Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2679

Egyáltalán nincs szándékomban ! :-)

Előzmény: halaloszto (2677)
halaloszto Creative Commons License 2021.09.11 0 1 2678

A belmagasság miatt nem megy másképp??

 

Vannak megoldások, ahol kb 40mm vagy alatta megvan az egész burkolattal. 

 

Én ezzel csináltam: https://www.schluter.co.uk/the-bekotec-system_1.aspx

23mm a panel, amibe a 14es cső megy. 8mm betontakarás kell neki. Erre jön egy 5mm lemez, ami burkolható. Ez 36mm, erre jön a padlólap. 

 

Ez: https://www.uponor.com/hu-hu/termekeink/padlofutes/minitec-padlofutes

még vékonyabb, de csak 10es benne a cső.

Előzmény: [tamkov] (2667)
halaloszto Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2677

Ne menjünk át a kötekedésbe. 

 

Nem lesz neki szigetelés, ez az elején látszott. hiába rak a csövek alá csőhéjat, az egész rárakott burkolat sem lesz elszigetelve a betontól, sőt, arra lesz ragasztva. A csőhéjnek csak akkor lenne értelme, ha az egészet telibe terítené valami szigeteléssel, csak ara meg nem tud burkolni.

Előzmény: peterch (2676)
peterch Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2676

Szia !

 

Most , hogy írja a fütött pince meglétét , akkor semmi .:-)

 

Szerinted a padlófütésnél a csöveket miért a höszigetelés fölé szerelik és a felette lévö betont használják a tárolásra ?

https://mesterekfutara.hu/blog/padlofutes-retegrend-hogyan-keszul-az-egyik-legnepszerubb-futes-tipus

Előzmény: halaloszto (2673)
[tamkov] Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2675

Nem rossz ötlet. Azért kérdezek, mert nem tudom hogy egyáltalán kell-e foglalkozni vele.

Egy kb. 15nm felületet kell csak becsöveznem, gondolom nem kis meló lesz, de apránként majd meg lesz.

Előzmény: Téli nap (2671)
[tamkov] Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2674

Hőszigetelés hiánya nem lesz gond, alatta a pince is fűtött lesz, a beton födém meg talán tárol egy kis hőt is.

 

Előzmény: Törölt nick (2670)
halaloszto Creative Commons License 2021.09.11 0 1 2673

Mi értelme a betontól szigetelni? Pont az a cél, hogy a beyont fűtse, nem? Kötbe kell önteni csemperagasztóval vagy aljzatkiegyenlítővel, amelyik olcsóbb.

Előzmény: peterch (2672)
peterch Creative Commons License 2021.09.11 0 0 2672

Szia !

 

Szerinted , ha akkora hornyot vágna , hogy egy félbevágott 6mm vastag csöhély is beleférjen , akkor az nem segítene ?  Nem dörgölné ki az ötrétegü csövet , ha esetleg valamennyit tágulna-összehúzódna és azért némi höszigetelés is lenne lefelé a beton felé .

Előzmény: Téli nap (2671)
Téli nap Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2671

  És az akadálya annak mi, hogy az elhelyezés után  híg cementes masszával kiöntsed ?

 

 Az ötlet amúgy elég meredek. Sok munka,  ....   a hőszigetelés hiányossága.

Előzmény: [tamkov] (2667)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2670

Csak egy kíváncsiskodó kérdés, a lefelé történő hőszigetelés hiánya ez esetben lesz gond?

 

Egyébként léteznek vékonycsöves padlófűtések is.

Előzmény: [tamkov] (2667)
peterch Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2669

Szia !

 

Szerinted az ötrétegü csö nem ugyanolyan meleg mint a réz , amennyiben mondjuk 35°C-os víz folyik benne ?  Maximum egy 20cm-es darab csöhéjat vágsz és azzal azt a részt befeded ahol van a kontakthömérö , hogy minél pontosabb legyen a mérés .  Vagy rosszul gondolom ?

Előzmény: groBer schwarzer (2668)
groBer schwarzer Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2668

Szia

Ötrétegű csővet nem fog mérni egy ilyen de azért köszi....

Előzmény: peterch (2664)
[tamkov] Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2667

Sziasztok!

Utólag szeretnék padlófűtést csinálni egy helységbe. Másképp nem megy, hornyot kell vágnom a betonba.

