele adtak, ott az van írva, hogy vezérműszíj csere 150000km vagy 120 havonta. Viszont ez láncos….. Tudom nem sokat segítettem….. 😁

Előzmény: András82 (16370)
András82 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 16370

Sziasztok. 

1.6 Liana esetében mi a vezérmű lánc csereperiódusa? (Ha van.)

Peska Creative Commons License 2023.03.16 0 0 16369

Remélem nem halt ki teljesen a topic és valaki tud segíteni. Suzuki Liana 2004-es 1.6 kombi autóm csomagtér ajtaját nem tudom kinyitni. Se kulccsal, se távirányítóval.  Valaki járt már így? Ötlet, megoldás?

Másik problémám p0400 hiba, EGR áramlás nem megfelelő. EGR takarítva, a cső is, majd cserélve mivel visszatért a hiba. Így is 20 km után újra előjött. Az autóban 285000km van. Most többet fogyaszt és hangosabb is. Szerelő nézte, tanácstalanság van részünkről.

-vacak- Creative Commons License 2023.01.20 0 0 16368

Én mindenképpen facelift 2wd-s és 1,6-os benzinest vennék, Lianába ez a legjobb. Létezik rozsdamentes amelyik megkímélt, de létezik szétrohadt bölcsős is aminek a cseréje nem kis pénz.A hátsó sárvédő ívek hajlamosak rohadni. Ha vissza olvasol a fórumon bőven találsz választ minden kérdésre. Pl ha kivillan a check engine lámpa, az lehet jelentéktelen, de lehet komoly hiba jele is, pl haldokló katalizátor, aminek a cseréje nem olcsó mulatság, és Lianában nem egy hanem kettő is van ! A próba út ne egy két kilométer legyen, hanem legyen lehetőség meg hajtani az autót, hogy kiderüljön pl nem e melegszik a motor. Ne feledd 15-18 éves autók , de alapvetően nagyon megbízható konstrukció, az esetleges hibáit itt és más fórumokon már ki tárgyalták a fórumozók.

Előzmény: zsolt0101 (16367)
zsolt0101 Creative Commons License 2023.01.18 0 0 16367

sziasztok, lianát vennék max1,3M ig mire figyeljek , melyik típus a legjobb konstrukcio, 2005-7 évjáratban létezik ami tényleg rozsdamentes?

 

dombia Creative Commons License 2023.01.08 0 0 16366

Liana 1.6 benzin (2003-as évjárat) indítókulcsával egybeépített távirányító fedelének a leugrásával kezdődött a káosz. Mindez kölcsön autóval, Erdélyben egy hegyvidéki zsákfaluban történt. Természetesen átvételkor minden működött, de többé már nem indul a motor, meghalt a központi zár és megbolondult a teljes világításrendszer, akku-lemerülési tünetek mutatkoznak.

Vajon milyen "csináld magad" lépések vezethetnek a megoldáshoz a nyilvánvaló akku feltöltésen (esetleg sufni-szerelő hívásán és tréleres szervizbe szállításon) kívül?

Eseménysor kezete: az indítózárból a kulcs kivételekor lejött a távirányító házának a fedele (a leszorító csavar kilazult állapotban volt).

Felfedezési sorrendben a következmények:

I. A távirányító a központi zárat nem működtette, és a kulccsal sem lehetett bezárni.

II. A lámpákat nem lehetett teljesen lekapcsolni, a helyzetjelző lámpák folyamatosan világítottak. A fényszórók felkapcsolására a fényszórók nem, viszont az irányjelzők világítottak folyamatosan.

III. Mindezeken túl az akku általános lemerülési tünetet mutat (bal térdmagasságban levő piros LED erősen ég, az indítási kísérletnél teljesen elhalványul a műszerfal) de valójában nincs lemerülve az akku.

Eddigi próbálkozások ellenére a tünetek kitartóan megmaradtak: 

I. A távirányítót szétszedtem, megtisztítottam az évtizedes kosztól, ellenőriztem az elemet, de az elem jó erőben van.

II. Az akku saruját és a szorító bilincseket megtisztítottam és megszorítottam.

 

 

A remélt gyors segítségért megelőlegezett köszönettel,

DombiA

76tom Creative Commons License 2022.12.29 0 0 16365

Üdv mindenkinek!Szeretnék utólagosan ködlámpát beépíteni 2005 Liana glx-be.Röviden le tudja valaki írni a menetét? Köszönöm!

 

H Zsolt 70 Creative Commons License 2022.12.19 0 0 16364

Szia.

 

Sajnos a fűtőradiátorod lesz eldugulva, nem pedig zsalu probléma. 

Tapasztalat nekem is ilyen volt.

Előzmény: Bumbi70 (16361)
Damned666 Creative Commons License 2022.12.16 0 0 16363

Sziasztok!

