Érdekes, hogy még nincs ilyen topic. Most zajlik a 2007-es Roland Garros férfi döntő. Második játszma, Federer adogat a szetért. Tehát ez egy Nadal topic.
Gondolom ,Rafa is látja, hogy amióta sérült, a tenisz is változott. Még vadabb lett, mondhatni, még "véresebb". Várom nagyon, hogy ilyen tudattal térjen vissza!!!
Egészen pozitívan nyilatkozik, főleg a korábbiakkal összevetve, remélem összejön neki a terv, de ha nem lenne reális akkor valószínűleg nem nyilatkozna inkább.
Valószínűleg az 5. (esetleg 6.) helyen kezdi majd meg az AO-t, nem kis feladat bejutni onnan az elődöntőbe, de ha fit és fájdalommentes lesz, akkor benne van.
Egyelőre nme nagyon van miről írni, reméljük december környékén az lesz a következő hír, hogy teljes intenzitással tud edzeni és készül az AO-ra. Ha nem így lesz, akkor szinte biztos, hogy csak a salakos idényre tér vissza, de az nagyon sok kihagyás lenne, Rafa nem az a típus aki ennyi idő után top játékot tud hozni, neki kellenek a meccsek, úgyhogy legkésőbb március közepén-végén vissza kellene térnie valamelyik versenyen.
Örülök az optimizmusodnak, még jobban örülnék, ha be is következne. Igazából mentálisan féltem Nadalt, mert Ő pofozó gépnek nem jön vissza. Neki nem elég a legjobb 8 ba bejutni, neki győzni kell/ene! Viszont amint Ti is láthatjátok, a mezőny erősebb lett jóval év eleje óta és már akkor is nyögve nyelősen ment neki. L. pld. RG. Fed sem sűrűn jelentkezik.
Szerintem Rafa még nincs abban a korban és fizikai állapotban, hogy pofozógépnek jöjjön vissza, viszont ha fáj a lábfeje, akkor az átírhat mindent. Ha rendben lesz a lábfeje, akkor tartom, hogy van benne 2 jó és 1 közepesen jó év még, aztán jöhet az ünnepeltetés. A jó évek nyilván nem olyanok lesznek már mint 10-15 évvel ezelőtt, de arra számítok, hogy nagyobb tornákon, megfelelő naptárral odaérhet még az elődöntőig, döntőig. Ez valószínűleg úgy lesz, hogy AO aztán egy-két Masters, majd pihi, aztán megint egy-két Masters majd RG, aztán pihi és jöhet USA egy-két Masters-szel és az USO-val és meglátják mennyi marad a tankban az év végére, esetleg elindul-e valamelyik versenyen, akár a világbajnokságon. A Mastersek helyett és között lehetnek 500-as versenyek is, az nem különösebben fontos csak a formába lendülés szempontjából, így lenne összesen 7-8 nagyobb versenye az évben, azért az elosztva 12-vel elég jól beosztható és a regenerálódás-formaidőzítés is tervezhető.
Szurkolok nagyon neki, megérdemelne még legalább 2 egészséges évet, hogy benne se maradjon hiányérzet és a szurkolóknak is jó lenne még legalább egy évet együtt látni játszani a Big3-t, utána meg 1-2 évig még Novakot és Rafat.
Egyáltalán nem mondom, hogy pozitív hangvételű az interjú, de azért túl sok mindent nem lehet megtudni belőle azon kívül, hogy durva beavatkozás volt és hosszabb folyamat a felépülés, valamint nincs garancia a rehabalitációs ütemterv tartására. Nagy harcos Rafa, visszatér ő és játszik még magas színvonalon.
Nagyon erős a mezőny. Kérdés, hogy a gyógyulás folyamán a pihenés jót tett e neki, mig mondjuk Djokó jócskán fárasztotta magát. Djokó látszólag meggyengült. Vajon mikor áll munkába Rafa és hol fog kezdeni? Azt nehéz hinni, hogy 2 3 évig még eredményesen nyomja, de a remény hal meg utoljára.