Viszont azon gondolkodom, hogy a horony alján a vágás és vésés után elég érdes, éles lehet. Nem vágja ki a padlófűtés csövet ha picit is mozog a hőtágulás miatt?

peterch Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2666

Szia !

 

Igen van .

Előzmény: nixon70 (2665)
nixon70 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2665

Van áramlásmérőd az előremenőn?

Előzmény: peterch (2664)
peterch Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2664

Szia !

 

Laikusként írom !

 

Én is az osztó-gyüjtön a visszatérön állítottam be a térfogatáramot . Elvégre a radiátorokon is azért hívják torlónak az alsó kilépö szelepet , mert azzal állítod be a térfogatáramot . Ha hiányzik a hömérö , akkor veszel annyi darabot , ahány helyiségben van letekerve fütéskör ( ha minden helyiségben ahol több kör van egyforma hosszúsággal, akkor egy darab hömérö elég ), amiket rászerelsz a helyiségkörökre , amit szeretnél beállítani . Utánna lehet állítgatni , de a helyiségekben is mérni kell a hömérsékleteket . Kis idöt igénybe fog venni , mert elöször fel kell füteni az összes helyiséget , aztán lehet tovább finomhangolni .

https://www.nemsemmi.hu/Cso-homerseklet-mero-kontakt-homero-Egyszeru-felsz Például valami ilyen .

 

Előzmény: groBer schwarzer (2663)
groBer schwarzer Creative Commons License 2021.09.10 0 0 2663

Köszönöm...Gondolom az a cél,hogy mindegyik körön ugyanaz a hőmérsékletű víz jöjjön vissza...tehát egy hosszabb körnek nagyobb térfogatáram kell mint egy fele akkorának..ha jól értelmezem.Viszont egy alapvető kérdés felmerült bennem ,miért ezeket a térfogatáram szabályozókat kell tekergetni,miért nem a visszatérőn levő elzáró csapokat?azzal ugyanúgy állítom a térf.áramot.  Illetőleg nem nagyon értem az osztó gyűjtő gyártókat...nem lenne egyszerűbb a beállítás ,ha minden egyes visszatérő csonkra raknának egy hőmérőt? így körönként tudnám a visszatérő hőm.-t egymáshoz viszonyítani és akkor egyszerűbb lenne,hogy most melyiken nyissak vagy zárjak...NEM? persze csak így laikusként kérdezgetem(okoskodom:-)) de v.hogy nekem ez így lenne logikus..kiváncsi lennék ,hogy jó irányba gondolkodom? vagy nem.Üdv GS

Előzmény: nixon70 (2662)
nixon70 Creative Commons License 2021.09.09 0 0 2662

Az előrén állítsd 2-esre az összeset, a visszatérők teljesen nyitva legyenek.

Ha elkezded a fűtési idényt, finomíthatsz rajta(+,-).

Amúgy a kisebb körök lehet elmennek 1- 1,5-el, a nagyobbaknak lehet kell a 2,5-3.

Majd kitapasztalod.

Előzmény: groBer schwarzer (2661)
groBer schwarzer Creative Commons License 2021.09.08 0 0 2661

Űdvözlet.

 

Padlófűtés osztó -gyűjtő beállításával,beszabályozásával kapcsolatban tud valaki eligazítást adni...

 

Kérdéseim: Van az előremenő osztón lévő áramlásmérő(k) ezt honnan tudom milyen értékre kell állítani? Mindegyik körnek ugyanazt az értéket kell mutatnia?/bár gondolom nem ,mert ha a körök nem egyforma hosszúak akkor..?/

Mit állítok a visszatérő osztón lévő elzárható szelepekkel? vagy ezeknek tökig nyitva kell lenniűk? és csak az előremenőn lévőn kell állítgatni?

Köszönöm válaszaitokat GS 

 

vadrajder Creative Commons License 2021.09.04 0 0 2660

Szia, esp8266-os mikrovezérlők vannak mindenfelé a házban, egy részük szobahőmérsékletet mér, egy kint van az udvaron, másik részük szelepmozgatókat kapcsolgat, illetve van egy a kazánnál is (előremenő/visszatérő mérése, teljesítményállítás). A logikát szoftver intézi a házi szerveren. Szelepmozgatók aliexpressről rendelt 3 ezer forint körüli vackok, pár már elhullott de pótoltam, amelyik 2 hónapnál tovább bírja az nem selejtes. Idehaza is lehet kapni, ahogy néztem computhermnek matricázva van pont ugyanaz dupla áron de még így is olcsóbb mint a márkásak.