2003-as Lianához keresek első ködlámpát, a kör alakút

cicesz98 Creative Commons License 2022.12.10 0 0 16362

zsalu vagy cső gond lehet meg kell nézni a robbantott rajzot service manualba,

Előzmény: Bumbi70 (16361)
Bumbi70 Creative Commons License 2022.11.17 0 0 16361

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy 2005 év suzuki lianám és annak a fűtés rendszerével van egy kis problémám,  hogy ha alulra és a szélvédőre fulyatom a meleg levegöt, akkor csak a a ball oldalon fújja a meleget mintha csak a műszerfal fele lenne fűtés a jobb oldalon pedig hideget levegőt fúj. Olyan mintha nem nyitna ki azon az oldalon.

Ebben kérném a segítségeteket. 

kismoka75 Creative Commons License 2022.05.25 0 0 16360

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem nincs itt a csoportba olyan akinek van eladó 2005 utáni  megkímélt állapotú Lianája? Sajnos a miénket össze törték. 😥 Ha van eladó akkor az alábbi telefon számon elér. Nula hát hetven 324 1936.

Norbu4 Creative Commons License 2022.05.25 0 0 16359

Sziasztok.Segítségeteket kérném.Van egy kis gondom az autóval,1,3-as.Pár napja menetközben néha torpan egy pillanatra és feldob egy lakatszerő jelet,nem a sárga motcheck jelet. Mi lehet ez?Előre is köszi.

Schnitt Creative Commons License 2022.03.14 0 0 16358

Szia! 

Két éve nincs már meg a lianánk, de én cseréltem a pótféklámpában izzót anno.

A burkolatot így lehet leszedni, ahogy a használati útmutató írja, feszegetni nem szabad, mert törik.

Előzmény: Ja, aha (16356)
Ja, aha Creative Commons License 2022.03.03 0 0 16357

Nagy valószínűséggel az izzószál ment tönkre. Nekem is most kellett cserélni az eredeti gyárit... Ütközés miatt huzatták a kasztnit, csak azt nem bírta.

Ja, aha Creative Commons License 2022.03.03 0 0 16356

amúgy, mint lát6tod, ez a fórum már fullra behalt, mindenki kidőlt innejt.

 

 

Pl erre a kérdésemre se kapok majd választ szerintem:

 

 

A csomagtartóablak felső közepén lévő ún. pótféklámpában már csak két cella világít nekem, a másik három nem. Jól tudom, hogy ebben cserélhetők izzók?

 

Köszi, ha valaki válaszra méltat.... 

Ja, aha Creative Commons License 2022.03.03 0 0 16355

Ebbe spéci izzók kellenek, nem általános izzók. Ha nem jutsz dűlőre, Suzuki szervizt keress. Gyúrón van egy ismim, akinek van ilyen, talán eladó. ha kell(ene), írj ide: rohattretek@gmail.com (csak emiatt nyitottam a fiókot, zabrálósbillentyűvitézek nyugizzank le.)

Laller7802 Creative Commons License 2022.01.12 0 0 16354

Sziasztok!Újként lenne egy kérdésem,s remélem válaszra is lelek.Apumnak vettem egy 2005-ös 1.6 lianát.Bal hátul nem megy a féklámpa,világítás van.Létezik hogy a sz izzószál ment tönkre,égő hiba lehet,vagy más gond netán?A másik ha izzó gond akkor oda milyen izzó való,bajonet zárasból az eltolt lábú vagy a sima?

LionLajos Creative Commons License 2021.09.28 0 1 16353

keresőmotor kedvéért

 

 

Suzuki Liana manual guide kézikönyv gépkönyv szerelési útmutató handbook user guide pdf link letölthető

 

http://www.mediafire.com/file/1p8fbzqka7j8b4c/Suzuki+Liana+Service+Manual.rar

LionLajos Creative Commons License 2021.09.28 0 0 16352

Mindőnk örömére jól elbeszélgettem itt magammal...  ;-)

 

A négykerekű teremtő tenné belé a farkát: a Tail angolul a hátsó helyzetjelzőlámpa. Az senki ne zavarjon, hogy egy körön van az első helyzetjelzővel. A kormány alatti belső biztosítéksoron jobboldalt alulról a második, 10 amperes bizti az, most már ez bizti. Kicseréltem s lőn rőt világosság. Na és fehér. (japán pártsemleges, ebből is látszik).

 

Béke for everybody, köszi mindenkinek, köszi Univer Zoom

LionLajos Creative Commons License 2021.09.27 0 0 16351

na ez jó útmutató, lehet hogy kormány alatt 19-es tail light lesz mégis a cserélni való

LionLajos Creative Commons License 2021.09.27 0 1 16350
LionLajos Creative Commons License 2021.09.27 0 0 16349

Üdvözlet mindenkinek!

 

 

Olyan kérdésre keresek választ, hog mi lehet a baj az első-hátsó helyzetjelző világításaal a 2004 éves Liana autómon. Tegnap egy utánfutót használta, csak az egyik oldalon működtek az utánfutón a lámpák. Gyanítom, ez okozta a gondot. Nem ég a hátsó piros helyzetjelző és elöl a kis fehár helyzetjelző. Minden más ég.

 

A motorházban minden késes biztosítékot ellenőriztem. a kormány alatti biztosítótáblán nincs lámpa biztosíték.

 

A központi zárat is működtető és a riasztót élesítő slusszkulcs gombbbal ha ki - bezárom az autót, a lámpák működnek. (Azokra van pont kötve a visszajelzés.) Tehát az izzók rendben és ezek szerint a biztosíték is.

 

Relé elszállhatott?

 

Köszönöm, ha tudtok tanácsot adni.

 

Amúgy most nem találom a letöltött kézikönyvet, amiben volt a biztosítéktáblákhoz is rajz. Van elérhetően ilyen?

Bandi232 Creative Commons License 2021.09.19 0 0 16348

Sziasztok!

Van pár megmaradt alkatrészem mivel nemrég eladtuk a Lianánkat, itt megtaláljátok őket, ha vkit érdekel valami a megadott számon elértek.

https://auto.jofogas.hu/pest/Suzuki_Liana_alkatreszek_121762835.htm#xtor=EPR-9373

 

[fidelio] patvarci Creative Commons License 2021.09.16 0 0 16347

Sziasztok! Többször kaptam már segítséget itt, ezért leírom a saját tapasztalataimat, talán valakinek hasznára válik. Ahogy korábban írtam, rángatott a gép, főleg kettesben. Cseréltek valami főtengely jeladót sokért, de maradt minden. Végül kiderült, hogy az itt emlegetett gyújtótrafó az oka! Az alkatrész kompatibilis a régi Swifttel, így abból kivéve egyet próbáltuk ki, hogy melyik a hunyó. A Hella márkájú kedvezménnyel 10 ezerért megoldotta a bajt.

 

A hűtővíz kipumpálását nálam a termosztát és a szelep cseréjével kezeltük pár hete és úgy látom, sikerrel.

 

Így nyugodt szívvel adom el a 2008-óta nálam lévő gépet, mivel tudom, hogy sem hengerfej sem egyéb motorhibát nem rejteget és a hátsó sárvédőket tavasszal szépen megcsinálta egy remek karosszériás. Ha valakit érdekel egy 2005 februári magyarországi 1,3-as, légkondis, 5 ajtós a második tulajtól, akkor bátran írjon! Van hozzá külön acél felnin téli és alun nyári gumi. T:+36204116412

Új Baleno-ra csere érdekel- :)

akkurátus82 Creative Commons License 2021.08.21 0 0 16346

Valaki gondolkodik cserén? 2005 utáni 1.6 érdekelne, ha működik a klíma is és nem ette még meg a rozsda. Most adtam el az autóm,  azonnali kp tudok fizetni. Jobb árat tudok ajánlani, mint ezek a beszámítós gengszterek. A probléma, hogy csak egy robogóm maradt, szóval Dunakeszi közelben kell legyen az autó. Messzire nem tudok elmenni érte. 20 442 54 kilencven számon elérhető vagyok. 

Veteran070 Creative Commons License 2021.05.30 0 0 16345

Trafóval kapcsolatban tök igaz ! A Mienk annyira alattomosan, ritkán produkálta a "hengerlekapcsolást", hogy mire sikerült kiderítenem, hogy melyik trafó sz@vat, lett belőle egy hátsó katalizátor csere is !

DE: 13 év és 270E km alatt ez volt a legnagyobb probléma, egyébként csak a kötelező dolgok és a hátsó sárvédőívek!

Nem is tudtam haragudni rá ! 

Előzmény: VoltKatona(Lee) (16344)
VoltKatona(Lee) Creative Commons License 2021.05.30 0 0 16344

Akkor sincs fűtés, ha rosszz a termosztát.Egyébként mérni kell mennyi bekebert víz és fagyálló lett beletöltve, mert mert az benne van a kezelési utasitásba, sokkal több nem lehet, mert vhol elfolyik, vagy megeszi a motor a vizet.

Amikor cserélem az olajat, akkor is nézem mennyit öntöttem bele, különbe ha sokat öntöttem bele megint engedhetem le a plusszt.A gyújtótarfó alattomos, sokszor csak meleg motornál jön elő a gond, tehát hidegen beindul mind a 4 henger, a liana 4hengere kapott 2trafót, ergo ha menet közbe kimegy a szikra 2 henger marad, azt meg bármiylen sofőr észreveszi.A VW golf hengerenkénti trafós, 4hengeresnél lemegy pl 3 hengerrel.A gond csak az, ha sokaig megy igy az ember tönkremegy a katalizátor is plusszba.

Előzmény: Liana GLX 1,6 2003 (16337)
andrasrx8 Creative Commons License 2021.05.29 0 0 16343

Valahol ezen a részen van, de ha jól emlékszem, akkor a szívósor alatt. Azt viszont alulról is fogja egy csavar, szóval akna se árt. 

Előzmény: 001Snoopy (16341)
andrasrx8 Creative Commons License 2021.05.29 0 0 16342

Fentről szedtem ki, de a fél motorteret kipakoltam, termosztát cserének indult, az még jobb helyen van.

Előzmény: 001Snoopy (16341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!