Előzmény: hokitojas (2658)
pulsarxp Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2659

Szia,

köszönöm, rá rá találtam, de 3 hónapja nem válaszol semmire. Elküldtem neki mindent, de azóta semmi kommunikáció

Rákérdeztem, hogy gond van, vagy valami hiányzik, de arra sem kaptam választ.

Előzmény: Papus74 (2656)
hokitojas Creative Commons License 2021.09.03 0 0 2658

Szia!
Milyen vezérlő, szelep mozgatok vannak szerelve nálad?

 

Köszi

Előzmény: vadrajder (1892)
hokitojas Creative Commons License 2021.08.31 0 0 2657

Sziasztok!

 

Biasi gázkazán és csak padlófűtés van. A gyári termosztátja az be halt. Ez tudta csak a külső hőmérséklet érzékelést (természetesen kint van a gyári külső érzékelő).

Most már csak ugy megy hogy be állítok egy hőfokot azt annyira fűt fel.

Most hogy közeleg a tél valamit kezdenék ezzel.

Mennyire jók az okos termosztátok?

Mennyire van értelme egy olyan rendszer kialakításának hogy zónákra bontom minden szelepre motor és ugy vezérelni? (ezt túl költésgesnek találom/nem biztos hogy meg térül)

 

Előre is köszönöm

Papus74 Creative Commons License 2021.08.24 0 0 2656

Szia

 

Amennyiben még aktuális: https://gaznelkul.hu/index.html

 

Mi is vele terveztettük, nem volt gondunk vele.

Előzmény: pulsarxp (2653)
Jegyzőkrém Creative Commons License 2021.08.21 0 0 2654

Sziasztok! 70-es években épült 2 generációs ház alsó részének a fűtését (80m2 nettó) szeretném korszerűsíteni padlófűtéssel. Jelenleg öntött terazzo burkolat és régi fa parketta van. A lakás alatt egyik oldalon garázs van, a másikon föld/ salak. A ház le van szigetelve, csak sajnos a lábazat felett... Érdeklődnék, hogy szerintetek a meglévő burkolatra, - nyilván a parkettát felszedném-, vékony rendszerű padlófűtést telepíthetek minimális, max 1-2 cm szigeteléssel? Gondolok itt Uponor minitec rendszerére, vagy a Wavin 25mm-es rendszerére, Rehau, vagy Floortherm 2cm-es rendszerére stb… Vagy ez az egész illúzió, és lefelé elmegy a hő, a nem megfelelő hőszigetelés miatt? Köszönöm a válaszokat.

pulsarxp Creative Commons License 2021.08.11 0 0 2653

Sziasztok,

 

tudtok valaki ajánlani aki tervez padlófűtés csőkiosztást?

Nem ragaszkodom a helyszíni megjelenéshez, az is megfelel, ha megadott adatok alapján számol csak :)

Köszi

NeomatiK Creative Commons License 2021.07.13 0 0 2652

Helló!

 

Milyen huzalvastagságú síkháló szükséges padlófűtésnél, amihez a csövet rögzítjük? 4 v. 5 v. 6 mm?

150*150 mm rácsosztású hálóban gondolkodom.

 

Elég lehet a 4-es? Nem tudom, hogy kellően merev-e.

halaloszto Creative Commons License 2021.07.08 0 1 2651

Ha lent lesz a háló, és rá lesz kötve a cső, rá fogsz jönni, hogy ha tükör lenne a padló, ennyi hullámosság akkor is lenne a csőben.

Előzmény: fel4el (2650)
fel4el Creative Commons License 2021.07.08 0 0 2650

Inkább csak hullámos, és 1,5m-en belül max 0,8cm. Ezek szerint ez igy elmegy. Köszönöm a válaszokat.

Előzmény: halaloszto (2649)
halaloszto Creative Commons License 2021.07.08 0 0 2649

bocs, mégegy: ha sok a lejtés, akkor 2cm szigetlőlappal simán lépcsősre egyenesítsd ki. hasonló az ára mint a betonnak, de hasznosabb ha a szigetelés a vastag, mintha a beton.

Előzmény: fel4el (2647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!